صفحه 16 از 186 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر زبان تان (هم فرانسه و هم انگلیسی) را بتوانید در حد مکالمه تکمیل کنید معمولا یک نوع کارمناسب برای شروع کار در call centre ها و customer support است. در بعضی موارد که ساپورت دو زبانه و فنی احتیاج باشد تا 18-19 دلار در ساعت هم پرداخت میکنند. معمولا هیچ سابقه قبلی هم احتیاج ندارد. ولی باید بتوانید با تلفن با مشتری صحبت کنید و منظورش را بفهمید و حرفتان را بهش بفهمانید. روی رزومه هم بد نیست (کار باربری را نمیتوانید روی رزومه بگذارید ولی call centre ایراد چندانی ندارد.)

نتیجه اینکه اگر در ایران هستید تا هنگام آمدن فقط زبان تکمیل کنید. آنهم در حد مکالمه کامل نه تافل و آیلتس. من موقع آمدن به کانادا با تافل بالای 600 (paper-based) پذیرش گرفتم و کلی هم کار کردم ولی وقتی آمدم تا دو سه هفته اول یک کلمه هم از حرفهای سوپروایزرم را نمی فهمیدم! تمرین شنیدن و حرف زدن بی نهایت مهم تر از هر کار دیگری است که میتوانید در ایران بکنید.
    البته فکر کنم منظورتان کبک نباشد
    من به این شغل و شغل هایی که با مشتری سروکار دارند اشاره کرده بودم معمولا افراد با بیش از 3 زبان فرانسه انگلیسی و اسپانیایی میدهند

لهجه کبکی چندین نوع است و فهمیدن چند کلمه (کلمه نه جمله!)وقتی رودر رو صحبت میکنید شاهکار است چه برسد پشت خط تلفن
    کسانیکه میایند کبک اصلا رو این شغل حساب باز نکنند

اگر من دوسال وقت داشتم فقط زبان انگلیسی در حد علا میخوندم و یکراسط میرفتم فدرال
    کسی با دوسال نه جوشکار میشه نه آدم فنی!
    فنی بودن تو خونه و اگه نیستید خودتونو گول نزنید

عزیزان تو کبک فقط به کسانی کار میدند واقعا اونکار را با معیارها و استاندردهای کانادایی بلد باشند
    یه نکته دیگه اگر واقعا تو رشته خودتون مهندس باشید,کارشناس باشید,با سواد واقعی باشید با زبان ضعیف هم بهتون کار میدهند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط zorro195 نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا" يكي تاريخ اين نوشته ها را مشخص كنه ، اين اوضاع كه نوشته شده مربوط به چه ساليه 2011 يا 2009 ؟ اگه وضع الانه كه هچچچچچچچچچچچ بيخودي دو ساله كه سر كاريم !
    زرو
    سال 2012 عزیزم!!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    البته فکر کنم منظورتان کبک نباشد
    من به این شغل و شغل هایی که با مشتری سروکار دارند اشاره کرده بودم معمولا افراد با بیش از 3 زبان فرانسه انگلیسی و اسپانیایی میدهند

لهجه کبکی چندین نوع است و فهمیدن چند کلمه (کلمه نه جمله!)وقتی رودر رو صحبت میکنید شاهکار است چه برسد پشت خط تلفن
    کسانیکه میایند کبک اصلا رو این شغل حساب باز نکنند
    البته من بیشتر با بازار کار انتاریو آشنا هستم. ولی گمان میکنم کمپانی هائی نظیر cogeco و bell در کبک هم این قبیل شغل ها را داشته باشند. علاوه بر کمپانی های سرویس دهنده مثل تلفن و تلویزیون کابلی و نظیر آن، شرکتهائی نظیر convergys و minacs مراکز call centre در انتاریو دارند که افراد را بعنوان inbound customer service associate استخدام میکنند که در واقع پاسخگوی مشتریان است. نمی دانستم در کبک اسپانیولی هم می خواهند. در انتاریو دوزبانه بودن برای این مشاغل کاملا کافی است و حتی فقط با انگلیسی هم در خیلی موارد استخدام میکنند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

