صفحه 11 از 186 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

دوستان سلام
    می خواستم از دوستان با تجربه مثل آرتین و علینژاد عزیز تشکر کنم بابت این تاپیک بسیار بسیار مفید ولی در عین حال تلخ! فکر می کنم برای افرادی در شرایط من بسیار مفیده که یک چشم انداز واقعی از جایی که می خوایم بریم داشته باشیم هر چند چیزی که دوست داریمو نشنویم ولی دانستن واقعیت به هر چیزی میارزه و واقعا امیدوارم بحث این تاپیک به دلالیل حاشیه ای و اختلاف نظر دیگر دوستان منحرف نشه تا همگی بتونیم استفاده کنیم.
    ظاهرا با توجه به شرایطی که توصیف کردید مجبور به Upgrade مدرک هستیم آیا همزمان امکان کارآموزی به مدت چند ماه حتی بدون حقوق در شرکتها وجود داره؟ و اینکه بعدا توسط همون شرکت استخدام بشیم؟ یعنی شرکتها حاضر به سرمایه گذاریهای اینجوری نیستن به هیچ عنوان؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

خیلی متشکر و ممنون از دوستان مقیم کبک که این اطلاعات مفید و ارزشمند رو برای ما بیان میکنن
    من براساس صحبتهای دوستان براوردم اینه که استان کبک و مونترال صرفا برای ادامه تحصیل خوبه و دوستان دانشجویی هم که در مونترال دارم از کبک راضی اند ولی هیچکدوم وارد بازار کار هنوز نشدن و در حال تحصیلن
    ظاهرا اگه دنبال کار و شغل هستیم با این وضع و ذهنیات کارفرماها و شرکتهای کبکی ، باید قید زندگی در کبک رو زد و به ایالتهای دیگه ( بر اساس نوع رشته و نیاز بازار کار اون ایالت) بریم...
    میخواستم بدونم دوستان عزیز ساکن کبک نظرشون درباره این برنامه چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    وضعیت مهاجرین متخصص در کبک
    گفتم خیلی از مهاجرین از استان کبک میرند میدونید چرا؟ برای همین راسیسمی که کارفرمایان شما برای استخدام اعمال میکنند. برای نمونه اگر در یک کمپانی کبکی رده کاری از 1 تا 4 تعریف شده باشه یک مهاجر رو اجازه نمیدن از رده 3 بالاتر بره. من کسانی رو میشناسم که مهاجر بودن اینجا و سیتیزن هم شدن و تحصیلاتشون هم اینجا بوده ولی سالی دوبار دنبال کار میگردن چون از تبعیض نژادی در محیطهای کاری شما گله دارند و در آخر شرکتی غیر کبکی یا بین المللی رو پیدا میکنند و مشغول کار میشن.
    صحبت ما در اینجا با تشکر فراوان خانم مصاحبه کننده پایان یافت. ولی جالب بود که خود ایشون هم به عنوان یک کبکی اقرار کرد که در شرکتهای اینجا راسیسم پنهان وجود داره و این بزرگترین مشکل اداره مهاجرت و مهاجرین با کارفرمایان هست و هنوز نتونستن حلش کنند.
    *******از دوست بزرگوارم که با اجازه ایشان این مطلب رو از وبلاگ شون بتاریخ 18 April-2011- قرار دادم ( خدا منو ببخشه اگه راضی نباشه )*******
    ارسال مدارک : 14 آگوست 2010//فایل نامبر : 6 سپتامبر 2010///ایمیل مصاحبه 30 نوامبر/// تاریخ مصاحبه: 25 ژانویه 2011//فایل نامبر فدرال: 26 ژانویه / / 2011 / دریافت مدیکال : 9 نوامبر 2011 / رسیدن نتایج مدیکال به پاریس : 30 نوامبر 2011 / دريافت ويزا : 11 فوريه 2012

من تموم فامیل هام تو کانادا هستن و گفتند می تواننند برام سابقه کار local درست کنند چون همشون سرمایه دار و دارای شرکت هستند به نظرتون ممکنه باز هم با مشکل بی کاری مواجه بشم ؟؟

