صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 123

موضوع: پذیرش از موسسات زبان در فرانسه

پیش فرض پاسخ : پذیرش از موسسات زبان در فرانسه

بچه ها من میخوام برم فرانسه اونجا زبان بخونم. 2 تا آپشن دارم یگی اینگه تو ایران به یه سطحی برسونم مثل A2 بعد برم اونحا تکمیل کنم. یا ایتکه از اول برم قرانسه از سطح صفر شروع کنم.
    هدفم اینه که اونحا دکترا بخونم و به اقامت و تایغیت برسم. لیسانس دانشگاه سراسزی تهران دارم و مستر انگلستان.
    ممنون میشم اگر کمکم کنید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    بچه ها من میخوام برم فرانسه اونجا زبان بخونم. 2 تا آپشن دارم یگی اینگه تو ایران به یه سطحی برسونم مثل A2 بعد برم اونحا تکمیل کنم. یا ایتکه از اول برم قرانسه از سطح صفر شروع کنم.
    هدفم اینه که اونحا دکترا بخونم و به اقامت و تایغیت برسم. لیسانس دانشگاه سراسزی تهران دارم و مستر انگلستان.
    ممنون میشم اگر کمکم کنید

سوال اصلی اینه که الان ایران تشریف دارید یا در اروپا هستید؟
    اگه در اروپا هستید برای پذیرش دکترا یا حتی با مستر انگلیسی تون برای کار در شرکتهای بین المللی اقدام کنید.
    اگه می خواید حتماً زبان بخونید، اگه پولش براتون مهمه، سعی کنید اقلاً تا سطح B1 رو در ایران بخونید و بعد تشریف بیارید فرانسه (شانس ویزاتون هم بالاتر میره) در غیر این صورت اگه سرعت ورود به فرانسه براتون مهمتره، از پایه تشریف بیارید

در خصوص سوال دیگرتون هم، بله، کلاسهای فرانسه به صورت خیلی فشرده زیر یک ماه، تابستونی (دو ماهه)، ترمیک، نیمسال و سال تحصیلی کامل وجود دارند. در عین حال یک جستجوی ساده در اینترنت شما رو به این پاسخ می رسوند. فقط توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزای دانشجویی احتمالاً نیاز ثبت نام به کلاسهای طولانی تر (ترمیک، نیمسال یا سال تحصیلی کامل) دارید. و باز برای ویزای دانشجویی باید حتماً کلاسهاتون حداقل 20 ساعت در هفته باشه.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سوال اصلی اینه که الان ایران تشریف دارید یا در اروپا هستید؟
    اگه در اروپا هستید برای پذیرش دکترا یا حتی با مستر انگلیسی تون برای کار در شرکتهای بین المللی اقدام کنید.
    اگه می خواید حتماً زبان بخونید، اگه پولش براتون مهمه، سعی کنید اقلاً تا سطح B1 رو در ایران بخونید و بعد تشریف بیارید فرانسه (شانس ویزاتون هم بالاتر میره) در غیر این صورت اگه سرعت ورود به فرانسه براتون مهمتره، از پایه تشریف بیارید

در خصوص سوال دیگرتون هم، بله، کلاسهای فرانسه به صورت خیلی فشرده زیر یک ماه، تابستونی (دو ماهه)، ترمیک، نیمسال و سال تحصیلی کامل وجود دارند. در عین حال یک جستجوی ساده در اینترنت شما رو به این پاسخ می رسوند. فقط توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزای دانشجویی احتمالاً نیاز ثبت نام به کلاسهای طولانی تر (ترمیک، نیمسال یا سال تحصیلی کامل) دارید. و باز برای ویزای دانشجویی باید حتماً کلاسهاتون حداقل 20 ساعت در هفته باشه.
    سلام ، وقت بخیر.
    با مطالعه پست های مربوط به فرانسه در چند روز اخیر متوجه شدم شما سالهاست اونجا زندگی میکنید و اطلاعات نسبتا جامعی از شرایط دارید.
    من 26 سالمه، کارشناسی مهندسی مکانیک- ساخت و تولید دارم از دانشگاه سمنان ( دولتی ) با معدل 14.62 . خدمت رفتم. سابقه کاری کمی دارم ( زیر 6 ماه) ، مقاله ندارم ( ولی در حال ریسرچ هستم ) ، سطح زبان انگلیسیم در حد b2 هست ( از 10 ،11 سالگی کلاس رفتم ، ولی آزمون خاصی ندادم)، زبان فرانسه تقریبا صفر ، حدود 10000 یورو دارم.
    با توجه به اینکه بین مقطع تحصیلی قبلیم تا الان گپ زیادی هست(4 سال، که بخاطر خدمت بوده و 6 ماهم کارکردم) و رزومه پرباری هم ندارم ، میخوام برای دوره یکساله آموزش زبان اقدام کنم ژانویه 2020، و تا اون زمان هم سطح فرانسه رو به a1-2 برسونم تا تو امتحان تعیین سطح دانشگاه یکم جلوتر باشم. با یکی از دوستانم در دانشگاه ROUEN صحبت کردم ، کورس فول تایم موجوده و شهریه یکسال 3000 یورو هست.
    هدف : مدرک زبان فرانسه - پذیرش مستر در گرایش خودم یا سیالات -دکترا یا کار - اقامت دائم - پلن دوم هم بعد از مستر کاناداست.
    - با توجه به شرایط جدید برای ویزای دوره زبان و شرایط من ، شانس چقدره ؟
    - بعد از دوره زبان با حداقل مدرک B1 امکان اخذ پذیرش مستر در رشتمو دارم؟ آیا بورسیه خاصی برای مستر با داشتن زبان فرانسه خوب و مقاله وجود داره ؟
    - وضعیت شغلی مهندسای مکانیک با هر دو گرایش در حال حاضر در فرانسه چطوره ؟
    -با توجه به اجازه ی کار 20 ساعته ، احتمال پیدا کردن کار، مرتبط یا غیر مرتبط ( مثلا باریستا) در واقع وجود داره ( به خصوص در زمان یادگیری زبان )؟
    -به طور کلی نظرتون در این مورد چیه؟ پیشنهاد؟

