صفحه 136 از 137 نخستنخست ... 3686126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1370

موضوع: همه چيز در مورد شهر ونكوور

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : همه چيز در مورد شهر ونكوور

نقل قول نوشته اصلی توسط niloufarasadi نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر ممنون بابت اطلاعات خوبتون....یه سوال داشتم شما می دونین چطور می تونم توی ونکوور خوابگاه پیدا کنم؟ خوابگاه دانشجویی برای فرد متاهل ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین
    کدوم دانشگاه؟
    اگه یو بی سی منظورتون هست با این سایت تماس بگیرید:
    https://www.housing.ubc.ca/
    این سایت خود دانشگاهه.
    من اگه جاتون بودم توی کی جی جی و کریگزلیست هم میگشتم. ممکنه افرهای خیلی خوبی پیدا کنید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

رشته و دانشگاه

گاهی حس میکنم اونهایی که میگن ونکوور همیشه ابری و بارونیه، یا معنای "همیشه" رو نمیدونن،
    یا تابحال اصلا ونکوور نیومدن، و میخوان ادای "من میدونم" دربیارن،
    یا یه روز اومدن و بارونی بوده برگشتن،
    یا بقیه کانادا رو ندیدن.
    تعداد روزهای ابری که من اینجا بودم خیلی کمتر از انتاریو هست.
    و تعداد روزهای افتابی بیشتر.
    ونکوور توی latitude بالاتر قرار داره و طبعیه که افتابش به شدت جنوب انتاریو نباشه ولی تعداد روزهای افتابی اینجا واقعا زیاده.
    انتاریو نه ماه هوای سرد و یا برفی بود، و سه ماه هم هوا اینقدر شرجی و بارونی میشد که آدم میگفت همون برف بباره بهتره.
    توی ونکوور میتونی هر رو و هر ساعت شب و روز که خواستی بری بیرون. گرچه گاهی دلم برای برف تنگ میشه.
    پارسال اینجا دو سه روز برف بارید. کاش بشه یه هفته یا دو هفته که ادم حسابی بره بیرون و توی برف بچرخه. گرچه اونو هم یمشه رفت ویسلر که همین بالاست.
    اگه در توانتون هست، حتما بیاید ونکوور زندگی کنید.
    اگه بیاید ونکوور دیگه نمیرید توی بقیه کانادا زندگی کنید (نوا اسکوشیا رو نمیدونم، شنیدم زمستونش سرده ولی بی نهایت زیباست).
    حتی اگه قیمت ها رو نگاه کنید میبینید به اون گرونی که فکر میکنید نیست.
    کلا بی سی جایی هست که دنیا توش تموم میشه و همزمان شروع میشه (باید برید پورت هاردی تا متوجه بشید چی میگم).
    هر استان کانادا زیبایی های خودش رو داره (مثلا تصمیم دارم سفر کنم به تریتوری یوکان و نوناووت چون خیلی قشنگه، ولی برای زندگی سخته برای من)، ولی برای من، اون مدینه فاضله ای که از کانادا در نظر داشتم قبل از اومدن به اینجا، دقیقا در ونکوور خلاصه میشه. هر وقت هم میگم ونکوور، منظورم Greater Vancouver Area هست.

Senior Member fanta آواتار ها

من ونکوور رو توی سفرهام خیلی پسندیدم فقط دو تا اشکال رو دیدم. بازهم ناکید میکنم که به عنوان مسافر اومده بودیم:
    1. قیمت بنزین. الان رو نمیدونم اما پارسال حداقل 30% بیشتر از کلگری بود
    2. عرض خیابونها حداقل تو قسمتی که ما بودیم آدمو یاد تهران مینداخت. نمیدونم به رانندگی تو کلگری عادت کردم یا دلیل دیگه ای داره اما تجربه خیلی خوبی از نطر رانندگی توی شهر ونکوور ندارم
    باقی موارد عالی بود حتی بارونش. فکر نکنم هیچ وقت دمای زیر 10- رو تجربه کنید
    Don't feed the trolls

