صفحه 101 از 191 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

Banned

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    به ترتیب

1- ارسال به دوست و آشنا در خاک آمریکا و سپس آن شخص برای شما DHL کند
    2- شرکت های واسطه
    ظاهرن DHL هم ممگنه نیاره ایران

به ترتیب

1- ارسال به دوست و آشنا در خاک آمریکا و سپس آن شخص برای شما DHL کند
    2- شرکت های واسطه
    مرسی از پاسختون. اگه از دانشگاه یا استاد بخوام DHL کنن به راه حل اول ارجحه؟ اگه دوستم در آمریکا یا استاد DHL کنن مطمئنه و چقدر طول می کشه؟ این شرکت های وابسته رو می شه معرفی کنید؟
    بازم ممنون.

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_t67 نمایش پست ها
    این قضیه 100$ اضافه تر رو من یه جای دیگه هم دیدم.
    Additional $100 fee applies to shipping to countries under embargo.
    منبع: http://graduateschool.vt.edu/igss/mailingdocs

من زنگ زدم نمایندگی پست DHL تهران، گفتن از قیمت های اونجا خبر ندارن و احتمال اینکه مرسولتون به خاطر ت ح ر ی م نرسه دستتون هست. زنگ زدم دفتر شیراز گفت قیمتش 300 هزار تومانه !!!! توی سایت ِDHL-usa اکانت ساختم و کشور مقصد رو ایران زدم ولی پیغامی داد مبنی بر اینکه تحت تحریم هست و فقط کسانی که مجوز دارند می تونند به کشور مقصد ارسال کنند ولی با این وجود نرخ هایی که به من داد به شکل زیر بود:
    Express Worldwide
    Standard Rates: 93$--Online Discount:79.42$
    Express Envelope
    Standard Rates: 70.19$--Online Discount:59.66$
    که زنگ زدم نمایندگی، گفت Envelope واسه زیر 250 گرم هست.
    با این احتساب اگه ارزان ترین پست که آنلاین هم پرداخت شده باشه رو در نظر بگیریم، میشه 60$ ! این احتمال هم هست که حتی نرسه !!!
    من توی تاپیک مربوطه (روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران) میخوام انواع روش های موجود از نظر قیمت و اعتبار و این موارد رو توی قالب پستی نقد کنم و دوستان بیان نظرات خودشون رو بدن تا با هم به یک اجماعی برسیم.
    سلام
    پس با اين اوصاف اوضاع بدتر شده كه بهتر نشده. سال گذشته FEDEX با 55 دلار مياورد تا دبي از اونجا هم كه پستهاي داخلي مياوردن.
    پست معمولي هم نميشه روش حساب كرد از 5 مرسوله ي من 3 تاش به دستم رسيد اون هم با بازه ي هاي زماني 3 هفته 4 هفته و 7 هفته.
    الان ظاهرا همون اقوام يا دوستان مطمئن ترين روشه.
    من پيشنهاد ميكنم از دانشگاه بخواهيد Regular پست كنه اگر وقت داريد و بعد به اميد رسيدنش تا 3-4 هفته بمونيد اگر خبري نشد سريع از اقوام بخواهيد برن دانشگاه دستي بگيرند و پست كنند با دي اچ ال كه احتمال كمتري داره براي كلير خوردن يا حداقل چون شخص به شخصه زودتر از كلير خارج ميشه. متاسفانه دي اچ ال تهران فرافكني ميكنه و وقتي ميپرسي كه 100 % ميرسه يا خير حرف رو عوض ميكنه. در حالي كه گزينه ي FEDEX خيلي عالي بود. در اين بين بهتره يك تحقيقي هم روي پستهاي TNT و غيره بشه . ممكنه هر كدوم اينها بخاطر منافع و ... دنبال راهي از اونطرف به اين طرف باشند.
    قيمت شايد اولويت بعدي باشه. متاسفانه الان رسيدن سالم بسته و در مرحله ي بعد زمان رسيدنش مشكل خيلي از دوستانه. حتي حاضرند بهاش رو بدند ولي مشكل اينه كه كسي تضميني براي رسيدن نميده. باز پارسال تضميني براي رسيدن بود.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    ظاهرن DHL هم ممگنه نیاره ایران
    برای من که آورد

سه پست زیر را بخوانید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1526154

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1526374

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1531564

نقل قول نوشته اصلی توسط farrokh3001 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون. اگه از دانشگاه یا استاد بخوام DHL کنن به راه حل اول ارجحه؟ اگه دوستم در آمریکا یا استاد DHL کنن مطمئنه و چقدر طول می کشه؟ این شرکت های وابسته رو می شه معرفی کنید؟
    بازم ممنون.
    اگر استاد یا دانشگاه خودش DHL می کند که معلوم است ارجح است.

