صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 63

موضوع: راهکارهای موفقیت در امتحان TCF و TEF

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : راهکارهای موفقیت در امتحان TCF و TEF

نقل قول نوشته اصلی توسط yacine نمایش پست ها
    با سلام اطلاعاتی در مورد آزمون TCF Quebec می خواستم از جمله تعداد سوالات - زمان بندی - سطح آزمون و تفاوت آن با TCF معمولی چیه ؟

با سلام دوست گرامي

از وبسايت بخش فرهنگي سفارت فرانسه در ايران كمك بگيريد. تمام اطلاعات لازم درباره آزمونها در آن هست.

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

با سلام خدمت شما دوست گرامی nimak
    من بسیار متاثر شدم از پیامی که گذاشتید چرا که باعث نگرانی واسترس بسیاری از کاندیداها خواهد شد شما تنها 1سال کلاس شرکت کرده اید وآن زمان سطح شما B1بوده است وبعد از آن پیشرفت چشمگیری نداشته اید چه بسا که برای یادگیری یک زبان جدید آن هم زبان فرانسه با آن همه expressionکه اصلا نه معادلش توی فارسی داریم نه توی انگلیسی یادگیری بدون معلم تقریبا غیرممکن هست..چطوری شما انتظار داشته اید به راحتی نمره B2را بیارید اون کتابی که شما در طی 3هفته اون رو خوندین من 2روزه خوندنم چرا که من ساکن فرانسه ام و دقیقا 1سال هست که کلاس زبان دانشگاه میرم و معلم خصوصی هفته ای 8ساعت دارم یعنی هفته ای 30 ساعت فقط آموزش میبینم مگه یادگیری یه زبان خارجی به این سادگی است وبعد در امتحان شرکت کرده اید واکنون طوری ارزیابی میکنید که همه از TCfSoوحشت پیدا کنند.برای این امتحان درحال حاضر 6تا کتاب موجود هست به همراه 14سری تست در tv5همنطور rfiکه شما به جای اینکه این منابع رو کارکنید کتابهای تخصصی رشته خودتون اونهم بدون استاد کار کرده ایدبنابراین نقص کاری خود را نه گردن امتحان بیاندازید ونه روش امتحان که باعث استرس واضطراب بقیه شوید ....بسیار متشکرم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    دوست عزیز من هم برای اکوت فقط comprehension orale B1 - B2 کار کردم و تا قسمت 20 french in action رو دیدم(البته به نظرم این مورد کمکی نکرد ) و تونستم B1 بگیرم ولی کتابهایی که در اینترنت موجود هست برای امادگی TCF هم کار کردم که به نظرم خیلی عالی بود که جمعا 3 تا کتاب هست که به نظرم هر 3 تا رو کار کنید نتیجه خوبی میگیرید. که هر کدوم واسه یه انتشارات هست. به نظر من سخت ترین مهارت زبان فرانسه اکوتش هست
    TCF 250 Activites
    TCF از انتشارات Didier
    Reussir le TCF

همچنین نمونه سوالات tcf که tv5monde منتشر کرده هم خیلی خوب هستش که توی سایتهای ایرانی هم برای دانلود موجوده
    سلام دوست عزیز ممنون میشم به منم راهنمایی بدین، من 18 اردیبهشت ازمون اکوت دادم A2 شدم راستش سوالم اینه که چطور هماهنگی ایجاد کنم یعنی مثلا متنی که میخونن رو متوجه میشم سوالش هم که میخونن میفهمم چی میگه ولی تا میام گزینه ها رو بخونم زمان میگذره و هول هولی مجبور میشم یه گزینه رو بزنم الان سوالم اینه که چطوری باید هدف اصلی جمله (main idea ) رو بفهمم و چطور گزینه صحیح رو پیدا کنم که بتونم مدیرت زمان هم انجام داده باشم لطفا راهنمایی کنین چون واقعا نیاز دارم ممنون

Junior Member

با سلام
    ببخشید از اونجایی که در کمپوس فرانس کسی پاسخ تلفن رو نمیده خواهشمندم راهنمایی بفرمایید:

برای پذیرش در مستر2 رشته مدیریت بازرگانی نیاز به tcf b2 دارم.

