صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 176

موضوع: موسیقی

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : موسیقی

در مورد نوازندگی:
    قبولی در این گرایش همواره کمی سخت تر از باقی گرایش هاست.هر چی سن پائین تر باشه قبولی راحت تره.
    متاسفانه باید بگم یه کم 22 بالا رو سخت تر قبول میکنن.البته هستند دانشگاه هایی مثلا در آلمان که فرد 28 ساله رو هم برای پیانو قبول کردن اما:

تکنیک اجرایی بالا، و بسته به هر سازی رپرتوار قوی برای اون ساز می طلبه و البته تا حدودی مبانی موسیقی در بخض تئوری امتجان ورودی.
    بنابراین متقاضی معمولا با دو مرحله امتحان مواجه میشه:
    1-امتحان مبانی که قسمت تئوری داستانه
    2-امتحان عملی

درضمن در این مورد هم گاهی برخی دانشگاه ها روش های متفاوتی برای پذیرش دارند مثلا به گرفتن چند نمونه کار تصویری بسنده میکنن.
    یعنی متقاضی باید از خودش چند تا فیلم در حین اجرا بگیره و برای دانشگاه بفرسته.البته این آثار رو دانشگاه انتخاب میکنه.
    مثلا میگه 1 اتود، از هر دوره یک قطعه نواخته بشه.و مثلا درخواست میکنه که یکی از کارها مثلا باید یکی از سونات های بتهوون باشه.

برخی دانشگاه ها هم این نمونه تصویری رو تازه شرطی میدونن برای اینکه اگه قابل قبول بود متقاضی تازه انتخاب میشه برای امتحان ورودی.

رشته و دانشگاه

در مورد رهبری:
    معمولا قبولی در امتحان شرطه.ازتون نمیخوان سمفونی مالر رهبری کنید ولی باید نشون بدین که استعداد و اطلاعات پایه ای رهبری رو دارین.
    مثل حرکت ساده دست راست برای میزان های 2 و 3 ضربی ساده وترکیبی و مثلا اونها قطعه ای رو می نوازن و با تند و کند کردن تمپو واکنش شما رو میسنجن و بر اساسش تصمیم میگیرن.
    رهبری ارکستر گوش و تربیت شنوایی قوی می طلبه پس عموما در امتحان ورودی تربیت شنوایی شما رو هم می سنجند.
    از متقاضی اغلب انتظار میره به عنوان کسی که علاقه مند به تحصیل در رشته رهبری است اطلاعات خوبی درباره آثار مهم دوره های مختلف داشته باشه.

باز هم ممکنه در این میون دانشگاهی باشه که امتحان نگیره و یا روش دیگری داشته داشته باشه ولی روش اغلب دانشگاه ها همونی است که ذکر کردم.

دوستان عزیز، اگر تصمیم به تحصیل موسیقی کردید نگران امتحان ورودی نباشید.سخت هست ولی قبولی دراون غیر ممکن هم نیست.در ضمن هر دانشکاهی روش امتحان خودش و گاها نمونه سوالات رو کاملا و شفاف برای متقاضی توضیح میده پس شما میتونید از قبل خودتون رو آماده کرده و به اون سطح برسونید.

به امید روزی که هر ایرانی یک موسیقیدان باشد.

سلام
    من قصد دارم موسیقی رو در اتریش بخونم
    فقط چند تا مشکل دارم
    1 من دیپلم فنی هستم به این معنی که پیش دانشگاهی ندارم البته دانشگاه رفتم و یک فوق دیپلم ویک لیسانس کامپیوتر دارم
    2 29 سالمه 12 سال هم هست که گیتار فلامینگو می زتم ولی می خوام جاز بخونم و یا آهنگ سازی

