صفحه 2 از 25 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 250

موضوع: POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن ویزای آمریکا برای Post doc

post doc اگر ممنونعیت خروج مانند سربازیت حل شده باشد خیلی راحت توی دانشگاه های آمریکا گیر میآید موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate NTU, Singapore

پیش فرض آیا شرایط پذیرش در فوق دکترا الکترونیک در یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا دارم؟

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان
    من هم اکنون دانشجوی دکترای برق الکترونیک در سنگاپور هستم رتبه دانشگاهم بین 50 تا 70 است و از نظر تکنولوژی رتبش بین 25 تا 35. خودمم تقریبا چند ترمم مونده تا دفاع بکنم. لیست مقالاتمو تو زیر نوشتم. می خواستم بدونم با این شرایط آیا می تونم از یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا یا دانشگاههایی مثل تورنتو یا آکسفورد برا فوق دکترا پذیرش بگیرم یا نه. البته لازم به ذکره که تو تمام مجلاتی که تو پایین ذکر کردم نویسنده اول بودم و فقط تو یکی از اونا (IEEE/OSA J Lightwave Technol) نویسنده سومم. اگه میانگین (impact factor) مجلاتو در نظر بگیریم تقریبا 1.8 تا 2 میشه. خیلی ممنون از راهنماییتان
    Published papers
    [1] Solid State Commun.
    [2] IEEE/OSA J Lightwave Technol.
    [3] IEEE J. Quantum Electron.
    [4] Opt Commun.
    [5] J. Mod Optic.
    [6] Int J. Electron.

Under Second Revision
    [1] Philos Mag.
    [2] IEEE Sensors Journal.
    [3] IEEE Trans Electron Devices.

Under peer review
    [1] IEEE Electron Device Lett.
    [2] IEEE Trans Electron Devices.
    [3] Lab Chip.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا شرایط پذیرش در فوق دکترا الکترونیک در یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا دارم؟

درود بر شما.

اول اینکه این لفظ فوق دکترا ترجمه ی صحیحی برای PostDoc نیست. چرا که دوره ی PostDoc جزو Academic Level حساب نمیشه و یه certification به حساب میاد که هدفش هم کسب تجربه و ... است.

از این که بگذریم دانشجوی PostDoc خارجی برای استاد مثل یه هندونه ی نشکسته ست. یعنی ریسکش بالاست. برای همین هم شما که می خواین تو یه کشور و دانشگاه دیگه PostDoc بگیرین باید خودتون فعالیت زیادی تو این زمینه ها داشته باشین:
    1. سعی کنین پروژه هایی که به تخصصتون می خوره رو همیشه track کنین و رزومه بفرسین.
    2. حضورتون رو تو جامعه ی بین المللی قوی تر کنین، کنفرانس برین و مستقیم با اساتید فیلدتون ارتباط برقرار کنین.
    3. از استادای الانتون می تونین کمک بخواین که شما رو به هم کاراشون معرفی کنن.

کلا بری PostDoc گرفتن باید ادم اکتیو و هوشمندی باشین چون کلا اساتید خیلی تو گرفتن دانشجوی PostDoc انعطاف پذیری نشون نمی دن مگه اینکه حسابی خودتون رو بهشون ثابت کنین.ضمنا Link بشدت مهمه!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

پیش فرض پاسخ : آیا شرایط پذیرش در فوق دکترا الکترونیک در یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا دارم؟

دوست عزیز
    همونطور که pimi810 توضیح داده postdoc یک شغل هست نه یک مقطع تحصیلی لذا واژه دانشجوی postdoc صحیح نیست.
    ویرایش توسط zebarjadi : October 4th, 2013 در ساعت 12:33 AM دلیل: حذف نقل قول پست حذف شده
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Senior Member

سلام
    من هم با pimi810 موافقم ! برای Post Doc معمولا به دانشجویی که در همون دانشگاه دکتریشو نگرفته باشه خیلی سخت میگیرن چه برسه به این که در همون کشور هم نباشه ! من دانشجوی Post Doc الکترونیک دانشگاه Berkeley هستم ، دکتریمو از UT at Austin گرفتم و 1 سال به هر دری بود زدم تا بتونم وارد این دانشگاه بشم البته یکی از دوستانم هم که از کمبریج دکتریشو گرفته بود خیلی سعی کرد ولی نتیجه ای نگرفت ! ولی شما نا امید نباش همیشه شانس هست و شما می تونید با حضور در سمینار های بین المللی متعدد این شانس رو خیلی بیشتر کنید ؛ واقعا حضور ها و بحث با اساتید در قبولی انکار ناپذیره !

