صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 123

موضوع: پذیرش از موسسات زبان در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از موسسات زبان در فرانسه

سلام ، خسته نباشيد
    من ميخوام براي ويزاي زبان اقدام كنم، اين سايت رو خوندم ، كه اكثراً نوشته بوديد كه ويزاي زبان خيلي سخت ميدن، البته من از دانشگاه ميخوام پذيرش زبان بگيرم، خودم مدرك B2 فرانسه دارم و همسرم مدرك A2 فرانسه و من اون استادي كه پيششون كلاس رفتم قراره واسمون اقدام كنه، بعد بين اينايي الان اينجا خوندم ديدم كه نوشته بوديد اگه از خوده سفارت اقدام كنيد و به خودشون پول بديم راحت تر ميتونيم ويزا بگيريم، ميشه لطفاً منو راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم، سپاسگذارم🌹

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Sogolslh نمایش پست ها
    سلام ، خسته نباشيد
    من ميخوام براي ويزاي زبان اقدام كنم، اين سايت رو خوندم ، كه اكثراً نوشته بوديد كه ويزاي زبان خيلي سخت ميدن، البته من از دانشگاه ميخوام پذيرش زبان بگيرم، خودم مدرك B2 فرانسه دارم و همسرم مدرك A2 فرانسه و من اون استادي كه پيششون كلاس رفتم قراره واسمون اقدام كنه، بعد بين اينايي الان اينجا خوندم ديدم كه نوشته بوديد اگه از خوده سفارت اقدام كنيد و به خودشون پول بديم راحت تر ميتونيم ويزا بگيريم، ميشه لطفاً منو راهنمايي كنيد خيلي ممنون ميشم، سپاسگذارم������
    ببینید...
    سوال اینجا که شما این کلاس زبان رو برای چی احتیاج دارید؟ لازم دارید که بمونید فرانسه و کار کنید؟ (در این حالت شانس ویزا گرفتنتون پایینه) یا می خواهید زبانتون رو تکمیل کنید و برگردید ایران یا برید کشور ثالث؟ (مدارکی برای اثبات ادعاتون دارید؟) یا مثلا میخواهید دوره ای رو بگذرانید (دانشگاه مثلا ) و سطح زبان فعلیتون کافی نیست و یا لازمه دوره فشرده ای بگذرونید و در ایران امکانش نیست (در این حالت شانون بالا خواهد بود)

سلام ببخشید من یه سوال داشتم.ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنماییم کنین.من میدونم که الان فرانسه ویزای زبان نمیده یا خیلی سخت میده.حالا سوالم اینه اگه کسی نمره امتحان فرانسه ش خیلی بالا باشه یعنی جزو نفرات اول باشه ایا بورسیه ش میکنن برای دوره های زبان؟یکی از دوستان من اینو از استاد فرانسه ش تو موسسه شنیده.کسی اطلاعی داره که این موضوع اصلا صحت داره یا خیر؟ممنون میشم راهنماییم کنین

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط mahkameh1991 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یه سوال داشتم.ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنماییم کنین.من میدونم که الان فرانسه ویزای زبان نمیده یا خیلی سخت میده.حالا سوالم اینه اگه کسی نمره امتحان فرانسه ش خیلی بالا باشه یعنی جزو نفرات اول باشه ایا بورسیه ش میکنن برای دوره های زبان؟یکی از دوستان من اینو از استاد فرانسه ش تو موسسه شنیده.کسی اطلاعی داره که این موضوع اصلا صحت داره یا خیر؟ممنون میشم راهنماییم کنین
    با بخش فرهنگی سفارت تماس بگیرید... اگه جزو نفرات اول بعضی امتحانای خاص باشید شاید سفارت بورس خاصی داشته باشه
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