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    من ونکوور رو توی سفرهام خیلی پسندیدم فقط دو تا اشکال رو دیدم. بازهم ناکید میکنم که به عنوان مسافر اومده بودیم:
    1. قیمت بنزین. الان رو نمیدونم اما پارسال حداقل 30% بیشتر از کلگری بود
    2. عرض خیابونها حداقل تو قسمتی که ما بودیم آدمو یاد تهران مینداخت. نمیدونم به رانندگی تو کلگری عادت کردم یا دلیل دیگه ای داره اما تجربه خیلی خوبی از نطر رانندگی توی شهر ونکوور ندارم
    باقی موارد عالی بود حتی بارونش. فکر نکنم هیچ وقت دمای زیر 10- رو تجربه کنید
    درباره قیمت بنزین، حقیقتش بعد از مدتی همه چیز عادی میشه و عادت میکنید (خوب یا بد).
    ونکوور بزرگ خیلی بزرگه. خیلی. کدام قسمتش؟ خیابون های بزرگ هم داره ولی دون توون واقعا خیابونهاش باریک میشه (و خیلی زیباست).
    کلگری خیابون هاش خیلی بزرگه.
    من انتاریو که بودم همیشه دور و بریام میگفتن که البرتا تگزاس کاناداست. وقتی رفتم کلگری متوجه شدم که چقدر مسطحه و خیابون هاش خیلی بزرگن. خیلی.
    مردمش هم دست و دلباز به نظر میرسن (نظر من به عنوان مهمون) و ساده بودن. خیابون های کلگری خیلی پهن هستن. کلا خونه ها هم از هم فاصله دارن.
    به نظرم رسید که شاید پارکینگ اسپات ها هم بزرگتر باشن البته اینو مطمئن نیستم. حداقل ماشین ما راحت تر جا شد اونجا، تا که توی کبک و بقیه استان ها.
    به نظرم ونکوور جای پارک خیلی بیشتر ازینی که هست نیاز داره و ضمنا کاش جای پارک هاش بزرگ تر ازین بود.
    یه چیز بگم شاید بی ربط باشه ولی شاید خیلی هم بی ربط نباشه.
    این لندمارک سینماز رو دیدید؟ هدکوارترش توی کلگریه. دیدید چقدر بزرگه هر سالن سینما و صندلی هاش چقدر بزرگه؟! خیلی!! تفاوت قیمتش کمه ولی به شدت امکاناتش بیشتره.
    اب و یخ مجانی میدن توی ظرهای بزرگ.
    همه چیز باکیفیته.
    بعد میری سیلورسیتی و باز هم مشکل این جای دست منه شروع میشه. صندلی ها کوچیکتر. اتاق ها کوچیکتر. در حالی که تبلیغات لندمارک کمتره و کیفیتش بالاتر. سیلورسیتی از دور دورهاااااااااااا علامتش پیداست و تو خالی (اواز سیلورسیتی شندن از دور خوش است).

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

در مورد آفتابی و ابری بودن در طول سال، آمار گویای حقیقت هست بطور کلی ونکور ابری تر از تورنتو هست. تا حدودی من حس کردم که خود تورنتو آفتابی تر از کیچنر و واترلو هست (البته در مورد این آخری، تنها حس شخصیم این رو میگه)
    در اینکه ونکور زیباست کسی شکی نداره. قبلا هم گفتم و الان هم میگم
    ۱- برای برخی شغلها تورنتو بهتر از ونکور هست. از لحاظ دستمزد)
    ۲- گرانی مسکن در ونکور بیداد میکند.

کلگری از لحاظ آفتاب بهترینه اما بدترین از لحاظ سرما، شهر با نظم و جمعیت کم. قیمت خونه هم که الان خیلی عالی هست. اگر اونجا شغل مناسب پیدا بشه جای خوبی هست.

