صفحه 15 از 186 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

جا داره همینجا از دوستانیکه مطالب میخونند و با پیغامهاشون اظهار لطف میکنند تشکر کنم از گلوب و علینژاد عزیز هم بخاطر ادامه دادن تاپیک ممنونم.

SRJ عزیز و حمید جان هم در مورد هزینه ها پرسیده بودند

بحث هزینها بستگی زیادی به نوع زندگی داره اتفاقا با جناب علینژاد این مورد بحث کرده بودیم که ایرانیها کلا خیلی ولخرجی میکنند اینجا
    (تو تاپیک های دیگه هم نوشتم اما چون بحث هزینه ها و مشکلات کاری با هم مرتبط هستند اینجا اضافه میکنم)
    یه هزینه متوسط فرد مجرد از نظر من در ماه به دلار
    -اجاره 400 تا 800
    -خورد و خوراک 200 تا 300
    -کارت اپوس 70
    -لباس 100 (آقایان) خانمها (....)
    -موبایل 50
    -اینترنت 40
    -تفریحات سالم 50
    -هربار غذای بیرون 5 تا 20
    -هربار کافی 2 تا 5
    -لوازم خونه یکبار حدود 700 تا 2000
    -لوازم آرایش خانمها(...)
    دیگر موارد مثل هزینه ثبت نام دانشگاه و خرید دوچرخه و ماشین و... هم هست!

حالا شوخی کردم خانمها اتفاقا از آقایون اقتصادیتر هستند بزارید یکم از نکات مثبت اینجا بگم از این حال و هوا در بیایید

راستی یه نکته برای خانمها
    وقتی دارید میایید خیلی لباس و کفش نیارید چون بقدری اینجا پاساژهای شیک هست که مجبورید هربار کلی لباس بخریدو مقاومت غیر ممکن است! و بگید آخه چرا 10 جفت کفش آوردم! اینا رو کجا بزارم! کی بپوشمشون!
    کلی هم پول اضافه بار دادم! تازه رو مد هم نیست!

من از هرچی آوردم پشیمونم
    توصیه من اینکه هیچ چیز نیارید اینجا همه چیز با کیفیت بهتر و قیمت کمتر در دسترس هست

Junior Member

با سلام
    لطفا" يكي تاريخ اين نوشته ها را مشخص كنه ، اين اوضاع كه نوشته شده مربوط به چه ساليه 2011 يا 2009 ؟ اگه وضع الانه كه هچچچچچچچچچچچ بيخودي دو ساله كه سر كاريم !

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط zorro195 نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا" يكي تاريخ اين نوشته ها را مشخص كنه ، اين اوضاع كه نوشته شده مربوط به چه ساليه 2011 يا 2009 ؟ اگه وضع الانه كه هچچچچچچچچچچچ بيخودي دو ساله كه سر كاريم !
    منظورتون کدوم نوشته هاس؟؟؟؟

Member gole maryam198 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Krankenhausapotheke in der Universität Greifswald

سلام. پسرها میتونن بار جابجا کنن، شیشه برجا رو پاک کنن، و .... دخترها چیکار میتونن بکنن؟؟؟

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

دوستان ، از همه شما بدلیل دیدن این پست که 3 - 4 روزه شروع شده و اینهمه پاسخ متشکرم و از اینکه ما تلخ نوشتیم بسیار متاسفم !
    کل بحث اینست که بایستی واقعا" صبور بود و تلاش بر حل مشکلات نمود ... اینکه بازار کار خرابه و یا کار کردن ما ایرونی ها اینجا سخته کاملا طبیعی است . چرا که از دید ما بهترین کیس های مهاجر آنهایی هستند که IELTS و TEF با نمره خوب و کار تخصصی شان بروز است !! ( آیا اینها کافی هستند ؟ خیر ! آیا شما روزانه 8 ساعت بزبان فرانسه ویا انگلیسی در ایران با partner صحبت میکنید !؟ مسلما" خیر ! پس طبیعی است که نتوانید اینجا خوب Present کنید و کار به دست کاردانش داده شود . ساعتی 20 دلار به بالا کم نیست که کارفرما به شخصی که فقط مدرک زبان دارد بدهد ! از کارفرما چه انتظاری دارید ؟! سرمایشو از سر نفت و .. نیاورده که همینجوری خیرات من مهاجر کند ! چگونه میتواند به من نوعی که خیلی جیزها اینجا برایمان تازگی دارد ، چه برسه به زبان ! اعتماد کند !

