صفحه 5 از 191 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

پیش فرض پاسخ : روشهای ارسال I-20 از آمریکا به ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام.

انگار یکی از دوستان قبلا با airmails براش فرستاده بودن تا در خونه آمده بود و آمریکا- ایران مستقیم بوده

ببخشید این خانوم بنی سفر کی هست .
    International airmail منظورتونه؟ منم با این تا تا حالا نامه مستقیم گرفتم که در مدت زمان بسیار کوتاه دو ماه! به دستم رسید. 1 ماه که گذشت من فکر کردم ديگه نرسه گفتم دوباره فرستادن.
    خانم بنی سفر هم بالا تو پست ها یکی از دوستان نوشته بود. مسئول هماهنگی همین شرکت کاراپسته! خیلی هم مهربونه!:دی

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من هم درگیر I-20 هستم...

راه حل ها:

1-پست معمولی یا USPS یا international airmail
    I-20 از تگزاس برام پست کردن بعد 1 ماه هنوز نرسیده. نامه پذیرش از شیکاگو پست کردن 35 روز پیش که هنوز نرسیده!

2- کاراپست:
    میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید (فکر میکنم 60 تومن).
    اطلاعات مسئول هماهنگی پیکاپ از آمریکا:
    Sara Banisafar
    Tel: +98 21 88932250-52
    Email: sara.banisafar@karapost.com
    Web: www.karapost.com

یکی از دوستان به بنده گفت در سال 2010 تجربه خوبی با این شرکت نداشته و نتونستن بسته را پیکاپ کنن از طرفی من چند نفر هم دیدم که این کار رو کردن... یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین.
    آدرس دبی :
    Receiver:

Your name

C/O Skycom Express L.L.C
    P O Box 80537
    Express & Mail Centre, Dubai, U.A.E
    Phone: 04 2827822 Fax: 04 2827823
    Att: Ms.Sheetal

چون دانشگاه من قبول نکرد که بسته پیکاپ بشه من گفتم بفرستن دبی... فردا قراره با UPS پست کنن!

3- یک شرکت بنام globexship.
    شماره آنها:
    4419998-310 -1+
    www.globexship.com
    اینها یک شرکت ایرانی مقیم کالیفرنیا هستند و از آنجا بسته را می فرستند دوبی و از دبی به تهران. یک زنگ که بزنید بهتان میگن.

فعلا زیاد نوشتم.

یا حق
    خوب گفتم من از روش 2 استفاده کردم.
    دانشگاه بسته منو با UPS به خرج خودش فرستاد دبی. بسته من 3 روزه رسید به دبی(امروز). من ترک نامبر رو دادم به خانم بنی سفر و قراره بسته فردا یا نهایت پس فردا برسه دستم.
    وقتی بسته رو دریافت کردم در مورد هزینه تمام شده خواهم نوشت.

یاحق
    فکر کنم من رکورد زدم.. البته با پست!
    امروز I-20 رو از کاراپست گرفتم!
    ارسال از دانشگاه توسط پست اکسپرس به دبی و دریافت کد رهگیری: 8 آپریل
    دلیور شدن به skycom : آپریل 11
    دلیور درب منزل بنده: آپریل 12

4 روز رکورد خوبیه برای دریافت I-20
    قیمت 50 تومن! البته از آمریکا تا دبی رو دانشگاه پرداخت...

به نظر بهترین راه میاد..

موفق باشید
    یاحق

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    فکر کنم من رکورد زدم.. البته با پست!
    امروز I-20 رو از کاراپست گرفتم!
    ارسال از دانشگاه توسط پست اکسپرس به دبی و دریافت کد رهگیری: 8 آپریل
    دلیور شدن به skycom : آپریل 11
    دلیور درب منزل بنده: آپریل 12

4 روز رکورد خوبیه برای دریافت I-20
    قیمت 50 تومن! البته از آمریکا تا دبی رو دانشگاه پرداخت...

به نظر بهترین راه میاد..

موفق باشید
    یاحق
    معمولش همین قدر طول میکشه یعنی سه روز از امریکا تا دبی و یه روز تا ایران! روش خوبیه و به نظرم مطمئنه! مبارکه!
    در ضمن خوش به حال شما که I-20 رو گرفتین، من که دو ماه دیگه باید صبر کنم!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

بله واقعا رکورده، تبریک. چند سوال:

دانشگاه قبول نکرده که کسی مدار شما رو پیکاپ کنه و برای همین اول با ارسال خودشون رفته دبی و از اونجا به تهران. ولی اگر قبول میکرد که شرکت پستی پیکاپ کنه چطور میشد؟ بدون رفتن به دبی مستقیم میامد به ایران؟ دیگه لازم نبود اون آدرسی که در دبی هست به دانشگاه داد؟ اگر به جای دومرحله (آمریکا به دبی، دبی به تهران) با یک مرحله میامد، باز هم هزینه 50000 میشد؟

قبل از ارسال آی بیست از دانشگاه باید با کاراپست چیز خاصی رو هماهنگ کرد؟ میشه مراحلش رو بگی؟ آیا بعد از رسیدن به دبی باید کاراپست رو در جریان گذاشت؟ چجوریه ترتیب زمانیه کارهاش؟ هزینه رو کِی و کجا باید به کاراپست داد؟

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    بله واقعا رکورده، تبریک. چند سوال:

