صفحه 102 از 137 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1370

موضوع: همه چيز در مورد شهر ونكوور

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

پیش فرض پاسخ : همه چيز در مورد شهر ونكوور

نقل قول نوشته اصلی توسط mhrdd_ygnh نمایش پست ها
    والا منظورم پیدا کردن خونه یا اپارتمان توی دلتا و سوری و کوکیتلم بود
    مسلما توی مناطق خوب که نمیشه با همچین بودجه ای خرید! اما خب بالاخره یه تجربه مهاجرت نصف و نیمه قبلا داشتم
    راه جمع کردن پول رو توی داشتن یه جا و مکان برای 4-5 سال اول دیدم!
    حالا ممکنه یکم دور باشه و محلش سطح پایین تر! اما خب کمکم میکنه مثل دفعه قبل زمین نخورم! حداقل با یه کار جنرال ماهی 1200 دلار هم اتفاقی نمی افته

تو ایران خونه و ماشین دارم و استاد دانشگاهم! اما خب اینده روشنی پیش روم نیست!
    تصمیمم اینسری بسیار جدیه که مهاجرت کنم و شروع خوبی داشته باشم!
    توی سرچهایی که کردم خونه توی کوکیتلم بین 100هزارتا 150تا زیاد بود
    همینطور توی سوری و دلتا!

سختی چندسال اول رو به جون میخرم! اما خب دیگه تحمل شکست دوباره رو ندارم
    دوست عزیز ببخشید یکم می خواهم رک باشم. البته دوست عزیزمون gbahrein توضیحات خوبی دادند اما من یکم واضحش می کنم. مثلا" من خودم از آن آدمهایی هستم که در عمر 40 سالم تا به حال یک ماه هم مستاجری نکرده بودم اما اینجا مستاجرم. منظورم اینه که من از آن دسته آدمهایی هستم که دوست دارم هر چه سریعتر خانه دار شوم. اما نه به هر قیمتی.
    دوم آدم ندیده و نشناخته کاری را اگر انجام بده احتمال خراب شدنش خیلی زیاده مگر اینکه شما آدم ریسکی باشید و اعتقاد شدید هم به آن داشته باشید و عواقبش را هم به جان بخرید.
    سوم اینکه دوست عزیز شما می گویید استاد دانشگاه هستید و تو ایران زندگی خوبی دارید پس فکر نکنم بتوانید تو آن محله ها البته غیر از کوکیوتلم راحت زندگی کنید.
    چهارم اصلا" فکر نکنم با این قیمت ها بتوانید خانه به معنی واقعی بخرید آن هم تو بی سی. شما که خیلی دوست دارید خانه بخرید چرا ایالتهایی که خیلی ارزانتره نمی روید. بابا ونکوور ( منظورم greater vancouver هست) گاو پیشونی سفیده تو دنیا که تو کانادا از همه جا گرانتره. مثلا" من یادم چند سال پیش که سرچ می کردم با نصف قیمت یک خانه تو ونکوور می شده همان خانه را تو مونترال خرید الان که ونکوور خیلی گرانتر شده از دو سال پیش به خاطر چینی ها و قیمت خانه به شدت رفته بالا. تازه اگر مونترال برید مزایایی که از دولت می گیرید از اینجا خیلی بیشتره. بی سی تنها ایالتی است (البته فکر کنم) که برای مدیکال باید هر ماه پول پرداخت کنی خانواده 3 نفره به بالا ماهی 144 دلار.
    اگر فکر میکنید خانه درب و داغان می گیرید بعد بازسازی کنید شما که تجربه اشو ندارید از فکرش بیایید بیرون. برای اینکه برای بازسازی یک پول قلمبه گویا باید بدید به دولت تا مجوز بگیرید بعد هزینه های بازسازی هم هست و چون شما اصلا" اینجا را نمی شناسید و تجربه ای تو این کار ندارید احتمال اینکه هزینه هاتون بالابره خیلی زیاده.
    بعد هم اگر واقعا" می خواهید زمین نیافتید به نظر من فعلا" خانه نخرید. اگر یک نفرید می توانید با یکی خانه را share کنید یا یک اتاق بگیرید. سختی این را تحمل کنید که بهتره مثلا" ماهی 300 دلار بدید. بعد از یکسال هم از دولت کمک هزینه اجاره خانه را بگیرید. و به راحتی حله ولی اگر خانواده هستید می توانید خانه کوچک و جمع و جور بگیرید حتی تو همان محله هایی که گفتید ببینید می توانید آنجا راحت زندگی کنید بعد بخرید. اینکه یک سر بیایید اینجا بعد تصمیم بگیرید خیلی کمک نمی کنه باید تو منطقه چند ماهی زندگی کنید تازه بیاد دستتون.

