صفحه 14 از 186 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    "گفتم شما الان قانونهای تشویقی برای شرکتهای کبکی گذاشتید که اگه مهاجرین رو استخدام کنن حدود نصف حقوقشون رو تا یکسال اول اداره کار کبک تقبل میکنه ولی باز هم شرکتها زیر بار نرفتن. .... "
    معلومه که به سایت های کاریابی سر نمیزنیدا ... سرچتونو محدود به بعد از مهاجرت نکنید !!
    ممنون از پستتون. من نگارشتونو متوجه نشده بودم. این قانونو میدونم اونجا هست! به هر حال امیدوارم زودتر همه چیز بهتر بشه علینژاد جان. مرسی از راهنماییتون.

دوستان به هر حال شما دارید مهاجرت میکنید و باید بدونید که حداقل تا 3 سال اول سختی های زیادی دارید . شما برای خیلی از مسائل دارید مهاجرت میکنید که یکی از آنها میتونه آینده فرزندتان باشه . من شرایطم تو ایران خوبه و حداقل روی پای خودم ایستادم و زندگی خوبی هم دارم . اما به خاطر فرزندم که بتونه با شرایط و امکانات اونجا بزرگ بشه و آینده خوبی داشته باشه ،میخوام برم . البته من عموم 11 ساله که تورنتو هست و از صفر شروع کرد و الان وضعیت خیلی خیلی خوبی داره . ایشون همیشه به من گفته که توی اومدن کانادا درنگ نکن . به هر حال هر کسی شرایط خودش رو داره . من حس میکنم که میتونم اونجا موفق بشم . من تو زمینه کامپیوتر ، شبکه ، نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی کار کردم و خیلی کار های دیگه .باید به خودتون ایمان داشته باشید که میتونید . یه توصیه به همه دوستان هم دارم که تو رشته های فنی آموزش های لازم را بگذرونند که اونجا خیلی بدرد میخوره مثل ( لوله کشی تاسیسات حرارتی و انواع جوشکاری ها و..... )
    از آرتین عزیز هم تشکر میکنم و امیدوارم که همیشه موفق باشه
    فایل نامبر کبک 2010/10/05 ، فایل فدرال 2012/07/11 ، آپدیت : 2013/04/19 ، رسیدن مدیکال : 2013/09/30 ، پاس ریکوئست : 2013/11/20

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

وقتی شما آرتین عزیز با اون همه وقتی که برای فرانسه گذاشتی و امتیاز بالایی که تو مصاحبه از زبان گرفتی میگی در محیط کبک متوجه شدی هنوز مشکل داری پس متوجه میشیم یکی از مشکلات اصلی ما در آینده تو کبک همین قضیه فرانسه است که بیشتر دوستان با هدف قبولی تو مصاحبه بهش نگاه میکنن
    میخواستم بدونم آزمون زبان فرانسه دانشگاهها شبیه آزمونهای تف و دلف هست یا کلا فرق میکنه؟ اگه نمره قبولی تو آزمون رو نیاریم پذیرش منتفی میشه یا میشه تو همون دانشگاه یکی دو ترم پیش نیاز فرانسه بخونی و دوباره امتحان بدی؟

نوشته اصلی توسط Artin
    وقتی رسیدم فهمیدم واقعا هیچی فرانسه بلد نیستم و انگلیسیم هم بخاطر فورس تو یادگیری فرانسه برای مصاحبه واقعا ضعیف شده بود
    تو کلاسها شرکت کردم(از سطح دوم)و برای دانشگاه اقدام کردم و مدارکم پذیرفته شد و شماره دانشجویی و... هم صادر شد و چون مدارکم از کشورهای فرانکوفن نبود دادن امتحان فرانسه برام اجباری شد که باید برای رشته های پزشکی حداقل 850 از 990 میآوردم

ود!)[/QUOTE]
    ارسال مدارک : 14 آگوست 2010//فایل نامبر : 6 سپتامبر 2010///ایمیل مصاحبه 30 نوامبر/// تاریخ مصاحبه: 25 ژانویه 2011//فایل نامبر فدرال: 26 ژانویه / / 2011 / دریافت مدیکال : 9 نوامبر 2011 / رسیدن نتایج مدیکال به پاریس : 30 نوامبر 2011 / دريافت ويزا : 11 فوريه 2012

