صفحه 13 از 25 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 250

موضوع: POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

پیش فرض پاسخ : POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

سلام
    به نظر شما پذیرش برای پست داک بدون ارتباط با اساتید و فقط از طریق اپلای برای پوزیشن های اگهی شده امکان پذیره؟

من از ایران خیلی اقدام کردم ، چه اایمیل چه به اگهی هایی که داده میشه ، ولی جواب نمیده ، اگر می تونید به اندازه شش ماه پول داشته باشد به راحتی می تونید در یه دانشگاه خوب با ویزای J وارد بشید و بعد شش ماه اگر استاد از کار شما خوشش آمد براتون همه کار می کنه. البته مهم اینکه استاده هم پول داشته باشه ، ولی اگر اینجا بیاد و خودتون نشون بدید کار بسیار راحته ، فقط مشکلش داشتن پول برای شش ماه و هزینه های گرفتن ویزا و بلیط هواپیماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما پذیرش برای پست داک بدون ارتباط با اساتید و فقط از طریق اپلای برای پوزیشن های اگهی شده امکان پذیره؟

Junior Member

سلام دوستان
    من یک ساله که دارم ای میل میزنم به استادا تو امریکا و کانادا برای پست داک. رزومه ام هم خوبه از دانشگاه خوبی (داخل) هم دکترامو گرفتم. ولی همشون میگن فاند نداریم. به نظرتون راست میگن؟ تا حالا حدود 40 ایمیل زدم که خدود 25 تاشون جواب دادن. اونم همون فاند نداریم.
    به نظزتون ارزش داره دوباره برم دکترا بخونم؟ یا ایمیل بزنم برای پست همچنان؟
    لطفا راهنمایی کنید. کسی تجربه مشابهی داشته؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sibasina نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک ساله که دارم ای میل میزنم به استادا تو امریکا و کانادا برای پست داک. رزومه ام هم خوبه از دانشگاه خوبی (داخل) هم دکترامو گرفتم. ولی همشون میگن فاند نداریم. به نظرتون راست میگن؟ تا حالا حدود 40 ایمیل زدم که خدود 25 تاشون جواب دادن. اونم همون فاند نداریم.
    به نظزتون ارزش داره دوباره برم دکترا بخونم؟ یا ایمیل بزنم برای پست همچنان؟
    لطفا راهنمایی کنید. کسی تجربه مشابهی داشته؟
    پست داک چون در واقع یک شغل است و نه دوره تحصیلی در نتیجه همینطوری استادها نمیگیرند. باید پروژه ای تعریف شده باشد و پوزیشنی باز شده باشد تا پست داک استخدام شود. شما روی وب سایت دانشگاهها و mailing list های مربوطه رشته خودتان و سایتهای academic jobs بگردید ببینید موقعیتی پیدا میکنید یا نه ولی بهر حال با دکترای ایران سخت خواهد بود. اگر استادان ایرانی تان بتوانند شما را به کسی معرفی کنند شانس بالاتری خواهید داشت.

Junior Member

سلام دوستان،
    من این تاپیک را کلا خواندم ولی جواب سوالاتم را پیدا نکردم.
    1. من شنیده ام که اگر با ویزای کاری J1 برای دوره Post Doc وارد امریکا شوید و تا آخر آن دوره نتوانید کار (در آکادمی یا صنعت) پیدا کنید باید امریکا را به مدت حداقل دو سال ترک کنید. آیا این درست است؟
    2. چطور میشود اطلاعاتی در این زمینه در وبسایت های دولتی امریکا پیدا کرد؟
    3. تفاوت ویزای J1 و H1B چیست و کجا میتوان چک کرد که شمای فرضی برای کدام Eligible هستید که اقدام کنید؟
    4. آیا اگر بعد از Post Doc کار پیدا کردید، همانجا در امریکا، برای اجازه کار (یا ویزا) باید خودتان اقدام کنید یا دانشگاه/شرکت امریکایی برایتان اقدام میکند؟
    5. در ادامه سوال قبل - آیا بعد چند سال کار، دانشگاه/شرکت برای شما برای اقامت دائم (Green Card) اقدام میکند؟
    (من در مونترال دانشجو هستم.) تشکر فراوان

