صفحه 55 از 186 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در كانادا (به روایت دوستان ساکن كانادا) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط parisam نمایش پست ها
    دوست عزيز علت اينكه كسي جواب ايشون رو نداده اينه كه وقتي يك پست از يك حدي بي محتواتر ميشه ارزش پرداختن رو نداره بهترين جواب ناديده گرفتن اون هست به همين دليل من روي پست شما جواب ميدم
    ضمن اينكه همانطوريكه خودتون اشاره كرديد اكثر قشر مهاجر افراد تحصيلكرده و يا بهتر بگم متخصصين اين مملكت هستند و قطعا اينقدر باهوش هستند كه در مورد همچين گفتارهايي به راحتي بتونند قضاوت كنند كسي هم كه فرقش رو نفهمه كه اصلا بهتره انرژي براش صرف نشه چون هرگز نخواهد فهميد. در هر صورت فكر مي كنم هدف از تشكيل اين فروم ايجاد يك فضاي دوستانه جهت تبادل اطلاعات و مشاوره است نه دامن زدن به پست هاي بي محتوا يا بهتر بگم شايعاتي كه ارزش يكبار خوندن رو هم نداره. شخصا ترجيح ميدم به برنامه ريزي براي مهاجرتم سر و سامان بدم به جاي اينكه حق چنين افراد درمونده و بي هدفي را كف دستشون بذارم. كسي كه به عنوان راه حل پيشنهاد ميكنه بليط يكسره به مقصد ايران بگيريد به نظر من آدميه كه براي مهاجرتش هيچ هدف و برنامه ريزي نداره يا جواب دادن به فرد از خود بيگانه اي كه افراد متخصص كشور خودشو بيسواد قلمداد ميكنه چه سودي داره؟ اميدوارم كساني كه اينجوري فكر مي كنند در طرز فكرشون تجديد نظر كنند و اينجوري خودشون و بقيه ايراني ها رو جلوي ملت هاي ديگه كوچك نكنند.
    اكثر ماهايي كه مي خواهيم مهاجرت كنيم در كانادا فاميل و اقوامي داريم و كمابيش از وضعيت اونجا خبر داريم. شخصا اكثر اقوامم در كانادا هستند و اتفاقا در شهرهاي مختلف هم هستند هم مونترال هم ونكوور و هم تورنتو. دخترخاله من با دكتراي علوم آزمايشگاهي الان بعد از 3 سال تو يك بوتيك كار مي كنه و همزمان بصورت غير حضوري درس مي خونه. همينطور يكي ديگر از اقوامم با كارشناسي ارشد مديريت پروژه اون جا بيكار هستند و ..
    ضمن اينكه شنيدم بيشتر كارها بصورت موقتي مثلا 6 ماهه است چون ظاهرا كار به اندازه كافي نيست و براي اينكه تا جاي ممكن به همه كار برسه بصورت شيفتي يعني 6 ماه به مهاجرها كار مي دهند.
    در مورد کشور ما اینقدر سخت گیری کرده و بعد از ورودشون برای متقاضی های مهاجرت هیچ برنامه ای ندارن و توصیه میکنن حالا کار survival انجام بده و در کنارش درس بخون و تخصصت را ادامه بده .اینجا اینقدر مهندس در رشته های خوب (از نظر بازار کار)هست که راننده تراک یا تاکسیه (با احترام به تمام راننده ها)و بعد مدتی هم بکارش عشق میورزه چون میگه دلار در میارم.من اینو میگم که درصد کمی هستند که در کنار کار survival وارد تخصص خودشون میشن اونم با پرداخت هزینه های گزاف .

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار در كانادا (به روایت دوستان ساکن كانادا) + سوالات ديگر دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط karamih نمایش پست ها
    در مورد کشور ما اینقدر سخت گیری کرده و بعد از ورودشون برای متقاضی های مهاجرت هیچ برنامه ای ندارن و توصیه میکنن حالا کار survival انجام بده و در کنارش درس بخون و تخصصت را ادامه بده .اینجا اینقدر مهندس در رشته های خوب (از نظر بازار کار)هست که راننده تراک یا تاکسیه (با احترام به تمام راننده ها)و بعد مدتی هم بکارش عشق میورزه چون میگه دلار در میارم.من اینو میگم که درصد کمی هستند که در کنار کار survival وارد تخصص خودشون میشن اونم با پرداخت هزینه های گزاف .
    اگر بتونید درستون رو ادامه بدهید به این بدی هم نیست. در بیشتر رشته های فنی بازار کار به تدریج رو به بهبوده.

