صفحه 187 از 191 نخستنخست ... 87137177178179180181182183184185186187188189190191 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

سلام،

خوب شما یه کاری قبل از تصمیم گیری قطعی انجام بده. ببین وقت های سفارت الان به چه صورتی هست و تا چه تاریخی باز شده، و اینکه برا حدود اواخر آپریل و مارچ کی دقیقا باز میشه. اگه هنوز باز نشده، شما درخواست بده با پست معمولی برات بیاد (با این احتمال این پیشنهاد رو میدم که گفتی پرداخت هزینه اش برات ناخوشاینده در این شرایط) تا اون زمان هم نتایج باقی دانشگاه ها میاد و می تونی تصمیم بهتری بگیری.
    این البته نظر من با توجه به برداشتی که از حرف های شما کردم و احتمال گرفتن پذیرش+فاند از دانشگاه های بهتر رو براتون میدم.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان اگه ممکنه نظرتون درباره وضعیت من بدید. ممنون

من از یک دانشگاه متوسط امریکا اواخر دسامبر پذیرش گرفتم و استادم هم گفت بهت RA میدم. توی هفته بعد I-20 من صادر میشه. راستش این دانشگاه خیلی زود بهم جواب داد، در حالیکه من برای چندین دانشگاه بهتر امریکا هم ارسال کردم. حالا برای ارسال I-20 دو به شک شدم. من شنیدم که معمولا بقیه دانشگاه ها هم دیگه جوابشون باید تا آخر مارچ بدن دیگه. این دانشگاه قابلیت این نداره که مستقیم سفارشی بفرسته و من باید از همون روش کاراپست ارسال کنم (که در میاد حدود 400 تا 450 تومن). از طرفی هم با فرست کلس هم که رایگانه بفرسته خودش گفته 6 هفته طول میکشه تا برسه دستم (بدون شماره پیگیری). حالا موندم که با این پست معمولی بفرسته که تا اون موقع جواب باقی دانشگاه ها هم بیاد بعد از بین اونها بهترین انتخاب کنم یا اینکه بگم سفارشی بفرسته و زودتر اقدام کنم واسه سفارت.

راستش انقدر واسه امریکا هزینه کردم که دیگه واقعا زورم میاد هزینه کنم، چون از طرفی هم نمیدونم این رییس جمهور جدید یک اردر جدید بده باز همه چی کنسل کنه! ضمنا کانادا هم سه تا دانشگاه اپلای کردم برای سوپاپ اطمینان.

ممنون

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen13671367 نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه Regular Airmail رو داشته؟ دانشگاه ما ظاهرا فقط با همین پست میفرسته ایران.
    سلام، آقا اگه بعد این مدت خودت با این پست دریافت کردی، لطفا توضیح بده چطور بود؟
    سایر دوستان هم اگه تجربه ای با پست معمولی هوایی داشتن لطفا مختصرن یه توضیحی بدن.. مخصوصا اینکه چقد طول کشید؟
    " .IF YOU WANT SOMETHING, GO GET IT. PERIOD "

Junior Member

سلام،تو فرم درخواست I20 باید آدرس دبی کاراپست زده بشه.درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-آب دانشگاه شهید بهشتی

سلام، دوستانی که قصد دارن از کاراپست برای گرفتن I-20 استفاده کنن بدونن که آدرس دبی شون تغییر کرده و حتما قبل از ثبت سفارش eshipglobal یا دانشگاهشون، از کاراپست استعلام بگیرن.

