صفحه 7 از 186 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
    اینطور که من فهمیدم شانس پیدا کردن کار برای بچه های فوق دیپلم بیشتر از بچه های لیسانس و بالاتره. درسته؟ (البته در صورت مسلط بودن به زبان)
    نتیجه ای که من گرفتم (تقریبا همون حرفهایی که vancouver عزیز گفته بودن):
    1- تسلط به زبان، تسلط به زبان و تسلط به زبان
    2- داشتن ایده های نو در بازار کار، تخصص و حرفه ای که داریم
    3- رزومه خوب (به این معنی که در حیطه تخصص خودمون تمامی جوانب و ابعاد کاریمون رو تا بالاترین سطح رفته باشیم)
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

اینطور که من فهمیدم شانس پیدا کردن کار برای بچه های فوق دیپلم بیشتر از بچه های لیسانس و بالاتره. درسته؟ (البته در صورت مسلط بودن به زبان)
    حداقلش اینه که نمیگه 24 سال الکی درس خوندیم ! و دوستان فوق لیسانس بدلیل کارهای مدیریتی و اجرای دیرتر و سخت تر به این Over Qualify بودنشون عادت میکنن !

ApplyAbroad Guru

من یک نکته دیگر رو هم صراحتا خدمت دوستانی که بعنوان مهاجر اقدام میکنند عرض کنم و امیدوارم صراحت این سخن باعث آزردگی نشود. بهرحال حقیقت بهتر از هرچیزی است.

قبل از این بیائید و بعد از وضعیت خراب شکایت کنید خودتون بسنجید که چه مزیت و توانمندی جدیدی رو برای جامعه جدیدتون دارید میارید، و بعد انتظار موفقیت داشته باشید. اگر زبان بنده خراب است، دانش فنی ام پائین یا قدیمی یا غیر مرتبط به تکنولوژی مدرن که اینجا استفاده میشود، مدرک دانشگاهیم با معدل نازل و از دانشگاه الکی، سرمایه مالی هم ندارم، مثل چینی ها و هندی ها هم سخت کوش و بی ادعا نیستم، ماشالله در فرهنگ تنبل و پرمدعای ایرانی هم که بزرگ شده ام، اگر همه یا بعضی از این موارد صدق میکند، چرا باید انتظار داشته باشم که جامعه مقصد بنده را روی سرش بگذارد و حلواحلوا کند؟ چه چیز ارزشمندی قصد دارم به کانادا اضافه کنم که اونها براش ارزش قائل بشوند؟ این موضوع را برای خودتان خوب ارزیابی کنید قبل از اینکه چمدانها را ببندید و عازم شوید.

مطمئنا در جواب میفرمائید که اگر نمیخواستند چرا من رو گزینش کردند. اول اینکه اونها بر اساس مدارک و ادعاهای ما گزینش میکنند و همونطور که همه میدونیم ماشالله همه مون متخصص شده ایم در تهیه مدارک بی پایه و بی بنیاد. بخش پذیرش دانشگاههای همین فروم را ملاحظه کنید. پر از از پست هائی که طرف میگه بنده میخوام برای پذیرش یک مقاله جور کنم، کمکم کنین شش ماهه مقاله ISI بنویسم!! هیچکس هم برنمیگرده بگه آخه برادر من اون مقاله الکی که شما شش ماهه با کمک یکی بنویسی که سابقه پژوهش نیست. کلاهبرداریه. اگر با اون مقاله بهت پذیرش دادند و رفتی و مثل بلانسبت ... تو گل موندی در کار سنگین پژوهشی، استاد و دانشگاه رو سرزنش میکنی که چرا به من پذیرش دادند یا خودتو که سعی کردی با یک کار سطحی و قلابی خودتو صاحب تخصص و دانشمند جا بزنی؟ این از این.

بعدش هم اینکه خوب یا بد، گزینش اونها صرفا یعنی در مسابقه گرفتن اجازه ورود شما برنده شدید. یک چیزی مثل گرین کارت لاتاری. بنده هم موافقم که دولت کانادا واقعا نامردی میکند که مهاجرین رو میاورد اینجا ول میکند بدون هیچ پشتیبانی، ولی متاسفانه این واقعیت موجود است. روی هیچ کمک دولتی حساب نکنید. مثال افریقائی در تهران رو که زدم رو در ذهن داشته باشید و فقط اگر مطمئنید میتونید گلیمتون رو در یک کشور غریب از آب بیرون بکشید اینجا بیائید.