پیام خصوصی براتون فرستادم ولی مثل ایکه فروم مشکل داشت.
    ممنون از اینکه وقت میزارید.

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من میخواستم برای ویزا کالج زبان در استراسبورگ فرانسه اقدام کنم
    میخواستم بپرسم بدون وکیل هم میتونم خودم اقدام کنم ؟
    بعد اگه من کلاس های 5 ماه رو انتخاب کنم ویزای یک ساله بهم میدن ؟
    کسی هم کالج های اون شهر رو میشناسه بهم معرفی کنه ؟

Junior Member

با سلام خدمت همه ی دوستان و سروران گرامی
    من لیسانس تربیت بدنی هستم از دانشگاه سراسری. متاهل. 29 سالمه. یه بچه کوچیک هم دارم دوماهه
    اقا کاوه یا هر عزیزی ک اطلاعات داره ممنون میشم راهنمایی کنن
    میخوام برا ویزای زبان فرانسه اقدام کنم. و قصدمم اینه بعد یادگیری زبان بتونم همونجا ساکن بشم.
    1. ایا برا اقدام زبان فرانسه شرایط خواسی میخواد؟ اگه اره شرایطش چیه؟
    2. چند درصد شانس قبولی ویزا دارم؟
    3. ب من ویزا بدن همسرمم میتونه بیاد؟
    4. درکل کدوم کشور برا ویزای زبان راحت ویزا میده؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط VplayerV نمایش پست ها
    سلام ، وقت بخیر.
    با مطالعه پست های مربوط به فرانسه در چند روز اخیر متوجه شدم شما سالهاست اونجا زندگی میکنید و اطلاعات نسبتا جامعی از شرایط دارید.
    من 26 سالمه، کارشناسی مهندسی مکانیک- ساخت و تولید دارم از دانشگاه سمنان ( دولتی ) با معدل 14.62 . خدمت رفتم. سابقه کاری کمی دارم ( زیر 6 ماه) ، مقاله ندارم ( ولی در حال ریسرچ هستم ) ، سطح زبان انگلیسیم در حد b2 هست ( از 10 ،11 سالگی کلاس رفتم ، ولی آزمون خاصی ندادم)، زبان فرانسه تقریبا صفر ، حدود 10000 یورو دارم.
    با توجه به اینکه بین مقطع تحصیلی قبلیم تا الان گپ زیادی هست(4 سال، که بخاطر خدمت بوده و 6 ماهم کارکردم) و رزومه پرباری هم ندارم ، میخوام برای دوره یکساله آموزش زبان اقدام کنم ژانویه 2020، و تا اون زمان هم سطح فرانسه رو به a1-2 برسونم تا تو امتحان تعیین سطح دانشگاه یکم جلوتر باشم. با یکی از دوستانم در دانشگاه ROUEN صحبت کردم ، کورس فول تایم موجوده و شهریه یکسال 3000 یورو هست.
    هدف : مدرک زبان فرانسه - پذیرش مستر در گرایش خودم یا سیالات -دکترا یا کار - اقامت دائم - پلن دوم هم بعد از مستر کاناداست.
    - با توجه به شرایط جدید برای ویزای دوره زبان و شرایط من ، شانس چقدره ؟
    - بعد از دوره زبان با حداقل مدرک B1 امکان اخذ پذیرش مستر در رشتمو دارم؟ آیا بورسیه خاصی برای مستر با داشتن زبان فرانسه خوب و مقاله وجود داره ؟
    - وضعیت شغلی مهندسای مکانیک با هر دو گرایش در حال حاضر در فرانسه چطوره ؟
    -با توجه به اجازه ی کار 20 ساعته ، احتمال پیدا کردن کار، مرتبط یا غیر مرتبط ( مثلا باریستا) در واقع وجود داره ( به خصوص در زمان یادگیری زبان )؟
    -به طور کلی نظرتون در این مورد چیه؟ پیشنهاد؟

