صفحه 6 از 84 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 837

موضوع: کسانی که از دانشگاه Alberta پذیرش دارند و عازم هستند

پیش فرض پاسخ : کسانی که از دانشگاه Alberta پذیرش دارند و عازم هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط 123
    آقا کسی بوده که ویزا نگیره؟! من این هفته میخوام تازه برم سفارت!! اوضاع آلبرتاییا خوبه؟
    نترس، تا حالا که فکر نکنم کسی با داشتن فاند رد شده باشه، با همین مدارک معمولی به اضافه ی نامه ی ادمیشن و فاند همه چیز حله، اون روزی که من رفتم دانشجو نسبتا زیاد بود ولی هیچکس مدارک خارق العاده ای تحویل نداد، اندک افرادی بودن که Job Offer داشتن. منم داشتم، ولی از تک تک مسئولین سفارت (مخصوصا یه خانم خندان کانادایی، که فکر کنم اونجا همه کاره بود) پرسیدم گفتن نیاز نیست، منم تحویل ندادم.

راستی، قضیه ی ثبت نام چیه؟ چند واحد باید بگیریم؟ با کی باید هماهنگ کنیم؟ کی باید شروع کنیم؟

راستش منم نفهمیدم که چیکار باید بکنیم. از طرفی این Road To Alberta بود چی بود که می اومد به ایمیل دانشگاه می گفت باید Newly Admitted ها ثبت نام کنن، ولی به استادم که میل زدم که من چی باید بگیرم و یا چی باید درس بدم گفت حالا هروقت اومدی تصمیم می گیریم !!! بی واحد نمونیم !!

We can wait until you arrive in August/September to determine which courses you will take. The courses that are offered will change some between now and then anyway. As far as TAing goes, they are usually assigned by looking at the courses you have taken. These decisions are not made until September. I look forward to meeting you.
    The things you own end up owning you

Junior Member

من براي سفارت مداركي كه همه مي برن برده بودم: Job offer براي خودم و همسرم‘ سند خونه به اسم همسرم و نامه پذيرش دانشگاه و دو تا bs براي خودم و همسرم جمعاً به مبلغ 40 مليون تومان.
    راجع به انتخاب واحد هم ظاهراً از الان هم مي شه انتخاب واحد كرد(البته من خودم نرفتم ببينم چه جوريه و اينكه پوليه يا نه) ولي تا سپتامبر هم مي شه اين كارو كرد و در حذف و اضافه هم كه انگار 10-14 روز بعد شروع ترم است‘ مي شه عوضش كرد. اگر استادتون گفته كه وقتي رفتيد اونجا انتخاب مي كنيد كه ديگر حله.
    براي كلاس زبان هم ظاهراً براي همه رشته هاي science از جمله CS است كه خودشون بهمون مي گن. به من كه هنوز نگفتن. ولي سالهاي قبل مثل كه بهشون گفته بودن‘ اگر هم نريم‘ چيز خاصي پيش نمي آيد. چون بعدش هم انگار يك كلاس هاي ديگر هم هست.

Junior Member

از منم خواسته شده در INTEL شرکت کنم. احتمالا این برنامه برای science هست نه engineering. برنامه TA مثلا CS ممکنه یک جور دیگه باشه و INTEL لازم نداشته باشه!

این وبلاگ را ببینید
    http://leilymohammadi.blogfa.com/

Junior Member

سلام
    میشه کسایی که هنوز وضعیتشون pending یا نامه رو هم دریافت نکردن خودشونو معرفی کنن.
    یه سوال مهم دیگه که اگه کسی جواب بده خیلی ممنونش می شم
    آیا برای scholarship به ویژه RA و TA باید فرم خاصی رو پر کرد
    من برای دکترای مکانیک اقدام کردم

ممنون

0hamed0
    Guest

من چند نفر رو می شناسم که یه scholarship هایی گرفتن بدون اینکه روحشون هم خبر داشته باشه، TA و RA هم که اکثرا همه گرفتیم فرم خاصی نداشته، اصولا دانشکده ( یا حالا استاد) خودش تصمیم میگیره که چه کنه، البته من دانشکده مکانیکو گفتم، شاید بقیه یه جور دیگه باشن.