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maoudmasoud نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمایتون امیدوارم سایر دوستان نیز با مطرح کردن نظراتشون موجب ایجاد دید بهتری نسبت به ادامه تحصیل به عنوان دانشجوی PostDoc بشن
    همونطور که دوستان گفتند postdoc "پذیرش" نداره چون یک شغله نه دوره تحصیلی. در واقع شما دنبال job offer در گروه پژوهشی یک استاد هستید.

postdoc رو معمولا به کسی میدهند که در همون زمینه پروژه موردنظر استاد تجربه داشته باشه و استاد هم بشناسدش. بهترین کار اینه که از الآن که چند ترم وقت دارین اساتید برجسته زمینه پژوهشی خودتون رو نشون کنید و با اونها در تماس باشید، بخصوص در کنفرانسها. هرچه دامنه ارتباطاتتون رو وسیعتر کنید شانستون بیشتر است.

نکته دیگه اینکه در رشته های مهندسی لزوما احتیاج به انجام postdoc ندارید گرچه خیلی بعدا کمک میکند. من خیلی ها رو دیده ام که بعد از اتمام دکترا فورا عضو هیئت علمی یک دانشگاه شده اند. همیشه مراقب vacancy های دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی سراسر دنیا در زمینه تخصصیتان باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

سلام
    من دانشجوی دکترای علوم نانو در آلمان هستم و تا حدود یک سال و نیم دیگه درسم تمام میشه. من خیلی دلم می خواد برای کار و زندگی بیام آمریکا و در سفر تفریحی که چند ماه پیش به آمریکا داشتم متوجه شدم که از طریق ویزای کاری خیلی سخت میشه وارد آمریکا شد و بهترین شانس من اقدام برای PostDoc هست که البته با توجه به اینکه من می خوام جذب صنعت بشم و علاقه ای به کار آکادمیک ندارم کمی تردید دارم در این زمینه. حتی به من گفتن اگه بتونی گرین کارت بگیری بعد بیای و برای کار اقدام کنی هم بهتره! دوستان اینجا کسی می تونه به من راهنمایی بده در این مورد؟ در ضمن من تا فوق در ایران بودم و دانشگاه شریف درس خوندم و چهار سال هم سابقه کار دارم (حین تحصیل). ممنون.

دوستان عزیز، من 3 شنبه ساعت 7 صبح به لبنان پرواز میکنم و 4شنبه وقت سفارت دارم. برای پیک آپ در خدمت دوستان هستم. اگر از دوستان کسی به لبنان میره خوشحال میشم همسفرش باشم. شمارۀ تماس من : 09363412093 &nbsp; &nbsp; راستی، یکی میشه به من توضیح بده که AP چیه که سفارت به بعضی از دوستان داده؟ <br><br>

. در تکمیل صحبت دوستان باید عرض کنم که بدون گذراندن دوره postdoc شانس faculty member شدن در دانشگاههای us خیلی کم می‌باشد. در اروپا هم با گذراندن دوره postdoc میتوانید مستقیماً برای asscoiate professor position (در اروپا گرفتن این position به معنی‌ داشتن permanent position است) اقدام کنید. در واقع می‌توان گفت Postdoc در اروپا تقریبا معادل با assistant professor می‌باشد البته بدون داشتن tenure position.

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

بچه ها حقوق Postdoc توی آمریکا چجوریه ؟ آیا با یک کار معمولی برابری می کنه یا نه ؟
    واقعا که!!!