صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 91

موضوع: سوالهايي در مورد مهاجرت به امريکا

پیش فرض سوالهايي در مورد مهاجرت به امريکا

پدر و مادر و برادر من از طریق ویزای f4 توسط دایی من ویزای مهاجرت گرفت و تازه وارد امریکا شدن وگرین کارت گرفتن ولی فقط من چون بالای 21 سال هستم موندم ایران!!
    من دانشجو ترم اخر کارشناسی کامپیوترم و سربازی نرفتم و24 سالمه . حالا از شما عزیزان درخواست دارم راههایی که من توسط اون میتونم هر چه زود تر برم امریکا رو به من راهنمایی کنید تا من خودم روشون کار کنم. من خییییلی ناراحتم .... ممنون همتون.. ؟؟

:-[

niva: عنوان موضوع تغيير داده شده است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالهايي در مورد مهاجرت به امريکا

وضعیت شما مشابه منه، متاسفانه کاری خاصی نمیشه کرد. ویزای دانشجویی برای شما خیلی مشکله، می تونین از اونا بخواین که برای شما درخواست کنن ولی این حد اقل 7 سال طول می کشه. اگه اونا بعده 5 سال citizen بشن، و شما ازدواج نکرده باشین، خارج از نوبت می گیرین. ویزای کار مثله اینکه ساده تره، توصیه اینه که PhD رو تو کانادا بخونین و ازدواج نکنین و پدرو مادرو هر 6 ماه یا یه سال هل بدین آمریکا تا بعد 5 سال اونا citizen بشن و شمام گرین کارد بگیرین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یه سوال خیلی مهم که برای خیلی ها پیش اومده در مورد گرین کارت و ..... ؟

Dear friend,,

At first I tell in US for any thing there is a track!!! so do not worry and go ahead, I had a same situation (with one different) like you, all of my mom's family are in US and my family only my sister and me got their Green card and we were above 21 so ---- then my sister before my family entered to US came here with student visa for PHD and then I got my visa. In both case the embassy had known that my family has Green card, my sister is in US, and so on, therefore do not worry. But actually my sister an I are married , I think it has a positive point in our case,
    any way I recommend you the student visa for PHD is the best and easiest way but you can talk with other too,
    Regards

پیش فرض پاسخ : یه سوال خیلی مهم که برای خیلی ها پیش اومده در مورد گرین کارت و ..... ؟

سلام

خوب منم توی همین موقعیت هستم. در مورد citizen شدن خانواده باید بگم که برای زیر 21 سال فوری هستش که البته اصلا قانونش مال امثال ما نیست. 5 سال دیگه که خانوادت citizen بشند نوبت 6.5 ساله (F1) بهت می دند که با نوبت 8.5 ساله (F2B) گرین کارتت فرقی نداره. البته طبق یک قانون برای اون نوبت F1 مدتی که تحت F2B تو نوبت بودی رو برات حساب می کنند یعنی 1.5 سال دیگه باید صبر کنی که البته این مساله قطعی نیست و باید تا اون موقع صبر کنی.

یک نکته دیگه که حواست بهش باشه اینه که اگه اونجا خانوادت پرونده گرین کارت تو رو فعال کنند دیگه هیجا به تو هیچ نوع ویزای غیر مهاجرتی بهت نمی دند. پس اول اینکه اگه می خوای دانشجویی یا کار اقدام کنی حتما بگو که اونجا F2B برایت اقدام نکنند فعلا.

اما در مورد روش ها : خوب اگه واقعا دنبال یه راه مطمئن و راحت می گردی ازدواج با یک us citizen هست. اگه اینجا با کسی نیستی و تصمیم خاصی نداری راه خوبی اینجوری 6 ماه می ری اونجا و اونجا هم 2 سال گرینکارت موقت داری (که توی این مدت باید با طرف باشی) که بعد از اون گرین کارت اصلی بهت میدند.

اگه خانوادت اونجا می تونند از طریق کار یه جایی مربوط به رشتت پیدا کنند که پیگیر باشه اونم خوبه و 2ساله هستش (3rd type) ولی باید پیگیر باشند.

ولی دانشجویی تا اونجایی که من دستگیرم شد کاملا شانسی هست یا شایدم به اوامل کشف نشده ای مربوط باشه.

اما در مورد زمان ها به US visa bulletin may 2008 برو حتما یک نگاهی بکن. آدرسش رو این پایین می زارم:

http://travel.state.gov/visa/frvi/bu...etin_4205.html

اگه کاری کردی و یا اطلاعات جدیدی به دستت اومد خبر بده. ممنون. موفق باشی.