اما شما گفتید دانشگاه فقط UPS می کند!!! من هم گفتم UPS کند به داخل آمریکا ، حالا چه دوست چه آشنا چه شرکت ها

از زمانی که DHL کند 10 روز طول می کشد

معرفی شرکت ها بر خلاف قوانین فروم است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Banned

برای من که آورد

سه پست زیر را بخوانید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1526154

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1526374

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1531564

اگر استاد یا دانشگاه خودش DHL می کند که معلوم است ارجح است.

اما شما گفتید دانشگاه فقط UPS می کند!!! من هم گفتم UPS کند به داخل آمریکا ، حالا چه دوست چه آشنا چه شرکت ها

از زمانی که DHL کند 10 روز طول می کشد

معرفی شرکت ها بر خلاف قوانین فروم است
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1546916

شما هم این پست رو بخوانید

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط volantis71 نمایش پست ها
    سلام
    امروز دوستم رفت از آفیس dhl پزسید گفتن متاسفانه به علت تحریم نمیفرستیم ایران:|
    کسی اخیرا تجربه داشته خودش با dhl بفرسته ایران؟که مطئمن شیم که فقط تو این آفیس اینجوریه یا همه جا:|||
    فکر کنم مشکل آن شعبه خاص باشد

به دوستت بگو با شماره تلفن 8002255345 تماس بگیرد و مستقیم از مرکزشان بپرسد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

پیش فرض پاسخ : زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

جالبیش اینجاست که من از پست DHL باجه ی دانشگاه شریف با 36000 تومان مدارکم رو پست کردم آمریکا. حالا برعکسش باید 7 برابر بدم تا برسه به ایران، باز اونم معلوم نیست برسه،نرسه، کی بیاد !!! بعد بگید ایران بد !

آخرین راه حل های پیش رو برای ارسال I20 از آمریکا به ایران :
    1. پست مستقیم دانشگاه (با DHL)
    این روش با وجود اینکه توسط دوستان به عنوان بهترین روش شناخته میشه ولی ابهاماتی دارد. بیش تر دوستانی که میگن از این طریق فرم خود را دریافت کردند، خود دانشگاه با هزینه خودش واسشون پست کرده . حالا اگه ما از دانشگاه تقاضا کنیم که با پول خودمان DHL کند، چندین سوال پیش می آید: الف) هزینه چند $ است و چگونه به وسیله ما باید پرداخت شود؟ ب) آیا دانشگاهی که با DHL قرارداد ندارد می تواند مستقیم به ایران چیزی را ارسال کند؟
    2. ارسال توسط دوستان و آشنایان (با DHL)
    این گزینه هم به نظر خوب و معقول میاد ولی وقتی سری به سایت dhl-usa.com می زنی و مقصد رو ایران میگذاری، با پیغامی مواجه میشی مبنی بر اینکه کشور مقصد تحریم هست و تنها افراد یا شرکت هایی که اجازه همکاری با ایران دارند، می تونند ارسال داشته باشند! (هرچند که ممکن است این پیغام قدیمی باشد و اکنون چنین تحریم هایی نباشد! -نیاز به تحقیق بیش تر).

اما چه روش 1 باشد و چه روش 2، بر اساس سایت DHL آمریکا، قیمت ارسال محموله از آمریکا به ایران به شکل زیر است:
    "
    من زنگ زدم نمایندگی پست DHL تهران، گفتن از قیمت های اونجا خبر ندارن و احتمال اینکه مرسولتون به خاطر ت ح ر ی م نرسه دستتون هست. زنگ زدم دفتر شیراز گفت قیمتش 300 هزار تومانه !!!! توی سایت ِDHL-usa اکانت ساختم و کشور مقصد رو ایران زدم ولی پیغامی داد مبنی بر اینکه تحت تحریم هست و فقط کسانی که مجوز دارند می تونند به کشور مقصد ارسال کنند ولی با این وجود نرخ هایی که به من داد به شکل زیر بود:
    Express Worldwide
    Standard Rates: 93$--Online Discount:79.42$
    Express Envelope
    Standard Rates: 70.19$--Online Discount:59.66$
    که زنگ زدم نمایندگی، گفت Envelope واسه زیر 250 گرم هست.
    با این احتساب اگه ارزان ترین پست که آنلاین هم پرداخت شده باشه رو در نظر بگیریم، میشه 60$ ! این احتمال هم هست که حتی نرسه !!!"
    بدین صورت اگر به فرض مستقیم DHL شود ایران و هیچ مشکلی هم نباشد، حداقل 60$ (180،000 تومان) می شود! (انتخاب 1 و 2)

