صفحه 185 از 186 نخستنخست ... 85135175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط rara_63 نمایش پست ها
    با سلام
    من دکتری شیمی از دانشگاه تبریز با حدود 6 تا مقاله ISI دارم. سال 91 امتحان تافل PBT دادم و نمره 573 گرفتم که خیلی وقته اکسپایر شده. 35 سالمه، متاهلم و دو تا بچه خردسال دارم. به دلیل مشکلات بازار کار تو ایران هنوز نتونستم شغل خوبی دست و پا کنم. به همین دلیل و همچنین آینده فرزندانم تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر رو دارم. چندتا سوال داشتم ممنون میشم یکی راهنمایی کنه.
    1- برای ایرانیا در کل وضعیت مهاجرت و کار کانادا چطوره؟ الان مجدد بخوایین مهاجرت کنید بین اروپا، کانادا و آمریکا کدوم رو انتخاب میکنید؟
    2- پسادکتری بخونم یا برم دنبال گرفتن تافل و دکتری مجدد؟
    ممنون
    برای پسادکترا اقدام کنید ببینید موقعیتی پیدا میکنید. شما الان امکان مهاجرت به همه اروپا و کانادا و امریکا را دارید که میخواهید بین آنها انتخاب کنید؟ اکثر ما امکان انتخاب نداریم و تنها موقعیتی که پیدا میشود همان را استفاده میکنیم. شما هم همه جا را اقدام کنید ببینید کجا موقعیت مناسبی پیدا میکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

سلام دوستان بنده عضو جدید این فروم هستم و سوالی دارم که برام خیلی مهمه و احتمالا در بخش های دیگه هم تکرارش کنم. من الان دانشجوی ارشد رشته ی ژئوتکنیک دانشگاه امیرکبیرم احتمالا تا دو سال دیگه امکان خروج از کشور برای من چه برای دکترا و چه برای ارشدد مجدد فراهم بشه ، قصدم از خروج از کشور برنگشتن هست منتهی یه مساله ی مهم اینه که بنده الان سی ساله هستم و در کشور مقصد پس از فارغ التحصیلی سی و چهار ساله و یا سی و شش ساله خواهم بود ، حالا سوال اینه که آیا اصلا با همچین سنی شرکتی به بنده کار خواهد داد ؟ چقدر شانس خواهم داشت ؟خیلی ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ALFABETA نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده عضو جدید این فروم هستم و سوالی دارم که برام خیلی مهمه و احتمالا در بخش های دیگه هم تکرارش کنم. من الان دانشجوی ارشد رشته ی ژئوتکنیک دانشگاه امیرکبیرم احتمالا تا دو سال دیگه امکان خروج از کشور برای من چه برای دکترا و چه برای ارشدد مجدد فراهم بشه ، قصدم از خروج از کشور برنگشتن هست منتهی یه مساله ی مهم اینه که بنده الان سی ساله هستم و در کشور مقصد پس از فارغ التحصیلی سی و چهار ساله و یا سی و شش ساله خواهم بود ، حالا سوال اینه که آیا اصلا با همچین سنی شرکتی به بنده کار خواهد داد ؟ چقدر شانس خواهم داشت ؟خیلی ممنون از راهنماییتون
    چنین سنی برای شروع به کار کاملا عادی است و خیلی از فارغ التحصیلان ارشد و دکترا اصولا در همین رده سنی یا حتی بالاتر شروع به کار می کنند.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

دو مساله دست کم هست.

اول سن. برای استخدام در خیلی از کشورها به اصطلاح غربی سن مدخلیت خیلی زیادی ندارد به خصوص کشورهایی مثل امریکا و انگلیس. اگر خوب باشید به جهات دیگر و شما را لازم داشته باشند شما را میگیرند.

دوم دکتری. برای بسیاری از مشاغل دکتری شاید خیلی حسن محسوب نشود. دکتری عمدتا یعنی تصمیم برای ورود به مشاغل اکادمیک از جنس تحقیق. حالا چه در دانشگاه چه در موسسات پژوهشی دیگر. بنابراین اگر هدفتان کار دانشگاهی است دکتری گام لازمی است و سن 30 سال از دید من مشکلی ایجاد نمیکند که اگر با تجربه کاری همراه باشد که پوینت مثبت است.

عرض من این نیست که حتما کار پیدا خواهد شد. این است که سن و دکتری متغیرهایی هستند که در کنار اهدافتان بعدیتان و دیگر توانمندیهایتان برای بررسی اثر مثبت یا منفی بودنشان ببینید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ALFABETA نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چنین سنی برای شروع به کار کاملا عادی است و خیلی از فارغ التحصیلان ارشد و دکترا اصولا در همین رده سنی یا حتی بالاتر شروع به کار می کنند.

