صفحه 181 از 186 نخستنخست ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط leo90 نمایش پست ها
    سلام
    آیا برای مهاجرت نیروی متخصص به کانادا حتما باید پیشنهاد کاری داشته باشیم ؟
    یا امکانش هست با یک ویزا محدود مثلا 1 ساله اونجا مستقر بشیم و دنبال کار بگردیم و در صورت پیدا شدن کار تمدیدش کنیم ؟
    چون فکر کنم پیدا کردن کار از ایران در کانادا خیلی سخت و تقریبا نشدنی باشه ( البته ده سال پیش شدنی بود قطعا )
    ممنون
    داشتنش امتیاز مثبت داره اما مثل گذشته الزامی به داشتن اون نیست.
    ده سال پیش چه فرقی با الان داشته از لحاظ کار پیدا کردن راه دور؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

سلام
    یا امکانش هست با یک ویزا محدود مثلا 1 ساله اونجا مستقر بشیم و دنبال کار بگردیم و در صورت پیدا شدن کار تمدیدش کنیم ؟
    چون فکر کنم پیدا کردن کار از ایران در کانادا خیلی سخت و تقریبا نشدنی باشه ( البته ده سال پیش شدنی بود قطعا )
    ممنون
    دهسال پیش هم تقریبا غیرممکن بود. در نزدیک بیست سالی که اینجا هستم فقط یکنفر را میشناسم که از ایران موفق شده بود در کانادا کار پیدا کند و آنهم تخصص خیلی خاصی در نفت داشت با چند سال تجربه کار در خارج از ایران.

Junior Member

سلام
    ممنون
    من یه هندی رو دیدم که برنامه نویس بود و همه تحصیلات و تجربه اش هم در هند بود و تونسته بود با work permit به کانادا بیاد، اما حدس می زنم کانکشن داشته خصوصا که هندی های زیادی مهندس کامپیوتر هستند.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام
    ممنون
    پیشنهاد کاری کمک میکنه که نمره پرونده شما بالا بیاد و پروسه مهاجرت رو سریعتر انجام بدین.
    ولی الزامی نیست.
    چقدر احتمال داره یکنفر از خارج کانادا بتونه پیشنهاد کار بگیره؟ کلا به عقیده من خیلی احتمالش کم و در حد صفر هست. اینجا عرضه نیروی کاری متخصص خیلی زیاده مگه اینکه تارگتتون رو یه شهر پرت بذارین که منطقی اصلا نیست.
    اگه با ویزای تحصیلی یا مهاجرتی وارد کانادا بشین (شهرهای اصلی) احتمالا ظرف 6 ماه بتونین یه کار نسبتا مرتبط پیدا کنین و بعد از یکی دوسال کاملا وارد فیلد خودتون بشین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    پیشنهاد کاری کمک میکنه که نمره پرونده شما بالا بیاد و پروسه مهاجرت رو سریعتر انجام بدین.
    ولی الزامی نیست.
    چقدر احتمال داره یکنفر از خارج کانادا بتونه پیشنهاد کار بگیره؟ کلا به عقیده من خیلی احتمالش کم و در حد صفر هست. اینجا عرضه نیروی کاری متخصص خیلی زیاده مگه اینکه تارگتتون رو یه شهر پرت بذارین که منطقی اصلا نیست.
    اگه با ویزای تحصیلی یا مهاجرتی وارد کانادا بشین (شهرهای اصلی) احتمالا ظرف 6 ماه بتونین یه کار نسبتا مرتبط پیدا کنین و بعد از یکی دوسال کاملا وارد فیلد خودتون بشین.
    خیلی ممنون از دوستان عزیز که راهنمایی فرمودند
    کاوه جان , من همون مشکلم نوع ویزا برای اومدن به کانادا هستش !
    داخل سایتش که بررسی کردم فقط یک اکپرس اینتری بود که اونم امتیاز بندی هاش رو متوجه نشدم ....
    یکبار تا حدود 100 بود یکبار هم تا 200 امتیاز بندی کرده بود !
    میشه یک راهنمایی بفرمایید برای ورود چه ویزایی میشه گرفت و عنوانش رو بگید که من سرچ کنم و اطلاعات لازم رو مطالعه داشته باشم
    ( البته تحصیلی مد نظر ندارم , صرفا برای کار تخصصی در حوزه برنامه نویسی و توسعه وب سایت )
    ممنون
    مرگ ما زمانی فرا میرسه که در زندگی هیچ انگیزه ای نداریم !

