صفحه 170 از 191 نخستنخست ... 70120160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,691 تا 1,700 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

اکثر بچه ها سال های پیش از کاراپست یل تهران پیمنت استفاده کردن و تهرات پیمنت رو بخاطر برخورد کارمنداش ناراضی بودن. اگه مستقیم بفرسید، مشکلی پیش نمیاد ولی اون 164 دلارو باید پرداخت کنید در صورتی که از طریق غیر مستقیم اینقدر نمیخواد پول بدبد و تنتون هم برای عبور از گمرک نمیلرزه. من چند ماهی هست از بچه هایی که اخیرا پست کردن بسته خودشونو خواهش کردم که تجربشون رو به اشتراک بگذارن، ولی اکثرا وقتی کسی کارش حل میشه پشت سرشم نگاه نمیکنه. این قانون روزگاره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Southern Methodist University-PhD in Operations Research

من ایمیل زدم و eshipglobal و تو متنی ازشون پرسیدم که قضیه تحریم ها و رسیدن DHL به ایران و انجور چیزا قضیه اش چیه و اینکه اگه ما بفرستیم چی میشه در نهایت. متن من اینجاست:

Hi

As I have been admitted to the Southern Methodist University and I need my I-20 to be delivered to me from Dallas to Iran, I signed up in eshipglobal to use its services as it was the only way the university provided for me. But I live in Iran which is embargoed by US and when I choose Iran as the destination for my shipment in my eshipglobal profile, I see the message that Iran is embargoed and additional fees may apply to shipment (an additional $100). Actually there is no problem with the money, but the problem is that I am not sure whether my shipment would be delivered to me or not, because I read the FAQs and it was written that shipment to embargoed countries needs an approval from the US government. And also I have heard from some of my friends that last year, some of their shipments from eshipglobal wasn't delivered to Iran and never got out of US!
    Now my question is that, if I do the payment, can the eshipglobal deliver my I-20 to Iran and guarantee that it would be delivered? and if you can't then why the choice of DHL is selectable when we choose Iran as the destination? Does the DHL being selectable for Iran mean that it can and will be delivered to Iran?
    I would be really grateful if you give me the guarantee that if I pay for the shipment and accept the terms and conditions of the eshipglobal, my shipment would leave US and be delivered to Iran.
    Thank you in advance for your kind attention,

و جواب اونا !!! :

Dear student,

Please be advised that your university Southern Methodist University is approved by DHL to send documents to Iran. You will receive your documents within 5 business days after your university is done processing documents.

Thank you

به نظر میاد با توجه به جوابشون مشکلی واسه DHL به ایران نیست و احتمالا از سمت آمریکا مشکلی نباشه چون امریکاییا دانشگاه ها را مجاز دونستن واسه فرستادن DHL به ایران (طبق ایمیل بالا) ولی هزینه این روش 100 دلار بیشتره و در مورد گمرک ایران هم هیچ اعتباری نیست (خودتون قضاوت کنین که یه نامه سربسته داره از آمریکا به ایران میاد اونم واسه یه شخص خاص) و من تجریه شخصیم رو میگم، نتیجه تافل من به صورت پستی 4 ماه بعد اومد دم در خونمون.
    از دوستانم که پارسال رفتن میپرسم همگی میگن DHL مستقیم به ایران میرسه ولی تو زمانش اعتباری نیس و ممکنه 5 روز تا حتی یک ماه طول بکشه.
    من خودم پریروز روش دوم رو انتخاب کردم و با توجه به نظرات دوستان تو همین فروم، کاراپست رو انتخاب کردم. نتیجه اش هرچی شد میذارم اینجا.
    تا الانشم کاراپست،من هرچی ایمیل بهش زدم جواب داده و شبانه روز پاسخ گو بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsepas نمایش پست ها
    من ایمیل زدم و eshipglobal و تو متنی ازشون پرسیدم که قضیه تحریم ها و رسیدن DHL به ایران و انجور چیزا قضیه اش چیه و اینکه اگه ما بفرستیم چی میشه در نهایت. متن من اینجاست:

Hi

As I have been admitted to the Southern Methodist University and I need my I-20 to be delivered to me from Dallas to Iran, I signed up in eshipglobal to use its services as it was the only way the university provided for me. But I live in Iran which is embargoed by US and when I choose Iran as the destination for my shipment in my eshipglobal profile, I see the message that Iran is embargoed and additional fees may apply to shipment (an additional $100). Actually there is no problem with the money, but the problem is that I am not sure whether my shipment would be delivered to me or not, because I read the FAQs and it was written that shipment to embargoed countries needs an approval from the US government. And also I have heard from some of my friends that last year, some of their shipments from eshipglobal wasn't delivered to Iran and never got out of US!
    Now my question is that, if I do the payment, can the eshipglobal deliver my I-20 to Iran and guarantee that it would be delivered? and if you can't then why the choice of DHL is selectable when we choose Iran as the destination? Does the DHL being selectable for Iran mean that it can and will be delivered to Iran?
    I would be really grateful if you give me the guarantee that if I pay for the shipment and accept the terms and conditions of the eshipglobal, my shipment would leave US and be delivered to Iran.
    Thank you in advance for your kind attention,

و جواب اونا !!! :

Dear student,

Please be advised that your university Southern Methodist University is approved by DHL to send documents to Iran. You will receive your documents within 5 business days after your university is done processing documents.

Thank you

به نظر میاد با توجه به جوابشون مشکلی واسه DHL به ایران نیست و احتمالا از سمت آمریکا مشکلی نباشه چون امریکاییا دانشگاه ها را مجاز دونستن واسه فرستادن DHL به ایران (طبق ایمیل بالا) ولی هزینه این روش 100 دلار بیشتره و در مورد گمرک ایران هم هیچ اعتباری نیست (خودتون قضاوت کنین که یه نامه سربسته داره از آمریکا به ایران میاد اونم واسه یه شخص خاص) و من تجریه شخصیم رو میگم، نتیجه تافل من به صورت پستی 4 ماه بعد اومد دم در خونمون.
    از دوستانم که پارسال رفتن میپرسم همگی میگن DHL مستقیم به ایران میرسه ولی تو زمانش اعتباری نیس و ممکنه 5 روز تا حتی یک ماه طول بکشه.
    من خودم پریروز روش دوم رو انتخاب کردم و با توجه به نظرات دوستان تو همین فروم، کاراپست رو انتخاب کردم. نتیجه اش هرچی شد میذارم اینجا.
    تا الانشم کاراپست،من هرچی ایمیل بهش زدم جواب داده و شبانه روز پاسخ گو بوده.
    به نظرم بهترین راه همین کاراپست باشه. با توجه به محدودیت های زمانی نمیشه ریسک کرد. ضمن اینکه قیمتش هم کمتر میشه.
    یه نکته هم بگم اون تافل با پست معمولی میاد نه DHL واسه اینه طول میکشه.

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

دوستان کسی می دونه با USPS، چقدر طول میکشه آی 20 از امریکا برسه دبی؟
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

سلام دوستان، کسی با شرکت بازارگردی کار کرده، خوبه ؟ من خیلی وقتم کمه، این کاراپست هم ایمیل جواب نمیده که آدرس دوبی رو ازشون بگیرم.

سلام. من در حال پر کردن فرم دانشگاه برای I-20 هستم. برای اینکه I-20 سریع برسه به دستم کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    سلام. من در حال پر کردن فرم دانشگاه برای I-20 هستم. برای اینکه I-20 سریع برسه به دستم کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم؟
    اگر کسی رو در شهر دانشگاه دارید و می‌تونه براتون تحویل بگیره، و قصد این کار رو دارید، گزینه‌ی دوم و در غیر این صورت گزینه‌ی اول که ارسال پستیه.
    برای ارسال پستی طبق گفته‌های دوستان بسته به این که دانشگاه با چه پستی ارسال می‌کنه یا مستقیماً به آدرس ایران می‌تونید بفرستید و یا از طریق کاراپست دبی.

