صفحه 103 از 137 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1370

موضوع: همه چيز در مورد شهر ونكوور

Senior Member Ramtin228 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چيز در مورد شهر ونكوور

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsafm نمایش پست ها
    سلام، من دنبال خونه تو ونکوور هستم از اول اکتبر. لطفا اگه جای سراغ درین بهم خبر بدین. یا اگر میدونید که چه جوری می‌تونم خونه پیدا کنم لطفا بهم بگین. مرسی‌.
    اگر برای اقامت موقت می خواین که باید مبله بگیرید ولی اگر برای طولانی مدت می خواین باید از سایت های craiglist و kijiji کمک بگیرید،البته اینکه تصمیم داشته باشید تو کدوم قسمت ونکوور خونه بگیرید هم مهمه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vicky نمایش پست ها
    ممنونم
    هزینه های زندگی از همه شهرها بالاتر & دستمزدها از همه شهر پایینتر & پیدا کردن کار مشکلتر تازه بیمه درمانی هم که رایگان نیست

دوستان آیا شما همه از انتخاب BC راضی هستید ؟ آیا برگردید به عقب بازهم ونکوور رو انتخاب می کنید؟ من تازه میخوام بیام و کسی رو هم ندارم اون شهر و فقط چون از سرما فراریم و به خاطر زیبایی اون استان رو انتخاب کردم ،ایا ممکنه پشیمون بشم ؟
    اگر همه امکانات و شرایط ایده آل را در یک جا میشد تجمیع کرد ، جمعیت ونکوور و شهرهای اطراف در B.C. سی میلیون نفر و بقیه نقاط کانادا نزدیک صفر بود . طبعا نمیشود همه اینها(آب و هوا، هزینه پایین، نرخ مالیات کم، بیمه، کار و درآمد خوب و موقعیت شغلی و...) را با هم در یک مکان داشت.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

ممنونم
    هزینه های زندگی از همه شهرها بالاتر & دستمزدها از همه شهر پایینتر & پیدا کردن کار مشکلتر تازه بیمه درمانی هم که رایگان نیست

دوستان آیا شما همه از انتخاب BC راضی هستید ؟ آیا برگردید به عقب بازهم ونکوور رو انتخاب می کنید؟ من تازه میخوام بیام و کسی رو هم ندارم اون شهر و فقط چون از سرما فراریم و به خاطر زیبایی اون استان رو انتخاب کردم ،ایا ممکنه پشیمون بشم ؟
    من تجربه خودم را می گویم حالا دیگه بستگی به خودتون داره. به نظر من آدم اول جایی بره که خدمات بهتری داره انتخاب بهتریه چون شما اول نیاز به حمایت مالی و سایر امکانات دارید تا هوای خوب من خودم اگر دو تا بچه نداشتم و اینجا هم خرج نکرده بودم از ونکوور می رفتم. اما هر کار دیگری هم اگر الان بخواهم بکنم هزینه اضافه است. من فقط برای هزینه بیمه ماهی 144$ می دهم حالا مالیات و هزینه های دیگه هم هست. اینجا اگر بخواهید درس مرتبط با رشته تون بگیرید که مثلا" مدرک کانادایی داشته باشید برای کمک باید عضو برنامه skills connect بشوید که برای رشته های غیرپزشکی تا دو سوم هزینه و سقف 1000 دلار را پوشش می دهه. مطلب دیگر اینکه اینجا بیشتر کمکهای آموزشی حتی برای بچه ها در مدرسه حذف شده برای صرفه جویی در بودجه البته نمی دانم ایالتهای دیگه در این زمینه چطوره. مثلا" یک سری کلاسهای یادگیری زبان در وی سی سی رایگان بوده که از امسال باید براش پول پرداخت کنید یا درس موسیقی و رقص و حتی در مورد ورزش بچه ها در مدرسه بودجه قطع شده و بسته به مدرسه که چطوری می توانند از خدمات داوطلبانه اولیاء و دوستان آنها استفاده کنند آموزش ارائه شده متفاوت هست.
    من با یک نفر اینجا آشنا شدم که لند اول را تو وینیپگ داشت البته اگر اشتباه نکرده باشم. همسرش آنجا برای کالج که ثبت نام کرده بوده به مدت دوسال هزینه کالج را که داده بودند هیچ ماهی هم 1000 دلار کمک هزینه زندگی بهشون می دادند به اضافه اینکه بیمه رایگان و مالیات هم کمتر. طبق گفته خود ایشون اجناس هم خیلی ارزانتر. مثلا" می گفت همان ماستی که آنجا نزدیک به 1 دلار بوده قیمتش اینجا 3-4 دلاره. آنها هم بعد از اینکه همسرش آنجا کار پیدا کرده بود و جا افتاده بود توانسته بود یک کار خوب تو ونکوور پیدا کنه بعد جابجا شده بودند. من خودم فکر می کنم مثلا" اگر تورنتو رفته بودم شاید خیلی تو هزینه ها و وقتم صرفه جویی شده بود. البته با توجه به مواردی که از دوستان مقیم تورنتو شنیدم.