پیام خصوصی براتون فرستادم ولی مثل ایکه فروم مشکل داشت.
    ممنون از اینکه وقت میزارید.
    سلام،
    ببخشید نرسیدم سوالتون رو زودتر جواب بدم. ولی همه پاسخهاتون توی فوروم بود.
    کورس زبان اگه سطحتون زیر B2 ست حتما توصیه میشه. دانشگاه روئن دانشگاه خوبیه و شهرش هم گرون نیست. ولی هر سال درس خوندن تو فرانسه بدون احتساب شهریه حدود ده هزار یورو خرجه.
    با ویزای دانشجویی حق کار کردن دارید ولی تضمینی نیست که کار دانشجویی براتون پیدا بشه.
    روی پذیرش مستر می تونید حساب کنید ولی بورس توش بسیار محدوده و ربط مستقیمی هم به زبان و مقاله نداره. پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا هم تقریبا غیر ممکنه.
    وضعیت شغلی مهندسی مکانیک اگه با سواد باشید بسیار خوبه.
    توصیه می کنم حتما با برنامه ریزی درست اقدام به گرفتن پذیرش کنید. اگه پول کم دارید بهترین راه ادامه زبان تا عالیترین سطح در ایرانه: هم شانس ویزاتون بالا میره، هم شانس موفقیت در درسهاتون و هم سالی 10 هزار یورو هزینه زندگی در فرانسه رو پس انداز می کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fooad1371 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    من میخواستم برای ویزا کالج زبان در استراسبورگ فرانسه اقدام کنم
    میخواستم بپرسم بدون وکیل هم میتونم خودم اقدام کنم ؟
    بعد اگه من کلاس های 5 ماه رو انتخاب کنم ویزای یک ساله بهم میدن ؟
    کسی هم کالج های اون شهر رو میشناسه بهم معرفی کنه ؟
    سلام...
    برای پذیرش دانشجویی (زبان یا دانشگاهی) نیازی به وکیل و موسسات اعزام دانشجو نیست
    اگه کلاستون 5 ماهه باشه احتمالاً بهتون ویزای شش ماهه بدن
    برای کلاسهای زبان در سراسر فرانسه اینجا رو ببینید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط khatami69 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان و سروران گرامی
    من لیسانس تربیت بدنی هستم از دانشگاه سراسری. متاهل. 29 سالمه. یه بچه کوچیک هم دارم دوماهه
    اقا کاوه یا هر عزیزی ک اطلاعات داره ممنون میشم راهنمایی کنن
    میخوام برا ویزای زبان فرانسه اقدام کنم. و قصدمم اینه بعد یادگیری زبان بتونم همونجا ساکن بشم.
    1. ایا برا اقدام زبان فرانسه شرایط خواسی میخواد؟ اگه اره شرایطش چیه؟
    2. چند درصد شانس قبولی ویزا دارم؟
    3. ب من ویزا بدن همسرمم میتونه بیاد؟
    4. درکل کدوم کشور برا ویزای زبان راحت ویزا میده؟
    من اینطوری فرض می کنم که شما قراره فقط خودتون کلاس زبان رو ثبت نام کنید:
    به خودتون احتمالاً ویزا بدن ولی نه همراه فرزند و همسرتون (از این جهت میگم که دیگه دلیل بهتری از این که زن و بچه آدم هنوز ایرانن برای بازگشت پیدا نمیشه)
    اگه همگی بخواید برای تحصیل زبان تشریف ببرید، سوال بعدی اینه که بعدش برنامه تون چیه؟ با لیسانس تربیت بدنی در فرانسه کاری پیدا نمی کنید که شرایط اقامت رو بهتون بده. به نظرم این روشتون ریسک زیادی داره و فشار زیادی به خونواده تون وارد می کنه، آینده روشن و معلومی هم نداره. اقامت غیر قانونی رو اصلاً توصیه نمی کنم.
    حتی اگه برنامه درستی هم داشته باشید شرایط مالیتون باید با برنامه تون همخوانی داشته باشه

