صفحه 183 از 186 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط DDF نمایش پست ها
    عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی

ممنون میشم که با توجه به تجربه های ارزشمند خودتون منو راهنمایی بفرمایید :

من دارای مدرک PHd زمین شناسی تکتونیک از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال هستم، متاهل هستم و همسرم هم فوق لیسانس زمین شناسی مهندسی داره. ۳۲ سالمه و میخوام برای کانادا اقدام کنم. میخواستم بدونم که توی رشته من امکان یافتن کار هست؟ وضعیت زندگی برامون چه طور میشه؟ البته من هم در رشته خودم سابقه کار و پژوهش دارم و هم اینکه بعنوان مدیر آموزش و معلم سال هاست (۱۰ سال) سابقه فعالیت دارم.

پیشاپیش از شما تشکر می کنم
    امکان یافتن شغل PhD بیس و با مدرک و سابقه غیر کانادایی بسیار محدود است. همین الان میتوانید در سایتهای انلاین شغل یابی ، تعداد پوزیشنهای ایالتهای مختلف در زمینه PhD زمین شناسی و ریکوایرمنتهای لازم را ببینید و این به شما ایده ای حواهد داد که چه میزان رقابت برای پیدا کردن پوزیشن های محدود ممکن است وجود داشته باشد. اغلب این موارد هم بدون در نظر گرفتن توان رقابتی محدودتر از قبیل زبان؛ مدرک و سابقه کانادایی و وضعیت اقامت یا تابعیت فرد و فقط نسبت میزان اپلیکنت به متقاضی قابل تحلیل اولیه است.
    در صورت توان تامین مالی قبل از پیدا کردن شغل ممکن است بتوانید دوران گذاری را با کسب مهارتهای لازم در قالب دوره های تخصصی یا یک برنامه تحصیلی یکساله مثلا طی کنید و شغل تخصصی خود را بیابید که البته در صورت یافتن شغل تخصصی و امکان سازگارشدن با محیط کار به لحاظ ارتباط متقابل و ماندگاری در سیستم می توانید به ادامه امیدوار باشید. در هر حال به همان نسبت که داشتن شغل می تواند نگرانیهای را به میزان زیادی نسبت به ایران مثلا کاهش دهد، نداشتن منبع درآمدی و شرایط سنی و مدرک و سابقه برای برخی افراد در صورت پیدا نکردن شغل در میان مدت و برخی کوتاه مدت ممکن است به مراتب سخت تر از ایران باشد و با وضعیت فعلی دلار امکان تامین هزینه ها از سرمایه گذاریهای ریالی قبلی نیز در طولانی مدت فراهم نباشد. به این جهت توصیه من به افرادی نظیر شما اینستکه بدون ملاحظه ریسک ننمایند و جداقل به شکلی که بتوانید چند ماه بدون منبع درآمدی و بدن از بین بردن تمام سرمایه زندگی و پلهای برگشت اقدام کنید وشانس خود را امتحان کنید ولی اگر این تجربه به امید یافتن شغل در کوتاه مدت و از دست دادن موقعیتهای خوب شغلی در ایران و نظایر آن به دست می آید ممکن است به نتیجه دلخواه منجر نشود و در این صورت امکان جبران آن نیز به سادگی نخواهد بود به ویژه اگر در بین خانواده های طبقه متوسط و پایین به لحاظ مالی و نه توانمند قرار دارید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil-mazandaran university

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

سلام.
    من مدرک ارشد مهندسی عمران دارم و حدود سه سال سابقه‌ی کار در ایران و هفت سال تدریس در دانشگاه.
    قصدم این هست که با پذیرش تحصیلی mba اقدام کنم و بعد از اومدن دنبال کار مهندسی بگردم.
    آیا با مدرک ایران ابتدای کار امکان یافتن کار هست؟ یا حتما باید دوره هایی رو گذروند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط malkemid نمایش پست ها
    سلام.
    من مدرک ارشد مهندسی عمران دارم و حدود سه سال سابقه‌ی کار در ایران و هفت سال تدریس در دانشگاه.
    قصدم این هست که با پذیرش تحصیلی mba اقدام کنم و بعد از اومدن دنبال کار مهندسی بگردم.
    آیا با مدرک ایران ابتدای کار امکان یافتن کار هست؟ یا حتما باید دوره هایی رو گذروند؟
    مدرک اهمیت کمتری داره به نسبت مهارتهای فنی و سابقه کار. ببینید چه کاری بلد هستید و آیا مهارتهای کاری لازمه را در آن کار دارید یا نه. تدریس عمران در دانشگاه چیزی به مهارتهای رشته مهندسی عمران اضافه نمیکنه.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط malkemid نمایش پست ها
    سلام.
    یعنی شما میخوای پذیرش MBA بگیری بعد باهاش ویزا بگیری بعد بری دنبال کار؟
    1. وقتی شما میخوای پذیرش MBA رو قبول کنی ازت میخوان 3 یا 5 هزار دلار به حساب دانشگاه نقد بریزی
    2. کار برای عمران یکم سخت پیدا میشه ، اگه اوکی هستی که مثلا از کارهای پایین تر شروع کنی مثل نقشه کشی و .... احتمالش بیشتر میشه
    3. تدریس در دانشگاه نمیدونم چقدر ارزش داره چون کار حرفه ای محسوب نمیشه و از طرفی شرکت های مهندسی دنبال استاد دانشگاه گرفتن نیستن

