صفحه 1 از 84 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 837

موضوع: کسانی که از دانشگاه Alberta پذیرش دارند و عازم هستند

Junior Member

پیش فرض کسانی که از دانشگاه Alberta پذیرش دارند و عازم هستند

سلام
    از بچه هایی که از آلبرتا برای سپتامبر 2008 پذیرش دارن خواهش میکنم اگه مایل هستن اسم و رشته شونو اینجا بذارن تا با هم آشنا شیم. اگه دوستانی که الان در آلبرتا تحصیل میکنن هم اسم و رشته شونو بذارن ممنون میشم. این دسته اخیر می تونن اطلاعات ارزشمندی رو در اختیار بقیه بذارن! مثلا در مورد سکونت و هزینه ها میتونن تخمین خیلی خوبی به دست بدن.
    از خودم شروع می کنم:
    حمید رمضانی، PhD شیمی، پاییز 2008

ممنون

برای کمک به عزیزانی که در سالهای آینده می خواهند از این دانشگاه پذیرش بگیرن لطفا مختصری از رزومه خودتونم (معدل لیسانس و فوق لیسانس ،دانشگاه های مبدا ، نمره زبان ، مقاله ) بنویسید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کسانی که از دانشگاه Alberta پذیرش دارند و عازم هستند

پدرام پای سروی ،برق، MS پاییز 2008

Junior Member

بچه ها یه همچین صحبتی قبلاً فکر کنم راه افتاده بود! اما حالا اینجا هم مینویسیم!

نیوشا بلندزاده، MS کامپیوتر، پاییز 2008

سلام،

با توجه به اینکه شرایط زندگی توی ادمونتون و کلا ایالت آلبرتا با مناطق عادی جهان (شاید از نظر آلبرتایی ها بقیه غیر عادی هستن) فرق می کنه، دوستانی که برای Fall 2008 انتخاب اولشون U of Alberta هست بیانو بگن و کلا اطلاعات بدست آمده رو Share کنیم و هم آشنا بشیم.

امیدوارم هممون ویزا بگیریم و گوش خانوادمونو سال بعد از غر غر راجع به سرمای اونجا پر کنیم.
    The things you own end up owning you

Junior Member

ما تصمیم داریم ولی ویزا نداریم.

از قدیم هم گفتن پذیرش بی ویزا، مثل زنبور بی عسله.

راستی آلبرتا مگه چه فرقی داره با بقیه ی جاها؟

منم ویزا ندارم هنوز. فرقش اینه که همیچین یکم سرده !! 8 ماه زمستون. با دماهای 40- یا 30- کلا یکم حال آدمو جا می آره. مساحتش اندازه تهرانه ولی 700,000 نفر جمعیت داره (در مقایسه با تهران که به قولی 11,000,000 جمعیت داره یا 14,000,000) ولی خب بهر حال مردم اونجا نمردن که !

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط VoidPointer
    منم ویزا ندارم هنوز. فرقش اینه که همیچین یکم سرده !! 8 ماه زمستون. با دماهای 40- یا 30- کلا یکم حال آدمو جا می آره. مساحتش اندازه تهرانه ولی 700,000 نفر جمعیت داره (در مقایسه با تهران که به قولی 11,000,000 جمعیت داره یا 14,000,000) ولی خب بهر حال مردم اونجا نمردن که !

دوست عزیز این اطلاعاتی که شما درباره آلبرتا دادید مختص به شهرای آلبرتا نمیشه بلکه همه شهرهای Prairie provinces که شامل ایالت های Alberta, Saskatchewan, and Manitoba دارای این ویژگی ها هستن و در ضمن به ندرت دما به 40 درجه زیر صفر میرسه در این مناطق دیگه خیلی پایین بیاد میشه 35 درجه میشه اینقدر که دیگه سیبیله مردا یخ می زنه و تو زمستون که هاا می کنند بخار خارج شده از دهان به صورت ذرات آب یخ زده در میاد.
    درباره جمعیت هم همه شهرای کانادا در مقایسه با تهران تراکم جمعیتی کمتری دارن همشون اینطورین ، شهرهای زیادی هستن که تراکم جمعیتشون از کمتره.