Junior Member Mathematician آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    KNTU-Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در نتیجه دوستان دقت کنند کار غیر مرتبط فقط در صورتی مفیده که برای ساپورت مالی شما در حین تلاش شما برای آماده سازی برای زمینه کاری خودتون باشه. مثلا اینکه شما دارید دو سال درس میخونید که یک مدرک کانادائی بگیرید و در حین اون کار غیر مرتبط انجام میدید تا از نظر مالی خودتون رو ساپورت کنید. اینکه شما فرضا دو سه سال فقط بیهدف دنبال کار بگردید و در اون بین در بوتیک هم کار کنید نکته مثبتی برای رزومه تون نیست.
    بنده منظورم همین طرزنگاه و برنامه ریزی برای کار تو رشته تخصصی خودمون بود. در هر حال به نظر من نفس این وقفه ۲-۳ ساله شبیهه ۲ سال سربازی هستش. چون هم در سربازی و هم در این ۲-۳ سال اختلاف تا رسیدن به سیستم تحصیلی یا کاری خارج ، ما به معنای واقعیی تحصیل یا کار در رشته خودمون نمیکنیم و صرفن داریم زمینه سازی رسیدن به سیستم تحصیلی یا کاری خارج میکنیم .
    ? Can you use your math knowledge in your life

مساله بعدی برای کار در اینجا networking میباشد که در خود روزنامه ها و مقالات اشاره شده که 80 درصد استخدامها از این طریق انجام میشه.متاسفانه این قضیه در مورد هموطنهای ما بندرت اتفاق میفته چون هموطنهای گرامی معمولا در کمک کردن و مشکل هموطن رو حل کردن ، کوتاهی میکنن.البته با احترام به تمام عزیزان اینرا عرض کردم چون مثلا شما وقتی وارد اداره ای شدید و دیدید که بیشتر کارمندا چینی هستند و بعضیهاشون هم با زبان افتضاح دارن کار میکنن یقینا networking خوب پشت قضیه هست موردی که در مورد ایرانیها امکان نداره اتفاق بیفته.

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    برام جالبه هیچکس از بچه های فروم به توهین های این دوست محترم به قشر تحصیلکرده ایرانی واکنش نشون ندادقضیه پختن قورباغه حتما شنیدیدواقعا هممون داریم بی تفاوت میشیمیه زمانی اگر کسی حرف رکیک تو فروم میزد باهاش برخورد میشد نه اینکه پستش ویرایش بشه و مدیریت ازش تشکر هم بکنهدر هر حال دوستان عزیزدر مجموع کانادا برای زندگی جای خوبیه و نگران نباشیدسعی تلاش کنید حتما موفق میشیدمیگن برای آنکه میفهمد توضیحی لازم نیستو بری آنکه نمیفهمد هر توضیحی اضافه استفکر میکنم اگر تو فروم نباشم بهتر باشه و این آخرین پستم بشه مفید ترمامیدوارم یه روزی بیاد که بتونیم بهم احترام بذاریم و به خودمون و فرهنگمون و کشورمون افتخار کنیمموفق موید باشید
    واقعا حیفه که تاپیک به این خوبی که دوستان خوبمون آقای علی نژاد وحناب آرتین تجربیات مفیدشون رودراختیاربقیه قرار میدن با منفی بافی عده ای اندک ازمسیراصلی خودش خارج بشه وانگیزه وانرژی دوستان خوبمون رو ازشون بگیره بهتره یکم واقع بین باشیم اگه گفته های این دوستان نبود هیچکدوممون مثل الان به فکربالا بردن سطح زبان و تخصص وحتی گرفتن پذیرش ازیک دانشگاه قبل ازورود به کانادا یا تطبیق مدارکمون نبودیم بهتره یادمون نره این دوستان راه درست رو نشونمون دادن که بهتر برنامه ریزی کنیم حالا اگرتشکرنمیکنیم حداقل با پست های بی محتوا وبه دورازاحترام دوستانمون رونرجونیم