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    شما از موقعیت مالیتون میگی .... ما از درد بی فرهنگی و غربت در وطن و بیقانونی و بوق و .... اومدیم اینجا ! اینا باهم فرق دارن ! ما اونجا پول دار نبودیم و هیچ وقت نمیشدیم ، اینجا هم قضیه همونه ! شرایط مهاجرت اگه محدود به درآمد باشه ، از همین الان به شما میگم که اصلا" Apply نکنید !!
    جناب علی نژاد، ممنونم از توضیحات خوب شما و دوست دیگه مون و همچنین srj عزیز و دوست داشتنی که با پیام خصوصی جواب سوالمو داد.
    اگه شرایط اقتصادیمو مطرح کردم صرفاً هدفم مقایسه درآمدم در اینجا با وضعیتی که در آینده در کبک خواهم داشت ، بود.
    سوال دیگه م از خدمتتون اینه که: درآمد سالیانه ی یه مترجم زبان در کبک چقدره؟ آیا اینکه در سایتهای مختلف نوشته شده: متوسط درآمد سالیانه 34هزار دلار هستش، صحیحه؟
    بسیار ممنون و سپاسگذارم که با بیان حقایق و مطالب ارزنده تون ،(که شاید هیچوقت هیچ وکیلی بهمون نمی گفت) روشنمون کردید.
    و در آخر این نکته رو که صرفاً نظر شخصی من هست و شاید خیلیا باهاش مخالف باشن رو عرض می کنم که:
    در دنیایی که آدماش بخاطر پول ، همدیگه رو می خورن (البته با لذت سیری ناپذیری) !! ، دیگه فرهنگ کیلو چند؟؟؟!!!
    ویرایش توسط omid59 : April 19th, 2011 در ساعت 03:59 PM

این تاپیک مثل آب سردی بود که روم ریخته شد. یا مثل آتشی در قصر پوشالی خیالاتم. تنها امید من این بود که از اینجا میرم و با تحصیل در رشته ای که دوست دارم از شغل خودم که مثل خوره روحم رو میخوره راحت میشم اما با این احوالات هیچ.... یه هیچ بزرگ...کاش این مطالب رو نمی خوندم آدم با امید بره چه بسا بهتر باشه هرچند امید واهی....
    recv 13 Dec. 2009
    FN 20 Jan. 2010
    interview 29 july 2010
    فایل نامبر فدرال 1 اگوست 2010ویکی مهاجرت به کبک

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid928 نمایش پست ها
    این تاپیک مثل آب سردی بود که روم ریخته شد. یا مثل آتشی در قصر پوشالی خیالاتم. تنها امید من این بود که از اینجا میرم و با تحصیل در رشته ای که دوست دارم از شغل خودم که مثل خوره روحم رو میخوره راحت میشم اما با این احوالات هیچ.... یه هیچ بزرگ...کاش این مطالب رو نمی خوندم آدم با امید بره چه بسا بهتر باشه هرچند امید واهی....
    نکات این تاپیک بیشتر در مورد کاریابی در کانادا برای مهاجرین جدید است. اگر شما برای ادامه تحصیل تشریف می آورید شرایط شما فرق می کند. هم فرصت بیشتری دارید که خود را با محیط وفق دهید و هم با مدرک کانادائی امکان پیدا کردن شغل برایتان بیشتر خواهد بود. البته باز هم بسته به شرایط آکادمیک، رشته و مقطع تحصیلی تان دارد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid928 نمایش پست ها
    حمید عزیز

من بارها گفتم با این نوشته ها نا امید نشوید
    این وضعیت عمومی مهاجران تازه وارده,مطمئن باشید بعد از چند سال موقعیت هایی که بهشون فکر میکردی محقق میشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط omid59 نمایش پست ها
    جناب علی نژاد، ممنونم از توضیحات خوب شما و دوست دیگه مون و همچنین srj عزیز و دوست داشتنی که با پیام خصوصی جواب سوالمو داد.
    اگه شرایط اقتصادیمو مطرح کردم صرفاً هدفم مقایسه درآمدم در اینجا با وضعیتی که در آینده در کبک خواهم داشت ، بود.
    برای مقایسه وضع مالی و درآمد باید درازمدت را درنظر بگیرید. البته ممکن است الآن خرج زندگی تان در ایران در می آید ولی اگر خانه ندارید فکر میکنید چه موقع با حقوق فعلی میتوانید خانه که هیچ، یک آپارتمان نقلی در تهران بخرید؟ اگر خدای نکرده بیماری جدی پیداکردید هزینه اش را می توانید تامین کنید؟ مخارج مدرسه و دانشگاه بچه ها در آینده چطور؟ بازنشستگی؟

آنچه بطوز مکرر در کانادا دیده و شنیده ام اینست که نتیجه فرآیند مهاجرت کانادا برآیند دو عامل متناقض است: با آمدن به کانادا شما امکانات فعلی و شبکه وسیع پشتیبانی که در ایران دارید (خانواده، دوستان و غیره) که از نظر شغلی و مالی میتوانند به شما کمک کنند از دست می دهید، و در عوض در محیط جدیدی قرار می گیرید که امکان پیشرفت از صفر را دوباره به شما میدهد. هرچه عامل اول (وضعیت فعلی و شبکه پشتیبانی) شما در ایران قوی تر باشد دلیل کمتری برای مهاجرت دارید. اگر خانه ندارید، حقوق فعلی تان صرفا کفاف مخارج را می دهد، دستتان هم به دم گاوی بند نیست و اینده پیشرفت روشنی نمی بینید، وضعتان بعد از مهاجرت بهتر خواهد بود. زندگی در کانادا با درآمد پائین خیلی اسان تر از ایران است.

