صفحه 4 از 186 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

ممنون از تاپیک خوب.

من به شخصه تلاش ام اینه که در این دو سال و اندی که باید منتظر بمونم تا پروسه مهاجرت کامل شه در اروپا ادامه تحصیل بدم و یه مستر دیگه بگیرم. از دانشگاه های خوبی هم پذیرش گرفته ام. آیا واقعا مدرک اروپایی اونجا بی اعتبار هست؟؟! یعنی بهتره این دو سال رو صبر کنم و در کانادا وارد دانشگاه بشم تا شبکه خوبی برای کاریابی هم پیدا کنم؟

با سلام به همه دوستان و ممنون از راهنمای های خوبتان
    سوال من اینه که اگه دوستانی که انجا هستند می توانند راهنمایی کنند که حداقل در چه رشته هایی بازار کار خوب وجود داره تا در دانشگاه دنبال ان رشته ها برویم .
    2- بهتره که از دوباره لیسانس شروع کرد یا فوق؟
    3- ایا واقعا گرفتن پذیرش از ایران راحتتره!!!!؟ اگه اینطوره که اینجا اقدام کنیم!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nikaaa نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و ممنون از راهنمای های خوبتان
    سوال من اینه که اگه دوستانی که انجا هستند می توانند راهنمایی کنند که حداقل در چه رشته هایی بازار کار خوب وجود داره تا در دانشگاه دنبال ان رشته ها برویم .
    2- بهتره که از دوباره لیسانس شروع کرد یا فوق؟
    3- ایا واقعا گرفتن پذیرش از ایران راحتتره!!!!؟ اگه اینطوره که اینجا اقدام کنیم!
    دوست عزیز همونطور که در این تاپیک ذکر شد بیش از اینکه دنبال رشته مناسب باشید سعی کنید زبان خودتون رو قوی کنید. همه رشته ها بازارکار خودش رو داره. بطور کلی زوم کردن روی رشته خاص یا نوع کار خاص مهمترین دلیلی است که مانع پیداکردن کار میشود چه در ایران چه در کانادا.

تحصیل مجدد در مقطع لیسانس بسیار هزینه بر است و بورس هم که معمولا برای مقطع لیسانس نمیشود گرفت. فوق اگر با فاند همراه باشد ارزش دارد که لااقل هزینه زندگی تان را تامین کند.
    پذیرش گرفتن از ایران بهیچ وجه راحت تر نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Arpej نمایش پست ها
    ممنون از تاپیک خوب.

من به شخصه تلاش ام اینه که در این دو سال و اندی که باید منتظر بمونم تا پروسه مهاجرت کامل شه در اروپا ادامه تحصیل بدم و یه مستر دیگه بگیرم. از دانشگاه های خوبی هم پذیرش گرفته ام. آیا واقعا مدرک اروپایی اونجا بی اعتبار هست؟؟! یعنی بهتره این دو سال رو صبر کنم و در کانادا وارد دانشگاه بشم تا شبکه خوبی برای کاریابی هم پیدا کنم؟
    مدرک اروپائی بی اعتبار نیست ولی اصل قضیه تحصیل با هدف اینست که شما فرصتی برای مطالعه بازارکار از نزدیک داشته باشید و شبکه تماس خودتان رو گسترش بدهید. از این نظر حضور در اروپا کمک خیلی زیادی به پیداکردن کار در کانادا نخواهد کرد.

مرسی از جواب شما
    ولی من در پستهای قبلی خوندم که دانشگاه کسانی را کهpr دارند reject می کنه !!!!!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture - Kashan Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مزیت فوق لیسانس خوندن در همینه که بدون احتیاج به وام شما کمک هزینه یا بورس میتونید بگیرید که مبلغش هم بمراتب بیشتره از وام 700-800 دلاری و با کار کردن همسرتون هم تغییری نمیکنه. پس دادن هم نداره. بنظر من فوق خیلی هم overqualify نمیکنه. دکترا چرا ولی کارهائی که به فوق میدن معمولا همون نوعی است که به لیسانسه ها میدن. تازه اگر در حال تحصیل دنبال کار پائین تر میگردید مجبور هم نیستید مستر خوندنتون رو در رزومه تون ذکر کنید.

در مورد کار مجانی یا volunteer هم این رو خیلی دست کم نگیرید. آشنائی داشتیم که در تورنتو لند کرد و رشته اش معماری بود. نه ماه یک دوره ویژه رو در رشته خودش در یک کالج گذراند و بعد از همون طریق بعنوان انترن یک کار volunteer (بدون حقوق) در این رشته در یک شرکت پیداکرد. بعد از چند ماه از کارش خیلی راضی بودند و بطور رسمی استخدامش کردند.