- چاره اش گذشت زمان و تلاش دو چندان در یادگیری زبان واقعی ( و نه اونیکه تو کتاب قفله و ...هست ) و اقدام برای تحصیل کوتاه مدت یا ... است . که باید صبور بود .
    - بحث نارحت کردن شما نیست ، بحث واقعیات اینجا و تواناییهای شما است !
    بسته به رشته وتخصصی که دارید شرایط متغیر است ، مثلا" کسی که حقوق خوانده ، چه سنخیتی با قوانین اینجا دارد ! چه توقعی اینجا باید داشته باشد ! پس شناخت کامل بازار کار کانادا بسیار مهم است .
    ادامه دارد ...

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط omid59 نمایش پست ها
    جناب علی نژاد، ممنونم از توضیحات خوب شما و دوست دیگه مون و همچنین srj عزیز و دوست داشتنی که با پیام خصوصی جواب سوالمو داد.
    اگه شرایط اقتصادیمو مطرح کردم صرفاً هدفم مقایسه درآمدم در اینجا با وضعیتی که در آینده در کبک خواهم داشت ، بود.
    سوال دیگه م از خدمتتون اینه که: درآمد سالیانه ی یه مترجم زبان در کبک چقدره؟ آیا اینکه در سایتهای مختلف نوشته شده: متوسط درآمد سالیانه 34هزار دلار هستش، صحیحه؟
    بسیار ممنون و سپاسگذارم که با بیان حقایق و مطالب ارزنده تون ،(که شاید هیچوقت هیچ وکیلی بهمون نمی گفت) روشنمون کردید.
    و در آخر این نکته رو که صرفاً نظر شخصی من هست و شاید خیلیا باهاش مخالف باشن رو عرض می کنم که:
    در دنیایی که آدماش بخاطر پول ، همدیگه رو می خورن (البته با لذت سیری ناپذیری) !! ، دیگه فرهنگ کیلو چند؟؟؟!!!
    دوست عزیز شما اگر بتوانید کار جنرال هم بکنید از ایران و از حقوق مهندس واقعی که داره یک میلیون به بالا میگیره ، بیشتر خواهید گرفت ! توجه داشته باشید که تکنسین ساعتی 14 دلار تا 20 دلار بسته به زبان و سابقه کانادایی میگیرد و مهندس ثبت شده اینجا که کار هر کسی نیست و زمانبر است بین 20 تا 40 وبعضی شرکت ها مثل AirCanada و Bombardiar ساعتی 60 تا 70 دلار میگیرد و اگر هم کار جنرال میکنید ، ساعتی 9.75 تا 12 دلار بنا به سابقه خواهید گرفت
    توجه داشته باشید که برای کار در کافی شاپ و فروشندگی از شما علاوه بر 2 زبان بودن Default سابقه مرتبط درخواست میشود !! آیا سابقه دارید ؟! " کار اول بدون آشنا سخت است "

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط gole maryam198 نمایش پست ها
    سلام. پسرها میتونن بار جابجا کنن، شیشه برجا رو پاک کنن، و .... دخترها چیکار میتونن بکنن؟؟؟
    گل مریم عزیز
    اتفاقا یکی از نکات مثبت کانادا توجه بیشتر به کار و اشتغال زنان است و بنوعی زن سالاری اینجا میشه دید,حق حقوق زنان بهشون داده میشه و اکثر زنان ایرانی که من دیدم رضایت داشتند چون امنیت اجتماعی برای زنان برقراره
    تو کارهای جنرال کارهای سبک و راحت مخصوص خانمهاست و کارهای سنگین مثل باربری و.. مخصوص آقایان
    تنوع و تعداد مشاغل هم برای خانمها بیشتره
    نگران نباشید.