برای افرادی که ار طبقه متوسط یا کمی بالاتر هستند در دراز مدت وضعیت مالی نسبتا متعادل و مشابه برای هردو حالت است یعنی هرچه را که با بهره گیری از امکانات پیشرفت در کانادا بدست می آورید، در ایران هم با بهره گیری از شبکه پشتیبانی و امکانات فعلی تان می توانستید حاصل کنید. در این حالت عوامل دیگر که دوستمان گفتند مثل نیاز به زندگی در یک محیط با فرهنگ متفاوت و آزادی بیشتر ممکن است دلیل مهاجرت شما باشد. هرچه شرایط تان در ایران مساعدتر باشد از نظر مالی دلیل کمتری برای مهاجرت دارید چون در کانادا کمتر می شود مثل ایران ثروتمند شد.

برای آنهائی هم که وضع مالی شان توپ است، مهاجرت واقعی یعنی کندن از ایران و شروع تازه در کانادا بی فایده است. به نظر بنده پولدارهائی هم که اینجا می آیند عمدتا نه بعنوان مهاجر واقعی بلکه مانند توریست فقط برای مدت طولانی تر و گرفتن پاسپورت است. بسیاری از آنها منابع درآمد خود در ایران را حفظ می کنند و بعد از گرفتن پاس هم برمیگردند یا در دوبی و جاهای دیگر رحل اقامت می افکنند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

سپهر عزیز
    البته من فقط 4 یا 5 ماه قبل از مصاحبه فرانسه خوندم و تو این زمان کم پیشرفتم خیلی خوب بود ولی کافی نبود
    جالبه افسر 12 از 16 بهم داد و فرانکوفن شدم! در صورتیکه واقعا دبوتان بودم,مگه میشه یه زبان جدید که تا حالا یه کلمه ازش نمیدونی تو اون محیط ,به این سرعت آموخت.
    میخواستم بگم دلتونو به این نمرات الکی فرانسه تو مصاحبه خوش نکنید وقتی پاتون رسید به خیابونهای مونترال تازه میفهمید کجایید.

دوست ایرانی میشناسم 5 سال تو ایران فرانسه خونده بود اینجا هم از سطح اوانسه رفته کلاس,هنوز هیچی !!! هنوز کلی مشکل داره تو فهمیدن و پاسخ دادن

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

سپهر جان مشکل جدیدی که قبلا نبود اینه
    بعلت ورود مهاجر جدید و بازار خراب کار تقاضا برای ورود به دانشگاهها خیلی زیاد شده
    نمیدونم این چه شانسیه نسل من داره!بچه های دهه 60 خودمون یا دهه 80 میلادی آخر شانسن!
    یادمه تو ایران پیام بازرگانی قبل از موقع کنکور من خیلی کم بود بعد همه جا پر شد از تبلیغات قلم چی و مداد چی و...
    بعد اومدیم فوق بخونیم 24 ساعته یک دو سه پارسه!(همون پرسپولیس)

آقا اینجا همینطوره,دوستان قدیمی میگفتند قدیما کی میرفت دانشگاه! هروقت درخواست میدادی فورا قبول میکردند اما الان ناز میکنند

وضعیت امروز دانشگاهها
    - در حال افزایش شهریه و کاهش وام و بورس هستند.

-به دنبال افزایش درآمد و ترجیح دادن دانشجویان بین المللی بر متقاضیان پی آر هستند(هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی چند برابر متقاضی دارای اقامت دائمه)

-با پیش نیاز دادن کلی دروس به دنبال افزایش درآمد هستند

-سیاست پنهان دولت بر ترجیح متقاضیان دانشجوی خارجی بر پی آر(بهتره بگم اسکیل ورکر) بخاطر اینکه اسکیل ورکر زود وارد بازار کار بشه و جای دانشجوی کاری (مثل چاه نفت میمونه!) نگیره
    دانشجوی خارجی فقط پول میده و کلی باید تو کانادا خرج کنه و هیچ خدماتی هم بهش نمیدند(بیمه اسکیل ورکر رایگانه اما بیمه دانشجویان خارجی سر به فلک میزنه) در نهیت هم این تصمیم دولته که درخواست اقامتشو قبول کنه یا نه

همه و همه بخاطر ورود بیش از حد مهاجر و درخواست برای ورود به کالج ها و دانشگاههاست.

تبعیض تو اینجا با خنده و با سیاست انجام میشه اینجا تبعیض کمه اما هست

با این همه فقط ورود به دانشگاهها سختتر شده اما نشدنی نیست
    شرایط بررسی شرایط پرونده تحصیلی معمولا 50 تا 80 درصد و مصاحبه حدود 20 درصد و امتحان زبان (TFI)و پیش نیازها, شرط ورود به دانشگاههاست و برای هر رشته و دانشگاهی شرایط فرق میکند باید با دانشگاه تماس بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)