Junior Member

منم همون دانشکده مکانیکو گفتم. تو سایت Graduate office قسمت AWARD بری بیشتر financial aid ها یا برای کانادایی هاست یا از سال دوم می شه براش اقدام کرد (phd). فکر کنم اون قسمت که برای recruitment هست مربوط به دانشجویان international هست که برای phd سال اول اقدام می کنند (البته خوشون به طور خودکار در نظر می گیرند). تو formal apply یه قسمت وجود داره که می گه financial aid می خوای که ما هم گفتیم صد البته که همین یعنی که منو واسه بورس مد نظر داشته باشین! اما فکر کنم برای RA یا TA باید خودمونم یه حرکاتی بزنیم. همین سوال اصلی منه آیا کسی هست که مثلا به خصوص برای TA فرمی رو پر کرده باشه. اگه جواب مثبته، این فرم رو از کجا و به چه شکل باید پر کرد.

یه سوال دیگه هم دارم. من چون مشمول به حساب میام نیاز به acceptance از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم دارم تا اصل دانشنامه degree certificate رو بگیرم. آیا کسی مشکل منو داشته. البته من براشون توضیح داد و cathy جون(!) که جدیدا با من به دلایل نا مشخصی مهربون شده، گفت که دلالیلتو بنویس، من می فرستم مرکز تحصیلات تکمیلی. می گفت یحتمل بهت conditional بدن. این نوع پذیرش سه جا واسه ما دردسر میشه: یکی همون وزارت علوم، یکی موقع ویزا یکی دیگه که از همه بدتره موقع fund گرفتن می تونه باشه. اگه کسی هست که وضعیت منو داره یه آمارم به ما بده. دست گلتون درد نکنه. منتظرما!

موقع ویزا و فاند براتون هیج مشکلی پیش نمیاد بیشتر پذیرش ها conditional هست مگر اینکه اصل مدارمتون را قبلا آزاد کرده باشین و فرستاده باشین
    برای RA لازم نیست کاری انجام بدید برای TA هم باید صبر کنید تا برید آنجا معمولا برای ترم اول نمیشه TA شد ممکن است استادتون شما را grader کنه.
    به من Provost Doctoral Entrance Award را بدون اینکه برای این award، فرمی پر کنم دادند و یک نامه جدا براش آمد

0hamed0
    Guest

منم TA گرفتم، چند تا دیگه هم می شناسم TA گرفتن، هیچ فرمی هم پر نکردم.
    هر سه نهاد محترم ذکر شده مشروط بودن به خاطر آزاد نبودن دانشنامه رو می فهمن و خیلی اذیت نمی شین، خیلی ها وضعیت شما رو داشتن، یه نکته اینکه آیا شما فارغ التحصیل شدین؟ اگه شده باشین حداقل تو ریز نمراتتون مینویسه (تاریخ فارغ التحصیلی رو)، می تونین به اونا بگین که تو ریزنمراتتون چک کنن. در غیر این صورت هم اصل موضوع رو بشون بگین و اشاره کنین که به این زودیها هم نمی تونین اصلشو بفرستین چون پروسه اداریش طول می کشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط -Hamed-
    منم TA گرفتم، چند تا دیگه هم می شناسم TA گرفتن، هیچ فرمی هم پر نکردم.
    هر سه نهاد محترم ذکر شده مشروط بودن به خاطر آزاد نبودن دانشنامه رو می فهمن و خیلی اذیت نمی شین، خیلی ها وضعیت شما رو داشتن، یه نکته اینکه آیا شما فارغ التحصیل شدین؟ اگه شده باشین حداقل تو ریز نمراتتون مینویسه (تاریخ فارغ التحصیلی رو)، می تونین به اونا بگین که تو ریزنمراتتون چک کنن. در غیر این صورت هم اصل موضوع رو بشون بگین و اشاره کنین که به این زودیها هم نمی تونین اصلشو بفرستین چون پروسه اداریش طول می کشه.
    آره خوشبختانه فارغ التحصیلم. اتفاقا همینو بهشون گفتم که تو کارنامه من زده Graduate به همراه تاریخ فارغ التحصیلی و تعداد واحدها. Cathy هم گفت نامتو پیوست می کنم بهشون و احتمالا بهت conditional بدن. من فقط می ترسیدم که این قضیه رو funding من اثر بذاره که می گین اینطور نیست. آخه من از دانشگاه های دیگه هم بورس دارم (ماهی 2000 یورو) و نمی تونم ریسک اساسی بکنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)