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

داخل سایتش که بررسی کردم فقط یک اکپرس اینتری بود که اونم امتیاز بندی هاش رو متوجه نشدم ....
    میشه یک راهنمایی بفرمایید برای ورود چه ویزایی میشه گرفت و عنوانش رو بگید که من سرچ کنم و اطلاعات لازم رو مطالعه داشته باشم
    ( البته تحصیلی مد نظر ندارم , صرفا برای کار تخصصی در حوزه برنامه نویسی و توسعه وب سایت )
    ممنون

ببین یه مسائلی رو من بهت بگم:

یادمه وقتی ایران بودم و دنبال مهاجرت کردن و این چیزها بودم ، یکی حرف خوبی بهم زد و گفت این کشور های مهاجر پذیر هر چند وقت یکبار کل قوانین و مدل مهاجر پذیری و سیستم نمره دهی رو تغییر اساسی میدن و ...
    دقیقا همین شد ، اون سیستمی که من باهاش سال 2011-2012 اقدام کردم کلا عوض شد و یه سیستم دیگه اومد سر جاش. الان از هرکی بپرسی ممکنه اطلاعات دقیق و به روز بهت بده یا غلط و قدیمی.

پیشنهاد من اینه:
    یک روز وقت بذار و 5-6 تا وکیل مهاجرت کانادا رو توی شهر پیدا کن ، نگرد ببین کی خوبه کی بده و وقتت رو سر ریکامندیشن مردم حروم نکن. 5-6 تا وکیل رو برو ببین ، اطلاعاتت رو بده و ببین اون چی میگه. راه حلت چی هست و غیره
    حرفها رو بذار کنار هم تا شناخت خوبی از تمامی آپشن هات داشته باشی. یه راه دیگه اینه که بشینی و سایت اداره مهاجرت رو زیر و روو کنی که آخرش هم ممکنه مطمئن نباشی آیا راه حل دیگه ای برای من هست یا نه.
    خیلی از افراد چرا وکیل میگیرن؟ چون کیس اونها خیلی پیچیده اس یا دنبال یکروشی هستن که کیس اونها رو معتبر کنه و یه وکیل که به تمام زیر و بم کار آشنا باشه شاید راه حلی به ذهنش برسه که اونقدر ها هم واضح و شفاف نباشه.

اون 5 - 6 وکیل دید خوبی بهت میدن.
    من خودم یادمه از چند نفر سوال کردم و دیدم نخیر آقا ، هرکی یه چی میگه و نمیشه روو این حرفها حساب کرد. رفتم وکیل اول بهم گفت تو شانسی نداری ، رفتم دوم کلی ناله زد ، رفتم سومی خانم وکیل رفته بود خونه اون روز !!! رفتم چهارمی روی میز منشی یه نوشته بود که حق مشاوره 50 هزار تومن (سال 2010 ، دلار آمریکا بود حدودا 1000 تومن --- به عبارتی فک کن بری الان و طرف بگه حق مشاوره 250 هزار تومن !)
    من یه لحظه قاط زدم که بابا این میخواد برای نیم ساعت ناله زدن و نمیشه گفتن و راه حل نداره منو تیغ بزنه؟
    پاشدم برم ، یه لحظه گفتم این بابا باید یه چیزی بدونه که اینو اینجا گذاشته وگرنه اینجا مردم قاطی میکردن !

خلاصه رفتم تو و نشستم باهاش جرف زدم وطرف با حوصله همه چی رو برام توضیح داد و آخرش هم گفت اون نوشته اونجا گذاشتم که کسی که جدی نیست پاشه بره.