ApplyAbroad Guru

نه لزوما اینطور نیست. مدرک لیسانس هم کار فوق دیپلم و هم کار لیسانس رو میتونه انجام بده در حالیکه مدرک فوق دیپلم فقط کار تکنیسینی یه. بعلاوه برای کار تکنیسینی شما باید با تکنولوژی اینجا آشنا باشید نه ایران. در نتیجه ارزش مدرک فوق دیپلم ایران خیلی محدود است.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

دوستان عزیز
    متاسفانه حقایق موجود تلخ است و من هم تا به امروز فقط تو لفافه تو پست های قبلم به این موضوع اشاره کردم اما حالا که به همت دوست گرامی علینژاد و Ghlobe حقایق و مشکلات پیش روی شما مطرح شده من هم باز نکاتی اضافه میکنم
    ببینید وضعیت بازار کار خرابه کلی دوست شیمیست و عمران دارم همه بیکارند
    3 تا چینی شیمیست میشناسم که تو دانشگاه درس میدادند هنوز بیکارند
    تو ملیت های روس و... هم همینطور(اینجا کل دنیا جمع شدند!)کسی میشناسم از امریکا اومده بعد 3 سال تونسته تو تیم هورتون کار پیدا کنه!رشته مارکتینگ خونده
    نمیدونم چطور از همه دنیا هواپیما هواپیما مهاجر میاد به چه امیدی؟چطور دولت کانادا میخواد شغل ایجاد کنه
    داشتن تحصیلات تو رشته های تو اولویت هیچ تضمینی برای گرفتن شغل نداره

Member alinejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer- Tehran

دوستان ،
    من واقعا" افسرده شدم اینکه این مطالب و گفتم ... ولی چون خودم با این سایت وبی وکیل و استفاده از راهنمایی های دوستان عللخصوص Artin $ عزیز و با برنامه منسجم گام برداشته ام ، دیدم که شاید گفتن حقایق موجود باعث یاری متقابل شود .
    در این پست ما مشکلات و راه حل ها را با یاری دوستان ادامه میدهیم چرا که از دید آزادی و احترام و رعایت حقوق بشر بنده بارها خدا را شکر میکنم که باقی عمر را اینجا سپری خواهم کرد برای مشکلات اینچنینی هم بایستی بار دیگر به معنای واقعی شروع کرد و البته شروع دیگر بمراتب از وطنم ساده تر است.
    امید دارم که این پست به پست دوستان هم دل و ایجاد جامعه مهندسی موفق در مونترال تبدیل شود و با تمام توان جامعه ایرانی مستعد در مونترال پررنگ تر شود !
    Bonne Chance

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز در مونتریال انجمن های MENTORING و حرفه ای ایرانی نیست که کمک کنند؟ در تورنتو من شنیدم انجمن کامیونیتی ایرانی کانادائی کمکهای ارزشمندی در زمینه دوره های آموزش کاریابی و نظیر آن ارائه میکند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

میخواستم بپرسم دوستان درباره بازار کار در شهرهای دیگه کبک اطلاعاتی دارن؟ من از یکی از دوستانم که مونترال دکترا میخونه شنیدم که در بعضی رشته ها تو شهرهای کوچیک و کم جمعیت راحت تر میشه کار پیدا کرد چون متقاضی کمتره ....درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    متاسفانه حقایق موجود تلخ است و من هم تا به امروز فقط تو لفافه تو پست های قبلم به این موضوع اشاره کردم اما حالا که به همت دوست گرامی علینژاد و Ghlobe حقایق و مشکلات پیش روی شما مطرح شده من هم باز نکاتی اضافه میکنم
    ببینید وضعیت بازار کار خرابه کلی دوست شیمیست و عمران دارم همه بیکارند
    3 تا چینی شیمیست میشناسم که تو دانشگاه درس میدادند هنوز بیکارند
    تو ملیت های روس و... هم همینطور(اینجا کل دنیا جمع شدند!)کسی میشناسم از امریکا اومده بعد 3 سال تونسته تو تیم هورتون کار پیدا کنه!رشته مارکتینگ خونده
    نمیدونم چطور از همه دنیا هواپیما هواپیما مهاجر میاد به چه امیدی؟چطور دولت کانادا میخواد شغل ایجاد کنه
    داشتن تحصیلات تو رشته های تو اولویت هیچ تضمینی برای گرفتن شغل نداره
    ارسال مدارک : 14 آگوست 2010//فایل نامبر : 6 سپتامبر 2010///ایمیل مصاحبه 30 نوامبر/// تاریخ مصاحبه: 25 ژانویه 2011//فایل نامبر فدرال: 26 ژانویه / / 2011 / دریافت مدیکال : 9 نوامبر 2011 / رسیدن نتایج مدیکال به پاریس : 30 نوامبر 2011 / دريافت ويزا : 11 فوريه 2012

