صفحه 13 از 186 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

یادم رفت چندتا نکته اضافه کنم
    - بحث فرصتها و امکانات من فردا اضافه میکنم
    -نگران نباشید

از همه مهمتر من و آقای علینژاد داریم از مشکلات کسی که تازه وارد کبک میشه صحبت میکنیم و مشکلات تازه واردین از زبان تازه واردین میشنوید.

مطمئن باشید بعد از چندماه زندگی مشکلات اولیه حل میشه و میرید سرکار تو رشته خودتون.

Junior Member

سلام
    ممنون از اینکه تجربه های خودتون رو به اشتراک میگذارید.
    حالا اوضاع برای کسی که متولد کبک هست (و تسلط به زبان FR نداره) چطوره؟
    به فرض که فوق لیسانس را هم بیاد کانادا یا آمریکا بگیره!؟!
    ممنون میشم کسی اطلاعات دقیقی در این مورد رو به اشتراک بگذارد.

علی

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط parisam نمایش پست ها
    دوستان سلام
    می خواستم از دوستان با تجربه مثل آرتین و علینژاد عزیز تشکر کنم بابت این تاپیک بسیار بسیار مفید ولی در عین حال تلخ! فکر می کنم برای افرادی در شرایط من بسیار مفیده که یک چشم انداز واقعی از جایی که می خوایم بریم داشته باشیم هر چند چیزی که دوست داریمو نشنویم ولی دانستن واقعیت به هر چیزی میارزه و واقعا امیدوارم بحث این تاپیک به دلالیل حاشیه ای و اختلاف نظر دیگر دوستان منحرف نشه تا همگی بتونیم استفاده کنیم.
    ظاهرا با توجه به شرایطی که توصیف کردید مجبور به Upgrade مدرک هستیم آیا همزمان امکان کارآموزی به مدت چند ماه حتی بدون حقوق در شرکتها وجود داره؟ و اینکه بعدا توسط همون شرکت استخدام بشیم؟ یعنی شرکتها حاضر به سرمایه گذاریهای اینجوری نیستن به هیچ عنوان؟
    - با ضمیمه کردن برگه بنام شما، دال برآنکه Emploi-Quebec حقوق بنده را تا 1 سال اول میده و بجز اینا ما حاضریم که Unpaid کار کنیم ، باز هم دعوت به مصاحبه نمیشویم !

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    - با ضمیمه کردن برگه بنام شما، دال برآنکه Emploi-Quebec حقوق بنده را تا 1 سال اول میده و بجز اینا ما حاضریم که Unpaid کار کنیم ، باز هم دعوت به مصاحبه نمیشویم !
    منظورتون از جمله بالا چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

ApplyAbroad Veteran
    Ashe آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

سلام
    امروز یه ایمیلی به دستم رسید دیدم شاید درد و دل خیلی از ماها باشه و بدرد این تاپیک بخوره.

آنهایی که رفته‌اند... آنهایی که مانده‌اند

آنهايي که (از ايران) رفته اند، ايميلشان را در حسرت ِ نامه از آنهايي که مانده اند باز مي کنند و از اينکه هيچ نامه اي ندارند کلافه مي شوند

آنهايي که (در ايران) مانده اند هر روز ايميلشان را چک مي کنند و از اينکه نامه اي از آنهايي که رفته اند ندارند، کفرشان در ميايد

آنها که رفته اند همانطور که دارند يک غذاي فوری درست مي کنند تا تنهايي بخورند،در این خیالند که آنهايي که مانده اند الان دارند دور هم دیزی یا قورمه سبزي با برنج زعفراني مي خورند و جمعشان جمع است

آنها که مانده اند، همانطور که دارند يک غذاي سر دستي می پزند،تجسم مي کنند آنها که رفته اند الان با دوستان جديدشان گل مي گويند و گل ميشنوند و از ان غذاهايي مي خورند که توي کتاب هاي آشپزي عکسش هست.

آنها که رفته اند،فکر مي کنند آنهايي که مانده اند دائم با هم به گردش میروند... دربند، لواسان، بام تهران و درکه وو آنها را که آن گوشه دنيا تک افتاده اند، فراموش کرده اند.

آنها که مانده اند،تصور مي کنند آنها که رفته اند،هرشب به بار و ديسکو مي روند و خوش مي گذرانند و آنهایی را که توي اين جهنم گير افتاده اند فراموش کرده اند.

آنهايي که رفته اند دلشان لک زده بجای آن مشروب ها که چندان باب طبعشان نيست، يک چاي دم کرده سماوری حسابي بخورند.

آنهايي که مانده اند آرزو به دل شده اند که برای يکبار هم که شده بروند داخل مغازه اي و بی دغدغه و نگرانی، مشروب سفارش بدهند.

آنها که مانده اند بر این باورند که آنهايي که رفته اند دیگر حق اظهار نظرندارند و فوري قلم برداشته و اسم شان را خط مي زنند.