این فروم جای خوبی برای تبادل نظر و اطلاعات گرفتن هست ولی اطلاعات مهم و حیاتی رو بهتره خودت بری و دست اول گیر بیاری. چه میدونی افرادی که پشت این آیدی ها نشستن چقد تو باغ هستن و میفهمن.
    خیلی ها داستان هایی که از عمو جانشون یاد گرفتن رو میان مینویسن و خلقی رو گمراه میکنن.

من هم در خصوص سیستم نمره دهی و امتیاز دهی جدید از رفقام خیلی شنیدم ولی هرچی بگم میشه یه سری شنیده ها و حرفهای درجه 2
    پیشنهاد میکنم به جای اینکه دنبال راه حل راحت و هلو برو تو گلو باشی ، پاشو برو دنبالش و از چند نفر که از این راه نون میخورن اطلاعات بگیر
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Simge نمایش پست ها
    من یه هندی رو دیدم که برنامه نویس بود و همه تحصیلات و تجربه اش هم در هند بود و تونسته بود با work permit به کانادا بیاد، اما حدس می زنم کانکشن داشته خصوصا که هندی های زیادی مهندس کامپیوتر هستند.
    هندیها به علت مساله زبان تا حدود زیادی در این زمینه جلوتر از کشورهایی مثل ایران با زبان غیر انگلیسی هستند و به علاوه زیرساختهای شرکتهای آی تی و کامپیوتری در هند و ارتباط آنها با شرکتهای خارجی با ایرانیها قابل مقایسه نیست متاسفانه. مساله کانکشن هم بیشتر به همین ارتباطات وسیع برمیگردد به گونه ای که در شرکت هندی نیز این ارتباطات از قبل به نسبت وسیع وجود دارد و بسیاری از موارد از قبل همکاریهایی با شرکت مورد نظر یا شرکتهای نزدیک به آن از مدتها پیش داشته اند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ممنون
    اگر با زبان انگلیسی مشکلی ندارید بدون کمک گرفتن از کسی و تنها با مطالعه وبسایت رسمی مهاجرت میتونید همه اطلاعاتی که میخواهید رو بدست بیارید و اقدام کنید،اگر احساس میکنید که مطالب وب سایت رو متوجه نمیشید پیشنهاد من اینست که به جای مراجعه به وکیل زبانتون رو تقویت کنید

Junior Member

در مورد شغل برنامه نویسی و حوزه وب سایت سوالی داشتم
    بازار کار و شانس استخدام این متخصصین چقدر هستش ؟
    میدونم که بین صنف های مختلف درصد شانس استخدام و داغ بودن بازار کار فرق می کنه ! ( مثلا شانس استخدام فروشنده , خدمات نسبت به مهندسین )
    از اون جهت این سوال رو پرسیدم , که صد البته نسبت به تخصص و مهارت فرد این شانس متغییر هستش ...
    البته من یک دید کلی رو از دوستان میخوام و در مورد کلیت قضیه سوال داشتم ؟!
    و اینکه nationality و ایرانی بودن چقدر برای این کارفرماها اهمیت داره
    با تشکر
    مرگ ما زمانی فرا میرسه که در زندگی هیچ انگیزه ای نداریم !

در مورد شغل برنامه نویسی و حوزه وب سایت سوالی داشتم
    بازار کار و شانس استخدام این متخصصین چقدر هستش ؟
    میدونم که بین صنف های مختلف درصد شانس استخدام و داغ بودن بازار کار فرق می کنه ! ( مثلا شانس استخدام فروشنده , خدمات نسبت به مهندسین )
    از اون جهت این سوال رو پرسیدم , که صد البته نسبت به تخصص و مهارت فرد این شانس متغییر هستش ...
    البته من یک دید کلی رو از دوستان میخوام و در مورد کلیت قضیه سوال داشتم ؟!
    و اینکه nationality و ایرانی بودن چقدر برای این کارفرماها اهمیت داره
    با تشکر
    ایرانی بودن یا نبودن هیچ تاثیری نداره،اینجا کارفرماها میخوان کارشون راه بیفته دنبال ملیت و نژاد نیستند,کسی نمیتونه شانس استخدام شما رو تخمین بزنه چون هزار و یک عامل موثر وجود داره بعلاوه شانس بودن در مکان مناسب و در زمان مناسب

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)