با سلام

من میخوام برای ویزای زبان ترم ژانویه ثبت نام کنم .
    اینجا خوندم که سفارت فرانسه در تهران براحتی ویزای زبان نمیده ! ولی
    من هم اینکه در خود ایران زبانم رو به سطح نسبتا خوبی رسوندم و سفارت این اطمینان رو پیدا میکنه که واقعا برای یادگیری زبان میخوام برم
    و هم اینکه از یک دانشگاه خوب میخوام پذیرش زبان بگیرم نه از موسسات .
    همچنین برای متقاعد کردن سفارت دلایل کافی و انگیزه نامه قوی و کاملا متقاعد کننده دارم.
    سوالم اینه که :
    1- آیا اونجا همسرم میتونه کار تمام وقت پیدا کنه ؟( مهندس برق با سابقه کار 17 سال و 42 سال سن) مهم نیست اول راه کارش در زمینه تخصص خودش نباشه ! (باز کردن رستوران یا کافی شاپ یا.... )
    2- آیا من میتونم با پیدا کردن کار تمام وقت، ویزای تحصیلی رو به کار تبدیل کنم ؟
    و از طریق یکی از اینها بتونیم اقامت بگیریم ؟ یا اینکه اگه استخدام و بیمه نشیم فایده ای نداره ؟!

ما به همین روش برای سوئد میتونیم اقدام کنیم. هم همسرم اجازه کار تمام وقت رو میتونه داشته باشه هم من میتونم کار پیدا کنم و ویزای تحصیلی رو به کار تبدیل کنم.( ولی به دلایلی فرانسه برای ما بهتره )
    میخوام بدونم از نظر هزینه ها، خدمات اجتماعی، پیدا کردن کار و گرفتن اقامت ، کدوم مناسبتره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam1981 نمایش پست ها
    با سلام

من میخوام برای ویزای زبان ترم ژانویه ثبت نام کنم .
    اینجا خوندم که سفارت فرانسه در تهران براحتی ویزای زبان نمیده ! ولی
    من هم اینکه در خود ایران زبانم رو به سطح نسبتا خوبی رسوندم و سفارت این اطمینان رو پیدا میکنه که واقعا برای یادگیری زبان میخوام برم
    و هم اینکه از یک دانشگاه خوب میخوام پذیرش زبان بگیرم نه از موسسات .
    همچنین برای متقاعد کردن سفارت دلایل کافی و انگیزه نامه قوی و کاملا متقاعد کننده دارم.
    سوالم اینه که :
    1- آیا اونجا همسرم میتونه کار تمام وقت پیدا کنه ؟( مهندس برق با سابقه کار 17 سال و 42 سال سن) مهم نیست اول راه کارش در زمینه تخصص خودش نباشه ! (باز کردن رستوران یا کافی شاپ یا.... )
    2- آیا من میتونم با پیدا کردن کار تمام وقت، ویزای تحصیلی رو به کار تبدیل کنم ؟
    و از طریق یکی از اینها بتونیم اقامت بگیریم ؟ یا اینکه اگه استخدام و بیمه نشیم فایده ای نداره ؟!

ما به همین روش برای سوئد میتونیم اقدام کنیم. هم همسرم اجازه کار تمام وقت رو میتونه داشته باشه هم من میتونم کار پیدا کنم و ویزای تحصیلی رو به کار تبدیل کنم.( ولی به دلایلی فرانسه برای ما بهتره )
    میخوام بدونم از نظر هزینه ها، خدمات اجتماعی، پیدا کردن کار و گرفتن اقامت ، کدوم مناسبتره ؟
    در صورت اخذ ویزا ، شما یا همسرتان در فرانسه حداکثر حق 20 ساعت کار دارید پس کار تمام وقت نمیتونید پیدا کنید
    حقوق هم بدون کسورات در فرانسه ساعتی 9 یورو است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nutrition science&Dietetic

سلام دوستان
    من میخوام برای یادگیری زبان فرانسه اقدام کنم، خودم هیچی فرانسه بلد نیستم، اما ازونجاییکه نامزدم اهل فرانسه اس و یک سال هم تا ازدواجمون مونده، میخواستم ببینم واسه شرایط من ویزا راحت میدن یا نه؟ البته قصدم ادامه تحصیله صد در صد اما نه تو فرانسه، تو کانادا که زبان رشته ام به فرانسه هست، کسی اطلاعات راجع به کیس من داره، ممنون میشم هرچه زودتر جواب بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nutrition science&Dietetic

ویزای کالج زبان (ویزای بلندمدت) 9ماهه ( از سطح 0 یعنی کسی که حتی الف باشونم بلد نیس)
    نتیجه: مثبت

