صفحه 177 از 191 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

سلام.
    دانشگاه I-20 من را فرستاده به آدرس یه نفر تو کانادا.با توجه به این که اگر با dhl بخوان I-20 را بفرستن ایران ممکن هست کلیرنس بهش بخوره و خیلی زمان بر باشه چه پست دیگری را(برای ارسال از کانادا به ایران) پیشنهاد می کنید؟TNT-TPG-PDE و یا سایر پست ها؟ خیلی برام مهمه که زود به دستم برسه.

Junior Member

سلام دوستان.

من eshipglobal ثبت نام کردم از دانشگاه فرم I-20 رو دریافت کرد و ادرس ایرانمو دادم الان سه روز میشه dhl که رهگیری میکنم مینویسه shipment on hold کسی اطلاع داره باید چه کار کنم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نانوشیمی، دانشگاه علم و صنعت ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط parham97 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من eshipglobal ثبت نام کردم از دانشگاه فرم I-20 رو دریافت کرد و ادرس ایرانمو دادم الان سه روز میشه dhl که رهگیری میکنم مینویسه shipment on hold کسی اطلاع داره باید چه کار کنم ؟
    برای شما هم مینویسه که "دانشگاه نامه ی شما را پرینت کرده است." ؟ برای منم در همین حالت ه. البته soft copy رو برام ایمیل کردن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalanhf نمایش پست ها
    برای شما هم مینویسه که "دانشگاه نامه ی شما را پرینت کرده است." ؟ برای منم در همین حالت ه. البته soft copy رو برام ایمیل کردن.
    نامه دانشگاه پرینت در همون مرحله اول من در مرحله shipment picked up بود زنگ زدم دفتر dhl گفت به علت تحریم ها بسته رو نگه داشتن سریع ادرس ایمیلمو گرفت دو تا فرم فرستاد گفت بفرست برای دانشگاهت .
    برای دانشگاه فرستادم با ایمیل مدیر پذیرش بین الملل برام پر کرد بعد فرستادم به پشتیبانی در eshipglobal بعد از یک روز بستم clear شد و ادامه مراحلش انجام میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط montesquio نمایش پست ها
    سلام به دوستان. غرض از ارسال این پست اینه که شاید این محافظه کاری بی دلیل و ترسی که بین دوستان برای ارسال مستقیم فرم های I20 از امریکا به ایران وجود داره از بین بره. کلا ما ایرانی ها ذاتا دوست داریم تا خودمون کارای خودمون رو پیچیده بکنیم و تنها زمانی احساس آرامش یا رضایت میکنیم که بابت ساده ترین چیز ها کلی حرص بخوریم و پول خرج کنیم بعدشم بگیم یک خان دیگه رو هم رد کردیم!!! خدایا شکرت !!!!!!
    امسال 9 نفر از دوستان به توصیه بنده گوش کردند و از دانشگاه خواستند تا مستقیما فرم های I20 رو از امریکا به ایران ارسال کنند که همگی بین 4 تا 5 روز جلوی درب خونشون تحویل گرفتند و یک قرون هم به گزاف سرازیر جیب این شرکت های واسطه نکردند.
    دوستان گلم ارسال I20 از امریکا به ایران به صورت مستقیم مشکلی نداره. من خودم پارسال این کار رو کردم و امسال هم 9 نفر از بچه های همین سایت که با من در تماس بودند ترس و تردید رو کنار گذاشتند و بدون صرف هزینه ای اضافه فرم هاشون رو دریافت کردند. تصویر صفحه tracking سایت DHL رو که متعلق به یکی از همین دوستان هست رو اینجا به پیوست میگزارم تا مشاهده بفرمایید که بسته به موقع و سالم و به طور مستقیم رسید.تاریخ بسته برای همین امروزه. ای کاش این دوستان حداقل یکیشون یک پست اینجا میگذاشتند تا بچه ها استفاده کنند. امان از این خصلت عجیب ما ایرانی ها که تا کارمون راه میوفته پشت سرمون رو هم نگاه نمیکنیم.
    برقرار باشید
    دوست عزیز فرمایش شما برای همه ی دانشگاه ها صدق نمیکند و بسیاری از دانشگاه ها خود دانشجو باید هزینه پست رو بدهد. در نتیجه همه اونقدر خوش شانس نیستن تا بتونن " ساده ترین مسایل رو پیچیده نکنند و کلی پول خرج نکنند ".
    برای مثال بنده اگر میخواستم با همین DHL که شما توصیه میکنین بسته رو مستقیم به ایران ارسال کنم باید ۱۶۴.۵۵ دلار هزینه کنم که این هزینه شامل صد دلار کامزد ارسال به کشور تحریمی است !
    پس همیشه هم این شرکت های واسطه پول گزاف الکی نمیگیرند و در عمل استفاده از خدمات شرکت واسطه ای مثل کارا پست برای شخصی مثل من مقرون به صرفه تره و کل فرآیند حدود ۳۵۰ هزار تومان میشود در حالیکه با دی اچ دل باید حدودا ششصد هزار تومن هزینه کنم !