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط persia نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من این تاپیک را کلا خواندم ولی جواب سوالاتم را پیدا نکردم.
    1. من شنیده ام که اگر با ویزای کاری J1 برای دوره Post Doc وارد امریکا شوید و تا آخر آن دوره نتوانید کار (در آکادمی یا صنعت) پیدا کنید باید امریکا را به مدت حداقل دو سال ترک کنید. آیا این درست است؟
    2. چطور میشود اطلاعاتی در این زمینه در وبسایت های دولتی امریکا پیدا کرد؟
    3. تفاوت ویزای J1 و H1B چیست و کجا میتوان چک کرد که شمای فرضی برای کدام Eligible هستید که اقدام کنید؟
    4. آیا اگر بعد از Post Doc کار پیدا کردید، همانجا در امریکا، برای اجازه کار (یا ویزا) باید خودتان اقدام کنید یا دانشگاه/شرکت امریکایی برایتان اقدام میکند؟
    5. در ادامه سوال قبل - آیا بعد چند سال کار، دانشگاه/شرکت برای شما برای اقامت دائم (Green Card) اقدام میکند؟
    (من در مونترال دانشجو هستم.) تشکر فراوان
    سلام
    البته پاسخ سوالاتتون تو این تاپیک و تاپیک پرسش و پاسخ درمورد ویزای J داده شده ولی:
    1- ویزای J اصلاً ویزای کار نیست و یک نوع ویزای تبادل علمی و فرهنگی هست. بهتره بهش بگیم همون فرصت مطالعاتی. شما با این ویزا اصلاً نمی تونید بیرون دانشگاه کار کنید و اگه دولت آمریکا بفهمه دیپورتتون می کنه (البته تحت شرایطی با authorization دانشگاه و DHS می تونین ولی نه هرکاری). داستان اون 2 سال محرومیت که الزاماً به همه ی دارنتدگان J نمی گیره هم در همون تاپیک که گفتم دنبال کنید.
    2- http://j1visa.state.gov/basics/common-questions/
    3- J ویزای تبادل علمی و فرهنگی و H1B ویزای کار موقت هست. شما اگه قبلاً با J وارد آمریکا نشده باشی فعلاً چشم بسته می گم واسه هر 2 تاش eligible هستی ولی صدور J با بدون هزینه و دردسر و H1B با هزینه ی بیشتر و یه مقدار زمانبر می تونه باشه ولی بهتره و شانس عاقبت به خیر شدنتون باهاش بیشتره.
    4- برای کار باید برید رو H1B که اونم کارفرما براتون فایل می کنه و یه مقدار هزینه داره واسه وکیل و اپلیکیشن.
    5- شما وقتی رفتین رو H1B کارفرما می تونه براتون تقاضای گرین کارت کنه که می تونه بعد از مثلاً چند ماه اینارو بکنه یا اینکه خیلی بدجنس باشه و اذیتتون کنه. کلاً سرنوشتتون می افته دست کارفرما و رابطه تون با کارفرما و رضایت اون خیلی مهمه.
    اگه یه وقت خواستین با J وارد آمریکا بشین حتماً اون تاپیک که گفتم رو بخونین چون J ریزه کاری زیاد داره.
    موفق باشید.
    Never Say Never