دانشگاه قبول نکرده که کسی مدار شما رو پیکاپ کنه و برای همین اول با ارسال خودشون رفته دبی و از اونجا به تهران. ولی اگر قبول میکرد که شرکت پستی پیکاپ کنه چطور میشد؟ بدون رفتن به دبی مستقیم میامد به ایران؟ دیگه لازم نبود اون آدرسی که در دبی هست به دانشگاه داد؟ اگر به جای دومرحله (آمریکا به دبی، دبی به تهران) با یک مرحله میامد، باز هم هزینه 50000 میشد؟

قبل از ارسال آی بیست از دانشگاه باید با کاراپست چیز خاصی رو هماهنگ کرد؟ میشه مراحلش رو بگی؟ آیا بعد از رسیدن به دبی باید کاراپست رو در جریان گذاشت؟ چجوریه ترتیب زمانیه کارهاش؟ هزینه رو کِی و کجا باید به کاراپست داد؟
    سلام

من با دانشگاه مکاتبه ای که داشتم گفت 50 دلار تا دبی برات میفرستیم و بعد باید یکجوری خودت تحویل بگیری.

اگر میشه این قضیه کاراپست هم دوستان توضیح بدهند .
    باتشکر

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

خوب مثله اینکه توضیحاتم کافی نبوده!

اگه دانشگاه قبول کنه بسته پیکاپ بشه طبق ایمیل که کارا پست برای من فرستاد عمل میکنید:
    Please advise your shipper that FedEx will contact them to pick up the shipment on be half of Skycom Express in Dubai ( our Dubai Office) and this shipment will be picked up for Dubai and the same will be forwarded to Tehran, shipper must address the air way bill and invoice as follow:

Receiver:

Your Name

C/O Skycom Express L.L.C
    P O Box 80537
    Express & Mail Centre, Dubai, U.A.E
    Phone: 04 2827822 Fax: 04 2827823
    Att: Ms.Sheetal

که قیمت کل میشه حدود 60 تومن... یعنی 10 تومن با وقتی از آمریکا تا دبی رو خودتون بدید فرق میکنه! پس برای اونایی که دانشگاه ازشون پول اکسپرس رو میگیره بهتره بسته در صورت امکان پیکاپ بشه...

شما زنگ بزن به کاراپست با خانم بنی سفر صحبت کن .... اگه بخوای بسته پیکاپ بشه باید یک فرم رو پر کنی...

وقتی دانشگاه برای من پست کرد بهم کد رهگیری داد... من این کد رو همراه با آدرس خودم برای خانم بنی سفر ایمیلیدم! خودشون هماهنگ کردن.

SARDAR به من گفت کاراپست پارسال نتونسته بسته رو براش پیکاپ کنه... بنابرای توصیه من اینه که از روش من استفاده کنید!

موفق باشید
    یاحق
    ویرایش توسط rashdy_chem : April 13th, 2011 در ساعت 12:03 AM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام دوستان. دانشگاه من ایمیل زده و گفته میتونم با این بهتون مدرکو پست کنم :
    Send by Express Mail: You will use a company called "eShipGlobal". This company is not affiliated with FSU but it allows you to receive your I-20 package using DHL. The charges are billed to your credit card (Visa, Mastercard or Discover cards only). To request express mailing of your documents, go to: https://study.eshipglobal.com. Do not go to the DHL website directly.

کسی با این کار کرده؟ میدونه چند روزه میرسه؟ اینکه گفته مال DHL به ایران میاد؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط mpanvari نمایش پست ها
    سلام دوستان. دانشگاه من ایمیل زده و گفته میتونم با این بهتون مدرکو پست کنم :
    Send by Express Mail: You will use a company called "eShipGlobal". This company is not affiliated with FSU but it allows you to receive your I-20 package using DHL. The charges are billed to your credit card (Visa, Mastercard or Discover cards only). To request express mailing of your documents, go to: https://study.eshipglobal.com. Do not go to the DHL website directly.

کسی با این کار کرده؟ میدونه چند روزه میرسه؟ اینکه گفته مال DHL به ایران میاد؟

سپاس
    من ايميل زدم و ازشون پرسيدم كه به ايران دليور مي كنن يا نه.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    من ايميل زدم و ازشون پرسيدم كه به ايران دليور مي كنن يا نه.
    دانشگاه ایمیب زده اینو گفته :
    Regarding DHL, they do have restrictions on shipping to embargoed countries such as Iran. However, I have applied for approval to ship to Iran through the Eship Global Service. Eship Global works with DHL and your documents will be delivered by DHL. When you go through the Eship website to request the shipment, they will notify you about the shipping requirements and charges. DHL adds an additional $100 fee to ship to embargoed countries in addition to the regular shipping charges.

یعنی چی آقا این چه وضعیه

نقل قول نوشته اصلی توسط mpanvari نمایش پست ها
    دانشگاه ایمیب زده اینو گفته :
    Regarding DHL, they do have restrictions on shipping to embargoed countries such as Iran. However, I have applied for approval to ship to Iran through the Eship Global Service. Eship Global works with DHL and your documents will be delivered by DHL. When you go through the Eship website to request the shipment, they will notify you about the shipping requirements and charges. DHL adds an additional $100 fee to ship to embargoed countries in addition to the regular shipping charges.

یعنی چی آقا این چه وضعیه

جواب ايميل از شركت مذكور رو گرفتم. اين هم نمي تونه به ايران دليور كنه و گفته كه آدرس واسطه بايد داد (زحمت كشيده! اينو كه ما از اول مي دونيم!!)

Dear Student,

In order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process. Unfortunately, the only way to receive documents (through DHL and us) is to provide an address outside of your country where you have a friend/relative and you need to make forwarding/pickup arrangement with them.

When you go for the alternate address, the contact name should have your name/actual receiver name, the phone number should be that of the actual receiver and not yours
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)