البته من بیشتر با بازار کار انتاریو آشنا هستم. ولی گمان میکنم کمپانی هائی نظیر cogeco و bell در کبک هم این قبیل شغل ها را داشته باشند. علاوه بر کمپانی های سرویس دهنده مثل تلفن و تلویزیون کابلی و نظیر آن، شرکتهائی نظیر convergys و minacs مراکز call centre در انتاریو دارند که افراد را بعنوان inbound customer service associate استخدام میکنند که در واقع پاسخگوی مشتریان است. نمی دانستم در کبک اسپانیولی هم می خواهند. در انتاریو دوزبانه بودن برای این مشاغل کاملا کافی است و حتی فقط با انگلیسی هم در خیلی موارد استخدام میکنند.
    دوستی میشناسم که انگلیسیش خوبه و 3 سال اینجا کنکوردیا نرم افزار درس میخونه,خیلی دنبال اینکار بود بهش ندادند چون میگفت همیشه اسپانیش ها سر صف استخدام میشند یا تو آگهی مینویسن انگلیسی و پرتغالی و یا انگلیسی و روسی و...
    زبان مادری ما اینجا مزیت محسوب نمیشه اما روسی و اسپانیولی و برزیلی (زبان پرتغالی) و چینی مزیت هستند

همینکه رقابت برای ایرانیها سخت کرده ودر شهر مونترال دو یا چند زبانه بودنه واجب عینی است.

ApplyAbroad Guru

چون بحث مقایسه بازار انتاریو و کبک شد نکته ای را خدمت دوستان عرض کنم که در این چند سال در کانادا تنها مواردی که دیده ام افراد بعد از دست دادن شغلشان به مدت طولانی (بیش از یکسال) بدون شغل مانده اند مواردی بوده که بهر دلیلی در یک شهر خاص بند بوده اند و نمیتوانسته اند محل اقامت شان را تغییر بدهند. مثلا فرض کنید بخاطر کار همسرشان یا اینکه خانه خریده بودند که نمیتوانستند بفروشند و نظیر آن. وقتی شرایط لازمه را از قبیل زبان و مدارک و certificate های لازمه اماده کردید و مشغول جستجوی کار در رشته مورد نظرتان شدید، هیچ وقت دامنه جستجو را به یک شهر یا ایالت خاص منحصر نکنید. خیلی وقتها کاری که در جستجویش هستید در شهرهای دیگر کانادا بهتر فراهم میشود. مثلا سالهای طولانی انتاریو بازار کار فوق العاده خوبی داشت. بعد از سقوط بازار سهام در اوایل دهه 2000، آلبرتا بتدریج بعنوان ایالت غنی و صاحب نفت بالا آمد. الآن آلبرتا دچار رکود شدید شده و در عوض بازار کار ساسکاچوان بهتر و رو به پیشرفت است. بطور کلی اقتصاد ایالتهای آتلانتیک (نوا اسکوشیا و نیو برانزویک) در دهه های اخیر سیر نزولی داشته و کبک هم وضع متلاطمی داشته است. خودتان را به کبک محدود نکنید و در همه کانادا دنبال موقعیتهای مناسب بگردید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