یک حالت دیگر هم هست بانک آربی سی به مهاجران بدون کردیت وام مسکن می ده پیگیری کنید ببینید چطوریه البته من فکر کنم سودش بیشتر از نرمال باشه ولی پرسیدنش بهتر از نپرسیدنش هست بعد می توانید با پول خودتان و وام بانک یک خانه بهتر بگیرید و به جای اجاره پول وام را بدهید اما درنظر داشته باشید دراینصورت دیگه نمی توانید از کمک دولت برای اجاره و یا خانه های بی سی استفاده کنید.
    چند تا لینک براتون می گذارم از کریگزلیست یک نگاهی بیاندازید بد نیست. چون اینجا بازاریابی با ایران خیلی فرق می کنه شما قیمت را می بینید 100000دلار اما در اصل این مثلا" پیش پرداخت هست بقیه را می گه می توانی وام بگیری که مثلا" 400000دلاره که اصلا" هم در سایتش در موردش هیچی نگفته وقتی خوب ته و توش را در می آری معلوم میشه.
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reo/5176073808.html
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reo/5128988481.html
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reb/5172955167.html
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reb/5174035932.html
    ویرایش توسط Vicutopia : August 17th, 2015 در ساعت 05:25 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Educational Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط Vicutopia نمایش پست ها
    دوست عزیز ببخشید یکم می خواهم رک باشم. البته دوست عزیزمون gbahrein توضیحات خوبی دادند اما من یکم واضحش می کنم. مثلا" من خودم از آن آدمهایی هستم که در عمر 40 سالم تا به حال یک ماه هم مستاجری نکرده بودم اما اینجا مستاجرم. منظورم اینه که من از آن دسته آدمهایی هستم که دوست دارم هر چه سریعتر خانه دار شوم. اما نه به هر قیمتی.
    دوم آدم ندیده و نشناخته کاری را اگر انجام بده احتمال خراب شدنش خیلی زیاده مگر اینکه شما آدم ریسکی باشید و اعتقاد شدید هم به آن داشته باشید و عواقبش را هم به جان بخرید.
    سوم اینکه دوست عزیز شما می گویید استاد دانشگاه هستید و تو ایران زندگی خوبی دارید پس فکر نکنم بتوانید تو آن محله ها البته غیر از کوکیوتلم راحت زندگی کنید.
    چهارم اصلا" فکر نکنم با این قیمت ها بتوانید خانه به معنی واقعی بخرید آن هم تو بی سی. شما که خیلی دوست دارید خانه بخرید چرا ایالتهایی که خیلی ارزانتره نمی روید. بابا ونکوور ( منظورم greater vancouver هست) گاو پیشونی سفیده تو دنیا که تو کانادا از همه جا گرانتره. مثلا" من یادم چند سال پیش که سرچ می کردم با نصف قیمت یک خانه تو ونکوور می شده همان خانه را تو مونترال خرید الان که ونکوور خیلی گرانتر شده از دو سال پیش به خاطر چینی ها و قیمت خانه به شدت رفته بالا. تازه اگر مونترال برید مزایایی که از دولت می گیرید از اینجا خیلی بیشتره. بی سی تنها ایالتی است (البته فکر کنم) که برای مدیکال باید هر ماه پول پرداخت کنی خانواده 3 نفره به بالا ماهی 144 دلار.
    اگر فکر میکنید خانه درب و داغان می گیرید بعد بازسازی کنید شما که تجربه اشو ندارید از فکرش بیایید بیرون. برای اینکه برای بازسازی یک پول قلمبه گویا باید بدید به دولت تا مجوز بگیرید بعد هزینه های بازسازی هم هست و چون شما اصلا" اینجا را نمی شناسید و تجربه ای تو این کار ندارید احتمال اینکه هزینه هاتون بالابره خیلی زیاده.
    بعد هم اگر واقعا" می خواهید زمین نیافتید به نظر من فعلا" خانه نخرید. اگر یک نفرید می توانید با یکی خانه را share کنید یا یک اتاق بگیرید. سختی این را تحمل کنید که بهتره مثلا" ماهی 300 دلار بدید. بعد از یکسال هم از دولت کمک هزینه اجاره خانه را بگیرید. و به راحتی حله ولی اگر خانواده هستید می توانید خانه کوچک و جمع و جور بگیرید حتی تو همان محله هایی که گفتید ببینید می توانید آنجا راحت زندگی کنید بعد بخرید. اینکه یک سر بیایید اینجا بعد تصمیم بگیرید خیلی کمک نمی کنه باید تو منطقه چند ماهی زندگی کنید تازه بیاد دستتون.

