صفحه 7 از 25 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 250

موضوع: POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : POSTDOCTORAL Admission and Visa for USA

سلام
    ازدوستاني كه اطلاع دارن ممنون ميشم به سوالات زير جواب بدن:

1- براي پست داك موقعيت ايالت فعلي و مقصد (دوري و نزديكيش) مهمه؟ يعني ي نفر شرق باشه در گرفتن موقعيت پست داك در غرب ممكنه سخت بشه براش (حتي خيلي كم)؟ اينكه افراد در ايالتي كه دكتري خوندن يا ايالتهاي همسايه فقط ميتونن پست داك برن. اين حرف چقدر صحت داره؟

2- زمان مكاتبه براي پست داك كي هست؟ چند سال قبل فراغت از تحصيل؟

3- طول مدت دروه پست داك چند ماهه؟ من 6ماه هم شنيدم، 1.5 سال هم شنيدم!!

4- اينكه ميگن ريكامنديشن به تعداد زياد از اساتيد مختلف (چه در دانشگاه خودت چه دانشگاههايي كه به نحوي با اساتيدش كار كردي) در قبولي براي پست داك تاثير داره چقدر درسته. ي نفر اين گزينه را مهم ترين فاكتور براي پست داك عنوان ميكرد. ميخوام بدونم چقدر درسته

5- سوابق پژوهشي مهمه اما اين سوابق مهمه كه براي دوره دكتري باشه يا اگه براي مستر هم باشه ايراد نداره (من دوره ارشد مقالات زياد خيلي خوبي دارم)

6- بجز شخص استاد، كس ديگري در فرايند پذيرش پست داك آن استاد تاثير داره؟ يعني خود استاد همه كاره هست يا بايد جايي، شخصي، شركتي هم رضايت بده

7- TA يا RA بودن در دكتري اهميت داره؟ اگه آره كدوم بهتره براي افزايش شانس بهتره؟ TA يا RA؟

8- بعد از اخذ درجه پست داك از ي دانشگاه درجه يك، و با داشتن 20-25تا مقاله خوب در رشته و گرايش تخصصي، شانس پيدا كردن شغل آكادميك در آمريكا چقدره؟

در پناه راستي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سلام
    ازدوستاني كه اطلاع دارن ممنون ميشم به سوالات زير جواب بدن:

1- براي پست داك موقعيت ايالت فعلي و مقصد (دوري و نزديكيش) مهمه؟ يعني ي نفر شرق باشه در گرفتن موقعيت پست داك در غرب ممكنه سخت بشه براش (حتي خيلي كم)؟ اينكه افراد در ايالتي كه دكتري خوندن يا ايالتهاي همسايه فقط ميتونن پست داك برن. اين حرف چقدر صحت داره؟

2- زمان مكاتبه براي پست داك كي هست؟ چند سال قبل فراغت از تحصيل؟

3- طول مدت دروه پست داك چند ماهه؟ من 6ماه هم شنيدم، 1.5 سال هم شنيدم!!

4- اينكه ميگن ريكامنديشن به تعداد زياد از اساتيد مختلف (چه در دانشگاه خودت چه دانشگاههايي كه به نحوي با اساتيدش كار كردي) در قبولي براي پست داك تاثير داره چقدر درسته. ي نفر اين گزينه را مهم ترين فاكتور براي پست داك عنوان ميكرد. ميخوام بدونم چقدر درسته

5- سوابق پژوهشي مهمه اما اين سوابق مهمه كه براي دوره دكتري باشه يا اگه براي مستر هم باشه ايراد نداره (من دوره ارشد مقالات زياد خيلي خوبي دارم)

6- بجز شخص استاد، كس ديگري در فرايند پذيرش پست داك آن استاد تاثير داره؟ يعني خود استاد همه كاره هست يا بايد جايي، شخصي، شركتي هم رضايت بده

7- TA يا RA بودن در دكتري اهميت داره؟ اگه آره كدوم بهتره براي افزايش شانس بهتره؟ TA يا RA؟

8- بعد از اخذ درجه پست داك از ي دانشگاه درجه يك، و با داشتن 20-25تا مقاله خوب در رشته و گرايش تخصصي، شانس پيدا كردن شغل آكادميك در آمريكا چقدره؟

در پناه راستي
    1. خیر مهم نیست. اصلا در آمریکا نباشید هم خیلی مهم نیست.
    2. اگه آشنایی قبلی داشته باشید که خیلی خوبه ولی شما در سال آخر سعی کنید مکاتبه کنید.
    3. بستگی داره اون استاد و دانشگاه یا موسسه چقدر شما رو نیاز داشته باشند. هرچیزی شنیدید صحیحه!
    4. فاکتور مهمی است ولی مهمترین فاکتور نیست. مهمترین فاکتور قطعا مقالات شماست.
    5. سوابق پژوهشی مرتبط با پروژه ای که قراره روی اون کار کنید مهمه، در هر دوره ای که باشه.
    6. معمولا اساتید آزادی عمل دارن ولی جا به جای فرق می کنه.
    7. نه زیاد، شاید RA بودن کمکی کنه ولی اینها فاکتورهای جزئی هستند.
    8. برای استاد شدن مهم مقالات معتبر شما و داشتن برنامه تحقیقاتی و نشون دادن قدرتتون در جذب گرنت هاست.

