صفحه 4 از 191 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : راه حلي براي دريافت سريعتر I-20

نقل قول نوشته اصلی توسط alibme-1362
    حتما باید دفاتر اصلی خود DHL باشه یا مراکز پستی هم که قرارداد دارند با DHL می تونن این کار رو انجام بدن؟
    باید بعد از پر کردن فرمها ،آنها را باید به دفتر اصلی ببرید.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راه حلي براي دريافت سريعتر I-20

نقل قول نوشته اصلی توسط alibme-1362
    حتما باید دفاتر اصلی خود DHL باشه یا مراکز پستی هم که قرارداد دارند با DHL می تونن این کار رو انجام بدن؟
    اسم این سرویس در DHL سرویس "پس کرایه" هستش و در تهران فقط و فقط به دفتر مرکزی واقع در خیابان وزرا - نبش کوچه 21 مراجعه کنید. قیمتش هم برای پیک آپ از کالفرنیا مفته فقط 79000 تومن!. هفت روز کاری هم طول می کشه.

پیش فرض روشهای ارسال I-20 از آمریکا به ایران

شرکت های مثل DHL و FedEx چند وقتی هستش که مستقیم از امریکا به ایران بسته وارد نمی کنند. پست های معمولی هم (مانند ups) خیلی مطمئن نیستند و ممکنه 40 روز یا بیشتر طول بکشه ویا این که اصلا به دستتون نرسه. البته این مسئله همیشگی نیست و من خودم 20 روزه با ups تحویل گرفتم اما در مورد I-20 چون معمولا مهمه و عجله هم دارین به نطر من بهترین راه حل شرکت کاراپست هستش.

شما می تونین ازشون بخواین که بسته رو پیک آپ کنن بعد از امریکا میره دوبی و از اونجا هم میاد ایران. معمولا 3 یا 4 روزه به دوبی و یه روزه از دوبی به ایران میرسه. اگر هم نخواهید کل هزینه رو خودتون بدین میتونین از شرکت آدرس دوبی رو بگیرین و از دانشگاه بخواین به اون آدرس بفرسته (با FedEx) بعد شما هزینه دوبی تا اینجا رو میدین.

البته راه دیگه هم پست کردن به آدرس یه آشنا یا دوست در یه کشور دیگه است و شما می تونین از دوستتون که ساکن کشور دیگه است بخواین که براتون به آدرستون تو ایران پست کنه.

دوستان اگه راه حل دیگه ای دارن لطفا تو این تاپیک بگن چون خیلی از بچه ها همون طور که احسان گفت این نیاز رو دارن.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

در این تاپیک به روز ترین روش های ارسال I-20 به ایران مورد بحث قرار میگیرد.

راه حل ها:

1-پست معمولی یا USPS یا international airmail
    I-20 از تگزاس برام پست کردن بعد 1 ماه هنوز نرسیده. نامه پذیرش از شیکاگو پست کردن 35 روز پیش که هنوز نرسیده!

2- کاراپست:
    میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید.
    اطلاعات مسئول هماهنگی پیکاپ از آمریکا:
    Sara Banisafar
    Tel: +98 21 88932250-52
    Email: sara.banisafar@karapost.com
    Web: www.karapost.com

دوستان زیادی از این روش استفاده کردن و طی 3 تا 5 روز بسته را تحویل گرفتن...یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین. (دانشگاه من قبول نکرد بسته پیکاپ بشه)
    آدرس دبی :
    Receiver:

your name
    Att: Ms.Sheetal (Import Desk)
    Skycom Express LLC P. O. Box: 6195
    Industrial Area 1
    Bh Karachi Darbar Restaurant
    Besides Fawaz Refrigeration
    SHARJAH –U.A.E. Tel: + 971 6 5398987

قبل از اقدام حتما با کارا پست تماس بگیرید و از آدرس مطمئن بشید.
    قیمت پیکاپ از دانشگاه و تحویل درب منزل 60 هزار تومن.
    قیمت پیکاپ از دبیو تحویل درب منزل 54 هزار تومن.

3- یک شرکت بنام globexship.
    شماره آنها:
    4419998-310 -1+
    www.globexship.com
    اینها یک شرکت ایرانی مقیم کالیفرنیا هستند و از آنجا بسته را می فرستند دوبی و از دبی به تهران. یک زنگ که بزنید بهتان میگن.

4- شرکت eshipglobal، که تجربه کاربر محترم mpanvari اینجا نقل قول میشه:
    من میخوام تجربه ی خودمو در باره ی رسیدن مدرک I-20بگم. دانشگاه محا پذیرشم به من گفت که به این سایت برم:study.eshipglobal.comبرم و یه ثبت نام ساده برای وارد کردن نام و نشانی انجام بدم. این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت DHLاست.این شرکت همونطور که میدونید تو ایران تحریمه و از من بخاطر این 100 دلار بیشتر گرفت. البته دانشگاه گفت که پولشو با دادن رسید بهم خواهد داد. البته باید خود دانشگاه با این شرکت هماهنگ کرده باشه که بتونه به ایران هم بفرسته. در تاریخ 4/19/2011 این شرکت نامه ی منو از دانشگاه تحویل گرفته و در تاریخ 4/24/2011 به دستم رسید. یعنی 5 روز طول کشید. تو سایت میشد فهمید که الان بسته کجاست. مدت زمان clearance یک روز شد. من به این شکرت هم ایمیل زدم و گفتم مه آیا ممکنه که clearance زیاد طول بکشه و اونا جواب دادن که ما در ماه آپریل نامه به ایران داشتیم که 5 تا 7 روز طول کشیده. این هم ایمیل این شرکت: student.support@eshipglobal.com
    این پست چکیده این تاپیک خواهد بود و با روشهای جدید و ابتکاری دوستان آپدیت می شود.