یک حالت دیگر هم هست بانک آربی سی به مهاجران بدون کردیت وام مسکن می ده پیگیری کنید ببینید چطوریه البته من فکر کنم سودش بیشتر از نرمال باشه ولی پرسیدنش بهتر از نپرسیدنش هست بعد می توانید با پول خودتان و وام بانک یک خانه بهتر بگیرید و به جای اجاره پول وام را بدهید اما درنظر داشته باشید دراینصورت دیگه نمی توانید از کمک دولت برای اجاره و یا خانه های بی سی استفاده کنید.
    چند تا لینک براتون می گذارم از کریگزلیست یک نگاهی بیاندازید بد نیست. چون اینجا بازاریابی با ایران خیلی فرق می کنه شما قیمت را می بینید 100000دلار اما در اصل این مثلا" پیش پرداخت هست بقیه را می گه می توانی وام بگیری که مثلا" 400000دلاره که اصلا" هم در سایتش در موردش هیچی نگفته وقتی خوب ته و توش را در می آری معلوم میشه.
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reo/5176073808.html
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reo/5128988481.html
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reb/5172955167.html
    http://vancouver.craigslist.ca/rds/reb/5174035932.html
    راستش خب الان 26سالمه و جا برای اینکه بتونم در آینده خونه بخرم هست!
    اما با توجه به پاسخ شما و بقیه دوستان واقعیتی که وجود داره اینه که فکر میکنم باید حداقل توی 6 ماه اول اجاره نشین باشم!
    هم با محیط اشنا بشم! هم محله ها رو بشناسم!

درست نیست که از زندگی شخصیم اینجا صحبت کنم اما توی مسافرخونه های درب و داغون و انواع خوابگاه ها هم اقامت داشتم تا به اینجا رسیدم! تحمل بعضی چیزها دیگه زیاد برام سخت نیست! و خب مسلمه مبلغ پولی رو که به زحمت بدست آوردم بخاطر خرید یه مورد نامناسب نخواهم داد!

خرید خونه یک گزینه بسیار خوبه! اما اگر شرایط جوری باشه که میفرمایید بعد استیبل شدن شرایط کار و درامد
    مبلغی رو پیش پرداخت میدم و یه مورد مناسب پیدا میکنم! (نهایتا تا 200هزارتا)

واقعا باید از تک تکتون تشکر کنم! یکی از مشکلاتی که دوستانم و خودم در مهاجرت قبلی باهاش مواجه بودم تفاوت اطلاعات با واقعیت ها بود!! امیدوارم با کمک شما عزیزان این شکاف رو بیشتر و بیشتر پر کنم!

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

راستش خب الان 26سالمه و جا برای اینکه بتونم در آینده خونه بخرم هست!
    اما با توجه به پاسخ شما و بقیه دوستان واقعیتی که وجود داره اینه که فکر میکنم باید حداقل توی 6 ماه اول اجاره نشین باشم!
    هم با محیط اشنا بشم! هم محله ها رو بشناسم!

درست نیست که از زندگی شخصیم اینجا صحبت کنم اما توی مسافرخونه های درب و داغون و انواع خوابگاه ها هم اقامت داشتم تا به اینجا رسیدم! تحمل بعضی چیزها دیگه زیاد برام سخت نیست! و خب مسلمه مبلغ پولی رو که به زحمت بدست آوردم بخاطر خرید یه مورد نامناسب نخواهم داد!

خرید خونه یک گزینه بسیار خوبه! اما اگر شرایط جوری باشه که میفرمایید بعد استیبل شدن شرایط کار و درامد
    مبلغی رو پیش پرداخت میدم و یه مورد مناسب پیدا میکنم! (نهایتا تا 200هزارتا)

واقعا باید از تک تکتون تشکر کنم! یکی از مشکلاتی که دوستانم و خودم در مهاجرت قبلی باهاش مواجه بودم تفاوت اطلاعات با واقعیت ها بود!! امیدوارم با کمک شما عزیزان این شکاف رو بیشتر و بیشتر پر کنم!
    دوست عزیز نمیشه از اونجا برای اینجا نقشه کشید و شرایطی که اونجا داشتید رو با اینجا مقایسه کنید و به یک نتیجه گیری برسید. ان شاالله هر وقت تشریف آوردید متوجه منظورم خواهید شد. مهاجرت به یک کشور دیگه با فرهنگ و مردمان متفاوت و کلا همه چیز متفاوت برای ما که یک فرهنگ دیگه داریم بسیار سخت و زمان بر است و به قولی سازگاری با این سیستم طول میکشد. این دغدغه شما برای خرید خانه در بدو ورود زمانی صحیح است که شما حداقل نزدیک به 700 الی 800 هزار دلار فقط برای خانه کنار گذاشته باشید و با کلی پول پا به این کشور بگذارید (منظورم اینه که تا سالها نگران دخل و خرج نباشید).
    اون چیزی که باید شما را نگران کند و واقعا باید ازش ترسید تنها و تنها زبان است چرا که تنها عامل موفقیت و شکست همین زبان انگلیسی ناقابل است که از نظر ما ایرانیها در رده های پایین اهمیت قرار دارد!