و اما منطقه gta، بعد از حدود ۶ ماه زندگی کردن در ریچموند هیل باید عرض کنم که اینجا ماندگار شدیم. مدینه فاضله نیست اما دیگه ما هم پیر شدیم برای جهانگردی!
    یکی از دوستان میگفت که سیدنی در استرالیا از هر جای کانادا بهتره. راست یا دروغش با خودش اما آمار کیفیت زندگی حرفش رو تایید میکنه. ما که از خیرش گذشتیم.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    درباره قیمت بنزین، حقیقتش بعد از مدتی همه چیز عادی میشه و عادت میکنید (خوب یا بد).
    ونکوور بزرگ خیلی بزرگه. خیلی. کدام قسمتش؟ خیابون های بزرگ هم داره ولی دون توون واقعا خیابونهاش باریک میشه (و خیلی زیباست).
    کلگری خیابون هاش خیلی بزرگه.
    من انتاریو که بودم همیشه دور و بریام میگفتن که البرتا تگزاس کاناداست. وقتی رفتم کلگری متوجه شدم که چقدر مسطحه و خیابون هاش خیلی بزرگن. خیلی.
    مردمش هم دست و دلباز به نظر میرسن (نظر من به عنوان مهمون) و ساده بودن. خیابون های کلگری خیلی پهن هستن. کلا خونه ها هم از هم فاصله دارن.
    به نظرم رسید که شاید پارکینگ اسپات ها هم بزرگتر باشن البته اینو مطمئن نیستم. حداقل ماشین ما راحت تر جا شد اونجا، تا که توی کبک و بقیه استان ها.
    به نظرم ونکوور جای پارک خیلی بیشتر ازینی که هست نیاز داره و ضمنا کاش جای پارک هاش بزرگ تر ازین بود.
    یه چیز بگم شاید بی ربط باشه ولی شاید خیلی هم بی ربط نباشه.
    این لندمارک سینماز رو دیدید؟ هدکوارترش توی کلگریه. دیدید چقدر بزرگه هر سالن سینما و صندلی هاش چقدر بزرگه؟! خیلی!! تفاوت قیمتش کمه ولی به شدت امکاناتش بیشتره.
    اب و یخ مجانی میدن توی ظرهای بزرگ.
    همه چیز باکیفیته.
    بعد میری سیلورسیتی و باز هم مشکل این جای دست منه شروع میشه. صندلی ها کوچیکتر. اتاق ها کوچیکتر. در حالی که تبلیغات لندمارک کمتره و کیفیتش بالاتر. سیلورسیتی از دور دورهاااااااااااا علامتش پیداست و تو خالی (اواز سیلورسیتی شندن از دور خوش است).
    west end, yaletown, lonsdale رو خاطرم هست. البته منصف باشم ماشین ما هم ماشین کوچیکی نیستش تو همین کلگری هم فقط جای پارکهای کاستکو براش مناسبه
    اون قسمت فرهنگ گاوچرونی آلبرتا رو خودشون هم قبول دارن و برگزاری مراسمی مثل استمپید هم در همون راستاست. یه چیزهایی هم به تراک هاش آویزون میکنند که توضیحاتش متاسفانه منشوریه
    یکی از مشکلاتش همون سرماست که آدم تو زمستون ترک میخوره
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    گاهی حس میکنم اونهایی که میگن ونکوور همیشه ابری و بارونیه، یا معنای "همیشه" رو نمیدونن،
    یا تابحال اصلا ونکوور نیومدن، و میخوان ادای "من میدونم" دربیارن،
    یا یه روز اومدن و بارونی بوده برگشتن،
    یا بقیه کانادا رو ندیدن.
    تعداد روزهای ابری که من اینجا بودم خیلی کمتر از انتاریو هست.
    و تعداد روزهای افتابی بیشتر.
    ونکوور توی latitude بالاتر قرار داره و طبعیه که افتابش به شدت جنوب انتاریو نباشه ولی تعداد روزهای افتابی اینجا واقعا زیاده.
    انتاریو نه ماه هوای سرد و یا برفی بود، و سه ماه هم هوا اینقدر شرجی و بارونی میشد که آدم میگفت همون برف بباره بهتره.
    توی ونکوور میتونی هر رو و هر ساعت شب و روز که خواستی بری بیرون. گرچه گاهی دلم برای برف تنگ میشه.
    پارسال اینجا دو سه روز برف بارید. کاش بشه یه هفته یا دو هفته که ادم حسابی بره بیرون و توی برف بچرخه. گرچه اونو هم یمشه رفت ویسلر که همین بالاست.
    اگه در توانتون هست، حتما بیاید ونکوور زندگی کنید.
    اگه بیاید ونکوور دیگه نمیرید توی بقیه کانادا زندگی کنید (نوا اسکوشیا رو نمیدونم، شنیدم زمستونش سرده ولی بی نهایت زیباست).
    حتی اگه قیمت ها رو نگاه کنید میبینید به اون گرونی که فکر میکنید نیست.
    کلا بی سی جایی هست که دنیا توش تموم میشه و همزمان شروع میشه (باید برید پورت هاردی تا متوجه بشید چی میگم).
    هر استان کانادا زیبایی های خودش رو داره (مثلا تصمیم دارم سفر کنم به تریتوری یوکان و نوناووت چون خیلی قشنگه، ولی برای زندگی سخته برای من)، ولی برای من، اون مدینه فاضله ای که از کانادا در نظر داشتم قبل از اومدن به اینجا، دقیقا در ونکوور خلاصه میشه. هر وقت هم میگم ونکوور، منظورم Greater Vancouver Area هست.
    در زیبایی مناظر و طبیعت ونکوور البته شکی نیست اما میزان بارندگی در ونکوور تقریبا دو برابر تورنتو است (831 و 1457mm). تعداد روزهای بارانی سالانه هم 25 روز بیشتر.
    https://dailyhive.com/vancouver/weat...da-infographic