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    دوستان ،
    من واقعا" افسرده شدم اینکه این مطالب و گفتم ... ولی چون خودم با این سایت وبی وکیل و استفاده از راهنمایی های دوستان عللخصوص Artin $ عزیز و با برنامه منسجم گام برداشته ام ، دیدم که شاید گفتن حقایق موجود باعث یاری متقابل شود .
    در این پست ما مشکلات و راه حل ها را با یاری دوستان ادامه میدهیم چرا که از دید آزادی و احترام و رعایت حقوق بشر بنده بارها خدا را شکر میکنم که باقی عمر را اینجا سپری خواهم کرد برای مشکلات اینچنینی هم بایستی بار دیگر به معنای واقعی شروع کرد و البته شروع دیگر بمراتب از وطنم ساده تر است.
    امید دارم که این پست به پست دوستان هم دل و ایجاد جامعه مهندسی موفق در مونترال تبدیل شود و با تمام توان جامعه ایرانی مستعد در مونترال پررنگ تر شود !
    Bonne Chance
    دوست گرامی ضمن سپاس از شما و آرتین و بقیه که زحمت راهنمایی میکشید میشه لطف کنید از تجربه انسان های موفق هم بنویسید؟ بالاخره آدمهای موفق هم اونجا هستند دیگه نه؟ حالا ایرانی، عرب یا اروپایی. من چند نفر رو میشناسم که با پول در حد معمول اومدند اونجا و کار نیم وقت که مربوط به رشتشون هم نیست پیدا کردند و یکیشون نیمه وقت درس هم میخونه. بالاخره آدم از یه جایی باید شروع بکنه. این یه حقیقته که مهاجرت مشکلات زیادی دور از کشور خودمون رو به ما تحمیل میکنه اما متاسفانه باید یه حقیقت بدتر رو بگم و اون اینه که جامعه ایرانی خارج از کشور کمک چندانی به همدیگه حتی در حد دادن اطلاعات کم در مورد راه کار ها برای حل مشکلات همدیگه نمیدن. این که همش از مشکلات حرف بزنیم کاریو درست نمیکنه کمی اطلاعات مفید در مورد اونجا هم به هم بدیم!!! حالا چه در زمینه کار چه در زمینه ادامه تحصیل یا موارد دیگه. اینطوری این فروم قابل اطمینان تر میشه و همه به هم کمک میکنیم. مرسی.
    ویرایش توسط jullien : April 17th, 2011 در ساعت 08:17 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    دوستان ،
    Bonne Chance
    سئوالی که برای من پیش آمده اینست که دوستان مقیم کبک آیا برای کار در ایالتهای دیگر هم جستجو کرده اند؟ منظورم مثلا از طریق سایتهای کاریابی مثل monster.ca و workopolis.ca و سایتهای شرکتهاست.

من همیشه فکر میکردم دوستانی که به کبک مهاجرت میکنند 95% بخاطر سهولت و سرعت گرفتن مهاجرت در مقایسه با فدرال است و نه اینکه فرضا عاشق چشم و ابروی کبک ها یا آب و هوای مونتریال باشند. این درست است؟ اگر اینطور است چرا دامنه جستجوتان را گسترش نمیدید؟ اگر فرضا موقعیتی در انتاریو یا آلبرتا فراهم شد چرا استفاده نکنید؟ آیا شرایط پذیرش شما الزام به ماندن در کبک برای مدتی معین دارد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)