پی نوشت: اینکه تصور میکنید چون در بدترین مسافرخانه و خوابگاه تو ایران بودید پس اینجا هم میتونید تحمل کنید 100% در اشتباهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Educational Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    اون چیزی که باید شما را نگران کند و واقعا باید ازش ترسید تنها و تنها زبان است چرا که تنها عامل موفقیت و شکست همین زبان انگلیسی ناقابل است که از نظر ما ایرانیها در رده های پایین اهمیت قرار دارد!
    نظرتون خیلی جالب بود! اولین فردی که همچین صحبتی باهام داشت!
    الان کلاس ایلتس میرم! سطح زبانم در حد 6 یا 6.5 بوده قبلا
    کتاب های سطح 3000 لغت رو میخونم تا بیشتر اشنا بشم! (طبق گفته خود سری کتابها 95% نیاز تو این سطح رفع میشه)

اگه پیشنهادی یا راه حل بهتری مدنظرتون هست ممنون میشم راهنماییم کنین!
    البته فکر کنم داریم از بحث ونکوور خارج میشیم! لطفا پخ کنید

ApplyAbroad Guru

نظرتون خیلی جالب بود! اولین فردی که همچین صحبتی باهام داشت!
    الان کلاس ایلتس میرم! سطح زبانم در حد 6 یا 6.5 بوده قبلا
    کتاب های سطح 3000 لغت رو میخونم تا بیشتر اشنا بشم! (طبق گفته خود سری کتابها 95% نیاز تو این سطح رفع میشه)

اگه پیشنهادی یا راه حل بهتری مدنظرتون هست ممنون میشم راهنماییم کنین!
    البته فکر کنم داریم از بحث ونکوور خارج میشیم! لطفا پخ کنید
    تاپیکهای کار در کانادا را ملاحظه کنید در مورد اهمیت زبان خیلی توضیح داده شده است.

سلام .
    میشه بگید Health Insurance در بریتیش کلمبیا ماهانه چقدر هست ؟ و حالا که مثل بقیه استانها رایگان نیست آیا خدمات بهتری ارائه میشه یا خیر ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    سلام .
    میشه بگید Health Insurance در بریتیش کلمبیا ماهانه چقدر هست ؟ و حالا که مثل بقیه استانها رایگان نیست آیا خدمات بهتری ارائه میشه یا خیر ؟
    $72 در ماه برای هر نفر - هیچ تفاوتی هم با استانهای دیگه از لحاظ سطح خدمات نمیکنه .. البته بعد از 1 سال درکانادا اگه درامد سال قبلتون کمتر ار به مقداری باشه و apply کنید از 20-30% تا 100% بهتون تخفیف میدن .
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    $72 در ماه برای هر نفر - هیچ تفاوتی هم با استانهای دیگه از لحاظ سطح خدمات نمیکنه .. البته بعد از 1 سال درکانادا اگه درامد سال قبلتون کمتر ار به مقداری باشه و apply کنید از 20-30% تا 100% بهتون تخفیف میدن .
    ممنونم
    هزینه های زندگی از همه شهرها بالاتر & دستمزدها از همه شهر پایینتر & پیدا کردن کار مشکلتر تازه بیمه درمانی هم که رایگان نیست

دوستان آیا شما همه از انتخاب BC راضی هستید ؟ آیا برگردید به عقب بازهم ونکوور رو انتخاب می کنید؟ من تازه میخوام بیام و کسی رو هم ندارم اون شهر و فقط چون از سرما فراریم و به خاطر زیبایی اون استان رو انتخاب کردم ،ایا ممکنه پشیمون بشم ؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    سلام .
    در مجموع خیلی روی خدمات درمانی در موارد اورژانسی حساب نکنید (البته به جز موارد اورژانسی که دور از جون با پای خودتون نتونید وارد بشید) و بیشتر حواستون رو متمرکز مراقبت از خودتون کنید که مورد اورژانسی براتون پیش نیاد . همین چند روز پیش یکی میگفت توی پنتینکتون انگشت بچش قطع شده بوده (واقعا قطع شده بود) و 5 ساعت توی اورژانس منتظر بودن تا دکتر ببیندش.
    Culture lives in everything we do

Junior Member

سلام، من دنبال خونه تو ونکوور هستم از اول اکتبر. لطفا اگه جای سراغ درین بهم خبر بدین. یا اگر میدونید که چه جوری می‌تونم خونه پیدا کنم لطفا بهم بگین. مرسی‌.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)