سلام دوستان, با توجه به اطلاعات کمی که در زمینه کالج زبان فرانسه تو سایت هست , خواستم تجربه های خودم و درمیون بذارم تا افرادی که مثل من هستن ازش استفاده کنن. البته متاسفم که تو ریز جزییات نیستم مثلا من ازپروسه تعیین وقت و خیلی چیزا بیخبرم اگر کسی اطلاعات دقیق داره بذاره که بقیه هم استفاده کنن. چون اصلا حوصله درگیر سفارت رفتن و ترجمه و .... نداشتم واسه همین با یه موسسه قرارداد بستم چون وقتم کم بود خیلی جاها کمک بود برام .
    به هرحال:
    من 30 دی ماه 1396 تصمیم گرفتم زبان فرانسه بخونم و 24 اسفند مدارکم و تحویل VFS دادم(وی اف اس مرحله اخره). حدودا یک هفته طول کشید بخش فرهنگی سفارت یا همون کمپوس به من زنگ زد و ایرادای پروندم و گفتن و بعد از ارسال مجدد ده روز بعد به من برای ده روز بعدش وقت دادن. و من رفتم و بدون معطلی سر ساعت داخل شدم. لازمه بدونین برخلاف سفارت آلمان و اتریش تمام پرسنل اینا واقعا خوش برخورد بودن , یه خانمی با من مصاحبه کرد و مدارکم و چک کرد(خیلی خیلی دقت کنین که همه مدارک پیشتون باشه طبق CV و سایر چیزا که لازمه چون اگه نباشه بایید دوباره ازشون وقت بگیرین) . این سوالا رو از من پرسید:

1. چرا میخوای فرانسوی بخونی: چون من عاش یادگیری زبانم. هم آیلتس دارم با نمره خوب و هم B1 آلمانی دارم و حالا میخوام فرانسه بخونم. نه فقط واسه زبانش بلکه به خاطر فرهنگش و ....
    2. تو زمینه رشته خودت کار میکردی توضیح بده: بله من کارشناس تغذیه ام و طرحم و گذروندم و بعد ایلتس گرفتم و بعد المانی و الانم خودم شروع کردم فرانسه میخونم اما تازه کارم
    3. چرا با اینکه میتونی کار خوب داشته باشی و فعالم بودی تو رشتت اما باز میخوای بری زبان یاد بگیری؟ میخوای بعد زبانت چیکار کنی: میخوام برگردم و کار ترجمه یا تدریس بکنم.
    4. یعنی کار ترجمه تدریس و به رژیم درمانی تو مطب ترجیح میدی: خیر , من رشتم و دوس دارم اما درکنارش میخوام این کارا رو انجام بدم چون خوندن زبان برام مثل اشتیاق شدید میمونه
    5. نمیخوای اونجا ارشد رشتت بخونی؟ هنوز تصمیم نگرفتم و در هرصورت اگر هم بخوام ارشد بخونم باید زبان فرانسه رو درحد عالی بلد باشم
    6. چرا: چون رشتم سروکار با مریض داره و باید به زبون محلی صحبت کنم
    7. چرا نمیری المان تو که المانی بلدی: حقیقتش؟ اصلا از کشور و زبون المانی خوشم نمیاد حتی پسرخالم تشویقم کرد برم پیشش اما من دوس نداشتم.
    8. پسرخالت تو کدوم شهره؟ هامبورگ
    9. گفتی یکم فرانسه بلدی من ازت سوال میکنم هرچی تونستی به فرانسه اگه نه فارسی جواب بده. بعد یه چی گفت که متوجه نشدم گفتم ببخشید من تازه شروع کردم تازه یک ماهه دارم فرانسه میخونم چون تو شهر من فقط یه جا زبان فرانسه تدریس میشه و برای شروع کلاسا باید انقد صبر کنی تا تعداد به حد نصاب برسه.

