صفحه 172 از 186 نخستنخست ... 72122162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash52 نمایش پست ها
    راهنمایی می خواستم از دوستان.من فوق ریاضی با 15 سال سابقه تدریس دارم با توجه به وضعیت نامساعد معلمی به یکی از دو آپشن حسابداری و امور مالی یا کامپیوتر فکر می کنم که در اولی هیچ سررشته ایی ندارم و دومی در حد افیس هستش.به نظر شما با گذراندن دوره هایی در ایران در مدت 7ماه تا زمان برگشتم به کانادا ، و احیانا رفتن به کالج در کدام می تونم موفق تر باشم.؟(از نظر زودتر رسیدن به بازار کار+ درامد+پایدار بودن شغل).
    در مورد حسابداری، تا جایی که من دیدم مهاجرهای ایرانی که خودشون هم تخصصشون حسابداری بوده و سابقه کار هم داشتن وقتی اومدن اینجا مجبور شدن که دوباره برن دانشگاه که مدرک CPA اینجا رو بگیرند، دلیلش هم اینه که با مدرک و سابقه ایرانی کار پیدا کردن سخته کسی که مدرک کانادایی داره قطعا اولیت داره به شما. دوم اینکه حسابداری ایران و کانادا به خاطر اختلاف قوانین TAX و Business law و البته استانداردهای IFRS که در کانادا اجرایی شده و در ایران نه هنوز،خیلی با هم فرق دارند. واقعا کسی که توی ایران حسابداری خونده و کار کرده، نیاز به آموزش مجدد داره تا نسبت به حسابداری در کانادا Update بشه.
    اینکه در کانادا وارد حرفه حسابداری بشین شدنی هست، ولی باید بدونید که در کانادا هم نیاز به آموزش خواهید داشت. آموزش در ایران فقط به شما یک پیش زمینه ذهنی از حسابداری و اصول بنیادیش که همه جای دنیا یکی هستند میده،.

بین مهندسی کامپیوتر و حسابداری، شخصا حسابداری رو رشته راحتری میدونم ولی خوب باید مهارتهای اجتماعی خوبی هم داشته باشید، چون حسابداری فقط پشت میز نشستن و کار کردن با کامپیوتر نیست، باید interaction خوبی با همکارها و سیستم مدیریت داشته باشید این یک رشته اداری هست. توی حسابداری هم نسبت به رشته های مهندسی، تعداد افرادی که native هستند خیلی بیشتر هست که رقابت باهاشون دشوارتره.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

سلام وقت بخیر
    من 24 سالم هست و آیلتس 6.5 داشتم دفعه اول که امتحان دارم
    کاردانی نرم افزار خوندم آزاد
    از 18 سالگی تا 22 سالگی به همراه درس کار تمام وقت کردم برنامه نویس جاوا بودم (Java Programmer)
    الان شدیدا دنبال اقدام کردن برای EE هستم ولی تقریبا نمیدونم باید به کی اعتماد کنم!
    2 سال سابقه بیمه ای از شرکت نفت دارم و نمونه کار توسعه نرم افزارهای توزیع شده
    حالا من هرچی تماس گرفتم اینطرف اونطرف اطلاعات کافی نمیدن که برای اون چهارسالی که من فقط قراردادی کار کردم ارزشی قایل هستن یا نه؟ بیمه ای نبوده ولی تایید و مهر وزارت امور خارجه رو براش گرفتم.
    حالا نمیدونم باید چطور دقیقا اقدام کنم و از کارامو پیش ببرم همچنین اینکه اگر فرضا من تونستم موفق بشم برم اونجا کار حالا تخصصی یا غیر تخصصی میتونم بگیرم؟ احتمالش هست؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosseiniii نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    من 24 سالم هست و آیلتس 6.5 داشتم دفعه اول که امتحان دارم
    کاردانی نرم افزار خوندم آزاد
    از 18 سالگی تا 22 سالگی به همراه درس کار تمام وقت کردم برنامه نویس جاوا بودم (Java Programmer)
    الان شدیدا دنبال اقدام کردن برای EE هستم ولی تقریبا نمیدونم باید به کی اعتماد کنم!
    2 سال سابقه بیمه ای از شرکت نفت دارم و نمونه کار توسعه نرم افزارهای توزیع شده
    حالا من هرچی تماس گرفتم اینطرف اونطرف اطلاعات کافی نمیدن که برای اون چهارسالی که من فقط قراردادی کار کردم ارزشی قایل هستن یا نه؟ بیمه ای نبوده ولی تایید و مهر وزارت امور خارجه رو براش گرفتم.
    حالا نمیدونم باید چطور دقیقا اقدام کنم و از کارامو پیش ببرم همچنین اینکه اگر فرضا من تونستم موفق بشم برم اونجا کار حالا تخصصی یا غیر تخصصی میتونم بگیرم؟ احتمالش هست؟
    پاسختونو تو تاپیک تخصصی کامپیوتر نوشتم. موفق باشین
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Junior Member