خیلی ممنون

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    این دوستانی که میگن مدرک ایران به درد نمیخوره من نمیدونم براساس چه اسنادی میگن ؟!
    در رشته من که مهندسی هست هیچ کجای کانادا براشون مدرک مهم نیست بلکه لایسنسی که باید برای کار در اون رشته داشته باشید مهمه.
    شما حتی با یه لیسانس مهندسی از ایران هم میتونید برای لایسنس ها اقدام کنید فقط قبلش مدارکتون ارزش گذاری میشه و چندتا امتحان مربوط به رشته اتون رو میدید و بعدش برای لایسنس ها اقدام میکنید.
    وقتی کسی این لایسنس ها رو بگیره دیگه شرکت ها براشون مهم نیست شما چه مدرکی و از کجا دارین چون یه نهاد بالاتر به اسم نظام مهندسی برای شما اجازه کار حرفه ای در رشتتون رو داده.
    امیدوارم مفید بوده باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mirnikolas نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    این دوستانی که میگن مدرک ایران به درد نمیخوره من نمیدونم براساس چه اسنادی میگن ؟!
    در رشته من که مهندسی هست هیچ کجای کانادا براشون مدرک مهم نیست بلکه لایسنسی که باید برای کار در اون رشته داشته باشید مهمه.
    شما حتی با یه لیسانس مهندسی از ایران هم میتونید برای لایسنس ها اقدام کنید فقط قبلش مدارکتون ارزش گذاری میشه و چندتا امتحان مربوط به رشته اتون رو میدید و بعدش برای لایسنس ها اقدام میکنید.
    وقتی کسی این لایسنس ها رو بگیره دیگه شرکت ها براشون مهم نیست شما چه مدرکی و از کجا دارین چون یه نهاد بالاتر به اسم نظام مهندسی برای شما اجازه کار حرفه ای در رشتتون رو داده.
    امیدوارم مفید بوده باشه.

برای مشاغل نظام مند این فرمایش شما صحیح است. برای مشاغلی که تحت پوشش چنین نهادهایی نیستند روال کلی وجود نداره.

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

با سلام خدمت دوستان
    امیدوارم مفید بوده باشه.
    صحبت شما صحیح اما یادتون نره برای همون نظام مهندسی که کی فرمایید حداقل ۱ سال سابقه کار کانادایی تو زمینه مرتبط زیر نظر PENG لازم هست.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

ApplyAbroad Guru

با سلام خدمت دوستان
    امیدوارم مفید بوده باشه.
    لایسنس مهندسی یا به صورت صحیح تر مهندسی حرفه ای پس از طی مراحلی به فرد داده میشود که ازآن جمله ارزیابی مدرک تحصیلی ، گذراندن واحدهای جبرانی یا امتحان تخصصی و یا مصاحبه و داشتن سابقه کار زیر نظر مهندس تایید شده به مدت نسبتا طولانی (4سال به عنوان نمونه) صادر میشود. این عنوان برای فردی با مدرک مهندسی صرفا از ایران ساده نیست.
    اولا احتمال عدم تایید کامل ترانسکریپت و الزام گذراندن امتحانات تخصصی بالاست. این آزمونها هم به لحاظ هزینه و زمان لازم برای برنامه ریزی و آمادگی و هم محتوای سوالات (به دلیل نیاز به آشنایی و تا حدودی تسلط به کدهای کانادایی و بعضا محتوای آموزشی) آسان نیست. برای فرد دارای مدرک کانادایی چنین آزمونهایی مطرح نیست.
    ثانیا شروع کار حتی با وجود فرض قبول سه سال از سابقه کار در ایران از فرد (که باز ممکن است در برخی موارد همان هم مورد تایید قرار نگیرد) برای همان یکسال الزام سابقه کار کانادایی مشکل اگر نه بسیار مشکل است. کمتر شرکت تخصصی کانادایی می توانید پیدا کنید که از بین صدها متقاضی دارای مدرک و احتمالا سابقه کانادایی به فردی با مدرک کشور ناشناخته تری بدون سابقه اعتماد کند.
    حتی در صورت کسب لایسنس به هر روشی شرکتها معمولا با ٍافراد در رده PEng به صورت فی البداهه شروع به همکاری نمیکنند. برای فردی در رده PEng معمولا الزامات کاری در همان رده تعریف میشود. تعریف PEng با تعریفی که مثلا از مهندس در نظام مهندسی ایران وجود دارد متفاوت است. معمولا فرد دارای لیسانس مهندسی به واسطه همان 4سال انتظار کار در سیستم کانادایی توانایی کار در حدی را دارد که به صورت معمول یک PEng کانادایی قادر به انجام آن است. به عبارت ساده تر باز برای فرد با دارا بودن فقط یک سال سابقه کار کانادایی و نه 4سال تیپیکال، این عدم تطابق با سیستم در سالهای شروع کار باز وجود دارد و در برخی موارد غلبه بر آن ساده نیست.