1. فک میکنی تو 8 ماه بتونی یه زبان و درحد عالی یاد بگیری؟و تدریس کنی؟(البته این بیشتر حالت کنایه داشت تا سوال): بله به هیچ عنوان به استعدادم تو یادگیری زبان شک ندارم
    2. تو 8 ماه؟ شک ندارم حداقل تا C1 میتونم بگیرم

حالا سوالاش تموم شد و مدارک و برا توضیح داد(خیلی دقت کنید و حتما نت بردارین) که باید تایید ترجمه مدرک لیسانسم و پنجشنبه صبح (کار تایید فقط پنجشنبه هاس) اماده کنم که برا من به لطف موسسه اماده بود , تنها ایرادی که داشتم مبلغ 7500 یورو من تو حساب به اسم مامانم بود که گفت نمیشه ساپورتر تو یا باید پول زیادی تو حسابش باشه یا همین 7500 تا باید تو حساب خودت باشه , بهم گفت هرموقع میخوای بهت وقت میدم و من گفتم دو روز دیگه , شبش ایمیل وقت وی اف اس و برام فرستادن حتما دقت کنید که پرینت بگیرید و با خودتون ببرید چون اونجا چک میکنن(البته برا من چک نکردن اما حتما ببرین چون تو خود سایت وی اف اس نوشته)
    VFS:
    بازم بدون هیچ معطلی, اسمم چک کردن و به من یه شماره دادن بعد رفتم از گیت رد شدم و تو سالن منتظر شدم تا شمارمم و اعلام کنن(اگه شمارتون 101 بود و دیدین 102 یا 202 رفت و شما موندین نگران نشین چون وی اف اس فقط برا فرانسه نیست, اتریش و هلند و چک و بلغارستان هم هستن, پس ربطی به شمارتون نداه), بگذریم در هر صورت مدارکم و اماده کرد و گفت گذرنامت و خودت میای میگیری یا کسی؟ گفتم با پست که گفتن دم عیده پست نداریم منم گفتم خودم میام چون اگه مثلا بابام میخواست بیاد تعهد محضری و هزار دنگ و فنگ داشت, یه رسیدم داد و گفت منتظر باش صندوق صدات کرد پول و بده که بلافاصله هم انجام شد(دوستان دقت کنید خیلیا میومدن و نیم ساعت مدارک تحویل میدادن چون اماده نبود اما من تمام مدارکم به ترتیب چک لیست اماده بود و 5 دیقه بیشتر طول نکشید حتما کپی از ترجمه هاتون بگیرین و به این خانم شما فقط کپی اصل یا کپی ترجمه تحویل میدین نه اصل, تنها مدارک اصلتون تمکن مالی و گردش سه ماه آخر حسابتون و پاسپورتتونه اما در هر صورت شما همه همه همه مدارک ببرین به همراه کپی اصل هاش و کپی ترجمه هاش چون کار از محکم کاری عیب نمیکنه). بعد صندوقدار گفت منتظر باشم دوباره شمارم و با شماره اتاق صدا میزنن که بازم 3 دیقه بیشتر نشد و رفتم داخل یه خانم خوش برخوردی ازم عکس و اثر انگشت گرفت و در نهایت یه رسید نهایی بهم داد که باهاش بتونم گذرنامم و بگیرم. دقیقا بعد از دو هفته اس ام اس اومد:
    Visa application FRTH/...../..../0..is under process at Embassy of France, Tehran.
    رفتم تو و ویزام و گرفتم سه روز دیگم پرواز دارم. موفق باشید امیدوارم مفید باشه.

• VFS: خیابان مقدس اردبیلی, مجتمع تجاری پالادیومع طبقه 11/

http://www.vfsglobal.com/France/Iran/how-to-apply.html

Junior Member

سلام دوستان
    من خیلی علاقه دارم بیام فرانسه و زبان فرانسه بخونم البته دنیارو ببینم
    سوالم این هست که ایا میشه اومد زبان خوند البته زبان و پذیرش دانشگاه رو‌با هم در مقطع فوق میخوام بگیرم و بعد اگر شد دیگه تو همین فرانسه ادامه ندم و‌ با مدرک فرانسه برای کیک کانادا اقدام کنم؟ به نظرتون خوبه؟ میشه همچین کاری کرد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Esitiger نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خیلی علاقه دارم بیام فرانسه و زبان فرانسه بخونم البته دنیارو ببینم
    سوالم این هست که ایا میشه اومد زبان خوند البته زبان و پذیرش دانشگاه رو‌با هم در مقطع فوق میخوام بگیرم و بعد اگر شد دیگه تو همین فرانسه ادامه ندم و‌ با مدرک فرانسه برای کیک کانادا اقدام کنم؟ به نظرتون خوبه؟ میشه همچین کاری کرد؟؟
    بدون دانش زبان فرانسه نمیتونید اقدام کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)