نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2006 نمایش پست ها
بعضی محلات ونکوور چینی کمتر داره بعضی بیشتر. منظورم اینه. ضمنا چطور از ایران آپارتمان مبله اجاره کنیم؟ یکماهه میدن یا کمتر هم میدن؟ چقدر طول میکشه خونه گیر بیاد؟
مثلا همچین چیزی برای اجارخه موقت خوبه یا گرونه؟
http://vancouver.en.craigslist.ca/rc...654265611.html
اگر توی خود ونکوور منظورتونه،‌ به جز خیابون East Hastings، هر جای دیگه بگیرید از نظر امنیت تفاوتی نداره... حتی همون East Hastings رو هم بیاید سمت غرب، می‌شه West Hastings که اتفاقن خیلی هم جای باکلاسیه و کلی بوتیک‌های اروپایی توش هست.
محلات خیلی خوبش اول از همه می‌شه shaughnessy (خونده می‌شه شانِسی) که فقط گفتم که بدونید، وگرنه خونه زیر 6-7 میلیون دلار توش نیست!
باقی مناطق شهر تقریبن یه جور هستن و خلوتن و بدون ماشین زندگی توشون زیاد راحت نیست، مخصوصن برای تازه‌واردها
Kitsilano هم یکی از بهترین مناطق شهره که درست پائین داون‌تاون قراره داره... خب خونه‌هاش گرون‌تر از جاهای دیگه‌ست، اما حالت مرکزیت بیشتری داره و بدون ماشین هم شاید بشه توش زنده موند!
بعدش می‌شه داون‌تاون ونکوور که کمترین اجاره برای خونه یه خوابه رو من 1100 دلار پیدا کردم (توی شهر با 800-900 دلار می‌شه یه بیسمنت یه خوابه نسبتن مناسب پیدا کرد)، ولی در عوض اصلن به ماشین نیاز پیدا نمی‌کنید، همه چیز دور و برتون هست و تمام مدت هم شهر زنده و پر جنب و جوشه... برای اقامت موقت هم اگر بگردید موردهایی با اجاره یه ماهه 1000 تا 1200 دلار که همه چی شاملش می‌شه تو همین منطقه حتمن پیدا می‌کنید... من موقعی که دنبالش بودم زیاد بود
یه خیابون Commercial Drive هم دارن که بیشتر باب سلیقه‌ی اروپائی‌ها و جوون‌هاست... یه جورایی زیاد به درد ما نمی‌خوره، ولی خودشون دوستش دارن... زیاد هم ارزون نیست خونه‌هاش

اما اگر کل Lower Mainland رو می‌گید، از شهر Surrey شدیدن پرهیز کنید که ما یه بار رفتیم، واسه همه‌ی عمرمون بسه!
تنها جایی که توی کل BC آمار جرم و جنایتش بالاست و گنگ‌های مواد مخدر توش هست، Surreyـه... آدماش هم کلن درب و داغون بودن و اونجور که من شنیدم اکثر کسایی که از دولت Welfare می‌گیرن می‌رن سوری، چون هزینه زندگی و اجاره خونه توش خیلی پائینه
شهر ریچموند (که فرودگاه ونکوور هم توشه) جای خوبیه، اما رسمن شهر چینی‌هاست.
کوکیتلام یه شهر 99٪ نوسازه با هاوس‌های بزرگ و خیلی خیلی قشنگ، ولی جای بسیار پرتیه و برای یه تازه‌وارد خیلی مصیبت‌آوره! البته می‌گن تا 2 سال دیگه اسکای ترن تا اونجا هم می‌ره که ممکنه بهتر بشه.
برنابی درست چسبیده به ونکووره و به نظر من که جای بدی نبوده، اما جا داره تا جا... مثلن من خودم منطقه ی مترو تاون رو از همه‌جاش بیشتر پسندیدم.
نورث ونکوور که شهر ایرانی‌هاست... از نظر حمل و نقل و نزدیک بودن به فروشگاه‌ها، نسبتن خوبه... ولی باز بستگی داره کجاش خونه بگیرید، اگر اطراف خیابون Lonsdale باشید مشکلی براتون پیش نمیاد
وست ونکوور هم یکی از بهترین جاهائیه که من دیدم، محیط خانودگی خیلی خوبی هم داره، اما خب تقریبن می‌شه گفت خیلی گرونه!
دیگه بخش‌های کوچیکی مثل New Westminster هم هست که پائین کوکیتلامه و من زیاد توصیه نمی‌کنم، مگر اینکه قصد داشته باشید توی داگلاس کالج درس بخونید که اون سمته

فکر نکنم چیزی رو از قلم انداخته باشم، اگر چیزی یادم اومد به همین پست اضافه می‌کنم