وضعیت خراب کار در کانادا برای مهاجرین کاملا درسته .
    قبلا هم گفتم دوستی داشتم که دانشگاه فرانسه درس خونده بود و مدرک گرفته بود و در محیطی فرانسه زبان در ایران در رابطه با رشته اش کار میکرد .
    ولی رفت کانادا .
    در فدرال که کاری نیافت بعد از 6 ماه از جیب خوردن .
    بعد از آمدن به کبک هم پس از 4 ماه نهایتا رفت کار خیراتی که سابقه کار کانادایی براش ثبت شه .
    و در مورد خودمون . هیچ شکی نیست که سیستم دولت کانادا کاملا اشتباهه ولی
    ما هم با یه سیستمی بزرگ شدیم که اصولا اعتراض کردن تو فنتمون نیست . حالا بگیم یا یادمون ندادن یا عادت نداریم . به هر حال .
    مثل همین دوستی که بهش زنگ زدن که باهاش مصاحبه کنند و از مصاحبه فرار میکرده.
    عین اینکه بهت زنگ بزنن بگن فردا بیا راهپیمایی برقراره ، وسیله ی ایاب ذهاب هم هست و تازه کیک و ساندیس هم بهت میدیم ولی نری اونهم توی کشوری مثل کانادا .
    و یه مسئله ی دیگه اینکه ما ایرانی ها در کار گروهی ، جمعه ی جمعه هستیم . کامیونیتی و حزب بازی و اینا اصلا برامون لغات غریبه ای هست . حتی اون طرف .
    همت - کار گروهی - صبر ... سه تا چیزی هست که ما برای پیشرفت توی اون جامعه ، بهش نیازمندیم دوستان.
    متاسفانه مطالبی هم که دوستان در مورد افت ضریب هوشی ایرانیان ، میگن کاملا درسته .
    نقل قول نوشته اصلی توسط slmz نمایش پست ها
    من تموم فامیل هام تو کانادا هستن و گفتند می تواننند برام سابقه کار local درست کنند چون همشون سرمایه دار و دارای شرکت هستند به نظرتون ممکنه باز هم با مشکل بی کاری مواجه بشم ؟؟
    براتون سابقه کار درست کنند ؟ خودشون هم اینطوری صاحب شرکت و ثروت و دم دستگاه شدن ؟
    بله شما باز هم با مشکل بیکاری مواجه میشید اونهم از نوع شدیدش .
    چون دو روز که برید سر کار می فهمن که سابقه ی کارتون ساختگی هست و اهل تقلب هستید .
    ما داریم از این چیزا فرار می کنیم می ریم اونجا با این همه مشکلات .
    این طرز تفکر رو بندازید تو مشما زباله درش رو گره بزنید و قبل از عزیمت به فرودگاه ، بزارید دم در . خوب ؟
    بهتره آدم از جوهره و تلاش و عرضه ی خودش کمک بگیره تا از درست کردن سابقه کار و مدارک قلابی و ضایع کردن حق کسی که واقعا مستحق اون شغل هست .
    به اندازه کافی از این چیزا اینجا دیدیم که نسبت بهش آلرژی داشته باشیم . اگر اونجا هم اینطوری باشه ، دیگه باید رفت وسط بیابون های خور و طبس زندگی ساده زیستی برگزید.

حالا یه نظری هم دارم دوستان عزیز .
    فکر کنم بعد از حدود 106 پست و یازده صفحه دیگه تقریبا دستگیرمون شده که سیستم کاریابی برای مهاجران ایرانی در کبک چطور هست .
    یا حداقل با کم و کیفش آشنا شدیم .
    حالا بهتر نیست دوستانی که کار پیدا کردن اونجا ، یه خورده از تجربیاتشون و از راههایی که پشت سر گذاشتن برامون بگن ؟
    می دونید زیاد آدم هی نیمه ی خالی لیوان رو ببینه هم خوب نیست .
    مواجه شدن با واقعیت ها خوبه ولی هی بخوای نکات منفیش رو جلوی چشمت برجسته کنی ، باعث میشه از پیشرفت جلوگیری بشه .
    این بحث این نیست که خودمون رو گول بزنیم نه . تا الان این مساله گفته شد که آقا اینطوریه سیستم اونجا .
    این این خدا نفری که از ایران رفتند ، بالاخره 10 نفر هم بودن که مشغول شدن یه جایی که دوست داشتن یا میخواستن یا بهتر بوده ؟
    من می گم تجربیات اونها رو هم بنویسیم .
    ممنون از همه .
    ویرایش توسط ebi.ebrahimi : April 18th, 2011 در ساعت 10:15 AM
    دریافت مدارک28دسامبر2010--ابطال کارت اعتباری و ارسال مجددومتعاقبا مفقود شدن در سفارت در سوریه 8مارچ2011--صدور فایل نامبر DA00425 و عدم برداشت31می2011--پرداخت ازکبک22جون2011--تاییدیه پول28جون2011--دیپلم کاردانش کامپیوتر--TCFQ B1.C1--English9.9.متاهل.همسر B1.B1.نامه آپدیت 18ژوییه2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.ebrahimi نمایش پست ها
    وضعیت خراب کار در کانادا برای مهاجرین کاملا درسته .
    قبلا هم گفتم دوستی داشتم که دانشگاه فرانسه درس خونده بود و مدرک گرفته بود و در محیطی فرانسه زبان در ایران در رابطه با رشته اش کار میکرد .
    ولی رفت کانادا .
    در فدرال که کاری نیافت بعد از 6 ماه از جیب خوردن .
    بعد از آمدن به کبک هم پس از 4 ماه نهایتا رفت کار خیراتی که سابقه کار کانادایی براش ثبت شه .
    و در مورد خودمون . هیچ شکی نیست که سیستم دولت کانادا کاملا اشتباهه ولی
    ما هم با یه سیستمی بزرگ شدیم که اصولا اعتراض کردن تو فنتمون نیست . حالا بگیم یا یادمون ندادن یا عادت نداریم . به هر حال .
    مثل همین دوستی که بهش زنگ زدن که باهاش مصاحبه کنند و از مصاحبه فرار میکرده.
    عین اینکه بهت زنگ بزنن بگن فردا بیا راهپیمایی برقراره ، وسیله ی ایاب ذهاب هم هست و تازه کیک و ساندیس هم بهت میدیم ولی نری اونهم توی کشوری مثل کانادا .
    و یه مسئله ی دیگه اینکه ما ایرانی ها در کار گروهی ، جمعه ی جمعه هستیم . کامیونیتی و حزب بازی و اینا اصلا برامون لغات غریبه ای هست . حتی اون طرف .
    همت - کار گروهی - صبر ... سه تا چیزی هست که ما برای پیشرفت توی اون جامعه ، بهش نیازمندیم دوستان.
    متاسفانه مطالبی هم که دوستان در مورد افت ضریب هوشی ایرانیان ، میگن کاملا درسته .