Junior Member

سلام
    امیدوارم این تاپیک پر رونق تر بشه تا ماها که دکترا رو در داخل می خونیم شانس تجربه پست داک رو در یه دانشگاه معتبر داشته باشیم
    ی چند تا سوال:
    1-در سال آخر دکترا با استاد تماس بگیریم و مستقیما در مورد پست داک صحبت کنیم؟ یا این که مثلا راهنمایی بگیریم و ..
    2-اگر همزمان با چند تا استاد در مورد پست داک صحبت کنیم مشکلیه؟
    3-احتیاج به نمره زبان برای پست داک هست که از الان بریم دنبالش؟
    4-حقوق متوسط پست داک چقدره؟
    5- آیا باید موضوع پست داک رو ما مطرح کنیم؟ یعنی باید چیزی در چنته داشته باشیم؟
    6-و آخرین سوال: چقدر شانس تبدیل پست دکترا به شرایط اقامت دائم وجود داره؟ یعنی می شه بعد از اتمامش همچنان کار پیدا کرد و برای ویزا اقدام کرد یا نه؟
    ممنون

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : آیا شرایط پذیرش در فوق دکترا الکترونیک در یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا دارم؟

سلام آقایان haydar و SO3. من سایت را می خواندم، از شما دو استاد محترم (که نظرات هر دوتون را هم کاملا قبول دارم،) دو نظر تا حدودی متناقض دیدم:

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    برای Post Doc معمولا به دانشجویی که در همون دانشگاه دکتریشو نگرفته باشه خیلی سخت میگیرن چه برسه به این که در همون کشور هم نباشه ! من دانشجوی Post Doc الکترونیک دانشگاه Berkeley هستم ، دکتریمو از UT at Austin گرفتم و 1 سال به هر دری بود زدم تا بتونم وارد این دانشگاه بشم البته یکی از دوستانم هم که از کمبریج دکتریشو گرفته بود خیلی سعی کرد ولی نتیجه ای نگرفت ! ولی شما نا امید نباش همیشه شانس هست و شما می تونید با حضور در سمینار های بین المللی متعدد این شانس رو خیلی بیشتر کنید ؛ واقعا حضور ها و بحث با اساتید در قبولی انکار ناپذیره !
    آقای SO3 هم در لینک زیر این طور گفتین:
    نقل قول نوشته اصلی توسط SO3 نمایش پست ها
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1338513
    اگه در اروپا درس بخونید و مقاله های خوبی داشته باشید مشکلی برای پست داک در آمریکا نخواهید داشت.
    از کامنت آقای haydar این طور فهمیدم که با دکترا خواندن در اروپا، شانس مون واسه پست داک در آمریکا خیلی کم میشه و از حرف های آقای SO3 این طور فهمیدم که شانسمون کم نمیشه. میشه شما دو دوست عزیز، این جا در مورد این مسئله بیشتر توضیح بدن که اگه دکترا در اروپا یا کانادا بخونیم، بالاخره شانس مون واسه پست داک کم میشه و گرفتن پست داک سخت میشه یا نه؟ جواب دقیق این سوال واسه من خیلی مهمه. مرسی از شما.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا شرایط پذیرش در فوق دکترا الکترونیک در یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    سلام آقایان haydar و SO3. من سایت را می خواندم، از شما دو استاد محترم (که نظرات هر دوتون را هم کاملا قبول دارم،) دو نظر تا حدودی متناقض دیدم:

از کامنت آقای haydar این طور فهمیدم که با دکترا خواندن در اروپا، شانس مون واسه پست داک در آمریکا خیلی کم میشه و از حرف های آقای SO3 این طور فهمیدم که شانسمون کم نمیشه. میشه شما دو دوست عزیز، این جا در مورد این مسئله بیشتر توضیح بدن که اگه دکترا در اروپا یا کانادا بخونیم، بالاخره شانس مون واسه پست داک کم میشه و گرفتن پست داک سخت میشه یا نه؟ جواب دقیق این سوال واسه من خیلی مهمه. مرسی از شما.
    ببینید در رشته ها و زمینه های مختلف هم وضعیت تفاوت داره ولی همیشه قاعده این هست که شما در هر کشوری درس بخونید شرایطتون برای ادامه در همون کشور همیشه بهتر خواهد بود و این برای پست داک در آمریکا هم صدق می کنه ولی شخصی که در اروپا دکترای خوبی می گیره (دانشگاه خوب و مقاله های خوب و سطح اول) مشکلی برای پست داک در آمریکا نخواهد داشت. اینطور نخواهد بود که اروپایی بودن دانشگاه شما نقطه ضعف مهمی در پروسه قبول شدن برای پست داک شما در آمریکا باشه.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خب حالا یه بحث دیگه:

