صفحه 5 از 25 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 250

موضوع: POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

سلام
    دوستان به نظرم بهتره در مورد راههایی که میشه شانس پیدا کردن پست داک رو افزایش داد رو به بحث بزاریم. متاسفانه یا خوشبختانه مثل پذیرش گرفتن واسه دکتری نیست که یه سایت مشخص و یه سری مدارک و مراحل روتین داشته باشه. من که شخصا هنوز به جواب این سوال نرسیدم که در خارج از ایران به مدارک دکتری ایران (با رزومه و تجربه برابر) میدان داده میشه یا نه؟
    به نظر تا چند سال (که زیاد هم دور نیست) دیگه که با خیل عظیم فارغ التحصیلان دکتری داخلی رو به رو بشیم که اغلب آینده شغلی مناسبی برای خودشون متصور نیستن، بنابراین این نوع تاپیک ها و موضوعات رونق بسیار بیشتری به خودش میگیره!

ApplyAbroad Guru

راه اصلی گرفتن کار پست داک برای فارغ التحصیلان دکترای ایران فقط و فقط ارتباط با خارج است. یعنی باید از طریق استاد راهنماتون یا بطرق دیگر به یک استاد در خارج معرفی شده باشید و از ایشان کار پست داک بگیرید. احتمال اینکه با فرستادن رزومه از ایران بتونید کار پست داک بگیرید بسیار پائین است.

من دو سه نفری از فارغ التحصیلان دانشگاه های خوب ایران را دیده ام که در خارج کار پست داک گرفتند و عموما بهمین ترتیب بود. در یک مورد ایشان موفق شده بود از طریق استادش موافقت یک استاد ایرانی در کانادا را جلب کند که co-supervisor اش بشود و بعد از فارغ التحصیلی برای پست داک پیش همان استاد رفت. مورد دیگر دانشجویی بود که برای گذراندن یک دوره نه ماهه به خارج اومده بود و بعد از پایان دکترایش برای کار پست داک به همان جا برگشت.

اگر دانشجوی دکترا هستید از همین الان سعی کنید از طریق استاد راهنمایتان با استادهای خارج در تماس باشید که بعدا بتوانید از طریق آنها کار بگیرید.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

حتما این سایت رو چک کنید من پوزیشن های زیادی واسه پست داک توش دیدم
    nature.com/naturejobs
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    راه اصلی گرفتن کار پست داک برای فارغ التحصیلان دکترای ایران فقط و فقط ارتباط با خارج است. یعنی باید از طریق استاد راهنماتون یا بطرق دیگر به یک استاد در خارج معرفی شده باشید و از ایشان کار پست داک بگیرید. احتمال اینکه با فرستادن رزومه از ایران بتونید کار پست داک بگیرید بسیار پائین است.

من دو سه نفری از فارغ التحصیلان دانشگاه های خوب ایران را دیده ام که در خارج کار پست داک گرفتند و عموما بهمین ترتیب بود. در یک مورد ایشان موفق شده بود از طریق استادش موافقت یک استاد ایرانی در کانادا را جلب کند که co-supervisor اش بشود و بعد از فارغ التحصیلی برای پست داک پیش همان استاد رفت. مورد دیگر دانشجویی بود که برای گذراندن یک دوره نه ماهه به خارج اومده بود و بعد از پایان دکترایش برای کار پست داک به همان جا برگشت.

اگر دانشجوی دکترا هستید از همین الان سعی کنید از طریق استاد راهنمایتان با استادهای خارج در تماس باشید که بعدا بتوانید از طریق آنها کار بگیرید.
    دقیقا درسته، یکی راه دیگه هم برای برقراری ارتباط موثر رفتن به فرصت مطالعاتی که معمولا دانشجو بتونه اونجا خودشو نشون بده. سوال من اینکه میشه از اینجا و جدای از پایان نامه یک کار تحقیقاتی رو به یه استاد خارجی پیشنهاد داد؟ و اینجا تو ایران انجام داد و اون استاد هم به عنوان راهنما باشه (به قول دوستام یه خود شیرینی از راه دور!) ؟ اینو به این خاطر میگم که استادان راهنما و مشاورای تز من انتخاب شدن دیگه و نمیتونم تغییر بدم و کار تز هم پیشرفت بالایی داشته

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

در پست دکترا با داشتن دکترا از یک دانشگاه رنک متوسط یا نسبتا خوب آمریکا می شه برای یک دانشگاه رنک بالا اقدام کرد؟ رزومه موثرتر هست یا اختلاف رنک؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    در پست دکترا با داشتن دکترا از یک دانشگاه رنک متوسط یا نسبتا خوب آمریکا می شه برای یک دانشگاه رنک بالا اقدام کرد؟ رزومه موثرتر هست یا اختلاف رنک؟
    زمینه کاری مشایه و شناخت استادی که پوزیشن دکترا داره (یا معرفی خوب) مهمترین نقش رو داره. من کسی رو میشناسم که با دکترا از یک دانشگاه متوسط کانادا برای پست داک به هاروارد رفت چون استاد راهنماش یک استاد هاروارد رو میشناخت و معرفی اش کرد (البته طبعا با سابقه تحقیقاتی خوب).

Junior Member

من دانشجوی دکتری جامعه شناسی دانشگاه شیرازم. آیا می توانم امید به یافتن دوره بعد دکتری در دانشگاههای آسیایی مثل سینگاپور یا در اروپا داشته باشم. مقاله دارم و زبانم هم عالی است. آیا مقاله هایی که به صورت علمی - پژوهشی در داخل ایران به چاپ می رسند می تواند شانس پذیرش زیاد کند؟

Senior Member m_rond آواتار ها

سلام
    تا اونجا که من تحقیق کردم ویزای پست داک می تونه J-1 و یا H-1B باشه اما از اونجاییکه درخواست ویزای J-1 بسیار راحت و H-1B دردسر داره اکثر دانشگاهها تمایل دارن واسه J-1 تقاضا بدن. سوالم اینه که کسیکه بخواد برای پست داک با H-1B بره باید قبلاً ویزای F گرفته باشه یا به عبارت دیگه فارغ التحصیل دکتری تو US باشه؟ یا اینکه احتمال دادن همچین ویزایی به فارغ التحصیل دکتری ایران هم وجود داره؟
    Never Say Never

سلام دوستان. می خواستم بدونم کسی که از خارج از آمریکا پذیرش post doc می گیره با توجه به اینکه post doc یه موقعیت کاری به حساب میاد آیا نیاز به دریافت Export License داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    سلام دوستان. می خواستم بدونم کسی که از خارج از آمریکا پذیرش post doc می گیره با توجه به اینکه post doc یه موقعیت کاری به حساب میاد آیا نیاز به دریافت Export License داره؟
    ببخشید ولی Export license مربوط به صادرکردن کالاست. به موقعیت کاری چه ارتباطی دارد؟