در خصوص برف و سرما خوب طبیعتا حق با شماست. اما هر مزیتی به بهایی به دست می آید و بهای زندگی در یکی از معدود شهرهای کانادا که آب و هوای معتدل و غیر سرد در زمستان دارد (و البته بزرگترین متروپولیتن از این لحاظ) همان گرانی است. گرانی در قیمتهای منزل و خدمات در ونکوور در مقایسه با تورنتو مشهود است هرچند در مقابل برخی موارد ممکن است معادل یا حتی در سطحی کمتر باشد (نظیر بیمه خودرو به علت انحصاری بودن) اما در مجموع ونکوور نمی تواند به طور منطقی ارزانتر (یا حتی در حد نزدیک) به سایر مناطق کانادا باشد. علت آن بالانس جمعیتی است که هم اکنون در کانادا و به طور کلی در هرمنطقه وجود دارد. به طور طبیعی همه افراد به آب و هوای معتدل و امکانات طبیعی بهتر، بیشتر گرایش دارند و اگر عامل محدود کننده ی نباشد در طی یک دوره زمانی مهاجرت معکوس به منطقه مورد نظر تشدید خواهد شد و همین عامل افزایش تقاضا و گرانی خدمات، زمین و سایر منابع خواهد شد تا حدی که مزایای اولیه را بی اثر کند. در غیر این صورت و ادامه عدم توازن مهاجرت معکوس تا حد خالی شدن سکنه سایر مناطق و تمرکز جمعیت در شهر یا شهرهای مورد نظر در میان مدت و درازمدت پیش خواهد رفت (همان اتفاقی که در برخی کشورها ، خالی شدن روستاها و شهرهای کوچک به مرور در حال وقوع است).