با نظرشما موافقم قبلا مدیران فروم برای مفید بودن تاپیکها به کاربرانی که سوال تکراری می پرسیدن تذکرمیدادن چه برسه به اینکه کسی بخواد نظرمخالف خودش رو با توهین وبی احترامی به بقیه بیان کنه

من که هیچوفت تاپیک خوب اصول مصاحبه رو فراموش نمیکنم وقبولی تو مصاحبه رو مدیون شما هستم واین فروم همیشه به افراد دلسوزی مثل شما احتیاج داره
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام به دوستان ... توهين برخي دوستان رو ديديم و اخطار هم داده شده ... ولي در كل مطلب يك پست با اصلاح يكي دو جمله ميشه كل مطلب رو حفظ كرد ... هر شخصي كه پستي مينويسه يه مطلب جديدي رو يادآور ميشه و نماينده يه عده از افرادي هست كه اون تفكر رو دارن! بايد مجال و فضاي طرح مطالب داده بشه ولي توهين نبايد بشه (همه قبول داريم)!!!
    يه نكته ديگه بالاخره مطرح كردن اين مسائل و واقعيتهايي كه دوستان باهاش مواجه بودن بسيار سخت هست! مطمئنا آرتين عزيز و جناب alinejad هم به اين موضوع واقفن! كمي صبر و متانت و البته جا نزدن ميشه حركت خود رو ادامه داد ...
    باز هم اگه چيزي از چشم مديران دور ميمونه گزارش بدين تا برخورد لازم بشه!
    اين پست از parisam عزيز تقريبا جواب كامل رو داده: http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post473325
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

اولاً که قصد بنده جنگ و دعوا نبود، بلکه دوستی و کمک به دوستان بود!
    در مورد مهندسان و پزشکان ایرانی عین حقیقت رو گفتم، حاضرم قسم بخورم شواهد خودم رو عرض کردم!
    در سیستم دموکراسی، شما آزاد هستید نظرات و شواهد خودتون رو بدون س....ا..ن.س.....--سو..ر بگید!
    شما اصلاً ظرفیت شنیدن و دیدن نظرات مخالفتون رو ندارید دوستان!
    اگر مهندسان ما به قول شما خیلی باسوادند، پس چطور نمیتونند یک پالایشگاه، نیروگاه، کارخانه یا ... را بدون کمک و استفاده مهندسان خارجی، طراحی و راه اندازی کنند؟
    چرا وقتی 5 تا دکتر مختلف میریم، هر کدوم حرف دکتر قبلی رو تکذیب میکنه و حرفهای هرکدامشان متفاوت هست؟ بنده این موضوع رو فقط در ایران دیدم!
    بازم عرض میکنم، منظورم همه نیستند، بلکه اکثریت هستند!
    من خودم شاغل هتل بودم میدیدم که در تمامی پروژه های صنعتی ار مهندسان خارجی کمک میگرفتند! پس جبهه گیری و به قول شما جنگیدن با حقایق چرا؟
    دوستان عزیز شما انتظارتان خیلی بالاست آخه! شما انتظار دارید در بدو ورودتان به کانادا صاحب شغل شوید؟ آن هم با مدرک تحصیلی و سابقه کار یک کشور دیگه؟؟؟؟ در ضمن خود کانادایی های بیچاره هم تو فرمهاشون به صراحت اشاره کردند که نباید انتظار داشته باشید که در بدو ورودتان شاغل شوید! حتی شما میبایست زیر آن برگه را به معنی پذیرفتن آن امضا کنید وگرنه پرونده شما بازگردانیده میشود!
    شمایی که حاضر نیستید فقط 2-3 سال زحمت بکشید و دندون روی جگر بگذارید، فکر نمیکنم بتونید موفق بشید! من این حرفهارو به برادر خودم هم میزنم دوستان! من در این مورد بین شما و برادرم فرقی نگذاشتم، یعنی به اندازه برادرم به شما احترام میگذارم و دوستدار پیشرفت شما هستم! چیزی که هر انسان عاقلی دوست داره!