در هر حال صحبت از مثال یا استثنا ها نیست اما در کل پیداکردن کار مهندسی در بخشهایی که رگولیتد هستند برای فردی با مدرک ایران بسیار بسیار مشکل است هرچند غیرممکن نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    لایسنس مهندسی یا به صورت صحیح تر مهندسی حرفه ای پس از طی مراحلی به فرد داده میشود که ازآن جمله ارزیابی مدرک تحصیلی ، گذراندن واحدهای جبرانی یا امتحان تخصصی و یا مصاحبه و داشتن سابقه کار زیر نظر مهندس تایید شده به مدت نسبتا طولانی (4سال به عنوان نمونه) صادر میشود. این عنوان برای فردی با مدرک مهندسی صرفا از ایران ساده نیست.
    اولا احتمال عدم تایید کامل ترانسکریپت و الزام گذراندن امتحانات تخصصی بالاست. این آزمونها هم به لحاظ هزینه و زمان لازم برای برنامه ریزی و آمادگی و هم محتوای سوالات (به دلیل نیاز به آشنایی و تا حدودی تسلط به کدهای کانادایی و بعضا محتوای آموزشی) آسان نیست. برای فرد دارای مدرک کانادایی چنین آزمونهایی مطرح نیست.
    ثانیا شروع کار حتی با وجود فرض قبول سه سال از سابقه کار در ایران از فرد (که باز ممکن است در برخی موارد همان هم مورد تایید قرار نگیرد) برای همان یکسال الزام سابقه کار کانادایی مشکل اگر نه بسیار مشکل است. کمتر شرکت تخصصی کانادایی می توانید پیدا کنید که از بین صدها متقاضی دارای مدرک و احتمالا سابقه کانادایی به فردی با مدرک کشور ناشناخته تری بدون سابقه اعتماد کند.
    حتی در صورت کسب لایسنس به هر روشی شرکتها معمولا با ٍافراد در رده PEng به صورت فی البداهه شروع به همکاری نمیکنند. برای فردی در رده PEng معمولا الزامات کاری در همان رده تعریف میشود. تعریف PEng با تعریفی که مثلا از مهندس در نظام مهندسی ایران وجود دارد متفاوت است. معمولا فرد دارای لیسانس مهندسی به واسطه همان 4سال انتظار کار در سیستم کانادایی توانایی کار در حدی را دارد که به صورت معمول یک PEng کانادایی قادر به انجام آن است. به عبارت ساده تر باز برای فرد با دارا بودن فقط یک سال سابقه کار کانادایی و نه 4سال تیپیکال، این عدم تطابق با سیستم در سالهای شروع کار باز وجود دارد و در برخی موارد غلبه بر آن ساده نیست.

در هر حال صحبت از مثال یا استثنا ها نیست اما در کل پیداکردن کار مهندسی در بخشهایی که رگولیتد هستند برای فردی با مدرک ایران بسیار بسیار مشکل است هرچند غیرممکن نیست.
    مطالب شما درسته ولی اون چهار سال سابقه کار که میفرمایید برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های کانادا هیچ، برای خود فارغ التحصیلان کانادایی هم اجباریه و کلا هیچ احدی بدون داشتن سابقه کاری 4 ساله نمیتونه PEng رو بگیره.
    تنها تفاوت در ارزیابی اولیه مدارک هست که برای همه دارندگان مدارک غیر آمریکایی و کانادایی تقریبا همون روال ارزش گذاری طی میشه و فرد با دادن چندتا امتحان که اونا هم از دروس دوره لیسانس هستن میتونه مدارکش رو تایید کنه و عضو Member in training بشه.
    بعدش باز هم هیچ تفاوتی با یکی که مدرک کانادایی داره نخواهد داشت و هردو برای دریافت لایسنس PEng باید 4 سال سابقه کار داشته باشن و امتحانات دریافت PEng رو بدن که در این امتحانات نیاز به دانستن کد های کانادایی وجود داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)