نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما شانس کدام یک از گرایش های زیر در گرفتن پذیرش

رأی دهندگان
15. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Experimental Particle Physics

9 60.00%
  • Theoretical Particle Physics

6 40.00%
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: Elementray Particle Physics, Experimental or Theoretical?

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

پیش فرض پاسخ : Elementray Particle Physics, Experimental or Theoretical?

درود
    بچه ها لطفا هر کسی نظری یا اطلاعاتی داره راجع به سوال زیر بده !
    به نظرتون واسه اینکه بتونیم فول فاند پذیرش بگیریم Theoretical Physics بهتره واسه فاند یا Experimental Physics ؟( گرایش مورد علاقه من Particle physics theoretical /experimental)
    به نظرتون واسه ارتباط با استادا کدوم بهتر جواب میده؟
    بچه ها نظر دادن راجع به این سوال اما لطفا توضیح بیشتر بدین یا سندی دلیلی یا تحلیلی ارائه بدین ممنون میشم.
    خیلی واسم مهمه چون من تا الان به دلیل سر در گمی پروژه هامو در راستای هر دو برداشتم. از الان میخام به کارام شکل بهتری بدم .

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

به نظرتون واسه کار پیدا کردن بعد از فارع التحصیلی Theoretical physics بهتره یا Experimental physics ؟
    منظورم تو کشورای آمریکا یا کانادا ست ؟؟
    نظرتون راجع به کشورای اروپایی چیه مثلا سویس ؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tabriz university,theoretical physics

یه استادی بود برنده جایزه نوبل بود در دانشگاه استنفورد . می گفت پذیرش برای تجربی خیلی راحتر تا برای تئوری چون برای تجربی هزینه تحقیقاتی زیادی صرف میشه اما برای تئوری خیلی کم هزینه صرف میشه و باید توی تئوری موخ باشی مثلاً مقاله ای تاپ داشته باشی تا توی دانشگاههای تاپ پذیرش بشی ( البته طرف صحبتش با خود دانش آموزای آمریکایی بود ) . من خودم به ذرات تئوری خیلی علاقه دارم تا تجربی ، از نظر من کسی که اومد رشته پایه بخصوص ریاضی و فیزیک باید محض کار کنه واِل لا اگه تجربی دلش می خواست می رفت همون مهندسی سرشم اینقدر درد نمی کرد در آخر باز گوش زد می کنم فیزیک با تئوری معنا می کنه .
    از نظر کار خواب باز هم وضع تجربی بهتر است تا تئوری اگر میخوایی دنبال تئوری باشی باید دیوانه فیزیک باشی و پول معنا برات نداشته باشه مثلا انیشتین که اصلاً دنبال پول نبود .
    به امید موفقیت

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط SCHRODINGER نمایش پست ها
    از نظر من کسی که اومد رشته پایه بخصوص ریاضی و فیزیک باید محض کار کنه واِل لا اگه تجربی دلش می خواست می رفت همون مهندسی سرشم اینقدر درد نمی کرد در آخر باز گوش زد می کنم فیزیک با تئوری معنا می کنه .
    راستش من اصلا این قسمت از حرفاتونو قبول ندارم. (دوست عزیز میدونم نظرتونو گفتین و من هم احترام میذارم به نظرتون. اما ابراز مخالفت میخام میکنم تا اگه دوستای دیگه یا خود شما هم نظر دیگه ای دارین بگین)
    از نظر من کسی که تجربی میخونه و توی آزمایشگاه های فیزیک کار میکنه هدفش شناخت درست تئوری های موجود ه .فیزیک تجربی میتونم به جرات بگم اصلا ربطی به رشته های مهندسی نداره. البته گرایشی مثل فیزیک پزشکی همین طوری هست که شما میگید ولی ذرات ... !!؟
    کسی که تجربی کار میکنه از دید من میتونه با کسب تجربه کارای تئوری خوبی هم انجام بده چون به واقعیت نزدیکتر شده تا کسی که به طور صرف میشینه تو اتاقش و با یه سری مفروضات سر و کله میزنه!
    اینو هم بگم من خودم عاشق فیزیک نظری ام اما واسه اینکه بتونم در زمینه تئوری موفق باشم احساس میکنم باید وارد کارای تجربی بشم تا درک صحیح تری از فیزیک مدرن به دست بیارم. اینطوری شاید بتونم نظریه هایی بدم یا نظریه هایی رو تایید کنم که بتونه با مقبولیت بیشتر نزد صاحبان علم شروع یک تغییر اساسی در زندگی آدما بشه. مثلا همین CERN خودمون(!!!) یا آزمایشگاه فرمی لب یا استنفورد آمریکا رو در نظر بگیر چند تا از این ذرات بنیادی دنیا به محض اینکه رویت شدن تو شتابدهنده ها چه تحول عظیم و هیاهویی به پا شد که فلان نظریه درست از آب دراومد یا کدوم تصحیح شد یا کدوم رد شد!!!! تازه رویت شدن و هنوز اثبات نشدن و این همه تحول و گمانه زنی ها شروع شد. وای به حال روزی که علنی بگن چه چیزایی رو شده از همین برخورد الکترونا و پروتونا که میگن کلی آشغال تولید میکنه این برخورد !!!
    ای کاش تو فیزیک یه جایی پیدا میشد مثل قدیما آدم هم تئوری کار میکرد هم تجربی !!!