ممنونم

ایالت قشنگ و زیبایی هست . ارزششو داره . بدرد شما میخوره که ازسرما فراری هستید مثل خودم ( البته ونکوور و اطراف اون ) بیشترجاهای دیگه BC سرد هست + الان وضعیت کار همه جای کانادا خرابه جایی نیست که خیلی عالی باشه از البرتا بگیرید که بیشترین نرخ افراد ارکار بیکار شده و کمبود بودجه رو داشته تا ... بیشتر بستگی به مهارت وچیزایی که ابنا واسه کار میخوان داره .+ بعلاوه چند ماه بمونید پشیمون شدید برید جای دیکه . قرار نیست اگه یه جا اومدید به هر قیمتی اونجا بمونید .
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

نقل قول نوشته اصلی توسط Vicutopia نمایش پست ها
    من تجربه خودم را می گویم حالا دیگه بستگی به خودتون داره. به نظر من آدم اول جایی بره که خدمات بهتری داره انتخاب بهتریه چون شما اول نیاز به حمایت مالی و سایر امکانات دارید تا هوای خوب من خودم اگر دو تا بچه نداشتم و اینجا هم خرج نکرده بودم از ونکوور می رفتم. اما هر کار دیگری هم اگر الان بخواهم بکنم هزینه اضافه است. من فقط برای هزینه بیمه ماهی 144$ می دهم حالا مالیات و هزینه های دیگه هم هست. اینجا اگر بخواهید درس مرتبط با رشته تون بگیرید که مثلا" مدرک کانادایی داشته باشید برای کمک باید عضو برنامه skills connect بشوید که برای رشته های غیرپزشکی تا دو سوم هزینه و سقف 1000 دلار را پوشش می دهه. مطلب دیگر اینکه اینجا بیشتر کمکهای آموزشی حتی برای بچه ها در مدرسه حذف شده برای صرفه جویی در بودجه البته نمی دانم ایالتهای دیگه در این زمینه چطوره. مثلا" یک سری کلاسهای یادگیری زبان در وی سی سی رایگان بوده که از امسال باید براش پول پرداخت کنید یا درس موسیقی و رقص و حتی در مورد ورزش بچه ها در مدرسه بودجه قطع شده و بسته به مدرسه که چطوری می توانند از خدمات داوطلبانه اولیاء و دوستان آنها استفاده کنند آموزش ارائه شده متفاوت هست.
    من با یک نفر اینجا آشنا شدم که لند اول را تو وینیپگ داشت البته اگر اشتباه نکرده باشم. همسرش آنجا برای کالج که ثبت نام کرده بوده به مدت دوسال هزینه کالج را که داده بودند هیچ ماهی هم 1000 دلار کمک هزینه زندگی بهشون می دادند به اضافه اینکه بیمه رایگان و مالیات هم کمتر. طبق گفته خود ایشون اجناس هم خیلی ارزانتر. مثلا" می گفت همان ماستی که آنجا نزدیک به 1 دلار بوده قیمتش اینجا 3-4 دلاره. آنها هم بعد از اینکه همسرش آنجا کار پیدا کرده بود و جا افتاده بود توانسته بود یک کار خوب تو ونکوور پیدا کنه بعد جابجا شده بودند. من خودم فکر می کنم مثلا" اگر تورنتو رفته بودم شاید خیلی تو هزینه ها و وقتم صرفه جویی شده بود. البته با توجه به مواردی که از دوستان مقیم تورنتو شنیدم.
    من چون بچه نارم در مورد اون نمی‌تونم نظری بدم. اما توی ونکوور به جز هزینه‌ی بیمه، خیلی هزینه‌های دیگه نسبت به اونتاریو و کبک کمتره... مالیات خرید و مالیات بردرآمد از هر دوشون کمتره... از منیتوبا که خیلی خیلی کمتره!