در کل، به نظرم شما باید با چند مشاور آگاه (از جمله یه روانشناس یا روانپزشک متخصص) در زمینه مهاجرت صحبت کنید، یه برنامه درست و درمون داشته باشین، یه ایده ای از کاری که می تونین بعد از یادگیری زبان بکنید داشته باشین (این بسیار مهمه و می تونه مقصدتون رو مشخص کنه) و همه اینها رو فایننس کنین. مهاجرت درسته که در شرایط فعلی می تونه گزینه خیلی خوبی باشه ولی اگه درست و با برنامه نباشه می تونه بزرگترین اشتباه زندگیتون هم بشه

Junior Member

سلام. وقتتون بخير. ممنون ميشم شرايط من را هم نظر بدهيد دوستان.

من 39 سالمه . ليسانس صنايع از دانشگاه صنعتي اصفهان سال1382 دارم و فوق ليسانس MBAماركتينگ ازدانشگاه تهران فارغ التحصيل 1394
    15 سال سابقه كاري در رابطه با رشته صنايع داشته ام ( برنامه ريزي و كنترل و مديريت پروژه) ازطرفي باشركت پژو هم درمراوده مستقيم كاري و ميتينگ و مكاتبات بوده ام . ضمنا 7-8 بار ويزاي شنگن از سفارت فرانسه گرفته ام كه آخرين آن دوساله و مولتي بود كه 7 ماه پيش موعدش تمام شد.
    دوتا فرزند 1 و 6 ساله دارم. خانمم هم ليسانس تربيت بدني دارد.
    من مي خواستم براي دوره يكساله زبان فرانسوي در استراسبورگ پذيرش بگيرم تا در حين گذراندن دوره و قبل از اتمام آن دنبال كار بگردم و job offer پيدا كنم و براي اقامت اقدام كنم. پلن دومم هم اقدام براي اقامت كانادا ( اول در كبك كه فرانسوي زبانن) و بعد در شهرهاي ديگه هست
    آيا باتوجه به سنم ، به من پذيرش دوره زبان فرانسوي ميدهند و ويزاي تحصيلي ميتونم بگيرم؟
    زبان فرانسه بلد نيستم ولي انگليسي حدودا در حد آيلتس 6 جنرال هستم ولي مدرك آيلتس ندارم.
    چقدر سفارت فرانسه طول ميكشه تا وقت بدهد و بعد منجر به ويزا شود؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2film نمایش پست ها
    با سلام، من امروز ویزامو گرفتم،
    دوره ی کالج زبان دانشگاه catholic de lyon دوره ی ۷ ماهه که ویزای مولتی ۸ ماهه بهم دادن
    مدارکی که ارایه دادم، ترجمه ی دیپلم و پیش و دانشگاه و ریز نمرات، سابقه ی کار، تمکن مالی(۱۵۰ میلیون) و گردش حساب و پایان خدمت و پذیرش کالج زبان و نامه خوابگاهم بود
    ۱۴ ژانویه vfs مدارکمو تحویل گرفت و ۲۷ ژانویه پاسم اماده شد. نکاتی که لازم میدونم بگم اول اینه که شما علاوه بر ماهی ۶۱۵ یورو برای تمکن مالیتون ، باید هزینه ی شهریه دانشگاهتونم تو حسابتون باشه و مثلا اگه ۸ ماهه اقدام میکنید، ۸ تا ۶۱۵ یورو، به علاوه شهریه دانشگاه باید بصورت ریالی توی حسابتون موجود داشته باشید
    دومین مورد که خیلی از نظر من تاثیر داشت، شنگن قبلی بود چون vfs به من گفت که دیروز دوتا مثل منو ریجکت کردن چون شنگن اولی بودن
    سومین مورد که خیلیییییی تاکید داشتن اینه که شما خوابگاه داشته باشید( حتی اگه شده برای یک ماه) چون کسایی که اولش هتل و ... رزرو میکنن ریجکت میشن ۱۰۰٪ و اجاره خونه بدون گارانتور برای کسی که اونجا فامیل نداشته باشه خیلی سخته و نشدنیه
    به هرحال امیدوارم هرکس اقدام میکنه ، مثل من موفق باشه
    سلام . ببخشيد شما چند ماه طول كشيد تا وقت سفارت بدهند و چقدر طول كشيد كه ويزا بگيريد؟
    ضما آيا براي پذيرش دوره زبان يكساله فرانسوي ، شرط سني وجود داره؟ من 39 سالمه . آيا پذيرش مي دن بهم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)