براتون سابقه کار درست کنند ؟ خودشون هم اینطوری صاحب شرکت و ثروت و دم دستگاه شدن ؟
    بله شما باز هم با مشکل بیکاری مواجه میشید اونهم از نوع شدیدش .
    چون دو روز که برید سر کار می فهمن که سابقه ی کارتون ساختگی هست و اهل تقلب هستید .
    ما داریم از این چیزا فرار می کنیم می ریم اونجا با این همه مشکلات .
    این طرز تفکر رو بندازید تو مشما زباله درش رو گره بزنید و قبل از عزیمت به فرودگاه ، بزارید دم در . خوب ؟
    بهتره آدم از جوهره و تلاش و عرضه ی خودش کمک بگیره تا از درست کردن سابقه کار و مدارک قلابی و ضایع کردن حق کسی که واقعا مستحق اون شغل هست .
    به اندازه کافی از این چیزا اینجا دیدیم که نسبت بهش آلرژی داشته باشیم . اگر اونجا هم اینطوری باشه ، دیگه باید رفت وسط بیابون های خور و طبس زندگی ساده زیستی برگزید.
    بله من هم با فرمایشات شما کاملا موافق هستم. کسی که اهل تقلب باشه متاسفانه این اخلاقشو با خودش هم منتقل میکنه کانادا و وضع را خرابتر میکنه. چه بسا در سایر امور هم همین کارو انجام میدن ... این تاپیک محتواش باید تغیر کنه و اطلاعات کاربردی تر درج بشه. راه زیاده برا موفقیت در کانادا.
    ویرایش توسط saman_shahin : April 18th, 2011 در ساعت 10:28 AM دلیل: با اجازه و هماهنگی خودشون

چرا سابقه کار تقلبی می تونم مدتی توی شرکت های اونها کار معمولی داشته باشم . اونها صاحب 3 تا کارخانه بزرگ در تورنتو هستند و توی هر شهر کانادا دفتر دارند . با سابقه کار local اونها میتونم توی رشته خودم دنبال کار بگردم . بعدم چرا اینقدر همه بدبین هستین . من دوستم رفت کانادا پارسال و الان 6 ماهه در یک شرکت مهندسی در رشته خودش با حقوق خوب کار می کنه به نظرم باید خودمون را برای سختی ها حاضر کنیم ولی با بدبینی محض مطمئنا" اتفاق های خوب برامون نمی افتد

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کابردی - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

با تمام این اوصاف و تفاصیل برای چی اصلا رشته ها رو اولویت بندی کردن؟ یعنی واقعا هیچ تفاوتی و شانس بیشتری در زمینه کار پیدا کردن برای رشته های شیمی و غیره و غیره نیست؟
    ظاهرا مشکل اینکه مهاجر استخدام نمی کنند. ولی خوب اگه به یه تخصصی نیاز دارن این هیچ اجباری براشون به وجود نمیاره که به استخدام نیروی مهاجر روی بیارن. حالا با حقوق پایین تر یا شرایطی که فقط بشه یه سابقه کار بدست آورد.
    من وقتی تو این سایتهای کاریابی سرچ می کنم اکثرا در مورد رشته شیمی عضویت در انجمن رو می خواستن. با عضویت در این انجمنها تاثیری در پروسه به وجود میاد یا نه فقط همش روی کاغذه

