صفحه 1 از 20 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 198

موضوع: زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

saeede83
    Guest

پیش فرض بعد از accept کردن offer یک دانشگاه معمولا چقدر طول می کشه که I-20 آماده بشه؟

سلام.
    من offer یک دانشگاه رو Accept کردم و وقت سفارت هم گرفتم اما هنوز i-20 به دستم نرسیده، معمولا چقدر طول می کشه که I-20 آماده بشه و بعد به دست ما برسه؟ آیا پروسه تهیه کردن I-20 زمان بره؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بعد از accept کردن offer یک دانشگاه معمولا چقدر طول می کشه که I-20 آماده بشه؟

دانشگاه من که نوشته حداقل 2 هفته طول ميکشه که آمادش کنن. فکر کنم شايد به دانشگاه، زمانش و اينکه آيا ميزان فاند و ... کامل شده يا نه بستگي داره. ايشالا ميرسه و مشکلي با وقتش نخواهيد داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : بعد از accept کردن offer یک دانشگاه معمولا چقدر طول می کشه که I-20 آماده بشه؟

سلام.

اولاً که اگه کمک هزینه داری و لازم نیست bank statement بفرستی، کارت سریع تره، چون بقیه ی مدارک غیر از bank statement رو معمولاً می شه email یا fax کرد، امّا اگه کمک هزینه ت کامل نیست bank statement حتماً باید پست بشه (هر چی زودتر بفرستیش پروسه ی صدور I20 زودتر شروع می شه).

دوماً. من تا حالا با سه تا دانشگاه سر I20 چانه زنی کردم. یکی شون گفت هر وقت تمام مدارکت به دستمون برسه همون روز یا فرداش I20 رو صادر می کنیم (با اینکه توی وبسایت نوشته بود دو هفته طول می کشه). دومی گفت سه چهار روز طول می کشه و سومی گفت یک هفته. بنابراین از دانشگاه به دانشگاه متفاوته، اما فکر می کنم بازه ی تغییرات اش در همین حدود باشه. برای اینکه زودتر جواب بگیری، از منشی دانشکده بپرس دقیقاً با چه کسی در International Center باید تماس بگیری و مستقیماً به همون email بزن. ضمناً حتماً براشون تمام مشکلاتی رو که در گرفتن وقت سفارت و ویزای قبرس و کلیرنس و ... داری از سیر تا پیاز توضیح بده تا یه کم دست بجنبونن ;-)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa

برای اینکه زودتر جواب بگیری، از منشی دانشکده بپرس دقیقاً با چه کسی در International Center باید تماس بگیری و مستقیماً به همون email بزن. ضمناً حتماً براشون تمام مشکلاتی رو که در گرفتن وقت سفارت و ویزای قبرس و کلیرنس و ... داری از سیر تا پیاز توضیح بده تا یه کم دست بجنبونن ;-)
    منظور شما اينه که مسئول صدور i-20 در international center دانشگاست؟ يا در graduate school فردي مسئول international هاست؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    منظور شما اينه که مسئول صدور i-20 در international center دانشگاست؟ يا در graduate school فردي مسئول international هاست؟
    این دانشگاههایی که من ازشون پذیرش داشتم یه International center داشتن که فکر می کنم از Graduate School مجزّا بود. اما نمی دونم، اگه International Center زیرمجموعه ی Graduate School باشه هم نباید فرقی کنه، فقط از منشی دانشکده بپرس مسئول صدور I20 کیه.

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : بعد از accept کردن offer یک دانشگاه معمولا چقدر طول می کشه که I-20 آماده

آيا I-20 رو دانشكده صادر مي كنه يا دانشگاه؟ احتمالا اگه مسئول International شان بخواهد اين كار رو بكنه، زمانبر تر مي شه چون كل دانشگاه هست.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    آيا I-20 رو دانشكده صادر مي كنه يا دانشگاه؟ احتمالا اگه مسئول International شان بخواهد اين كار رو بكنه، زمانبر تر مي شه چون كل دانشگاه هست.
    دانشگاه.

پیش فرض پاسخ : بعد از accept کردن offer یک دانشگاه معمولا چقدر طول می کشه که I-20 آماده

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa

اولاً که اگه کمک هزینه داری و لازم نیست bank statement بفرستی، کارت سریع تره، چون بقیه ی مدارک غیر از bank statement رو معمولاً می شه email یا fax کرد، امّا اگه کمک هزینه ت کامل نیست bank statement حتماً باید پست بشه
    ببخشید منظور پست مدارک به سفارته ؟ اگه این طوره مگه bank statement رو روز مصاحبه نشون نمی دیم؟!!!

و اگر منظور به دانشگاهه مگه غیر از bank statement چیز دیگه ای هم به جز فرستادن bank statement لازمه؟ در ضمن اگر منظور دانشگاهه تو بعضی دانشگاه ها قبول می کنند که bank statement هم فکس بشه.
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Y
    [ببخشید منظور پست مدارک به سفارته ؟ اگه این طوره مگه bank statement رو روز مصاحبه نشون نمی دیم؟!!!

و اگر منظور به دانشگاهه مگه غیر از bank statement چیز دیگه ای هم به جز فرستادن bank statement لازمه؟ در ضمن اگر منظور دانشگاهه تو بعضی دانشگاه ها قبول می کنند که bank statement هم فکس بشه.
    منظور من پست bank statement به دانشگاه بود. در واقع این سه دانشگاهی که من باهاشون مکاتبه داشتم قبول نمی کردند که bank statement فکس بشه، اما شاید دانشگاههای دیگه قبول کنند -- نمی دونم.

مدارک دیگه ای که می خوان معمولاً یک فرم اطلاعات دانشجو ئه که باید پر بشه و یک نسخه فتوکپی از صفحه ی اول گذرنامه. ضمناً اگه قراره TA بشید، ممکنه قرارداد خاصّی داشته باشه که اون رو هم باید امضا کنید. دیگه اینکه، اگه bank statement نشون می دید و حساب بانکی مال خودتون نیست، نامه ی affidavit of support هم هست که پدر یا مادرتون یا هر کسی که صاحب حسابه باید امضاش کنه.

ضمناً من از یک نفر شنیدم که یه دانشگاهی تکمیل فرمهای واکسیناسیون رو هم برای I-20 خواسته بود، امّا بعید می دونم این طوری باشه -- اون خودشم هنوز مطمئن نبود.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

با سلام کاربران عزیز

این تاپیک در جهت کمک به دوستان در دانستن زمان دقیق دریافت نامه پذیرش ار دانشگاههای مختلف ایجاد شده است، تا دوستان هم استرسشان کمتر بشود و هم با گرفتن وقت های سفارت از کشورهای مختلف ( بدلیل ندانستن دقیق زمان رسیدن نامه ) حق کسی را ضایع نکنند.

لطفا فقط نام دانشگاه و زمان دریافت نامه پذیرش را بنویسید. از مطرح کردن سوالات نامرتبط هم خودداری نمایید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

صفحه 1 از 20 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)