آنها که رفته اند، با شوق و ذوق بيانيه امضا مي کنند و مي خواهند خودشان را به جريان سياسي کشوري که تويش نيستند، ملحق کنند.

آنها که مانده اند در حسرت بي بي سي و صداي آمريکای بدون پارازيت، و اینترنت بدون ***** و رسانه های تماماً دولتی کلافه مي شوند.

آنها که رفته اند پاي اينترنت پر سرعت، دنبال فوتبال شبکه 3 با گزارش عادل يا سريالهاي داخلی وبا کلام پارسي و فضاهایی ايراني هستند

آنها که مانده اند، در ذهنشان از آن طرف، مدينه فاضله مي سازند.

آنها که رفته اند، به خاک گرفتن خاطراتشان در سرزمین مادری، حسرت میخورند.

و بالاخره:
    آنهايي که مانده اند مي خواهند بروند... آنهايي که رفته اند مي خواهند بر گردند...

اما... هم آنهايي که رفته اند و هم آنهايي که مانده اند در يک چيز مشترکند : احساس تنهايي...

شاد باشید

QFN: 4Nov 2010,CSQ: 27 Nov 2012
    File Number Federal:14 Aug 2013,Medical:2 Oct 2013
    In Process:14 Nov 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

با سلام و ادب
    ببخشید من شرایط خودمو می نویسم، چون با خوندن این 13 صفحه و صحبتهای دوستان، واقعاً تو تصمیمم برای رفتن، 2دل شدم البته ببخشید که وقتتونو می گیرم)
    30 سالمه، مجردم، تو یه شرکت بازرگانی با حقوق ماهیانه300 تومن شروع کردم(4سال پیش) اما الان رسیده به 5/1تومن و گاهی حتی تا 2 تومن، بدون بیمه، دارم کار می کنم. کارمم کاملاً در ارتباط با رشته ی خودمه و در کُل کاملاً از شغلم راضیم و ...
    حالا با عرایضی که داشتم و اوضاع بد کاری که در کبک هست، به نظرتون چیکار کنم؟هر چند که خونواده مم، اصلاً راضی به رفتنم نیستن
    ممنونم که راهنماییم میکنید

Member
    رشته و دانشگاه
    متقاضی اصلی: همسر-----رشته : مترجمی زبان

نقل قول نوشته اصلی توسط omid59 نمایش پست ها
    با سلام و ادب
    ببخشید من شرایط خودمو می نویسم، چون با خوندن این 13 صفحه و صحبتهای دوستان، واقعاً تو تصمیمم برای رفتن، 2دل شدم البته ببخشید که وقتتونو می گیرم)
    30 سالمه، مجردم، تو یه شرکت بازرگانی با حقوق ماهیانه300 تومن شروع کردم(4سال پیش) اما الان رسیده به 5/1تومن و گاهی حتی تا 2 تومن، بدون بیمه، دارم کار می کنم. کارمم کاملاً در ارتباط با رشته ی خودمه و در کُل کاملاً از شغلم راضیم و ...
    حالا با عرایضی که داشتم و اوضاع بد کاری که در کبک هست، به نظرتون چیکار کنم؟هر چند که خونواده مم، اصلاً راضی به رفتنم نیستن
    هجرت موضوعی نيست که ديگران بهت نظر بدن.
    معيارهات رو (که ميخوای بهش برسی) يه طرف ترازو بزار و سختيها رو هم طرف ديگه ترازو.
    خودت سبک سنگين کن ببين کدوم طرف بهتره.
    متقاضی اصلی : همسر ----- رشته همسر : مترجمی زبان انگليسی
    ارسال مدارک:
    10/04/2011(21فروردين1390)(آرامکس) -------------- دريافت مدارک توسط سفارت:12/04/2011(23فروردين1390)
    دريافت رفرنس نامبر و فایل نامبر (تلفنی):25/07/2011(3مرداد1390)

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط omid59 نمایش پست ها
    با سلام و ادب
    شما از موقعیت مالیتون میگی .... ما از درد بی فرهنگی و غربت در وطن و بیقانونی و بوق و .... اومدیم اینجا ! اینا باهم فرق دارن ! ما اونجا پول دار نبودیم و هیچ وقت نمیشدیم ، اینجا هم قضیه همونه ! شرایط مهاجرت اگه محدود به درآمد باشه ، از همین الان به شما میگم که اصلا" Apply نکنید !!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jullien نمایش پست ها
    منظورتون از جمله بالا چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
    "گفتم شما الان قانونهای تشویقی برای شرکتهای کبکی گذاشتید که اگه مهاجرین رو استخدام کنن حدود نصف حقوقشون رو تا یکسال اول اداره کار کبک تقبل میکنه ولی باز هم شرکتها زیر بار نرفتن. .... "
    معلومه که به سایت های کاریابی سر نمیزنیدا ... سرچتونو محدود به بعد از مهاجرت نکنید !!

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)