1) اساسا واسه ی ورود به یکی از 10 دانشگاه برتر آمریکا برای پست داک، اوضاع ریسرچ و تعداد مقالات در چه حدی باید باشه؟ این که باید خوب باشه، یه مقدار کیفی است. میشه به صورت کمی مثلا یک مثال بزنید؟ مثلا واسه گرفتن پست داک در برکلی در رشته ی برق، 3 تا ترنزکشن و 5 تا ISI در حد ایمپکت 1 به همراه یه مدرک از دانشگاه های زیر 100 اروپا کافیه؟ درسته که میزان ارتباط با اساتید شرط است اما از لحاظ پیش نیازهای تعداد مقاله و سطح مقاله ها، من هیچ اطلاعی ندارم که باید در چه حد باشه؟ نظر خود را با یک مثال توضیح دهید؟ (2 نمره )

2) به طور معمول کسی که دکتراش را گرفته (در اروپا یا کانادا)، می تونه بلافاصله یه پست داک در آمریکا پیدا کنه؟ معمولا چند ماه باید بیکار باشه تا بتونه مثلا یه پست داک گیر بیاره؟ (1.5 نمره )

ApplyAbroad Guru

خب حالا یه بحث دیگه:

1) اساسا واسه ی ورود به یکی از 10 دانشگاه برتر آمریکا برای پست داک، اوضاع ریسرچ و تعداد مقالات در چه حدی باید باشه؟ این که باید خوب باشه، یه مقدار کیفی است. میشه به صورت کمی مثلا یک مثال بزنید؟ مثلا واسه گرفتن پست داک در برکلی در رشته ی برق، 3 تا ترنزکشن و 5 تا ISI در حد ایمپکت 1 به همراه یه مدرک از دانشگاه های زیر 100 اروپا کافیه؟ درسته که میزان ارتباط با اساتید شرط است اما از لحاظ پیش نیازهای تعداد مقاله و سطح مقاله ها، من هیچ اطلاعی ندارم که باید در چه حد باشه؟ نظر خود را با یک مثال توضیح دهید؟ (2 نمره )

2) به طور معمول کسی که دکتراش را گرفته (در اروپا یا کانادا)، می تونه بلافاصله یه پست داک در آمریکا پیدا کنه؟ معمولا چند ماه باید بیکار باشه تا بتونه مثلا یه پست داک گیر بیاره؟ (1.5 نمره )
    ببینید سوالاتتون پاسخ دقیقی ندارند و بیش از حد وابسته به عوامل مختلف هستند. پست داک یک مقطع تحصیلی نیست که شما بعد از دکترا بر اساس خوب یا بد بودنتون بهتون پذیرش داده بشه (و اینکه اسم دانشگاه چیست هم اونقدرها مهم نیست چون شما مدرکی در نهایت نخواهید گرفت، اولویت شما باید همیشه در این باشه که با چه استادی کار می کنید و این استاد در دنیا چقدر شناخته شده است). پست داک بیشتر از همه به این بستگی داره که استادی گرنت (و تمایل) کافی برای استخدام یک پست داک داشته باشه و کارها و سوابق شما بسیار نزدیک به انتظاراتی که استاد از این پست داکش داره باشه. اصلا اینطور نیست که مثلا اگه تعدادی مقاله با کیفیت مناسب داشته باشید بدونید حتما در دانشگاه های تاپ 10 براتون جایی هست. ممکنه در اون سال اصلا برای شخصی با تخصص های شما در این دانشگاه ها موقعیتی باز نباشه چه برسه به اینکه برای اون موقعیت قبول بشید. ممکن هم هست موقعیت ها اونقدر زیاد باشن که شما با سوابق معمولی بتونید برید جای عالی.