پیش فرض پاسخ : اطلاعات و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

سلام دوستان
    من می خوام برای دانشگاه موسیقی اتریش برای کارشناسی درخواست بدم
    و مشکل من دیپلم من است چون هنرستانی بودم و 11 ساله است و پیش دانشگاهی ندارم البته دانشگاه رفتم و یک مدرک فوق دیپلم و یک لیسانس دارم
    سوالم اینه که حتما باید پیش دانشگاهی داشته باشم ؟ با مدارکم رو قبول می کنند ؟
    و در ضمن من 29 سال دارم و 12 ساله که گیتار فلامینگو کار می کنم .
    آیا می تونم رشته جاز با آهنگ سازی رو انتخاب کنم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeilpour نمایش پست ها
    سلام
    من قصد دارم موسیقی رو در اتریش بخونم
    فقط چند تا مشکل دارم
    1 من دیپلم فنی هستم به این معنی که پیش دانشگاهی ندارم البته دانشگاه رفتم و یک فوق دیپلم ویک لیسانس کامپیوتر دارم
    2 29 سالمه 12 سال هم هست که گیتار فلامینگو می زتم ولی می خوام جاز بخونم و یا آهنگ سازی
    سلام.اصلا عیب نداره که دیپلم فنی هستید و پیش ندارید.اینجا در اتریش خیلی از دانشگاه های هنری از شما اصلا مدرکی نمیخوان.
    شما بگردین دنبال دانشگاه های مختلف و مدارس موسیقی در شهر های مختلف.خیلی روی رشته خاصی حساس نباشید.اونی رو که فکر میکنید سادهتر قبول میشین رو انتخاب کنید.بعد که اینجا آمدید تغییر رشته بدین.
    برای آهنگسازی آیا نمونه آثار دارین؟نمونه آثاری که بتونید دربارشون صحبت کنید و به یسوالات ژوری پاسخ بدین.
    برای جاز آیا اطلاعات خوبی از تئوری هارمونی جاز دارین؟و آیا گوش خوبی برای تشخیص آکورد های 4 صدایی (آکوردهای 7) و سایر موارد دارین؟
    اگه این شرایط رو دارین که مشکلی برای قبولی در امتحان ندارید.اگه نه باید به رشته آسونتری فکر کنید.
    هزینه تحصیل در اتریش به نسبت این همه امکانات و سطح هنری که داره خیلی کمه.انتخاب بسیار خوبی کردید.
    موفق باشید.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اطلاعات و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

سلام.همونطور که در پست دیگری هم گفتم:
    اصلا عیب نداره که دیپلم فنی هستید و پیش ندارید.اینجا در اتریش خیلی از دانشگاه های هنری از شما اصلا مدرکی نمیخوان.

شما بگردین دنبال دانشگاه های مختلف و مدارس موسیقی در شهر های مختلف.خیلی روی رشته خاصی حساس نباشید.اونی رو که فکر میکنید سادهتر قبول میشین رو انتخاب کنید.بعد که اینجا آمدید تغییر رشته بدین.
    برای آهنگسازی آیا نمونه آثار دارین؟نمونه آثاری که بتونید دربارشون صحبت کنید و به یسوالات ژوری پاسخ بدین.
    برای جاز آیا اطلاعات خوبی از تئوری هارمونی جاز دارین؟و آیا گوش خوبی برای تشخیص آکورد های 4 صدایی (آکوردهای 7) و سایر موارد دارین؟
    اگه این شرایط رو دارین که مشکلی برای قبولی در امتحان ندارید.اگه نه باید به رشته آسونتری فکر کنید.
    هزینه تحصیل در اتریش به نسبت این همه امکانات و سطح هنری که داره خیلی کمه.انتخاب بسیار خوبی کردید.
    موفق باشید.

مرسی از راهنمایی-تون
    می تونید از آزمون برام بگید چطورس پیش میره
    و اینکه وین , گراتس , ... کجا ر. پیشنهاد می دی

رشته و دانشگاه

خواهش میکنم دوست عزیز.
    امتحان عموما تو اتریش در دو قسمت برگزار میشه.یکی قسمت عمومی که اطلاعات عمومیتون بررسی میشه مثل تئوری و گوش و هارمونی و کتنرپوان و ...
    یکی هم قسمت عملی بسته به رشته مورد نظرتون.
    همه شهرها خوبن.حتی رو مدارس هم تحقیق کنید.
    موفق باشید

سلام بر دوستان عزیز...
    می خواستم بدونم کودوم کشور ساز شرقی مثل کمانچه رو الان واسه ادامه تحصیل تو فوق لیسانس یا دکتری قبول می کنه ؟؟ مد نظر من بیشتر تو نوازندگی و کنسرواتوار هستش تا تئوری...
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید .

سلام من عضو جدید هستم میشه لطفا راهنماییم کنید پذیرش تو کدوم دانشگاه ها(یا کدوم کشورها) رشته نوازندگی پیانو با ارسال آثار ضبط شده ممکن هست و امتحان عملی قبل از دادن پذیرش نداره؟ اینطور که تحقیق کردم به طور کلی گرفتن پذیرش و هزینه زندگی و تحصیل در ایتالیا راحت تر از سایر کشورهاست اما درباره نحوه پذیرش موسیقی اطلاع دقیقی ندارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)