چون بحث مقایسه بازار انتاریو و کبک شد نکته ای را خدمت دوستان عرض کنم که در این چند سال در کانادا تنها مواردی که دیده ام افراد بعد از دست دادن شغلشان به مدت طولانی (بیش از یکسال) بدون شغل مانده اند مواردی بوده که بهر دلیلی در یک شهر خاص بند بوده اند و نمیتوانسته اند محل اقامت شان را تغییر بدهند. مثلا فرض کنید بخاطر کار همسرشان یا اینکه خانه خریده بودند که نمیتوانستند بفروشند و نظیر آن. وقتی شرایط لازمه را از قبیل زبان و مدارک و certificate های لازمه اماده کردید و مشغول جستجوی کار در رشته مورد نظرتان شدید، هیچ وقت دامنه جستجو را به یک شهر یا ایالت خاص منحصر نکنید. خیلی وقتها کاری که در جستجویش هستید در شهرهای دیگر کانادا بهتر فراهم میشود. مثلا سالهای طولانی انتاریو بازار کار فوق العاده خوبی داشت. بعد از سقوط بازار سهام در اوایل دهه 2000، آلبرتا بتدریج بعنوان ایالت غنی و صاحب نفت بالا آمد. الآن آلبرتا دچار رکود شدید شده و در عوض بازار کار ساسکاچوان بهتر و رو به پیشرفت است. بطور کلی اقتصاد ایالتهای آتلانتیک (نوا اسکوشیا و نیو برانزویک) در دهه های اخیر سیر نزولی داشته و کبک هم وضع متلاطمی داشته است. خودتان را به کبک محدود نکنید و در همه کانادا دنبال موقعیتهای مناسب بگردید.
    حرفتون کاملا درسته
    من به تمام دوستانم توصیه کردم برند سمت فدرال و ساسکوچوان و خودشون اسیر کبک و فرانسه نکنند
    این جاذبه دانشجویی کبک هم فقط جذب مهاجره عملا تهش هیچی نیست
    یادگرفتن دو زبان فرانسه و انگلیسی با لهجه سن 10 سال به پایین میخواد
    برید جایی که حداقل مشکلتون فقط یه زبان باشه
    فردا در مورد کمرنگ شدن زبان فرانسه توضیح میدم

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

به نظر میرسه که فدرال با کبک فرق چندانی نداشته باشه . فقط بجای 2 مشکل زبان و کار شما تقریبا" ( با دونستن کامل زبان و تخصص ) یک مشکل دارید :
    حتما" فیلم زیر را که مصاحبه با چند مهاجر در فدرال است رو ببینید تا موضوع روشن بشه :
    http://www.youtube.com/watch?v=_Dr4X...layer_embedded
    سومین مصاحبه کننده دکتر محترم ایرانی ایست که از کار و زندگی اش برای شما میگوید . فیلم ساخته شده در کانادا بوده و بسیار حرف دارد.

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

http://www.youtube.com/watch?v=iJ-dV...mbedded#at=334
    میتونم بگم ، دیگه حرفی برای گفتن ندارم . امیدوارم که این لینک ها را، حتما" قبل از سفر ببینید . این دیگه داستان زندگی ما ایرانیها نیست !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chimie inorganique , Tarbiat Modaress Tehran

سلام دوستان
    من هم بطور اتفاقی با این تاپیک آشنا شدم و مطالبش از دید منی که بیش از دوسال تو مونترال زندگی میکنم جالب بود
    از همه هم تشکر میکنم مخصوصا آقای علی نژاد که این بحث شیرین آغاز کردند و آرتین خان و گلوب هم پربارش کردند
    نظرات من بیشتر به نظرات آرتین و علی نژاد نزدیکه
    حقایق تلخ وجود داره اما نباید ناامید شد.فراموش نکنید ما همدیگزو داریم ما تنها نیستیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chimie inorganique , Tarbiat Modaress Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    http://www.youtube.com/watch?v=iJ-dV...mbedded#at=334
    میتونم بگم ، دیگه حرفی برای گفتن ندارم . امیدوارم که این لینک ها را، حتما" قبل از سفر ببینید . این دیگه داستان زندگی ما ایرانیها نیست !
    دوست عزیز خیلی لینک های جالبی گذاشتی
    دقیقا منعکس کننده حقایق است.
    کاش من قبل از مهاجرتم به این اطلاعات دسترسی داشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)