ApplyAbroad Guru

اگر زبان تان (هم فرانسه و هم انگلیسی) را بتوانید در حد مکالمه تکمیل کنید معمولا یک نوع کارمناسب برای شروع کار در call centre ها و customer support است. در بعضی موارد که ساپورت دو زبانه و فنی احتیاج باشد تا 18-19 دلار در ساعت هم پرداخت میکنند. معمولا هیچ سابقه قبلی هم احتیاج ندارد. ولی باید بتوانید با تلفن با مشتری صحبت کنید و منظورش را بفهمید و حرفتان را بهش بفهمانید. روی رزومه هم بد نیست (کار باربری را نمیتوانید روی رزومه بگذارید ولی call centre ایراد چندانی ندارد.)

نتیجه اینکه اگر در ایران هستید تا هنگام آمدن فقط زبان تکمیل کنید. آنهم در حد مکالمه کامل نه تافل و آیلتس. من موقع آمدن به کانادا با تافل بالای 600 (paper-based) پذیرش گرفتم و کلی هم کار کردم ولی وقتی آمدم تا دو سه هفته اول یک کلمه هم از حرفهای سوپروایزرم را نمی فهمیدم! تمرین شنیدن و حرف زدن بی نهایت مهم تر از هر کار دیگری است که میتوانید در ایران بکنید.

Junior Member ashkan_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    ممنون میشم اگه به این سوال پاسخ بدید
    اگر که شما به گذشته بر میگشتین و حدود 2 سال فرصت داشتید تا رسیدن به کانادا بجز خوندن زبان که همه اهمیت اون رو میدونن چه مقدمات دیگه ای رو فراهم میکردید؟
    آگه کسی بخواد اونجا از صفر شروع بکنه و حتی بیخیال مدرک دانشگاهیش بشه و در واقع از مدرکش به عنوان پلی برای وارد شدن به اونجا استفاده کنه تا مراحل رسیدن رو طی کنه حدود 2 سال فرصت داره
    به نظر شما چه جور کارهایی اونجا راحت تر گیر میاد و مناسب تره؟ که آدم بتونه توی این کار ها تا حدودی توی همین ایران دوره ببینه و تجربه کسب کنه
    البته برخی از دوستان به چند مورد مثل رشته های فنی مثلا جوشکاری و ..... اشاره کردند ولی اگه ممکن هست بیشتر راهنمایی کنید
    ارسال مدارک (آرامکس) 30/03/2011
    دریافت سفارت 03/04/2011
    فایل نامبر
    15/07/2011
    مصاحبه؟؟؟ زبان فرانسه (6،5) زبان انگلیسی (9،9)

ApplyAbroad Guru

بنظر من اگر بتوانید بعضی کارهای خدماتی فنی را شروع کنید که برای خودتان کار کنید و حقوق بگیر نباشید شاید خیلی بهتر از کارهای جنرال بقول دوستان باربری باشد. در کبک نمیدونم ولی در تورنتو هر ایرانی میبینید در کنار کارهای خودش کار کنترات محوطه سازی و landscaping و نقاشی منزل هم انجام میده! یکی کار مکانیکی سیار راه انداخته. یکی دیگر شرکت تعمیر آسفالت زده. این قبیل خدمات رو بطور محلی آگهی میکنید و اگر کارتون خوب باشه خرج اولیه زندگی رو میده تا کارهای مناسبتری پیدا بشه. سرمایه چندانی هم نمیخواد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)