به همین علت معتقدم ونکوور برای افرادی که دارای سرمایه مناسب یا از نظر مالی دغدغه کمتری دارند ایده آل است ولی نه لزما برای همه مهاجران نسل اول به خصوص. بسیاری افراد در انتخاب بین شهرها در کانادا فاکتور سرما و آب و هوا را مدنظر قرار میدهند که البته مهم است اما در هرم نیازها، نیازهای اولیه تر نظیر خوراک و مسکن و شغل مناسب اولویت بالاتری است و بایستی در انتخاب موقعیت جغرافیایی تاثیر بیشتری داشته باشند.
    به اعتقاد من جمله "اگه بیاید ونکوور دیگه نمیرید توی بقیه کانادا زندگی کنید" درست است به شرط انکه توان تامین هزینه های این مزیت را داشته باشید. برای کسی که توان پرداخت این هزینه ها را ندارد کماکان بعد از ونکوور هم باید برای انتخاب سایر مناطق تامل بیشتری کند. این نکته را از این جهت عرض کردم که تعدادی از جامعه ایرانی مهاجر در ونکوور متاسفانه بدون در نظر داشتن این فاکتور نسبت به مهاجرت اولیه اقدام میکنند و هزینه های مهاجرت ثانویه پس از آن را باید بپذیرند که به مراتب سخت تر از مهاجرت اولیه است. به نطر من:
    "زندگی در سایر نقاط کانادا برای فردی که در ونکوور زندگی نکرده باشد به مراتب ساده تر از فردی است که دوره اولیه مهاجرت را در این منطقه گذرانده باشد و پیش زمینه های ذهنی بالاتری در خصوص کیفیت زندگی داشته باشد"

در مجموع اولا ونکوور و کلا شهرهای ونکوور بزرگ انتخاب مناسبی برای افرادی است که دغدغه مالی کمتری دارند یا می توانند مزایای معکوس اولویتهای اولیه تر را بپوشانند. برای کسانی که احتمالا شغل تخصصی و درآمد بالاتر نسبت به هزینه برایشان در این مرحله اولویت نیست یا از بابت درآمد و شغل و مسکن در وضعیت فعلی دغدغه کمتری دارند یا آنرا از قبل سکیور کرده اند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان
    یه سوال داشتم در مورد کار آرایشگری مردانه و یا حتی زنانه در محدوده ونکوور و شهرهای اطرافش.میخواستم بدونم درآمد ها به چه صورت هست و مثلا برای اصلاح هر مرد یا هر زن به طور میانگین چقدر پول پرداخت میشه؟
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kakolak نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    یه سوال داشتم در مورد کار آرایشگری مردانه و یا حتی زنانه در محدوده ونکوور و شهرهای اطرافش.میخواستم بدونم درآمد ها به چه صورت هست و مثلا برای اصلاح هر مرد یا هر زن به طور میانگین چقدر پول پرداخت میشه؟
    خیلی ممنون
    یک اصلاح معمولی در یک محل معمولی حدود ۲۵ تا ۳۰ دلار، بسته به نوع سالن و خدمات اضافه ممکنه دو سه برابر این مقدار هم بشه.تقریبا همه شهرهای بزرگ مشابه همین مبلغ هست.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    یک اصلاح معمولی در یک محل معمولی حدود ۲۵ تا ۳۰ دلار، بسته به نوع سالن و خدمات اضافه ممکنه دو سه برابر این مقدار هم بشه.تقریبا همه شهرهای بزرگ مشابه همین مبلغ هست.
    من در خود ونکوور، در یک جای معمولی (و نه حتی خیلی معمولی)، بیشتر از 17 دلار برای اصلاح مو پرداخت نکردم. کیفیت کار هم خوب بوده و سه تا آرایشگاه مختلف رو هم امتحان کردم، هر 3 در همین حول و حوش بوده. البته که جاهای گرون تر هم هست.
    ویرایش توسط arash-iran : January 24th, 2021 در ساعت 07:07 AM
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)