امیدوارم من رو ببخشید اگر حس کردید به کسی توهین کردم، شاید حق با شما باشه اما من نظر خودم رو دادم!
    طرف اصلی صحبتهایم هم به دوستان مهمانی بود که با سرج در اینترنت به این صفحه می آیند و با خواندن این پستهای ناامید کننده،افسرده میشوند و بنده فقط میخواستم بگم که اصلاً اینطور نیست! نمیگم دوستان خدایی نکرده دروغ میگویند، دوستان هم نظرات و تجربیات خودشان را فرمودند، اما حقیقتی که من دیدم و شنیدم کاملاً متفاوت از صحبتهای چندتا از دوستان هست! هر چند موضوع کاریابی نه تنها در کانادا بلکه در کل دنیا یه مسئله ایست که از شخص به شخص، شغل به شغل و هزاران فاکتور دیگه متفاوت هست!
    ممکنه برای شماهایی که اینجا تشریف میاورید و زحمت میکشید و کامنت میگذارید، کار نباشد، اما کسانی که مشغول به کار هستند، وقت نوشتن و خواندن اینجور سایتها را نداشته باشند! برای همین نظرات مخالف شما کمتر است!
    امیدوارم که شما هم شاغل شوید، صد البته شغلی که برازنده شماست!
    در ضمن آشپزی هیچ ایرادی ندارد و بنده خودم سرآشپز هستم و عاشق این شغل هستم!
    ویرایش توسط globaltourism : July 22nd, 2011 در ساعت 06:17 PM

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    در مورد مهندسان و پزشکان ایرانی عین حقیقت رو گفتم، حاضرم قسم بخورم شواهد خودم رو عرض کردم!
    در سیستم دموکراسی، شما آزاد هستید نظرات و شواهد خودتون رو بدون س....ا..ن.س.....--سو..ر بگید!.........
    اشتباه نکنید شما اینجا میتونید نظرات شخصی خودتون روآزادانه بیان کنید اما بااحترام به نظردیگران وبدون توهین ومطمین باشیدکه حذف نمیشه
    به شماتوصیه میکنم به جای قضاوت کردن وتصمیم گیری عجولانه صفحات اول این تاپیک روحتما بخونید اگرکمی واقع بین باشید متوجه میشید که دوستانی که اینجا پست مینویسن قصدشون فقط گفتن حقایق است که اون عزیزانی که قصددارن مهاجرت کنن با برنامه ریزی کامل این کاررو انجام بدن نه اینکه کلا پروسه مهاجرتشون رولغوکنن وهمینطور که قبلا توپستهاشون هم نوشتن تجربه هاشون روتجربه نکنن
    به اون دوستان مهمانی هم که با خوندن این پستها افسرده وناامید میشن توصیه میکنم بهتره اصلا مهاجرت نکنن چون به یکسال نکشیده باید بلیط برگشت به ایران روتهیه کنن مهاجرت با افسردگی وناامیدی درتضاد است.
    واگرفکرمیکنید بقیه این ادعای دوستی وکمک رو ازشخصی که به این راحتی به مهندسین وپزشکان هموطنش توهین میکنه واونها رو بیسواد میخونه باورمیکنن وبا روی باز قبول میکنن سخت در اشتباهید تجدیدنظربفرمایید
    ویرایش توسط shamim-b : July 22nd, 2011 در ساعت 07:44 PM
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    در سیستم دموکراسی، شما آزاد هستید نظرات و شواهد خودتون رو بدون س....ا..ن.س.....--سو..ر بگید!
    شما اصلاً ظرفیت شنیدن و دیدن نظرات مخالفتون رو ندارید دوستان!
    اگر مهندسان ما به قول شما خیلی باسوادند، پس چطور نمیتونند یک پالایشگاه، نیروگاه، کارخانه یا ... را بدون کمک و استفاده مهندسان خارجی، طراحی و راه اندازی کنند؟
    چرا وقتی 5 تا دکتر مختلف میریم، هر کدوم حرف دکتر قبلی رو تکذیب میکنه و حرفهای هرکدامشان متفاوت هست؟ بنده این موضوع رو فقط در ایران دیدم!
    بازم عرض میکنم، منظورم همه نیستند، بلکه اکثریت هستند!
    من خودم شاغل هتل بودم میدیدم که در تمامی پروژه های صنعتی ار مهندسان خارجی کمک میگرفتند! پس جبهه گیری و به قول شما جنگیدن با حقایق چرا؟
    دوستان عزیز شما انتظارتان خیلی بالاست آخه! شما انتظار دارید در بدو ورودتان به کانادا صاحب شغل شوید؟ آن هم با مدرک تحصیلی و سابقه کار یک کشور دیگه؟؟؟؟ در ضمن خود کانادایی های بیچاره هم تو فرمهاشون به صراحت اشاره کردند که نباید انتظار داشته باشید که در بدو ورودتان شاغل شوید! حتی شما میبایست زیر آن برگه را به معنی پذیرفتن آن امضا کنید وگرنه پرونده شما بازگردانیده میشود!
    شمایی که حاضر نیستید فقط 2-3 سال زحمت بکشید و دندون روی جگر بگذارید، فکر نمیکنم بتونید موفق بشید! من این حرفهارو به برادر خودم هم میزنم دوستان! من در این مورد بین شما و برادرم فرقی نگذاشتم، یعنی به اندازه برادرم به شما احترام میگذارم و دوستدار پیشرفت شما هستم! چیزی که هر انسان عاقلی دوست داره!