دوستان عزیز من به شدت به راهنماییتون احتیاج دارم
    سلام دوستای خوبم
    من آرایشگر و میکاپ کار هستم قصد دارم به کانادا مهاجرت کنم‌کسی میتونه کمکم کنه که بازار کار تو این شغل تو کانادا چجوریه و آیا مردم مثل ایران هزینه میکنن برای آرایشگاه یا نه؟
    من توی ایران خیلی درآمد خوبی دارم و واقعا نمیدونم به کدوم کشور مهاجرت کنم که بتونم کارم رو توسعه و ادامه بدم و باز هم موفق باشم.

کانادا رو از همه بیشتر دوست دارم

ولی نه در مورد کانادا و نه سایر کشورها اطلاعاتی ندارم.تو سرچ های انگلیسی هم چیزی بدست نیومد..خواهش میکنم یکی از دوستان مطلع کمک کنه

Senior Member mehran23 آواتار ها

سلام دوست عزیز. البته اینها نظر شخصی بنده هست:

با آرایشگری نمیشه اومد کانادا ولی اگر تونستید بیاید از همون روز اول میتونید کار پیدا کنید. آرایشگر خوب اینجا کم هست. من که بعد از چندین سال هنوز نتونستم یکی رو پیدا کنم موهامو خوب بزنه. اگر بیاید بسته به کارتون و اینکه چقدر بتونید مشتری بگیرید و بیزنستون رو گسترش بدید درآمدتون متفاوته. ولی مطمئن باشید با این وصفی که گفتید حداقل تا مدتها درآمدتون با ایران قابل قیاس نخواهد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrinalef نمایش پست ها
    سلام دوستای خوبم
    من آرایشگر و میکاپ کار هستم قصد دارم به کانادا مهاجرت کنم‌کسی میتونه کمکم کنه که بازار کار تو این شغل تو کانادا چجوریه و آیا مردم مثل ایران هزینه میکنن برای آرایشگاه یا نه؟
    من توی ایران خیلی درآمد خوبی دارم و واقعا نمیدونم به کدوم کشور مهاجرت کنم که بتونم کارم رو توسعه و ادامه بدم و باز هم موفق باشم.

ولی نه در مورد کانادا و نه سایر کشورها اطلاعاتی ندارم.تو سرچ های انگلیسی هم چیزی بدست نیومد..خواهش میکنم یکی از دوستان مطلع کمک کنه

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت

با سلام خدمت دوستان
    من لیسانس عمران دارم و ترم آخر ارشد ژئوتکنیک ..حدود 11 سال سابقه کار که 8سال از اون رو سابقه بیمه دارم دوره های زبان رو دارم میگذرونم و الان در لول اینترمدی ایت هستم.تا ی سال دیگه ایلتس 6.5 هم میتونم بگیرم..با توجه به صحبت های دوستان کار پیدا کردن در کانادا متناسب با تخصص سخت به نظر میرسه چون به نظر مدارک ایرانی ارزشی در انجا نخواهد داشت!من چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید:
    1- ایا اصلا باید قید رشته و تخصص رو زد و به کارهای دیگه پرداخت؟
    2-پیدا کردن کار تخصص و غیر تخصصی راحته یا خیر با توجه به اینکه برای تسلط کامل به زبان باید ی 6 ماهی روهم در آنجا زندگی کرد؟
    3-دخل و خرج جور درمی اید؟
    4-برای گرفتن اقامت از طریق اسکیل ورکر اقدام کنم یا پذیرش تحصیلی؟(معدل لیسانس من هم جالب نیست و احتمال میدم گرفتن پذیرش راحت نباشه یا اصلن غیر ممکن باشه.