سطح و تعداد مقاله ها لازمه نسبت به رشته شما سنجیده بشه (من خیلی با برق آشنایی ندارم، اطلاعات من بیشتر درباره کامپیوتر و نوروساینس هست، جناب haydar درباره برق قطعا اطلاعات دقیقتری دارند)، ولی برای اینکه موقعیت عالی پست داک داشته باشید از نظر مقاله (چه کمی و چه کیفی) لازمه جزو 10 درصد تاپ افرادی که در رشته خودتون دکترا می گیرید باشید. درباره وضعیت زمانی هم بستگی به زمانی که شما دکترا رو تموم می کنید و زمانی که یک دانشگاه یا ریسرچ سنتر دیگه دنبال پست داک هست و شانس شما و میزان جست و جوی شما و ... داره. اگه در سال آخر دکترا به دنبالش باشید حتما موقعیت خوبی برای زمان پایان دکتراتون پیدا خواهید کرد. این قضیه دیگه ربطی به اینکه اروپا هستید یا آمریکا یا استرالیا نداره.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    این که اسم دانشگاه چیست هم اونقدرها مهم نیست چون شما مدرکی در نهایت نخواهید گرفت، اولویت شما باید همیشه در این باشه که با چه استادی کار می کنید و این استاد در دنیا چقدر شناخته شده است
    1) پس من اشتباه فکر می کردم که در مورد اهمیت اسم دانشگاه؟ یعنی مثلا کسی که میخواد در دانشگاه استاد بشه، این که در چه دانشگاهی پست داک کار کرده اهمیت کمتری داره از این که با چه استادی کار کرده؟

2) میشه توضیح بدین که چرا استاد این قدر مهم است اما اسم دانشگاه مهم نیست؟ در حالی که در ایران برعکس است و این اسم دانشگاه است که مهم است و تفکر من هم بر همین اساس بود.

Senior Member

سلام دوست عزیز
    اینکه من گفتم اگر در آمریکا دکتری بگیرید شانس خیلی بیشتری دارید برای پست داک دلیلش اینه که اینجا اساتید بهتر همدیگه رو میشناسن ، اینجا در بدترین حالت سالی 20 کنفرانس تحت حمایت IEEE برگزار میشه که مکان بسیار خوبی برایدور هم جمع شدن اساتید و دانشجوهاست ، این ها همه فارغ از کنفرانس ها و نشست های مشترک دانشگاهیه که چندین بار در سال در دانشگاه های مختلف برگزار میشه ، پس این طبیعیه که اساتیدبهتر همدیگه رو بشناسند و بدونند وقتی یکی از آنها از یک جمله کیفی در مورد یک فرد استفاده میکنه دقیقاً چه حدی رو نشون میده ...
    اینکه شما در یک دانشگاه مطرح باشید شانستون رو برای پست داک افزایش میده ، نه به دلیل نام دانشگاه بلکه به دلیل اینکه دانشگاه مطرح استاد مطرح داره ...
    اینکه شما در اروپا و یا کاناد دکتریتون رو بگیرید شانستون رو به دلایلی که گفتم کاهش میده ولی صفر نمی کنه ...
    در مورد پست داک هم که به دلیل لول علمی نبودن و صرفاً یک سرتیفیکیت بودن زیاد تابع ضابطه خاصی نیست و معمولاً روابط تاثیر زیادی پذیرش داره ، برای مثال من با یکی از دانشگاه های آلمان ارتباط نزدیکی دارم ، دکتری هاشون رو می پذیرم برای پست داک ، اون ها هم کسانی رو که من بهشون معرفی می کنم رو تایید می کنند (برای پست داک) که عموماً ایرانی هستند ...
    اما این که چه تعداد مقاله کافیه برای پذیرش از تاپ 10 اصلاً قابل پیش بینی نیست ، یک سال بهترین رزومه ای که من دریافت کردم 2تا مقاله در ژورنال های مطرح داشت و یک سال بیش از 30 تا رزومه دریافت کردم که همه بالای 12 تا مقاله در .IEEE Trans چاپ کرده بودند ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

ApplyAbroad Guru

1) پس من اشتباه فکر می کردم که در مورد اهمیت اسم دانشگاه؟ یعنی مثلا کسی که میخواد در دانشگاه استاد بشه، این که در چه دانشگاهی پست داک کار کرده اهمیت کمتری داره از این که با چه استادی کار کرده؟

2) میشه توضیح بدین که چرا استاد این قدر مهم است اما اسم دانشگاه مهم نیست؟ در حالی که در ایران برعکس است و این اسم دانشگاه است که مهم است و تفکر من هم بر همین اساس بود.
    چون در پست داک شما مدرکی نخواهید گرفت و نهایتا یک توصیه نامه برای شغل بعدیتون از استاد اون دانشگاه می گیرید و اینجا شخص استاد بسیار مهمتر از اسم دانشگاه هست (کار کردن با یک استاد خیلی مطرح در یک دانشگاه خوب بهتر از یک استاد جوان در یک دانشگاه تاپ هست). در دوره دکترا من اهمیت استاد و دانشگاه رو یکسان می دونم ولی چون شما مدرک از دانشگاه خواهید گرفت توجیه پذیره به اسم و رنک دانشگاه اهمیت بدید.