    اجاره مسکن ممکنه توی استان‌های سردسیر مثل ساسکچوان و منیتوبا کمتر باشه، اما من با چندین نفر که صحیبت کردم، هزینه‌های زندگی اونقدرا تفاوتی نداره... همون مسات رو تو سوپرمارکت‌های مختلف تو همین ونکوور هم می‌شه با قیمت‌های مختلف پیدا کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر همه امکانات و شرایط ایده آل را در یک جا میشد تجمیع کرد ، جمعیت ونکوور و شهرهای اطراف در B.C. سی میلیون نفر و بقیه نقاط کانادا نزدیک صفر بود . طبعا نمیشود همه اینها(آب و هوا، هزینه پایین، نرخ مالیات کم، بیمه، کار و درآمد خوب و موقعیت شغلی و...) را با هم در یک مکان داشت.
    کاملا منطقیه
    ,
    نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    ایالت قشنگ و زیبایی هست . ارزششو داره . بدرد شما میخوره که ازسرما فراری هستید مثل خودم ( البته ونکوور و اطراف اون ) بیشترجاهای دیگه BC سرد هست + الان وضعیت کار همه جای کانادا خرابه جایی نیست که خیلی عالی باشه از البرتا بگیرید که بیشترین نرخ افراد ارکار بیکار شده و کمبود بودجه رو داشته تا ... بیشتر بستگی به مهارت وچیزایی که ابنا واسه کار میخوان داره .+ بعلاوه چند ماه بمونید پشیمون شدید برید جای دیکه . قرار نیست اگه یه جا اومدید به هر قیمتی اونجا بمونید .
    من خودم وقتی قیمت های خونه تو تهران و شهرهای دیگه رو مقایسه می کنم ..با خودم میگم درسته هزینه ها چند برابره اما باز هم نمی تونستم هیچ شهر دیگه زندگی کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Vicutopia نمایش پست ها
    من با یک نفر اینجا آشنا شدم که لند اول را تو داشت البته اگر اشتباه نکرده باشم. همسرش آنجا برای کالج که ثبت نام کرده بوده به مدت دوسال هزینه کالج را که داده بودند هیچ ماهی هم 1000 دلار کمک هزینه زندگی بهشون می دادند به اضافه اینکه بیمه رایگان و مالیات هم کمتر. طبق گفته خود ایشون اجناس هم خیلی ارزانتر. مثلا" می گفت همان ماستی که آنجا نزدیک به 1 دلار بوده قیمتش اینجا 3-4 دلاره. آنها هم بعد از اینکه همسرش آنجا کار پیدا کرده بود و جا افتاده بود توانسته بود یک کار خوب تو ونکوور پیدا کنه بعد جابجا شده بودند. من خودم فکر می کنم مثلا" اگر تورنتو رفته بودم شاید خیلی تو هزینه ها و وقتم صرفه جویی شده بود. البته با توجه به مواردی که از دوستان مقیم تورنتو شنیدم.
    وینیپگ
    ممنونم از توضیحات کاملتون ولی به این هم فکر کنید که بچه هاو خودتون تو سرما چقدر سختی باید تحمل می کردید
    سووال اینه که 2/3 هزینه خب خیلی خوبه اما سقف 1000 دلار در ماه دیگه ؟ یا 2/3 هزینه تا سقف 10000؟؟ حالا کجا می تونم شرایط این کمک هزینه رو ببینم چون تا حالا راجه به برنامه اسکیل کانکت نشنیده بودم ....2/3 خیلی هم ممنون میشم ....با ایران مقایسه کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    من چون بچه نارم در مورد اون نمی‌تونم نظری بدم. اما توی ونکوور به جز هزینه‌ی بیمه، خیلی هزینه‌های دیگه نسبت به اونتاریو و کبک کمتره... مالیات خرید و مالیات بردرآمد از هر دوشون کمتره... از منیتوبا که خیلی خیلی کمتره!
    اجاره مسکن ممکنه توی استان‌های سردسیر مثل ساسکچوان و منیتوبا کمتر باشه، اما من با چندین نفر که صحیبت کردم، هزینه‌های زندگی اونقدرا تفاوتی نداره... همون مسات رو تو سوپرمارکت‌های مختلف تو همین ونکوور هم می‌شه با قیمت‌های مختلف پیدا کرد
    هدی جان هزینه مسکن مگه نسبت به کبک 1.5-2 برابر نیست؟ خب بالاترین هزینه ها هم مسکن هست