براهمین من فکر می کنم آلبرتا با خیلی دیگه از شهرای کانادا از جهاتی که شما اشاره کردین ( تراکم جمعیت و آب وهوا ) مشابه یکیش کلگری، سسکتون ، اون یکی ونگی پگ ، ریجاینا ، پرینس البرت ( این شهر کوچیکیه ) و ... جمعا شهرای تو Prairie provinces

درضمن سسکتون و ونی پگ و ریجاینا از آلبرتا سردتره ( اینارو هم به آمار دیدم و همه اقوام و دوستانی که دارم تو این شهرها هستن برام تعریف کردن )

برای اطلاع بیشتر درباره Prairie provinces به این آدرس مراجعه کنید. http://en.wikipedia.org/wiki/]Prairie provinces http://en.wikipedia.org/wiki/[/url]
    اینم جمعیت کانادا به تفکیک ایالات : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._by_population

درضمن لطفا موضوع بحث این تاپیک رو به انحراف نبرین.

0hamed0
    Guest

در مورد سوت و کور بودن شهر ظاهرا نظر شما درسته، چون من از چند نفر از دانشجویان ایرانی اونجا که تو وبلاگاشون در مورد جو عمومی شهر نوشتن همینو شنیدم، اما توجه کنید که بسیاری از دانشگاههای خوب تو آمریکای شمالی تو شهرهای دانشجویی کوچک قرار دارن، پس زیاد غیرعادی نیست. ولی خوب می گن از نظر جو شهری کلگری بسیار بهتر و زنده تره.
    در مورد سرمای هوا:
    من که اونجا نبودم ولی از چند نفر تو کانادا پرسیدم جوابشون این بود: ادمونتون برای ایرانی جماعت نه تنها سرد بلکه خیلی سرده، ولی گفت که مونترال هم برای ما خیلی سرده. یعنی تفاوت خیلی خیلی فاحشی بین استانهای کانادا برای ما جز UB از نظر سرمای هوا وجود نداره، همش سرده! آخرش هم بمن گفت که نگران نباش، تعداد کسانی که تو تهران از سرما می میرن با ادمونتون یکیه! اون میگفت یادش نمیاد بچه های ایرانی تو ادمونتون از سرما آسیب دیده باشن، مگه اینکه دیده باشن و خودشون نفهمن

پارسی :

سخن های دوستان درسته. اکنون کمی هم از خوبی های استان Alberta بگیم.

Calgary پیشرفته تر از Edmonton و زنده تر از اونه. هر چند هوای اونجا مانند هوای همدان و یا شهر کرد خودمونه. البته باد قطبی چیزیه که آوند (دلیل) بر دریافت (دریافت به چم احساس نه به چم گرفتن) سرمای بیشتری می شه . به هر روی (به هر صورت) با خواندن گاه نوشته های دانشجویان ایرانی که در اونجا زندگی می کنند، آگاهی بیشتری در برابر (نسبت به) زندگی اونجا می توان بدست آورد.

تا جایی که من آگاهی دارم، دانشگاه Alberta به دانشجوهای Computer Science خوب پول میده و گرسنه نمی مونن.
    هم چنین نکته ی (نکته پارسی است و "نکات" غلط است) دیگری که شایان یاد آوری است (ذکر !!!) جامه هایی (لباسهایی) است که در اونجا نیاز است. از بیشتر دوستانی که اونجا دست به کار (مشغول) درس خواندن هستند که پرسیدم ، همه همزبان (متفق القول) بودند که جامه های ویژه (مخصوص) زمستان را باید اونجا فراهم (تهییه) کرد. و بیخود بار افزوده (اضافی) برای خود درست نکنید.

خیلی هم پارسی نوشتن سخت نبود. از یک واژه نامه Online استفاده کردم :
    http://khazaei.mr.googlepages.com/Dictionary.htm

Junior Member

این طوری که شما در بارهء سرمای ادمونتون گفتین، به نظر میرسه شبا نمیشه تو پارک خوابید. پس باید به فکر خوابگاه بود.

حالا کسی خبر داره که کدوم خوابگاه بهتره و باید برای کدومشون ثبت نام کنیم؟ شما ها کدوم خوابگاه رو انتخاب کردین؟

صفحه 1 از 84 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)