مرسی از تجاربتون که در اختیار بقیه قرار میدید.
    تاریخ فایل نامبر: 15 سپتامبر 2010
    تاریخ باز کردن فایل فدرال و مصاحبه کبک: 21 فوریه 2011
    تاریخ مدیکال: 18 آپریل 2011
    تاریخ نامه پای ریکویست: 19 جولای 2011

دوستان ساكن كبك يك سوالي داشتم. با داشتن مدرك مايكروسافت در زمينه برنامه نويسي آيا شانس براي كار پيدا كردن داريم؟
    FFN: 1 feb 2011
    Medical:29 August 2013
    Medical received:12 sep 2013

Member Hamid_62 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical (Process) Engineer

سلام خدمت همه دوستان ... ابتدا باید از دوستانمون آرتین و علی نژاد که میان وقت میذارند و از تجاربشون میگن تشکر کنم ... من فکر می کنم اگر این دوستان از جوّ کاری کبک صحبت می کنند فقط و فقط هدفشون کمک به ما هست .. بهتره با هم بحث نکنید و این را هم قبول کنیم که برای کار در کانادا در تخصص خودمون باید راه سختی رو طی کنیم و خودمون را واسه سختی کشیدن در سال های ابتدایی آماده کنیم .. بنظر من خیلی از مسائل به خود ما بستگی داره و از همین الان باید سرچ کنیم ببینیم که در کدوم نقطه کانادا میتونیم راحتتر شغل خودمون را پیدا کنیم .. به عنوان مثال کسانی که در صنایع نفت و گاز کار کردند در استان آلبرتا شانس زیادی خواهند داشت.. با تشکر
    قبولی در مصاحبه و دریافت فایل نامبر فدرال : 5 آوریل 2011 *** دریافت مدیکال : 3 اکتبر 2013 *** ارسال مدیکال : 17 اکتبر 2013 *** تغییر وضعیت به Decision Made در سایت اداره مهاجرت : 8 نوامبر 2013 *** پاس ریکوئست : 18 نوامبر 2013

چرا سابقه کار تقلبی می تونم مدتی توی شرکت های اونها کار معمولی داشته باشم . اونها صاحب 3 تا کارخانه بزرگ در تورنتو هستند و توی هر شهر کانادا دفتر دارند . با سابقه کار local اونها میتونم توی رشته خودم دنبال کار بگردم . بعدم چرا اینقدر همه بدبین هستین . من دوستم رفت کانادا پارسال و الان 6 ماهه در یک شرکت مهندسی در رشته خودش با حقوق خوب کار می کنه به نظرم باید خودمون را برای سختی ها حاضر کنیم ولی با بدبینی محض مطمئنا" اتفاق های خوب برامون نمی افتد
    من تموم فامیل هام تو کانادا هستن و گفتند می تواننند برام سابقه کار local درست کنند
    شما دقیقا این رو فرمودید . اگر منظورتون این نبوده ، عذر بنده رو بپذیرید . باید حق بدید به ما . خیلی از این حق ضایع شدن ها دیدیم که اینطوری عکس العمل نشون میدیم .
    به هر حال ...
    یه دوستی هم دارم که ایشون فوق زبان فرانسه داشت و فرانسه اش هم بسیار خوب بود .
    رفت اونجا پس از دو هفته جستجو در یک فروشگاه بزرگ لوازم صوتی و تصویری شد فروشنده ی تلویزیون و دوربین ....
    بعد از یه هفته ، یه مشکلی برای دستگاه اکسس پوینت وایرلس اون مجموعه پیش میاد و چون ایشون بلد بود که با دستگاه های اینچنینی کار کنه ، رفت و درستش کرد .
    ( مشکلی در تنظیمات )
    رییس مجموعه که دید ایشون این داستان رو هم بلد هست ، ایشون رو کرد مسوول فروش آلات و ادوات کامپیوتری با حقوقی کمی بیشتر .
    الان هم پس از 6 ماهی که اونجا هست ، یه دوره ای ثبت نام کرده که در مورد امور بازرگانی و حمل و نقل هست و هدفش اینه که در این مورد شغلش رو ادامه بده .
    به من میگه اینجا هر کاری بخوای بکنی راه برات بازه ولی باید در اون رشته درسش رو بخونی .
    ویرایش توسط ebi.ebrahimi : April 18th, 2011 در ساعت 10:51 AM
    دریافت مدارک28دسامبر2010--ابطال کارت اعتباری و ارسال مجددومتعاقبا مفقود شدن در سفارت در سوریه 8مارچ2011--صدور فایل نامبر DA00425 و عدم برداشت31می2011--پرداخت ازکبک22جون2011--تاییدیه پول28جون2011--دیپلم کاردانش کامپیوتر--TCFQ B1.C1--English9.9.متاهل.همسر B1.B1.نامه آپدیت 18ژوییه2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)