صفحه 131 از 191 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

سلام

این مطلب قبلن توضیح داده شده ولی با توجه به ابهام بچه ها لازم می دونم یه باره دیگه گفته بشه
    USPS چند نوع سرویس داره و بسته به نوعه سرویس زمان رسیدن فرق می کنه. موارد 1و 2 و3 ترکینگ نامبر دارن و 4 و5 ندارن

types Delivery time price
    1 Global Express Guaranteed USPS 1-3 business days by FedEx Express $51.50
    2 Priority Mail Express International USPS 3-5 business day $35.25
    3 Priority Mail International USPS 6-10 business day $29.25
    4 First-Class Mail International USPS $1.15
    5 First-Class Package International Service USPS For small packages $6.55

سرویس های 1 و 2 و 3 به ایران معمولا کمتر از دو هفته می رسند و زمان رسیدن سرویس های 4 و 5 از 6 هفته تا بعضا چند ماه گزارش شده، حتی کم نبودن مواردی که هیچ وقت نرسیدن.

نکته ی1 : پیش از فرستاده شدن ای بیست یا هر مدرک دیگه با USPS حتما از نوع سرویس مطمئن شید.
    نکته ی 2: اکثر دانشگاهها به صورت نرمال و دیفالت از سرویس 4 استفاده می کنند. پس در صورتی که عجله دارید ازشون بخواید که از 3 استفاده کنن
    نکته ی 3 : نمی دونم چرا ادارات پست در امریکا ( و یا حداقل این اداره پستی که کاره ما به اون افتاد) مرچنت نیستند یعنی با داشتن اطلاعات کارت نمی تونند ( یا نمی خوان) دلار از کارت شما برداشت کنند و بسته رو به ایران پست کنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Struct. Eng. - AUT

من برای سفارت ارمنستان اقدام کردم. از دانشگاه خواستم نامه رو برام FedEx کنند به دفتر محلی FedEx در ایروان. خودمم صبح روزی که مصاحبه داشتم رفتم و نامه رو خیلی راحت و مطمئن ازشون با ارائه مدرک شناسایی گرفتم و بعد رفتم سفارت (نامه رو پیگیری کرده بودم و می دونستم که رسیده به ایروان). مطمئن نیستم، ولی شاید برای بقیه شهرها هم این کار ممکن باشه.
    می تونید برای هماهنگی به خانم Nune Levonyan که مسئول دفتر ایروان هست و انگلیسی هم بلد هست ایمیل بدین: nlevonyan@transimpex.am
    کاملا در جریان مشکل ما ایرانی ها هست و کمک می کنه. این آدرس رو می تونید به دانشگاه اعلام کنید (خودشون به من دادند):
    Your Name
    Your #Ph
    40 Mashtots Ave
    “HOLD AT FEDEX LOCATION”
    Yerevan
    Armenia

نقل قول نوشته اصلی توسط p_vosoughi نمایش پست ها
    من برای سفارت ارمنستان اقدام کردم. از دانشگاه خواستم نامه رو برام FedEx کنند به دفتر محلی FedEx در ایروان. خودمم صبح روزی که مصاحبه داشتم رفتم و نامه رو خیلی راحت و مطمئن ازشون با ارائه مدرک شناسایی گرفتم و بعد رفتم سفارت (نامه رو پیگیری کرده بودم و می دونستم که رسیده به ایروان). مطمئن نیستم، ولی شاید برای بقیه شهرها هم این کار ممکن باشه.
    می تونید برای هماهنگی به خانم Nune Levonyan که مسئول دفتر ایروان هست و انگلیسی هم بلد هست ایمیل بدین: nlevonyan@transimpex.am
    کاملا در جریان مشکل ما ایرانی ها هست و کمک می کنه. این آدرس رو می تونید به دانشگاه اعلام کنید (خودشون به من دادند):
    Your Name
    Your #Ph
    40 Mashtots Ave
    “HOLD AT FEDEX LOCATION”
    Yerevan
    Armenia
    بله درسته در آنکارا هم این کار امکان پذیر است و توسط دوستان انجام شده است. حتی با dhl هم امکان پذیر بوده
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

Junior Member

سلام دوستان
    کاراپست الان I-20 را میاره؟ ایمیلش چیه؟
    من الان دو راه دارم. دانشگاه گفته که از طریق eshipglobal با DHL می فرسته ایران که میشه 160 دلار و یا از طریق کاراپست
    لطفا راهنمایی کنید کدام روش را انتخاب کنم.

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

با eshipglobal بفرست اگه ایران از تو لیست تحریم درومده اگه نشد بفرست دوبی بعد از اونو کاراپست بیاره. با کاراپست اول چک کن که پست DHL اواخر به مشکل برنخورده باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba46 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دو راه دارم. دانشگاه گفته که از طریق eshipglobal با DHL می فرسته ایران که میشه 160 دلار و یا از طریق کاراپست
    160 دلار گرون در می اد، ولی زود می رسه، پس اگه عجله نداری اول با پست USPS (پست شماره 1303 در همین صفحه ) بفرست دبی، از اونجا بده یه شرکتی مثل ن.ا بیاره ایران