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سلام
    البته پاسخ سوالاتتون تو این تاپیک و تاپیک پرسش و پاسخ درمورد ویزای J داده شده ولی:
    1- ویزای J اصلاً ویزای کار نیست و یک نوع ویزای تبادل علمی و فرهنگی هست. بهتره بهش بگیم همون فرصت مطالعاتی. شما با این ویزا اصلاً نمی تونید بیرون دانشگاه کار کنید و اگه دولت آمریکا بفهمه دیپورتتون می کنه (البته تحت شرایطی با authorization دانشگاه و DHS می تونین ولی نه هرکاری). داستان اون 2 سال محرومیت که الزاماً به همه ی دارنتدگان J نمی گیره هم در همون تاپیک که گفتم دنبال کنید.
    2- http://j1visa.state.gov/basics/common-questions/
    3- J ویزای تبادل علمی و فرهنگی و H1B ویزای کار موقت هست. شما اگه قبلاً با J وارد آمریکا نشده باشی فعلاً چشم بسته می گم واسه هر 2 تاش eligible هستی ولی صدور J با بدون هزینه و دردسر و H1B با هزینه ی بیشتر و یه مقدار زمانبر می تونه باشه ولی بهتره و شانس عاقبت به خیر شدنتون باهاش بیشتره.
    4- برای کار باید برید رو H1B که اونم کارفرما براتون فایل می کنه و یه مقدار هزینه داره واسه وکیل و اپلیکیشن.
    5- شما وقتی رفتین رو H1B کارفرما می تونه براتون تقاضای گرین کارت کنه که می تونه بعد از مثلاً چند ماه اینارو بکنه یا اینکه خیلی بدجنس باشه و اذیتتون کنه. کلاً سرنوشتتون می افته دست کارفرما و رابطه تون با کارفرما و رضایت اون خیلی مهمه.
    اگه یه وقت خواستین با J وارد آمریکا بشین حتماً اون تاپیک که گفتم رو بخونین چون J ریزه کاری زیاد داره.
    موفق باشید.
    سلام خیلی لطف کردید جواب دادید.
    1. پس اگر J1 برای فرصت مطالعاتی ست برای Post Doc چه ویزایی رو باید اقدام کرد؟
    2. نگرانی من از این است که بعد از Post Doc دانشگاه/شرکت نتواند برای من اجازه کار بگیرد. بی جاست؟!
    3. من میخواهم حین دکتری چند ماه Internship برم امریکا در صنعت. برای آن چه ویزایی باید اقدام کنم؟
    4. اگر جواب سوال قبل H1B ست. آیا برای گرفتن این نوع ویزا حتما باید وکیل گرفت؟
    5. اگر جواب سوال 3 ویزای J1 ست. با توجه به پاسخ 3 شما آیا هنوز برای گرفتن J1 یا H1B برای Post Doc بعد برگشتن از Internship هنوز eligible هستم؟
    پیشاپیش ممنون

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط persia نمایش پست ها
    سلام خیلی لطف کردید جواب دادید.
    1. پس اگر J1 برای فرصت مطالعاتی ست برای Post Doc چه ویزایی رو باید اقدام کرد؟
    2. نگرانی من از این است که بعد از Post Doc دانشگاه/شرکت نتواند برای من اجازه کار بگیرد. بی جاست؟!
    3. من میخواهم حین دکتری چند ماه Internship برم امریکا در صنعت. برای آن چه ویزایی باید اقدام کنم؟
    4. اگر جواب سوال قبل H1B ست. آیا برای گرفتن این نوع ویزا حتما باید وکیل گرفت؟
    5. اگر جواب سوال 3 ویزای J1 ست. با توجه به پاسخ 3 شما آیا هنوز برای گرفتن J1 یا H1B برای Post Doc بعد برگشتن از Internship هنوز eligible هستم؟
    پیشاپیش ممنون
    خواهش می کنم
    1- ویزای پست داک می تونه J باشه یا H1B. دانشگاهها ترجیح می دن واسه J اقدام کنن چون خیلی راحت و بی دردسر و بدون هزینه هست اما اگه بتونی استادو متقاعد کنی که برای H1B برات اقدام کنه خیلی بهتره. هر چند که همونطور که گفتم روندش طولانی تره و ممکنه هر استادی یا دانشگاهی تمایل نداشته باشه که بره دنبال H1B.
    2- شما اگه پست داکت رو با H1B بری همون کار به حساب میاد و اونوقت باید سعی کنی استادتو متقاعد کنی که واسه گرین کارت برات اقدام کنه. اگه با J بری در واقع یه فرصتی داری که تا قبل از پایان دوره ت خودت یه جا کار گیر بیاری و خودتو بند کنی. وگرنه با J به تنهایی به گرین کارت نمی رسی مگر با ازدواج یا یک رزومه ی خوب برای اپلای کردن برای NIW
    3- اینترنشیپ معمولاً ویزاش J هست.
    4- بله. وکیل باید پرونده تون رو در وزارت کار ببره جلو و اونارو متقاعد کنه که چرا ترجیح دادن از بین متقاضیهای متعددی که مقیم آمریکا هستن شما رو استخدام کنن. شروع پروسه ش هم از اول اپریل هر ساله و به ظرفیت محدودی داره. فکر کنم 65000 تا در سال.
    5- اگه با ویزای J و کتگوری research scholar بری بعد از اتمام دوره تا 2 سال نمی تونی یه بار دیگه از همین ویزا و همین کتگوری استفاده کنی. این ویزا و کتگوری برای پست داک هم هست. در اونصورت یا 2 سال باید صبر کنی یا اینکه مجبوری فقط با H1B بری پست داک.
    Never Say Never