3. استفاده از شرکت های واسطه ( تاپیک
    روش ها و شرکت های جدید برای فرستادن I20 از آمریکا به ایران (به دلیل تحریم های Fedex)
    )
    الف) شرکت ن.آ :
    ابتدا باید به طریقی فرم خود را از دانشگاه به آدرس این شرکت در آمریکا پست کرد و دیگه بقیش با خودشونه و جای نگرانی نداره. برای ارسال داخلی در آمریکا نیز به نظر میرسه بهترین روش FedEx باشه، اگه دانشگاهتون با eshipglobal هم قرارداد داره خیلی راحت می تونید از FedEx استفاده کنید. اگر هم قرارداد نداره، فکر کنم بشه به یونی گفت که با FedEx بفرسته به همون آدرس توی آمریکا.
    و اما هزینه ی FedEx:
    FedEx priority : یک روز کاری میرسه با هزینه ی تقریبی 38.90$
    FedEx Express Saver: سه روز کاری میرسه با هزینه تقریبی 23.72$

ب) شرکت ب.گ :
    ابتدا باید به آدرس آن ها در دوبی FEdEx یا DHL کنید و بقیش با خودشونه.

*جمع بندی انتخاب3: با توجه به اینکه هزینه دو شرکت مساوی 150،000 تومان است...ولی.... در شرکت ب.گ. شما باید فرم خود را به دوبی ارسال کنید ولی در شرکت ن.آ. به داخل آمریکا. پست DHL به دوبی تقریبا 55.86$ آب میخوره. پس ن.آ. به صرفه تر است.
    ن.آ.: 150،000T+23.72$===> تفریبا 230،000 تومان
    ب.گ.: 150،000T+55.86$

چمع بندی انتخاب های 1 و 2 و 3 :
    در حال حاضر باصرفه ترین و مطمئن ترین راه برای ارسال یک I20 به ایران استفاده از خدمات شرکت ن.آ. به نظر می رسد.
    البته اگر قصد ارسال چند I20 را دارید، اگر همه ی آن ها را به یک دوست بفرستید تا برای شما پست کند، ارزان تر در می آید ولی شاید برای دریافت در ایران دچار مشک و یا تاخیر شوید! هزینه به ظاهر نصف می شود ولی نظر شخصی من این است که شما که این همه هزینه برای اپلای کردید، 200 تومن بیش تر بدین ولی خیالتون راحت باشه که کارتون میشه !

* علت این که
    هزینه ارسال توسط شرکت ن.آ. (150تومان) کم تر از پست مستقیم با DHL (180 تومان) است شاید به این علت است که در هر محموله پستی، چندین I20 و حتی شاید کتاب باشد که باعث می شود تا هزینه ی پست سرشکن شود و علت این که این شرکت برای رهگیری مرسولات پستی به شما tracking number نمی دهد نیز شاید همین باشد که هر محموله پستی این شرکت شامل چندین فرم افراد مختلف است.
    * یک راه حل دیگه هم وجود داره که هزینش صفر هست . دوستی، آشنایی، چیزی توی انجمن ایرانی های اون دانشگاه پیدا کنید یا فرمتون رو پست کنید به یکی .... که دارن میان ایران و خیلی شیک و مجلسی برسونه به دستتون. ( البته این روش مطمئن نیست و مشکلات خاص خودش رو داره)
    ----------------------------------------------------------------------------
    از دوستانی که به تازگی تجربه ی ارسال و یا دریافت I20 به روش های گفته شده در این پست و یا هر روش دیگر را داشتنتد خواهشمند است که نظرات و نقد های خود را بیان کنند تا این پست کامل تر شود.

دوستانی که در این زمینه تجربه شخصی داشتند، نظر دهند

======================================
    * تاپیک معرفی شرکت های واسطه (ن.آ. و ب.گ.):
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%DB%8C-Fedex)
    ویرایش توسط alireza_t67 : March 19th, 2014 در ساعت 03:26 PM

بهههلهههه... این هم از ایمیل DHL USA :
    من ایمیل زدم به dhl-usa که میشه از آمریکا به ایران ارسالی رو داشت و این جواب واسم اومد (البته خودشون گویا ایمیل رو فوروارد کردن به نماینده ی ایرانشون):

Dear Sir,

Thanks for visiting our website.

Please be advised that due to Iran embargo we cannot receive any shipments from USA and this is out of DHL control.

For more information you can call our customer services at +98 21 84088888.

If there is any question, please do not hesitate to contact us.

Regards,

Samira Kheradmand
    Customer Care Executive

DHL EXPRESS
    IRAN
    Customer Services
    Shiraz Building (No.137),
    Khaled Slamboli (Vozara) Ave.,
    Tehran
    IRAN

Tel: +98 21 84079 EXT.220
    Direct: +98 21 84078220
    Fax:+98 21 88721717
    E-mail:samira.kheradmand@dhl.com

Senior Member

سلام٬ COMPEX همونی هست که قبلا با کاراپست کار میکرد؟ دانشگاه این را به عنوان یکی از روش ها معرفی کرده بود. کار میکنه یا دیگه نمیشه ازش استفاده کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)