Junior Member

سلام. کسی درمورد بازار کار رشته تغذیه توی کانادا برای کسی که بخواد دکترا هم کانادا بخونه اطلاعی داره ؟ ایا بهتر از ایران هست ؟ چون تغذیه توی ایران هم جایگاه نسبتا خوبی داره و پذیرش هیعت علمی هم داره...
    کلا به تظر شما خوندن دکترا توی کانادا ارزش،سختی هاشو داره؟
    من خیلی راغب بودم برای دکترا اپلای کنم اما اینجور ک میبینم انگار همه به زور سر می کنن و هیچ تفریح و خوشی ندارن انگار به زور دوام اوردن
    واقعا مردد شدم...من دنبال کار بهتر و درامد بیشتر هستم که البته در کنارش تفریح هم باشه نه اینکه فقط کار کار کار...ایا توی کانادا این هدف محقق میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط helya2017 نمایش پست ها
    سلام. کسی درمورد بازار کار رشته تغذیه توی کانادا برای کسی که بخواد دکترا هم کانادا بخونه اطلاعی داره ؟ ایا بهتر از ایران هست ؟ چون تغذیه توی ایران هم جایگاه نسبتا خوبی داره و پذیرش هیعت علمی هم داره...
    کلا به تظر شما خوندن دکترا توی کانادا ارزش،سختی هاشو داره؟
    من خیلی راغب بودم برای دکترا اپلای کنم اما اینجور ک میبینم انگار همه به زور سر می کنن و هیچ تفریح و خوشی ندارن انگار به زور دوام اوردن
    واقعا مردد شدم...من دنبال کار بهتر و درامد بیشتر هستم که البته در کنارش تفریح هم باشه نه اینکه فقط کار کار کار...ایا توی کانادا این هدف محقق میشه؟
    شما در کانادا با داشتن یک شغل معمولی از رفاه بسیار بیشتری در مقایسه با ایران برخوردار خواهید بود،هرگز در پروسه مهاجرت به داستان آدمهای مایوس گوش نکنید،هر کس شرایط متفاتی دارد،فقط کافیست واقع بین باشید و با هر شرایطی شروع زندگی از صفر در کانادا را بپذیرید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasrinalef نمایش پست ها
    سلام دوستای خوبم

از اونجایی که شما شغلی آزاد در ایران دارید لازمه در کنار تحقیقاتتون برای کشور مناسب در مورد سیستم مالیاتی کشورها هم تحقیقات کاملی رو انجام بدید. سیستم مالیاتی کشورهایی کثل کانادا برای شما که شغل ازاد داشتید و عادت به پرداخت ارقام سنگین مالیاتی نداشتید کمی متفاوت به نظر خواهد رسید و خب نیاز به کمی زمان داره قبول و درک این سیستم دل انگیز مالیاتی چون هرچقدر درامدتون زیاد میشه مالیات اخذ شده هم بیشتر میشه!!

میزانsalary در شغل شما هم توضیح داده شده در سایتهای مختلف و بسته به توان و تخصص شما کران بالا و پایینی خواهد داشت. فکر میکنم براورد یک درامد 50-60 هزار دلاری طبق گفته سایتها در سالیان اول البته با کار قابل قبول رو بشه انتظار داشت که بعد از داستان مالیات در حد زندگی متاهلی ساده میشه در شهر بزرگی مثل تورنتو روش حساب کرد. (تقریبا حول و حوش درامد یک معلم ریاضی یا سابقه 15 سال کار)

من نمیدونم شما در ایران چه میزان درامد دارید ولی خب باید برای ایندتون خود شما تصمیم بگیرید و سبک و سنگین کنید . اگه از دسته ارایشگرهایی هستدید که درامد چند میلیونی یا حتی بالای ده میلیون دارند درایران خب اون نسبت درامد تکرار نمیشه در کانادا.

Junior Member

سلام دوستان، ممنون از دوستانی که تجارب خودشون رو در اختیار میگذارند.
    من فوق لیسانس اقتصاد دارم و سابقه کار 15 ساله، اخیراً دو بار به کانادا سفر کردم و تصمیم دارم که در آینده آنجا زندگی کنم، با توحه به شرایط سنی که دارم (یعنی 18 سالم نیست که انرژی زیادی داشته باشم و فرصت سعی و خطا) تصمیم دارم ظرف یکی دو سال آینده از بین علایقم دو یا سه تا رو انتخاب و یاد بگیرم ، که شاید در آینده به درآمدی که از ایران دارم اضافه بشه و البته بیکار هم نباشم .آنچه که من برداشت کردم در سفرم این بود که یکی از سختی های کار در کانادا این هست که شرکت های بزرگ تجاری ریز ها رو می بلعند، و همه دارند برای شرکتها کار میکنند و یه حس بردگی گاهی به ادم ها دست میده، واقعاً بازار کار متفاوت از اینجاست، فکر میکنم داشتن کاری منحصر بفرد حتی در کنار کارهای عادی میتونه دریچه امیدی باشه برای استقلال کاری افراد در آینده شان. البته شرایط برای بچه هایی که انجا بزرگ میشوند کاملا عالی میتونه باشه بشرطی که تلاش متوسطی رو حداقل داشته باشند. همه این گفته ها برداشت من از جو کاری کانادا بود. ممکن هست اشتباه هم کرده باشم.
    دوستانی که در زمینه مسکن کار میکنند نظرشون در مورد جایگاه طراحی و دکوراسیون داخلی چی هست؛ در زمینه طراحی فضای سبز، آیا هنر ایرانی رو میشه وارد کرد در این زمینه ها؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)