امیدوارم من رو ببخشید اگر حس کردید به کسی توهین کردم، شاید حق با شما باشه اما من نظر خودم رو دادم!
    طرف اصلی صحبتهایم هم به دوستان مهمانی بود که با سرج در اینترنت به این صفحه می آیند و با خواندن این پستهای ناامید کننده،افسرده میشوند و بنده فقط میخواستم بگم که اصلاً اینطور نیست! نمیگم دوستان خدایی نکرده دروغ میگویند، دوستان هم نظرات و تجربیات خودشان را فرمودند، اما حقیقتی که من دیدم و شنیدم کاملاً متفاوت از صحبتهای چندتا از دوستان هست! هر چند موضوع کاریابی نه تنها در کانادا بلکه در کل دنیا یه مسئله ایست که از شخص به شخص، شغل به شغل و هزاران فاکتور دیگه متفاوت هست!
    ممکنه برای شماهایی که اینجا تشریف میاورید و زحمت میکشید و کامنت میگذارید، کار نباشد، اما کسانی که مشغول به کار هستند، وقت نوشتن و خواندن اینجور سایتها را نداشته باشند! برای همین نظرات مخالف شما کمتر است!
    امیدوارم که شما هم شاغل شوید، صد البته شغلی که برازنده شماست!
    آقای محترم

1-هرکسی عرضه دکتر و مهندس شدن رو نداره هروقت یک مدرک دانشگاهی گرفتی چند سال زحمت کشیدی و تحصیل کردی بیا درمورد تحصیلکرده ها نظر بده.

2- تو یکی از پرتیرازترین روزنامه های شهر مونترال دیدم 3 صفحه اصلی به طرح پل بسیار جالب یه دانشجوی ایرانی اختصاص داده شده بود خیلی خوشحال شدم .

شما از موفقیتهای هموطن های ایرانی ما خبر نداری یا خودتو به خواب زدی؟
    بد نیست یه سرچی در مورد دانشمندان ایرانی ناسا و... بکنی
    بد نیست بدونی چقدر از کرسی های معتبر دانشگاهی در اختیار اساتید ایرانیه

در اینکه تو کشور مشکل زیاده و ما هرروز از تکنولوژی روز دنیا عقب میافتیم شکی نیست اما با اینهمه هنوز هم متخصصان ایرانی حرف برای گفتن دارند

3-بهتره بدونی هر کاربری که تو این فروم میاد از روی بیکاری و علافی نمیاد اینجا تاپیک به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاری یا مهاجرتی برای متخصصان مهاجره
    اقای قلوب و علینژاد و من که تو این فروم از کانادا شرکت میکنیم شاغل هستیم و از اوقات فراغت خودمون برای اطلاع رسانی استفاده میکنیم در ضمن من شخصا از اطلاعات بقیه مهاجرها و تاپیک های دیگه خیلی استفاده میکنم و واقعا مفید هستند.
    بقیه دوستان تو ایران هم همه شاغل هستند چون آدم بیکار نمیتونه از طریق تخصصی بیاد کانادا.