1- آیا معمولاً همان سه بخش اجباری tp کفایت میکند؟

2- بخش مکالمه در قسمت اختیاری همان مصاحبه ای است که کمپوس فرانس فاصله بهمن تا فروردین انجام می دهد؟

3- می توان گفت که بخش نوشتار در قسمت اختیاری عملاً نیاز نیست؟ 4- در کمپوس فرانس گفتند در موسسه ما 76 سوال آزمون است ولی درسایت نوشته 91 سوال. آیا پاسخ به این سوالها الزامی است؟

ممنون

دوستان من زبان انگلیسیم خوبه، ولی از فرانسه هیچی نمیدونم، بخوام شروع کنم برای TEF باید چقدر وقت بذارم و چجوری بخونم؟ یه دید کلی ممنون میشم بهم بدین. نمره اسپیکینگ 310، لیسنینگ 249، ریدینگ 207، رایتینگ 310 میخوام.

دوستان میشه این آزمونهارو کلا دسته بندی کنید که هرکدوم چه کاربردی دارن؟ TEF;TCF;DELF;DALF;...

Junior Member

سلا دوستان من ليسانس زبان فرانسه دارم ولى چند ساله از زبان دور بودم با اين حال فرانسم بد نيست
    براى مهاجرت نياز به حداقل b2 tefدارم كفه ١ رو خوندم تقريبا مشكلى توش نداشتم در كنارش دارم كتاب هاى progressive ها رو ميخونم
    ميشه لطفا راهنماييم كنيد كه چطورى ميتونم در كمترين زمان ممكن خودم رو به سطح b2 برسونم؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان من 15 اوریل tcf tp دادم و به نظرم این امتحان کاملا سلیقه ایست و چون یک نفر با شیوه ی اون مشکل داره دلیل بر این نیست که سخته من خودم کلا ۴ ماه دارم فرانسه میخونم و هفته ای سه بار تو قم میرم کلاس و a1 رو کتاب تاکسی کار کردم و a2 را alter ego که حدودا 5 فصل از 8 تا رو تموم کردم ولی تونستم b1 بگیرم .
    قبل امتحان توی سالن همه میگفتن که وقت کم اوردنو ... ولی به نظرم زمانش کاملن منطقی بود و واقعا کافی بود حتی من اخرای آزمون یکم وقت اضافه آوردم به نظرم مهمترین چیز سر ازمون همون ارامش هست که نباید با فکرای بیخودی از بینش برد درمورد تمرین برای tcf هم من 3 یا 4 تا از تست های tv5 رو زدم وکتاب 250 تست رو تو 3 روز حل کردم و اومدم سر آزمون و اول انتظارم a2 بود ولی وقتی آزمون دادم دیدم میتونم b1 هم بیارم و تونستم همه ی توانایی هاشو b1 بگیرم
    امیدوارم حتی یکم هم که شده کمکتون کرده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasbajon نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من 15 اوریل tcf tp دادم و به نظرم این امتحان کاملا سلیقه ایست و چون یک نفر با شیوه ی اون مشکل داره دلیل بر این نیست که سخته من خودم کلا ۴ ماه دارم فرانسه میخونم و هفته ای سه بار تو قم میرم کلاس و a1 رو کتاب تاکسی کار کردم و a2 را alter ego که حدودا 5 فصل از 8 تا رو تموم کردم ولی تونستم b1 بگیرم .
    قبل امتحان توی سالن همه میگفتن که وقت کم اوردنو ... ولی به نظرم زمانش کاملن منطقی بود و واقعا کافی بود حتی من اخرای آزمون یکم وقت اضافه آوردم به نظرم مهمترین چیز سر ازمون همون ارامش هست که نباید با فکرای بیخودی از بینش برد درمورد تمرین برای tcf هم من 3 یا 4 تا از تست های tv5 رو زدم وکتاب 250 تست رو تو 3 روز حل کردم و اومدم سر آزمون و اول انتظارم a2 بود ولی وقتی آزمون دادم دیدم میتونم b1 هم بیارم و تونستم همه ی توانایی هاشو b1 بگیرم
    امیدوارم حتی یکم هم که شده کمکتون کرده باشه
    سلام،خیلی ممنون از توضیحتون.میشه بگید کدوم مرکز آزمون دادین و چقدر طول کشید تا جوابش اومد؟

Junior Member

من تو مرکز زبان فرانسه ایران تو تهران امتحان دادم و چون امتحان کامپیوتری بود همون لحظه جوابشو با مدرک میده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)