سلام
ازدوستاني كه اطلاع دارن ممنون ميشم به سوالات زير جواب بدن:

1- براي پست داك موقعيت ايالت فعلي و مقصد (دوري و نزديكيش) مهمه؟ يعني ي نفر شرق باشه در گرفتن موقعيت پست داك در غرب ممكنه سخت بشه براش (حتي خيلي كم)؟ اينكه افراد در ايالتي كه دكتري خوندن يا ايالتهاي همسايه فقط ميتونن پست داك برن. اين حرف چقدر صحت داره؟

2- زمان مكاتبه براي پست داك كي هست؟ چند سال قبل فراغت از تحصيل؟

3- طول مدت دروه پست داك چند ماهه؟ من 6ماه هم شنيدم، 1.5 سال هم شنيدم!!

4- اينكه ميگن ريكامنديشن به تعداد زياد از اساتيد مختلف (چه در دانشگاه خودت چه دانشگاههايي كه به نحوي با اساتيدش كار كردي) در قبولي براي پست داك تاثير داره چقدر درسته. ي نفر اين گزينه را مهم ترين فاكتور براي پست داك عنوان ميكرد. ميخوام بدونم چقدر درسته

5- سوابق پژوهشي مهمه اما اين سوابق مهمه كه براي دوره دكتري باشه يا اگه براي مستر هم باشه ايراد نداره (من دوره ارشد مقالات زياد خيلي خوبي دارم)

6- بجز شخص استاد، كس ديگري در فرايند پذيرش پست داك آن استاد تاثير داره؟ يعني خود استاد همه كاره هست يا بايد جايي، شخصي، شركتي هم رضايت بده

7- TA يا RA بودن در دكتري اهميت داره؟ اگه آره كدوم بهتره براي افزايش شانس بهتره؟ TA يا RA؟

8- بعد از اخذ درجه پست داك از ي دانشگاه درجه يك، و با داشتن 20-25تا مقاله خوب در رشته و گرايش تخصصي، شانس پيدا كردن شغل آكادميك در آمريكا چقدره؟

در پناه راستي