4- تو کانادا به کسیکه حرف رکیک میزنه اجازه بیان نمیدن اگه علاقمند به ادامه این طرز بیان هستید یه کشور مناسب برای مهاجرت پیدا کنید.

5-حرف تون ضد و نقیضه! یکبار میگید اونجا همه دوستام مدیر ارشد و... هستن یکبار میگید "دوستان عزیز شما انتظارتان خیلی بالاست آخه و میخواهید اونجا خدایی کنید" بالاخره دم خروس یا قسم حضرت عباستون باور کنیم

6-""شمایی که حاضر نیستید فقط 2-3 سال زحمت بکشید و دندون روی جگر بگذارید، فکر نمیکنم بتونید موفق بشید!""

این شمایی که میگید کی هستند! اولا همه دوستان قبل از شما اشاره کردند باید چند سال صبر کرد بهتره یه نگاهی به صفحات قبل بیاندازید دوما یه متخصص حداقل انتظارش یافتن شغل تو زمینه تخصصیش هست که کاملا بجاست.

من هم امیدوارم برای آشپزها و بقیه مشاغل و حرفه ها شرایط مهاجرت راحتتر بشه.

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

با سپاس فراوان به همه دوستان
    در این پست آخر ، به دسته بندی مطالب قبل اشاره میکنم :
    - مهاجرت " آغاز زندگی جدید است " همه زندگی قبلی ، کار، دانش ، سرمایه ، روابط و دوستان دوباره باید ساخته شوند که نیاز به تحمل بسیار ، توانایی و تلاش فراوان و البته تحصیل و پول دارد . پس " دوباره " یعنی " دوباره " و این یعنی 30 سال نه 3 سال . یعنی در 30 سالگی اینجا متولد میشوید . پس برابری توقعات و تواناییها بایستی درست شکل بگیرد تا زود بازنده نشوید.
    - عنوان " کار ویا کاریابی " در این فروم به کار تخصصی و در حیطه فعالیت قبلی شما بیان شده والا بقول مدارک کاری کشورم ، دزدی که هفته ای 1 روز هم غارت کند ، " کار" دارد.
    - تمامی مطالب از دید دوستانی بود که " مهاجرت به روش Skill-Worker کرده اند و زندگی حداقل 3 سال اول شان اینگونه بود و صرفا" دید بنده نبوده . در طی این 3 سال هم زبانها را میخوانند ، هم در حال گرفتن مدرک فنی (غیرازدانشگاهی) بوده و هستند و هم کار جنرال میکنند.
    - برای ثابت کردن دانش شان نیاز به وارد شدن به سیستم کانادایی داشتند که تاکنون موفق نبودند. البته قبلا گفتم اگه Connection یابی شود ، به خیلی از مدارک و دانشها ، نیاز نیست ( این موارد در هندیها - چینی ها - عربها و.... الا ایرانیها به وفور دیده میشود )
    - بیان مطالب زندگی و کار در کانادا هم حال وحوصله میخواهد ، هم شهامت ! پس فکر نکنید از دوستانی که بعداز مهاجرت خبری ازشون تو این فروم نیست پس در حال کار و حال هستند ، خیر !! البته امیدوارم اینگونه باشد ولی اکثر انتظار این مسائل رانداشتند و حالا یا در حال برگشتند یا به من میگن : چی بگیم !

- زبانها را بیش از حد قبل پیگیری کنید و برای چند سال پول بیاورید و نه برای چند ماه !
    - از ما درسفارت سوریه سوال کردند : اگه تو رشتتون کار گیر نیاورید ، چه میکنید ؟ ما که از همه چی بریده بودیم ، یه جوابی دادیم که آفیسر خوشش بیاید . الان میفهمیم که منظورش چه بود ! شما برای این سوال جوابی منطقی وعملی قبل از آمدن پیدا کنید.

در نهایت موفقیت هموطن ایرانی ، آرزوی من هست .
    از مدیران انجمن و آرتین و گلوب و ... هم سپاسگذارم.
    پیروز باشید.
    No Pain , No Gain

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)