من آدم هایی رو دیدم اینجا که با فوق عمران از ایران و با 5-6 سال سابقه تونستن کار تو کانادا بگیرن ولی یه 6 ماهی دنبالش بودن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام
    من 40 ساله هستم وPR دارم و تا چند ماه دیگه با همسر وقرزند خردسالم به کانادا خواهم آمد.
    با توجه به قیمت ارز پس انداز زیادی همراهنخواهم داشت.
    متاسفانه علی رغم مدرک تحصیلی مهندسی, تخصص خاصیندارم.
    تصمیم دارم یک سری دوره های فنی و حرفه ای درکانادا بگدرانم تا بتوانم سریع تر وارد بازار کار بشوم.
    خیلی ممنون می شوم از دوستان بفرمایند چه حرفهای را توصیه می کنند با توجه به شرایط بنده.
    سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط olivertwist نمایش پست ها

سلام
    من 40 ساله هستم وPR دارم و تا چند ماه دیگه با همسر وقرزند خردسالم به کانادا خواهم آمد.
    با توجه به قیمت ارز پس انداز زیادی همراهنخواهم داشت.
    متاسفانه علی رغم مدرک تحصیلی مهندسی, تخصص خاصیندارم.
    تصمیم دارم یک سری دوره های فنی و حرفه ای درکانادا بگدرانم تا بتوانم سریع تر وارد بازار کار بشوم.
    خیلی ممنون می شوم از دوستان بفرمایند چه حرفهای را توصیه می کنند با توجه به شرایط بنده.
    سپاس فراوان
    مدرک تحصیلی مهندسی تون چی هست ؟ سابقه چه کاری دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    مدرک تحصیلی مهندسی تون چی هست ؟ سابقه چه کاری دارید؟
    سلام
    ممنون از شما
    لیسانسم برق بوده و ارشدم صنایع
    متاسفانه سابقع کارم همیشه اداری بوده ..ناظر ساختمان , برنامه ریزی تولید, سرپرست محصول و در کل کارهای غیر طراحی و فنی.
    نرم افزار هم فقط آفیس
    سپاس فراوان

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

سلام به همگی .آیا اینجا کسی در مورد کار گفتار درمانی اطلاعی داره؟مثلا از ایرانیا در کانادا می شناسین کسی رو که در این زمینه مشغول به کار باشه؟ ممنون میشم اطلاع بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط olivertwist نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از شما
    لیسانسم برق بوده و ارشدم صنایع
    متاسفانه سابقع کارم همیشه اداری بوده ..ناظر ساختمان , برنامه ریزی تولید, سرپرست محصول و در کل کارهای غیر طراحی و فنی.
    نرم افزار هم فقط آفیس
    سپاس فراوان
    باید یک فیلد رو انتخاب کنید بر اساس علاقه هاتون و از صفر شروع کنید،مثلا در زمینه برق میتونید یکی از رشته های وابسته رو انتخاب کنید،چون سابقه کار وپول زیاد ندارید باید با کار جنرال شروع کنید تا از عهده زینه ها بر بیایید

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash52 نمایش پست ها
    سلام به همگی .آیا اینجا کسی در مورد کار گفتار درمانی اطلاعی داره؟مثلا از ایرانیا در کانادا می شناسین کسی رو که در این زمینه مشغول به کار باشه؟ ممنون میشم اطلاع بدین
    این وب سایت رو ببینید

https://www.sac-oac.ca/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)