Junior Member

سلام دوستان
    میخام از تجربه خودم برای دریافت فرم i20 براتون بگم. من اول ادرس کاراپست رو دادم به دانشگاه که برام بفرستن، ولی اونا گفتن چون این ادرس PO. BOX هست نمیتونه به این ادرس ارسال کنه و ی ادرس دیگه بهشون بدم. که البته اشتباه کرده دانشگاه. همین جا هم عرض کنم که اگر توی ادرسی که کاراپست بهتون میده و میخاید بدید به دانشگاه اون شماره PO. BOX رو هم ننویسید هیچ اتفاقی نمیفته، اینو خود شرکت کاراپست بهم گفت (البته وقتی که کار از کار گذشته بود). به هر حال، من ادرس دوستم توی کانادا رو به دانشگاه دادم و اونام فرستادن برای دوستم. اما وقتی دوستم خواست بفسته برام ایران دیدیم که خیلی گرون در میاد 140 دلار کانادا (حدود 400 تومن خودمون!!!)، البته پست معمولی Canadapost فقط 5 دلار میگرفت که بیاره ایران اما حدود ی ماه طول می کشید و هیچ کد رهگیری هم نداشت. خلاصه بعد از کلی گشتن و این حرفا فهمیدم ی سری شرکت ها هستن که دقیقا همون کاری که توی سایت eshipglobal انجام میشه رو با قیمت خیلی کمتری انجام میدن. شرکت های TNT، PDE و TPG هستن که پول رو شما همین جا به ریال بهشون میدید و اونا خودشون میرن و نامه رو تحویل میگیرن و براتون میفرستن به دبی و از اونجا میارن ایران. البته این رو هم بگم که برای من رو از دوستم تحویل گرفتن و برای همین دقیق نمیدونم ایا میرن از دانشگاه هم تحویل بگیرن یا نه که به احتمال خیلی زیاد این کار رو هم میکنن. به هرحال، از بین این شرکت ها شرکت PDE خیلی ارزون تر بود. من نامه رو از کانادا برام اوردن ایران با 150 تومن و 6 روزه هم رسید دستم. خیلی عالی بود. TNT و TPG هم گفتن 200 تومن میگیرن و میارن.
    انشاا.. که این تجربه هم به دردتون بخوره، چون خودم خیلی دنبال این قضیه گشتم که هم زود و ایمن نامه رو در یافت کنم و هم ارزون در بیاد که همین طور هم شد

سلام.

من تجربه خودمو از دریافت نامه پذیرش دانشگاه و I20 میگم.
    نامه پذیرش دانشگاه 32 روز کاری و با پست عادی اومد. I20 رو دیدم سایت دانشگاه زده با FedEx ولی با 65$ DHL اورد. 6 روز هم طول کشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سلام دوستان

یک سوال داشتم. آیا eshipglobal در همون روزی که سفارش رو ثبت میکنی I20 رو پیکاپ میکنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - SUT

تجربه من در ارتباط با دریافت I-20 از طریق DHL

همونطور که دوستان گفتن با پرداخت حدود ۶۰ دلار یک pickup date ست شد (که خود دانشکده گفته بود چه تایمی تعیین شه) و ارسال شد. ظرف دو روز به دوبی رسید (تهران پیک آپ رو استفاده کرده بودم برای پیک آپ در دوبی که نیاز نباشه فرم sanctions warranty and indemnity letter رو دانشگاه پر کنه) و ازونجا به تهران اومد و در مجموع ۵ روز طول کشید.

Junior Member

سلام،
    من از طریق eshipGlobal در سایت UEMS میخوام فرم I20 رو برام بفرستن، اما تو مراحل ثبت سفارش گیر میکنه:
    Step 4 - Carrier Selection, Cost and Transit Time

میگه:
    DHL: The destination country IR location postal code or City ... is invalid. Please check the destination country location details.
    FedEx: ERROR : Destination country is not serviced.
    UPS: The requested service is invalid from the selected origin.
    من آدرس محل سکونتم که شهرستان هست رو دادم، ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم؟!

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apock نمایش پست ها
    سلام،
    من از طریق eshipGlobal در سایت UEMS میخوام فرم I20 رو برام بفرستن، اما تو مراحل ثبت سفارش گیر میکنه:
    Step 4 - Carrier Selection, Cost and Transit Time

میگه:
    DHL: The destination country IR location postal code or City ... is invalid. Please check the destination country location details.
    FedEx: ERROR : Destination country is not serviced.
    UPS: The requested service is invalid from the selected origin.
    من آدرس محل سکونتم که شهرستان هست رو دادم، ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم؟!
    فدکس نه به ایران میفرسته نه میگیره. شما باید ای 20 رو بفرسید برای دوستتون یه جای دیگه و از اونجا به ایران. اگه دوستی ندارین از طریق شرکت هایی که این کارو میکنن اقدام کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)