دوستان عزیز از همتون و راهنمایی هاتون ممنونم
    در واقع نگرانی من هینه بالاتر نیست ...اگه کار هرچند با حقوق کمتر از استان های دیگه باشه همون زیبایی و آب و هوای عالی واقعا ارزش داره ...نگرانیم فقط اینه که شنیده ها میگه که کار از همه جا کمتره حتی کار جنرال :/
    راستی ممکنه یه مقایسه مناطق مختلف ونکوور داشته باشید؟

مثلا surrey ... با جمعیت هندی .....هزینه مسکن ....مزایا : ............... معایب : ..............\
    burnaby
    Richmond
    , ....., .
    و محله های ونکوور
    Downtown
    West End
    Yaletown
    Gastown
    ,......

.....

سوال آخر اینکه اگه از طریق سایت های مثل roommate finder , ...همخونه پیدا کنم آیا اگه در مورد ملیت شون سوال کنم ..ناراحتی ایجاد می کنه؟ برای 1 ماه اول چه جوری سابلت پیدا کنم ؟
    ویرایش توسط vicky : August 24th, 2015 در ساعت 09:19 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    در مجموع خیلی روی خدمات درمانی در موارد اورژانسی حساب نکنید (البته به جز موارد اورژانسی که دور از جون با پای خودتون نتونید وارد بشید) و بیشتر حواستون رو متمرکز مراقبت از خودتون کنید که مورد اورژانسی براتون پیش نیاد . همین چند روز پیش یکی میگفت توی پنتینکتون انگشت بچش قطع شده بوده (واقعا قطع شده بود) و 5 ساعت توی اورژانس منتظر بودن تا دکتر ببیندش.
    واااااااای ....مگه اورژانسی تر از قطع عضو داریمممممم؟؟؟؟ پس اونا که قبل ایشون تو نوبت بودن متوفی بودن ! خب باید چه کار کرد؟ بیمه خصوصی ؟