Junior Member S.Arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics Texas A&M University

Generally you have a better chance to get job when you are an experimentalist.Especially theorists in high energy physics complain about the limited job opportunity.No doubt about it.
    جهان بانظریه های ریاضی ما درک شدنی است. چرا؟...

Junior Member shadi_ آواتار ها

دوستانی که تجربه دارن: کسی که توی ایران ذرات رو تئوری خونده و میخواد دکترا رو تجربی بخونه آیا شانس زیادی برای پذیرش داره؟
    جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه اش خراب می شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد، باید در تخریب مملکتش بکوشد!

دوستان عزیز من یک سوالی دارم.
    من فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاههای شریف و علم و صنعت دارم. همیشه عاشق علوم پایه مثل رشته فیزیک و رشته ریاضی بودم.
    شما اطلاع دارید که وضعیت علوم پایه مثل ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی و جغرافیا در عرصه بین المللی و در کشورهای پیشرفته به چه صورتی هست؟
    یعنی اگه کسی فوق العاده باهوش، با استعداد و عاشق باشه، جا برای تحقیقات پیشرفته و کاربردی دارند؟
    ممنون میشم اگه کسانی اطلاعات دقیق دارن بهم اطلاع رسانی کنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط bluediamond نمایش پست ها
    دوستان عزیز من یک سوالی دارم.
    من فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاههای شریف و علم و صنعت دارم. همیشه عاشق علوم پایه مثل رشته فیزیک و رشته ریاضی بودم.
    شما اطلاع دارید که وضعیت علوم پایه مثل ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی و جغرافیا در عرصه بین المللی و در کشورهای پیشرفته به چه صورتی هست؟
    یعنی اگه کسی فوق العاده باهوش، با استعداد و عاشق باشه، جا برای تحقیقات پیشرفته و کاربردی دارند؟
    ممنون میشم اگه کسانی اطلاعات دقیق دارن بهم اطلاع رسانی کنند
    دوست عزیز من خودم ریاضی محض دانشگاه شریف خوندم و با توجه به دوستانی که در خارج از کشور دارم می تونم به شما بگم که جواب سئوال شما کاملاً و 100% به خود شما و علاقه شما و واقع بین بودن شما بر می گرده. تمامی افرادی که از ریاضی شریف به دانشگاه های خوب دنیا می رن فوق العاده باهوش، با استعداد و عاشق هستند و اکثراً هم موفق می شن اما موفقیت در رشته ریاضی یعنی جذب هیأت علمی دانشگاه خوب شدن. اگر زندگی آکادمیک به معنی واقعی کلمه رویای شما هست، می تونید دنبالش برید اما باید قبلش مطمئن بشید که واقع بین هستید و توانایی های خودتون رو خوب می شناسید و واقعیت های رشته ریاضی رو خوب می دونید. این رو هم در نظر بگیرید که مگه دنیا چندنفر هیأت علمی رشته ریاضی می خواد؟

در حال حاضر بچه های تاپ شریف، جدا از یکسری افراد خاص که در ایران به دلایل خودشون می مونند، بقیه اکثراً به خارج از کشور می رن و دنبال رشته های نو و پولسازی مثل ریاضی مالی، دانش داده یا کارهای آماری و کاربردی می رن. کسایی که محض می خوان کار کنن و واقعاً یه ریاضیدان به معنی کلاسیک کلمه باشند معمولاً سراغ سیستم های دینامکی، هندسه یا نظریه اعداد می رن و فقط برخیشون اون ور هیأت علمی می شن و بقیه مجبور می شن برگردن ایران و از پژوهش تاپ دنیا دور بشن. مثال های این چنینی تو این سالها کم نیست. افراد خیلی زیادی از پرینستون، هاروارد، آکسفورد و ... فارغ التحصیل شدن و کارهای خوبی کردن و استادراهنمای خوبی هم داشتن (طرف فیلدز مدالیست بوده) و در نهایت برگشتن ایران و الان منتظرن تا بلکه تو همین ایران بالاخره هیأت علمی بتونند بشن.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12