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba46 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اره بگو با دی اچ ال بفرستن دبی از دبی با کارا پست به شما! از امریکا به دبی حدود 56$ و از کارا پست به شما 125 هزار تومان! ادرسی که کارا پست میده اینه
    SKYCOM EXPRESS
    GARHOUD STAR BUILDING (GROUND FLOOR)
    NEAR GGICO METRO STATION
    CLOSE TO DHL WAREHOUSE & OPP GARHOUD PRIVATE HOSPITAL
    GARHOUD
    TEL: 042530000
    Attention: MS Clementine

ببین همین ادرسو میده یا نه! اینجا هم بزارین ممنون میشم!
    به این ادرس ایمیل بدین بهتون توضیحات لازمو میده
    Shiva Bakhtiary<shiva.bakhtiary@karapost.com>
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Junior Member

سلام
    من طبق راهنمایی دوستان از روش eshipglobal و کاراپست استفاده کردم
    دوشنبه بسته ام از دانشگاه توسط dhl پیکاپ شد و پنج شنبه صبح دبی بود. یک شنبه 9 صبح هم اصفهان در خونه تحویل گرفتم.
    کلا شد هفت روز
    هزینه تا دبی 50.3 دلار بود و از دبی به ایران 125 تومان
    ایمیل کارا پست هم shiva.bakhtiary@karapost.com
    با این ایمیل که تماس بگیرید راهنماییتون می کنند که بسته را به کدام آدرس بفرستید.

Junior Member

دوستان سلام

دانشگاه من در شهر ایندیاناپولیس هست که گفته مدارک را یا پست هوایی معمولی می تونیم بفرستیم که دو هفته طول می کشه و امن نیست یا یک آدرس خارج ایران بده تا با پست سریع بفرستیم. حالا سوالات من اینه اگه کسی لطف کنه و منو راهنمایی کنه:
    1- آیا اون پست هوایی امنه و آیا واقعا دو هفته طول میکشه؟
    2- اگه بخوام مدارکو خارج ایران بفرستم بگم همه ی مدارکو بفرستن یا اینطوری پولش خیلی زیادتر میشه و بهتره بگم که فقط I-20 رو با پست سریع بفرستند و مابقی را عادی بفرستن؟
    3- من یک دوست در کانادا دارم که می تونه با DHL برام بفرسته از واترلوو. آیا مشکلات تحریمو اینا برای I-20 به ایران هست؟
    4- یک دوست هم در کالیفرنیا دارم که میگه پست Global Express سه روزه به ایران می فرسته و حدود 5$ (!) میشه. آیا کسی از این پست خبر داره؟

لطفا بگین به نظرتون من چه کار کنم. البته با توجه به اینکه من دیفر کردم به spring خیلی محدودیت زمانی ندارم ولی مهم برام امنیت رسیدن I-20 هست.
    خیلییی ممنون

یه چیزی رو یادم رفت
    اولا در متن ایمیل گفته:
    Express courier mail to a contact outside of Iran
    این Express courier mail منظورش ی شرکت خاصه یا همین طوری توضیحی نوشته؟ و اینکه یه سری شرکتا هم تو اینترنت هستند مثلا http://www.bazargardi.com/send-i20-e...hl-fedex-iran/ که میگند کار پیکاپ ویزا رو مثلا 5-6 روزه 150000 و 11-12 روزه 100000 تومان میگیرند و انجام میدند. کسی از این نوع شرکت ها (به خصوص شرکت یاد شده) اطلاعات خاصی یا تجربه ی خاصی داره؟ آیا امن هستند؟ به نظر که می ارزه.
    ویرایش توسط shabgard66 : July 24th, 2014 در ساعت 08:01 AM

من به عنوان شخصی که دو مرتبه I-20 از دانشگاه دریافت کردم ( برای فال و دیفر به اسپرینگ) تجربیاتم رو قرار میدم:

مرتبه ی اول چون بچه ها و دوستان عزیز خیلی ترسوندن مارو، 56$ به DHL دادم (از طریق eShipGlobal) و 125 هزار به دوستان عزیز کارا پست و مدارک بعد از 5 روز به دستم رسید! البته دفتر TNT در تهران گفت که 210 هزار میگیرم و میرم ازونجا برات پیک آپ میکنم و میارم بهت تحویل میدم! اما 10 -15 روز طول میکشه!

مرتبه ی دوم چون گرگ بیابون دیده شده بودم، و هر چند روز یه بار یه نامه از دانشگاه های آمریکا میومد در خونمون و پست چی مینداخت تو خونه، برین شدم که به دانشگاه بگم آقا با همون پست معمولی یا به قول خودشون Air Mail یا First Class بفرستن! بدین صورت اونا هم زحمت کشیدن و با پست معمولی بسته رو فرستادن و نتیجه بدین ترتیب شد:
    ارسال بسته: 2 Jun
    رسیدن بسته به تهران: 15 Jun
    رسیدن بسته به منزل ما: 16 Jun

بدین ترتیب من به دوستان و همراهان جان پیشنهاد میکنم که پول بیخودی خرج نکنن و با پست معمولی مدارک رو تحویل بگیرن! در ضمن دونستن این نکته خالی از لطف نیست که I-20 و سایر مدارک دانشگاه ارزش آنچنانی که نداره! و در صورت نرسیدن بعد از 1 ماه، میتونید از دانشگاه مجدد درخواست کنید که براتون بفرستن!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)