Junior Member

All dear I forgot to mention a wonderfulllllllllllllll point,
    if one person is above 21 and all of his/her family have green card in this case IF he/she is NOT married US has a rule with a garsia name , in this rule the child can get his/her green card because he/she is alone, so you can use it,

در مورد قانون گارسیا به همین سادگی هم البته نیست این قانون در واقع از طریق دادگاه های us به اداره مهاجرت این کشور ارسال شده ولی از اون جایی که قانونی به این عنوان تصویب نشده (توی مجلس یا ...) اداره مهاجرت اجراش نمی کنه اما اقدام برای اون به این صورت هست که شما درخاست می دید اونا هم می گند نمی شه بعد شما از طریق وکیل با وکلای اداره مهاجرت تماس می گیرید (یه جورایی شکایت می کنید) تا اونها وجود این قانون را به کارمندان گوشزد کنند. این پرویسه بستگی به نظر یه دادگاه داره (البته این تیکه قضیه برای خودم هم خیلی روشن نیست ولی یه همچین چیزاییه) بنابراین صد در صد نیست
    بعضی از وکلا معتقدند به ایالتی که خانوادت اونجان و از اونجا درخاست می دید خیلی ربط داره. مثلا می گند از NY راحت تر از جاهای دیگه اقدام می شه. ضمنا garcia هم اگه درست بشه 1 سال زمان می بره. بنابراین اگه شانس بیارید دانشجویی از همه سریعتره

ولی نظر و تصمیم خود من این که از اونجایی که با اقدام برای case مهاجرتی هرگونه شانس دیگه ای از من گرفته میشه اول از طریق دانشگاه و کار اقدام کنم اگر نشد بعد برم سراغ مهاجرت.

Junior Member

امن این پستای جدیدو ندیدم. ببین برای من تقاضا شده، و پدرو مادرم 2 سال دیگه citizen می شن، من الان هم از آمریکا دارم هم از کانادا، و احتمالا آمریکا رجکت می شم و برای کانادا اقدام می کنم. فکر می کنی قضیه گرین کارد برای کانادا هم مشکلی ایجاد کنه؟ در ضمن من از 05 تو نوبت بودم و این یعنی 5 سال تا 2010 که اونا citizen بشن. و فک کنم این هم توی مدتی که باید منتظر بمونم حساب می شه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FIELD
    امن این پستای جدیدو ندیدم. ببین برای من تقاضا شده، و پدرو مادرم 2 سال دیگه citizen می شن، من الان هم از آمریکا دارم هم از کانادا، و احتمالا آمریکا رجکت می شم و برای کانادا اقدام می کنم. فکر می کنی قضیه گرین کارد برای کانادا هم مشکلی ایجاد کنه؟ در ضمن من از 05 تو نوبت بودم و این یعنی 5 سال تا 2010 که اونا citizen بشن. و فک کنم این هم توی مدتی که باید منتظر بمونم حساب می شه.
    Dear friend when your family request for you you cannot request other visa or start other case till the previous case over,( this a rule) so go for student visa is invalid and 100% they 'll tell you this , and you'll you reject for US visa but for canada, I think there is not any problem and you can get it

صحبت محبوب در مورد us کاملا درستٍ. ولی در مورد کانادا من 2 نفر رو با شرایط مشابه می شناسم که الان کانادا هستند. حتی به سفارت کانادا در مورد کیس گرین کارتت به عنوان سندی که نمی خوای اونجا بمونی بگو مطمئنا این یک مثبت هستش. و تو می تونی مثلا بگی که چون می خام US زندگی کنم می خام کانادا درس خونده باشم. ...

خلاصه اینکه من خودم هنوز برای کانادا اقدام نکردم ولی اگه US منو ریجکت کرد فکر می کنم برای کانادا مشکلی نباشه.

swan78
    Guest

[b]با سلام به همگي
    سوالي داشتم در مورد گرين كارد آمريكا: در سال 2000 مادر من كه گرين كارد دارند براي من در اين كتگوري اقدام كردند: F2B Unmarried sons and daughters of permanent resident
    به من اعلام كردند كه از 166 روز تا 22 ماه كار گرين كارد من درست خواهد شد. موضوع با 11 سپتامبر برخورد كرد و چون خبري از ادامه ي كار من نشد در سال 2003 ازدواج كردم و فكر كردم كه موضوع منتفي شده تا اينكه 2 ماه پيش به من نامه اي فرستادند كه درش عنوان كرده بودند كه چون پروسه ي كار من به نيمه رسيده بايد يك نفر رو به عنوان Agent بهشون معرفي كنم تا بقيه ي كارم رو ادامه دهند و همينطور به آدرس دايي من كه در آمريكا زندگي مي كنه نامه اي فرستاده بودن و تقاضاي 70 دلار پول كرده بودند كه دايي من هم بهشون پرداخت كرد بعنوان ايجنت ولي راستش من هنوز بهشون نگفتم كه من در طي اين سالها ازدواج كردم. سوال من اين هست كه آيا اگر اين موضوع رو عنوان كنم كار من داماه پيدا خواهد كرد يا قضيه منتفي خواهد شد؟ ممنون مي شم اگه راهنماييم كنيد.

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)