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    اگر کسی رو در شهر دانشگاه دارید و می‌تونه براتون تحویل بگیره، و قصد این کار رو دارید، گزینه‌ی دوم و در غیر این صورت گزینه‌ی اول که ارسال پستیه.
    برای ارسال پستی طبق گفته‌های دوستان بسته به این که دانشگاه با چه پستی ارسال می‌کنه یا مستقیماً به آدرس ایران می‌تونید بفرستید و یا از طریق کاراپست دبی.
    دوست عزیز ممنون از جوابت. من کسی رو توی اون شهر ندارم که برام بگیره. خیلی برام مهمه که هر چه زودتر I-20 برسه دستم. سریعترین راهی که می شه اینکار رو کرد چیه؟ ممکنه راه های مختلف رو توضیح بدید چون من اصلا آشنا نیستم. با DHL نمی تونن بفرستن برامون؟

Junior Member

سلام دوستان ، دانشگاه درمورد ارسال مدرک ای-20 این ایمیل رو به من زده:
    Express Mail – Our office uses an express mail service called EShipGlobal that will allow you to pay for and receive your I-20 through DHL in 4-6 days after your I-20 has been processed. NOTE: DHL is the only U.S. shipment company that provides express mail delivery from the U.S. directly to Iran, and DHL requires individuals/companies to be “approved shippers” through DHL to send packages to Iran. (This is so DHL can comply with U.S. trade agreements for embargoed countries, of which Iran is one.) Our office is an approved shipper, but there are other things to note if you choose this express mail option:
    a. In addition to DHL’s standard shipping charges, a Restricted Access Country service charge of $100.00 per shipment.
    b. You can create a shipping request with an alternate address outside of Iran, especially if you have a family member or friend living in a third country (not the U.S. or Iran) who could send your documents to you in Iran from where ever they are located. However, EShipGlobal recommends that documents be shipped directly to Iran whenever possible.
    c. EShipGlobal advises to strictly avoid shipping through Dubai (especially to agents), and they also recommend that you avoid shipping to an agent in general.
    d. According to EShipGlobal, shipments leaving the U.S. cannot be routed through a third country via FedEx if the final recipient is in Iran.
    به نظتون این روش پست DHL با eshipglbal که گفته لو اینکه گرونتر بشه ، قابل اعتماده؟ اخه تو بند c گفته توصیه میشه به دبی برای آزانس ها نفرستید؟

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalamidi نمایش پست ها
    دوستان تو بدجور مخمصه ای گیر کردم نمی دونم چیکار کنم
    به این دانشگاهی که پذیرش گرفتم میگم آی 20 م رو بفرست به دوستم توی امریکا اون برام با کاراپست، پست می کنه یه هفته ای می رسه دستم، میگه نمی کنم غیرقانونیه. میگه فقط می تونم مستقیم به آدرس خودت و توسط USPS بفرستم.
    میگم خوب حداقل یه اسکن از آی 20 رو برام بفرست تا باهاش کارای نظام وظیفه و وزارت علوم رو راه بندازم، میگه اینم غیر قانونیه.
    میگم این قوانین رو کی وضع کرده میگه U.S. immigration. خوب اگه U.S immigration این قوانین رو وضع کرده باید برای همه ی دانشگاه ها وضع کرده باشه. پس چطوره که خیلی از دانشگاه هایی که دوستان پذیرش گرفتن این کارا رو براشون انجام می دن و هیچکی هم نیست که بهشون گیر بده.
    واقعا نمی دونم چطور می تونم اینا رو راضی کنم.
    راستش من توی یه شهر کوچیک زندکی می کنم می ترسم این آی 20 ه آخرش به دستم نرسه.
    ممنون میشم اگه توصیه ای دارین، بفرمایید
    خوب خدا رو شکر، بالاخره مشکل ما هم حل شد.
    اخرش دانشگاه راضی شد که با FedEx آی 20 م رو به آدرس یکی از دوستام توی دبی بفرسته. 3 روزه رسید دبی و تا چند روز دیگه، دوستم از دبی میاد ایران و برام میاره.
    ایشالا مشکل همه حل بشه
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)