ریز هزینه ها با کاراپست : هزینه پست به دبی: ۵۵ دلار +۱۶۰ تومان هزینه ارسال به تهران = حدودا صد دلار
    ویرایش توسط yas_89 : May 5th, 2016 در ساعت 06:58 PM

Junior Member

دوستان من دو بار در ماه اخیر از آمریکا I-20 دریافت کردم.
    تجربم رو می گم شاید برا بعضی از دوستان مفید واقع شود.
    ابتدا در سایت UEMS درخواست دادم که I-20 از طریق پست DHL فرستاده بشه به دوبی به آدرس کاراپست (هزینه تقریبا 57 دلار)
    سپس از طریق کاراپست بسته خودم رو درب منزل تحویل گرفتم. (هزینه 159 هزار تومان)
    در هر دو بار زمان تقریبی دریافت از آمریکا تا درب منزل حدودا 8 روز بود.
    در ضمن بسته رو از آمریکا تا دوبی می شد track کرد ولی بعد از اون نه.
    نکته قابل توجه: یک بار هم دانشگاه I-20 من را بدون هماهنگی من با پست FedEx فرستاد به دوبی که بسته هیچ وقت به کاراپست تحویل داده نشد و به دست من نرسید.
    در ضمن فکر کنم با پست مستقیم توسط سرویس DHL بشه I-20 رو مستقیم و بدون واسطه درب منزل تحویل گرفت که البته هزینش می شه چیزی حدود 160 دلار.

سلام. دوستانی که از کاراپست استفاده کردند می تونند بگن که I-20 چند روز بعد از اینکه رسید به اونها تو دوبی ، به تهران می رسه ؟ ترکینگ بسته برای من روز 5 ام زده که رسیده به دوبی البته ایمیل اش روز شنبه اومد که UPS داده به کاراپست. حالا می خوام بدونم تا فردا می رسه دستم ؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jahaangard نمایش پست ها
    سلام. دوستانی که از کاراپست استفاده کردند می تونند بگن که I-20 چند روز بعد از اینکه رسید به اونها تو دوبی ، به تهران می رسه ؟ ترکینگ بسته برای من روز 5 ام زده که رسیده به دوبی البته ایمیل اش روز شنبه اومد که UPS داده به کاراپست. حالا می خوام بدونم تا فردا می رسه دستم ؟
    سلام
    من اون هفته سه شنبه تحویل کاراپست شد و شنبه صبح تهران تحویل گرفتم. پنج شنبشم تعطیلی رسمی بود!

Junior Member

سلام
    خواستم تجربه ام رو برای دریافت i-20 بگم
    دانشگاه خودش گفت ارسال برای ایران نداره منم ادرس کاراپست در دوبی رو دادم بهشون. 3 روزه رسید دوبی و 2 روزه رسید در خونه مون
    هزینه امریکا تا دوبی رو دانشگاه داد ( فعلا که چیزی نگرفته ازم) که با UPS فرستاده بود. هزینه دوبی تا ایران هم 159 هزار تومن

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

سلام به دوستان به دلیل فورس ماژور بودن سوال رو مطرح کردم اینجا. میشه یک سوال جواب بدید. I-20 من را دانشگاه امریکا گفته ایران DHL نداره نمیفرستم. میشه بگید چطور از طریق
    کاراپست اقدام کنم؟ یک نفر تو امریکاست ادرس اونو بدم یا نه؟ خواهشن کمک کنید نیاز شدید دارم.ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)