صفحه 129 از 191 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

سلام دوستان
    دانشگاه من با USPS Priority در تاریخ 14 می فرستاده ولی هنوز نرسیده، باید چیکار کنم؟ باید جایی مراجعه کنم یا میارن خونه؟
    لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط miladmv نمایش پست ها
    من خواستم تجربه ی شخصی ام رو بگم. به هیچ وجه از TNT استفاده نکنین (مگر در صورتی که 30 روز یا بیشتر وقت دارید).
    لطفا قیمت و نحوه آن را بگویید. و این که کجا گیر کرده بود و مشکلش چیست.

اگر پست ارزانی باشد و همچنین قابل اطمینان (قابل رهگیری) باشد. دزست است که به درد I-20 نمی خورد. اما به درد ارسال اشتغال به تحصیل می خورد.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

کسی تجربه ارسال مدارک به کاراپست بدون دادن صندوق پستی را دارد؟ اگر صندوق پستی را در آدرس ننویسیم (کد پستی که ندارن) از آمریکا به دوبی میرسه؟

خیلی فوری هست ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن.
    اگر فقط آدرس کاراپست در دوبی را به fedex یا DHL بدن، میرسه یا باید حتما صندوق پستی را هم داد؟
    ویرایش توسط shabgard66 : June 2nd, 2014 در ساعت 10:01 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها

من مطمئنم که DHL خیلی راحت و زیر 10 روز میاره! یکی از دوستانی که به پیشنهاد من DHL رو انتخاب کرد نیم ساعت پیش زنگ زد و گفت بستم رو track کردم... و بعد از 4 روز از آمریکا رسیده به دوبی!! احتمالاً فردا یا پس فردا هم دستشه! فکر کنم 30 40 دلار شده بود! خوبیش این شماره تلفن و ایمیل هم میدید هر مرحله که میره جلو با email و sms خبر میده!

حالا اگر این رقمی که شما گفتید تومن هست بد نیست... اگر دلاره خیلیه!
    با سلام من چند روز پیش با DHLتماس گرفتم شعبه وزرا اونا گفتن نمیتونن از امریکا بسته ای رو پیکاپ کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

دانشگاه من هم واسم با DHL فرستاد خیلی هم سریع و راحت به دستم رسید. همه کارو خودشون کردن.من با DHL هیچ تماسی نداشتم

Junior Member

سلام
    معمولا چقدر طول میکشه با پست معمولی برسه؟گفتن 3 تا 12 هفته با US Mail service. 'ولی شنیدم 1 ماهه میرسه درسته؟
    اگر نرسید باید چی کار کنم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ با pdf میشه وقت سفارت گرفت؟ بعد همونم ببرم سفارت؟

Junior Member

من هم فعلا منتظرم، الان حدود یک ماه و نیم هست که منتظرم رسیدن فرم هستم. اگر نرسه قاعدتا باید اسکن فرم را که ایمیل کردن پرینت کنم و ببرم سفارت. چاره ای نیست. قاعدتا فردی که تو سفارت نشسته هم باید این چیزها را درک کنه.

در مورد دی اچ ال هم که دوستان میگن رسید و بعضی ها میگن نه. باید عرض کنم این بستگی به دانشگاه دارد چون به دلیل تحریم ها فقط بعضی از دانشگاه ها مجوز ارسال با دی اچ ال را به ایران دارند. اینکه دانشگاهی قبول کنه براتون با دی اچ ال بفرسته لزوما به این معنی نیست که به دستتون میرسه، ممکنه فرد ارسال کننده مطلع نباشه که دانشگاه مجوز ندارد و با دی اچ ال ارسال کنه و بعد از یکی دو هفته ماندن در آمریکا برگشت بخوره و فقط وقتتون هدر بره. اگر میخواید بگید براتون با دی اچ ال بفرستن اول مطمئن بشید اون دانشگاه مجوز دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnazzk66 نمایش پست ها
    سلام
    معمولا چقدر طول میکشه با پست معمولی برسه؟گفتن 3 تا 12 هفته با US Mail service. 'ولی شنیدم 1 ماهه میرسه درسته؟
    اگر نرسید باید چی کار کنم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ با pdf میشه وقت سفارت گرفت؟ بعد همونم ببرم سفارت؟

Junior Member

TNT در مورد pick up فرم i-20 به این ترتیب عمل می کنه که ابتدا شرکت UPS آمریکا فرم شما رو از دانشگاه شما تو آمریکا Pick up می کنه (این مرحله برای من یک هفته طول کشید تازه با کلی پیگیری از جانب من). بعد فرم شما با TNT میاد تا دبی. تا اینجا شما می تونید بسته رو Track کنین. بعد بسته از دبی به تهران میاد ولی دیگه قابل track نیست.(این مرحله هم برای من یک هفته طول کشید با کلی پیگیری از جانب من) . کل هزینه ای که از من گرفتن 270 هزار تومان بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimism نمایش پست ها
    من هم فعلا منتظرم، الان حدود یک ماه و نیم هست که منتظرم رسیدن فرم هستم. اگر نرسه قاعدتا باید اسکن فرم را که ایمیل کردن پرینت کنم و ببرم سفارت. چاره ای نیست. قاعدتا فردی که تو سفارت نشسته هم باید این چیزها را درک کنه.

در مورد دی اچ ال هم که دوستان میگن رسید و بعضی ها میگن نه. باید عرض کنم این بستگی به دانشگاه دارد چون به دلیل تحریم ها فقط بعضی از دانشگاه ها مجوز ارسال با دی اچ ال را به ایران دارند. اینکه دانشگاهی قبول کنه براتون با دی اچ ال بفرسته لزوما به این معنی نیست که به دستتون میرسه، ممکنه فرد ارسال کننده مطلع نباشه که دانشگاه مجوز ندارد و با دی اچ ال ارسال کنه و بعد از یکی دو هفته ماندن در آمریکا برگشت بخوره و فقط وقتتون هدر بره. اگر میخواید بگید براتون با دی اچ ال بفرستن اول مطمئن بشید اون دانشگاه مجوز دارد.
    فرمایش شما درسته. دانشگاه های دولتی امریکا مجاز به فرستادن پک با دی اچ ال به ایران هستند. البته اون کسی که از دانشگاه اقدام میکنه یک تعهد نامه امضا میکنه و توی پک میذاره که این فرم چیز خاصی نداره. دانشگاه های خصوصی هم بعضیاشون می تونند بفرستند. هر چه دانشکاه بزرگتر باشه احتمال اینکه بتونه بفرسته بیشتره که این هم با پیگیری از دفتر دانشجویان بین المللی معلوم میشه
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnazzk66 نمایش پست ها
    سلام
    وقت میتونید بگیرید اما واسه مصاحبه اصل رو میخان. واسه من دفتر خابگاه دانشگاه یه نامه با US Mail service فرستاد حدود 1/5 ماه طول کشید
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)