سلام دوست عزيز ميشه اطلاعات اون دوره ويژه كه آشناتون گذروندن رو لطف كنيد من هم معماري خوندم و در تلاش براي رفتن
    ممنون
    ویرایش توسط Pearson : April 17th, 2011 در ساعت 01:42 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics at olum v tahghighat fars

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    - نظر ما این است که یادگیری زبان فرانسه بحد کاربردی و نه ارتباط برای خرید چیزی ! زمانی بین 3-5 سال میگیرد
    راستش می ترسم تا زبانمون رو تقویت می کنیم قانون عوض شه و بگن مزاحم نشید!!!!!!
    ویرایش توسط Pearson : April 17th, 2011 در ساعت 01:43 PM

سلام
    بازم دوستان كبكي مثل هميشه گل كاشتن در زمينه ايجاد يك تاپيك مفيد و كاربردي
    جالبه كه موضوعات مطرح شده در خصوص پيدا كردن كار ، چه جنرال چه تخصصي ، در كبك و بالاخص شهر مونترال شبيه خاطرات يكي از دوستانم بود كه همين دردسرها رو در شهر كلگري كشيده بود . به نظر من تمام كانادا آسمونش همين رنگه .مهم اينه كه با چه هدفي و مهمتر از اون با چه سطح توقعي ميخوايم پا به _ بقول دوستمون مدينه فاضله _ بزاريم . خداييش چرا داريم كارو زندگيمون رو ول ميكنيم ميريم يه گوشه دنيا .خيلي از دوستان همين فروم از لحاظ موقعيت اجتماعي همينجا شرايط بسيار مناسبي هم دارن ولي واسه بدست اوردن چيزهاي ديگه ( ....)دارن ميرن و سختيش هم بجون و دل ميخرن.بگذريم... فراموش نكنيم اون مثال آفريقايي رها شده در فرودگاه رو .به نظر من _ البته با توجه به صحبتهاي دوستان عزيزمون كه الان كانادا تشريف دارن _ در نظر گرفتن چند تا نكته واسه ما ميتونه مهم باشه :
    قبل از رفتن :
    1- زبان رو تا قبل از رفتن تا جايي كه امكان داره تقويت كنيم
    2-بقول فرمايش آرتين عزيز هر چه بيشتر پول بهمراه ببريم بهتر . اينطوري شايد ( در بدترين حالت )واسه 1 يا دوسال خيالمون راحت تره واسه درس خوندن يا پيدا كردن كار
    3-دوستاني هم كه تخصص هاي تئوري دارن به فكر يادگرفتن تخصص عملي باشن
    بعد از رفتن:
    1- بازم تقويت زبان
    2-پيدا كردن يك دوره تخصصي كوتاه مدت ترجيحا مرتبط با رشته تحصيلي و سابقه كار قبلي جهت تسريع در پيدا كردن كار
    3- مهمتراز همه : نااميد نشدن
    براي پيشرفت و پيروزي سه چيز لازم است اول پشتکار، دوم پشتکار، سوم پشتکار. «لرد آويبوري»
    بازم ممنون از دوستاني _ آرتين و علينژاد و ghlobe عزيز _ كه مارو از تجاربشون بهره مند ميسازن

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

اول اینکه روی بحث ما با اون دسته خانواده هایی هست که دارایی بین 20 تا 30 هزار دلار دارند که وارد کانادا میشن به امید جذب شدن سریع در بازار کار ونه سایرینی که همین الان تو ایران زندگی خوبی دارند و از زندگی شون لذت میبرن و براشون واقعا" فرقی نمیکنه کجا باشن چون پول رو دارن !
    دوم اینکه اتفاقا" همین فرهنگ تحصیلی ما ایرونی ها باعث شده که رقابت تو پذیرش دانشگاههای اینجا بشدت بره بالا و اون دانشگاههایی که تا دیروز به اسم دانشگاهتون کاری نداشت ، امروز اگه از شریف معدل 12 داشته باشی قبولت میکنه و اگه تهران جنوبی باشی معدلت 16 باشه ریجکتی ! چون تقاضا رفته بالا و اساتید کل ایرونیها رو دیگه میشناسن !
    سوم اینکه آدمهای استثنایی هر جای دنیا کارشون درسته و ما بحثی با اونا نداریم ... میدونیم که ایرونی های موفقی هم هستن که تو IBM-NASA-... یا رئیس همین Dollarma هستن که البته ایرونی استخدام نمیکنن !!
    چهارم اینکه ، درس خوندن اینجا یه مخ آزادمیخواد که ساپورت مالی هم باشه چون باید واقعا"نحوه تحصیل در ایران رو فراموش کنید ! شما اینجا با یه لهجه انگلیسی و فرانسه و روش تدریس کاملا" متفاوت روبرو هستید . نحوه آزمون بر اساس فعالیت شما است که عملا" با IELTS و TEF نمیشه نتیجه مناسب گرفت !

و اما : ما ایرونیها بیش از آنکه در اینجا کامیونیتی و بافت علمی خودمونو ارتقا بدیم ، با خودمون اون Culture ادعا و توهم ایرونی همجا برتر است و دید بالا به پائینمونو به دوش میکشیم و هر جا نامی از کوروش و... میشه سینه سپر میکنیم ! نتیجه اینه که برای گرفتن یه کار ساده باید اونقد وقت و فشاری رو سپری کنیم که یه جوون 14 ساله هایتی ایی با مدرک تحصیلی 5 ابتدایی با یه تلفن سکه ای بدست میاره !!

ApplyAbroad Veteran

عليرغم اينكه اين تاپيك از ديروز ايجاد شده است ولي خيلي پر محتوا و كاربردي است .
    باز هم منتظر پستهاي دوستان خوبمان كه ساكن كبك هستند هستيم و مطمئنيم توضيحات جامع شما به ما بينش خوبي قبل از ورود به كبك مي دهد. سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)