Senior Member

واااااااای ....مگه اورژانسی تر از قطع عضو داریمممممم؟؟؟؟ پس اونا که قبل ایشون تو نوبت بودن متوفی بودن ! خب باید چه کار کرد؟ بیمه خصوصی ؟
    والا برای منم عجیبه که بچه 13 ساله رو این همه مدت تو اون وضعیت نگه داشتن. البته شهر کوچک و دورافتاده بوده و آخر هفته و دکتر کم، ولی بازم توجیهش سخته. انگار اگه وضعیت قابل تحمل و مریض رو پا باشه خیلی اورژانسی برخورد نمیشه. نه تا جاییکه من میدونم بیمه خصوصی نقشی نداره.
    Culture lives in everything we do

[QUOTE=vicky;2073976] واااااااای ....مگه اورژانسی تر از قطع عضو داریمممممم؟؟؟؟ پس اونا که قبل ایشون تو نوبت بودن متوفی بودن ! خب باید چه کار کرد؟ بیمه خصوصی ؟[/QUOTE

]اینجا بخواید بهتون رسیدگی بشه خودتون رو به مریضی بزنید و اغراق کنید .. آخ و اوخ الکی کنید تا بیان رسیذگی کنن بهتون وگرنه با دست و پای شکسته یا قطع شده ببینن دارید نفس میکشید کاریتون ندارن.
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

کاملا منطقیه
    ,

وینیپگ
    ممنونم از توضیحات کاملتون ولی به این هم فکر کنید که بچه هاو خودتون تو سرما چقدر سختی باید تحمل می کردید
    سووال اینه که 2/3 هزینه خب خیلی خوبه اما سقف 1000 دلار در ماه دیگه ؟ یا 2/3 هزینه تا سقف 10000؟؟ حالا کجا می تونم شرایط این کمک هزینه رو ببینم چون تا حالا راجه به برنامه اسکیل کانکت نشنیده بودم ....2/3 خیلی هم ممنون میشم ....با ایران مقایسه کنید !

دوستان عزیز از همتون و راهنمایی هاتون ممنونم
    در واقع نگرانی من هینه بالاتر نیست ...اگه کار هرچند با حقوق کمتر از استان های دیگه باشه همون زیبایی و آب و هوای عالی واقعا ارزش داره ...نگرانیم فقط اینه که شنیده ها میگه که کار از همه جا کمتره حتی کار جنرال :/
    راستی ممکنه یه مقایسه مناطق مختلف ونکوور داشته باشید؟

مثلا surrey ... با جمعیت هندی .....هزینه مسکن ....مزایا : ............... معایب : ..............\
    burnaby
    Richmond
    , ....., .
    و محله های ونکوور
    Downtown
    West End
    Yaletown
    Gastown
    ,......

.....

سوال آخر اینکه اگه از طریق سایت های مثل roommate finder , ...همخونه پیدا کنم آیا اگه در مورد ملیت شون سوال کنم ..ناراحتی ایجاد می کنه؟ برای 1 ماه اول چه جوری سابلت پیدا کنم ؟