یا حق
    ویرایش توسط rashdy_chem : May 10th, 2011 در ساعت 02:38 PM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روشهای ارسال I-20 از آمریکا به ایران

سلام.

بالاخره بین
    کاراپست:
    یک شرکت بنام globexship.

بالاخره کدام بهتره

من در آلمان فامیل دارم ولی متاسفانه از اونجا هم نمیشه محموله به ایران ارسال کرد . تازه قیمت ارسال هم 50 یورو به بالا است

در ضمن من در مورد انگلیس هم پرسیدم انگار از اونجا با یک پستی میشه ولی هزینه بر است .

آخرش باید بی خیال این آمریکا شد .

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من هم درگیر I-20 هستم...

راه حل ها:

1-پست معمولی یا :USPS
    I-20 از تگزاس برام پست کردن بعد 1 ماه هنوز نرسیده. نامه پذیرش از شیکاگو پست کردن 35 روز پیش که هنوز نرسیده!

2- کاراپست: میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید (فکر میکنم 60 تومن).
    اطلاعات مسئول هماهنگی پیکاپ از آمریکا:
    Sara Banisafar
    Tel: +98 21 88932250-52
    Email: sara.banisafar@karapost.com
    Web: www.karapost.com

یکی از دوستان به بنده گفت در سال 2010 تجربه خوبی با این شرکت نداشته و نتونستن بسته را پیکاپ کنن از طرفی من چند نفر هم دیدم که این کار رو کردن... یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین.
    آدرس دبی :
    Receiver:

Your name

C/O Skycom Express L.L.C
    P O Box 80537
    Express & Mail Centre, Dubai, U.A.E
    Phone: 04 2827822 Fax: 04 2827823
    Att: Ms.Sheetal

چون دانشگاه من قبول نکرد که بسته پیکاپ بشه من گفتم بفرستن دبی... فردا قراره با UPS پست کنن!

3- یک شرکت بنام globexship.
    شماره آنها:
    4419998-310 -1+
    www.globexship.com
    اینها یک شرکت ایرانی مقیم کالیفرنیا هستند و از آنجا بسته را می فرستند دوبی و از دبی به تهران. یک زنگ که بزنید بهتان میگن.

فعلا زیاد نوشتم.

یا حق
    خوب گفتم من از روش 2 استفاده کردم.
    دانشگاه بسته منو با UPS به خرج خودش فرستاد دبی. بسته من 3 روزه رسید به دبی(امروز). من ترک نامبر رو دادم به خانم بنی سفر و قراره بسته فردا یا نهایت پس فردا برسه دستم.
    وقتی بسته رو دریافت کردم در مورد هزینه تمام شده خواهم نوشت.

یاحق

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    خوب گفتم من از روش 2 استفاده کردم.
    دانشگاه بسته منو با UPS به خرج خودش فرستاد دبی. بسته من 3 روزه رسید به دبی(امروز). من ترک نامبر رو دادم به خانم بنی سفر و قراره بسته فردا یا نهایت پس فردا برسه دستم.
    وقتی بسته رو دریافت کردم در مورد هزینه تمام شده خواهم نوشت.

یاحق
    من هم از همین روش استفاده کردم ولی مال منو با FedEx فرستادن. آخه خانوم بنی سفر به من گفت که با FedEx می کنن. منم گفتم اونا با فدکس فرستادن دوبی. بعد هم از اونجا فرستادن دم خونه. مال من شد نزدیک 50 تومن.

من هم از همین روش استفاده کردم ولی مال منو با FedEx فرستادن. آخه خانوم بنی سفر به من گفت که با FedEx می کنن. منم گفتم اونا با فدکس فرستادن دوبی. بعد هم از اونجا فرستادن دم خونه. مال من شد نزدیک 50 تومن.
    سلام.

انگار یکی از دوستان قبلا با airmails براش فرستاده بودن تا در خونه آمده بود و آمریکا- ایران مستقیم بوده

ببخشید این خانوم بنی سفر کی هست .

سلام
    همین الان نامه ای از دانشگاه University of Illinois at Urbana-Champaign

گرفتم که میگه با چی بفرستم . به نظر شما چه کار کنم

The bad news is: We use 3 different express mail carriers (UPS, FedEx and DHL) but none of them deliver to Iran.

If you have a suggestion, please let me know. If I send it to you via regular air mail it could take several weeks to reach you.

I look forward to hearing from you.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    استفاده از پست دو مرحله ای در حال حاضر بهترین راه هست .

من چند روز پیش به دفتر DHL مراجعه کردم ، و ازشون در مورد پست از آمریکا به ایران پرسیدم .

در جواب به من گفتند که ( بالفرض نبودن هیچ نوع مشکلی ) این احتمال وجود داره که بسته در گمرک آمریکا معطل بشه ! و در صورت بروز چنین تاخیری ممکنه حتی تا چند هفته هم دیرکرد داشته باشه

که به قول معروف Not affordabe هست .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)