Junior Member

دوستاني كه يك دكتراي داخل گرفتن و دوباره براي دكترا رفتن امريكا يه سوال
    موقع اپلاي به استاد گفتند كه دكترا دارند؟ به ادميشن افيس چي؟ به افيسر ويزا چي؟ كلا بايد بگيم يا نه؟ كسي نظري داره؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    1- ویزای پست داک می تونه J باشه یا H1B. دانشگاهها ترجیح می دن واسه J اقدام کنن چون خیلی راحت و بی دردسر و بدون هزینه هست اما اگه بتونی استادو متقاعد کنی که برای H1B برات اقدام کنه خیلی بهتره. هر چند که همونطور که گفتم روندش طولانی تره و ممکنه هر استادی یا دانشگاهی تمایل نداشته باشه که بره دنبال H1B.
    2- شما اگه پست داکت رو با H1B بری همون کار به حساب میاد و اونوقت باید سعی کنی استادتو متقاعد کنی که واسه گرین کارت برات اقدام کنه. اگه با J بری در واقع یه فرصتی داری که تا قبل از پایان دوره ت خودت یه جا کار گیر بیاری و خودتو بند کنی. وگرنه با J به تنهایی به گرین کارت نمی رسی مگر با ازدواج یا یک رزومه ی خوب برای اپلای کردن برای NIW
    3- اینترنشیپ معمولاً ویزاش J هست.
    4- بله. وکیل باید پرونده تون رو در وزارت کار ببره جلو و اونارو متقاعد کنه که چرا ترجیح دادن از بین متقاضیهای متعددی که مقیم آمریکا هستن شما رو استخدام کنن. شروع پروسه ش هم از اول اپریل هر ساله و به ظرفیت محدودی داره. فکر کنم 65000 تا در سال.
    5- اگه با ویزای J و کتگوری research scholar بری بعد از اتمام دوره تا 2 سال نمی تونی یه بار دیگه از همین ویزا و همین کتگوری استفاده کنی. این ویزا و کتگوری برای پست داک هم هست. در اونصورت یا 2 سال باید صبر کنی یا اینکه مجبوری فقط با H1B بری پست داک.
    من الان خوب متوجه نشدم! فکر کنم سوالم رو درست مطرح نکردم.
    1. آیا گرفتن ویزای H1B چه برای Post Doc و چه Internship حتما باید از طریق وکیل شروع و انجام شود؟ با فرض اینکه من در هیچکدام از این دوره ها قصد اقدام برای اقامت دائم را نداشته باشم! اقامت را زمانی به دانشگاه/شرکت درخواست میدم که یک کار بلند مدت در دانشگاه/صنعت پیدا کرده باشم - بعد از Post Doc همانطور که انجا هستم برای کار ثابت اقدام میکنم.
    2. آیا این داستان 2 سال برای ویزای H1B هم هست؟ اگر نه چرا آدم همیشه H1B را اقدام نکنه؟
    3. اگر مسئله هزینه ست؟ هزینه اش چقدر است؟
    4. اگر مسئله زمان ست؟ چقدر طول میکشد؟
    5. اگر من بخواهم برای Internship در صنعت H1B بگیرم (و Post Doc با J1) در حالی که اینجا دانشجو هستم باید از کجا و چطور اقدام کنم؟ وکیل گرفتن و...
    6. مدت زمان ویزای J1 چقدر است؟ میخواهم ببینم اگر با J1 میشه تقریبا یک سال سر کرد، من با J1 برای Internship وارد بشوم در چند ماه تمام کنم، بیام دفاع کنم دوباره با همان ویزا (اگر همچنان معتبر می ماند) برای Post Doc وارد امریکا شوم.
    باز هم ممنون بابت حوصله ای که به خرج میدید