دوست عزیز کمک هزینه اسکیل کانکتس که گفتم 2/3 هزینه کلاسی است که مرتبط با شغل قبلی شما تو ایران هست و تا سقف 1000 دلار یعنی اگر پول دوره شما بشود 5000 دلار شما بیشتر از 1000 دلار دریافت نمی کنید. پس باید قبلش خوب چک کنید که کلاسی باشه هم بدرتون بخوره و هم هزینه اش زیاد نباشه مثلا" اگر 900 دلار هزینه دوره باشه شما فقط 600 دلارش را می گیرید. ولی وینیپگ که آن بنده خدا تعریف می کرد هم هزینه دوره را پرداخت کرده بود و هم ماهی 1000 دلار برای خرج خانواده می داده که 2 سال این قضیه ادامه داشته تا همسرشون دوره اش را تمام کرده. ولی از این خبرها اینجا نیست.
    بعد هم انتخاب یک ایالت و سختی های آن همه بستگی به این داره چی برای شما مهم تره و وزنه سنگین تری داره. بله من یکی از دوستان با پول کمی سه سال پیش آمد اینجا ولی به قول خودش توانست چندبار از دولت grant بگیره که خیلی کمکش کرد ولی الان دیگه از این گرنتها هم دیگه خبری نیست همه برای صرفه جویی در بودجه قطع شده. اگر شما از نظر مالی و زمانی که می خواهی اینجا از جیب بخوری مشکلی نداری و یا همان اول آمدی حاضری بری توی یک مغازه یا فروشگاه صندوق دار باشی یا به قولی سروایول جاب داشته باشی ونکوور خیلی خوبه چون دیگه از سرما نمی لرزی. من خودم اینجا خورشید که می بینم می پرم زیرش چون تو بابستان هم اینجا یخ می زنم. اما یک نکته را هم درنظر بگیر اینجا گرفتن همون سروایول جاب هم به همین راحتی نیست. ولی خیلی کمک می کنه که شغل بعدی بهتری پیدا کنی چون به قول خودشون تجربه کانادایی داری ولی باید تو آن شغل حداقل 4 ماهی را کار کرده باشی.
    در مورد پیدا کردن خانه هم باز هم می گویم این نظر منه با توجه به تجربه خودم. اینجا قیمت اجاره خانه در تمام قسمت ها از یک نمودار نسبتا" یکنواختی پیروی می کنه اینکه بگی مثلا" برنابی 1000 تا دانتاون 2000 خیلی اینطور نیست چون خوب و بد کنار هم هستند. اما پیدا کردن یک جایی که تمیز باشه، شیک باشه، بزرگ باشه، جای خوب باشه و مهمتر از همه قیمتش خوب باشه خیلی راحت نیست و به شانستون بستگی داره که تو آن زمانی که دنبال خانه می گردید موجود باشه. و نکته دیگه وضعیت بازار هم خیلی در قیمت تاثیر داره.
    از نظر اینکه کدام شهر بریتیش کلمبیا برید باز هم سلیقه ای است البته به نظر من. من خودم خیلی دانتاون را دوست ندارم بخصوص آن قسمت تجاری اش را هر وقت می رم آنجا احساس می کنم بین ساختمانهای دو طرف خیابان دارم خفه می شوم. برنابی جنوب هم خیلی شلوغه مثل دانتاون فقط دیگه آنقدر ساختمانهای سربه فلک کشیده نداره و مزیتش اینه که به مراکز خرید نزدیکه برنابی نورث خیلی مسکونیه، زیاد آدم تو خیابان نمی بینی و من خودم آنجا را بیشتر دوست دارم. ترافیک ساعتهای کاری هم تو نورث ونکوور و ونکوور کاملا" محسوسه. کوکیوتلم هم به نظرم یکم مثل برنابیه فقط آنجا حمل ونقل کمی کمتره مثلا" اسکای ترین نداره البته در چندسال آینده انشاا... می آد. یک خوبی که برنابی داره البته برای آنهاییکه ماشین ندارند اینه که zoneدوم هست و نورث ونکوور را هم شامل می شه و وسط زون 1 و 3 قرارگرفته یعنی شما به هر کدام از این زونها بخواهی بری یک بلیطه 2 زونه می خری ولی اگر مثلا" زون 3 باشی بخواهی بری 1 یا برعکس باید بلیط سه زونه بخری. محل کار هم صرفا" وقتی اول می آیی حق انتخاب چندانی نداری هر جا کار پیدا شد باید دو دستی بچسبی.

اصولا" پرسیدن ملیت سوال خوبی نیست ولی اینجا خیلی ها می پرسند ولی شما هم می توانی جواب ندی. ولی اگر منظورتون اینه که قبل از اینکه اجاره کنی بگی آقا شما کجایی هستید؟ به نظرم یه جورایی با نژادپرستی ربط پیدا می کنه و فکر نکنم کار خوبی باشه. حالا دوستان قدیمی تر توضیح بدهند بد نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)