صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 91

موضوع: سوالهايي در مورد مهاجرت به امريکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : سوالهايي در مورد مهاجرت به امريکا

سلام عزیزان
    آیا امکان داره ابتدا شهروندی کانادا رو گرفت و بعد شهروندی آمریکا؟ این نوع Dual Citizenship ای برای ما ایرانیها ممکن هست؟
    ممنون
    به جای اینکه به من بگید مُخ-Ø بگید مُخ-$.

Junior Member

سلام من اين پست رو يه جا ديگه هم داده بودم كه حذف شد نميدونم چرا!تازه اين سايتو پيرا كردم و چندتا سوال داشتم اميدوارم بتونيد كمك كنيد.
    من دانشگاه بابل درس ميخونم و ترم 2 هستم...اين تابستون هم گرين كارت مامان و بابام مياد كه چون زير 21 هستم واسه منم مياد و ميرم آمريكا...حالا شرايط ادامه تحصيل اونجا چطوريه؟ يعني من بايد از اول درسمو شروع كنم يا ميتونم انتقال بدم خودمه؟

Junior Member

Question تقاضای مشاوره در مورد مهاجرت

من حدود 19 - 20 ساله هستم و الان سال اول دانشگاه را تمام کرده ام و در حال گذراندن ترم تابستان هستم. من در دانشگاه آزاد شیراز رشته مهندسی کامپیوتر می خوانم.
    شرایطی به وجود آمده که تا قبل از سن 21 سالگی می توانم به آمریکا بروم و گرین کارت داشته باشم و با توجه به این، فرصت زیادی باقی نمانده.با توجه به معافیت پزشکی ام،از نظر خروج از کشور مشکلی ندارم، از نظر زبان انگلیسی در حد متوسط مکالمه هستم و متاسفانه فرصت کافی برای شروع کلاس های تافل نداشته ام. در آمریکا دو عمو و یک عمه دارم که می توانند برای شروع به من کمک کنند.
    مشکل اساسی من این است که هیچ سرمایه و پشتوانه ای در اینجا ندارم و هیچکس نمی تواند ریالی از ایران به من پول بدهد. من بسیار مایلم که در رشته کامپیوتر تحصیل کنم و وارد هوش مصنوعی بشوم (فکر می کنم برای این کار انگیزه و استعداد کافی را دارم) ولی با توجه به چیزی که گفتم فکر نمی کنم بتوانم از پس هزینه دانشگاه های آمریکا بر بیایم و همچنین زبان انگلیسی ام در حد تافل نیست. برای من مهمترین چیز ادامه تحصیلم است و قطعا نمی خواهم با یک مدرک دیپلم توی آمریکا کارگری کنم.
    من الان در شیراز حداقل هزینه ماهانه را دارم همراه با یک آپارتمان برای زندگی و به هر صورت شهریه دانشگاه را تامین می کنم.
    ** من این مساله را کاملا درک می کنم که سرنوشت روشنی در دانشگاه آزاد شیراز وجود ندارد و افراد زیادی از دانشگاه های خوب کشور کار عادی را هم به سختی پیدا می کنند.
    ** شاید بتوانم از ایران پولی دریافت کنم ولی هیچ قطعیتی ندارد.
    من برای Feb آینده از سفارت وقت دارم و تصمیم گرفتم برای چند ماه هم که شده بروم و شرایط را بسنجم.
    فکری در ذهنم هست که واقعا نمی دانم تا چه اندازه درست است، تصمیم گرفته ام برای امتحان شرایط آنجا پیش از نوروز برای 3 ماه بروم و :
    در صورت خوب بودن شرایط پس از گرفتن پاسپورت سفید(reentry permit) برای دو سال به ایران برگردم و دانشگاه را تمام کنم سپس دوباره بازگردم.
    در غیر این صورت هم پس از سه ماه برمی گردم و تنها چیزی که از دست می رود یک ترم دانشگاه خواهد بود.
    با این اوصاف از شما خواهش می کنم من را راهنمایی کنید. ( در مورد هزینه های زندگی، شرایط کار، شرایط و هزینه های تحصیل و کلا هر چیزی که فکر می کنید می تواند در درست تصمیم گرفتن به من کمک کند.)

Member GODO آواتار ها

سلام دوست عزيز !
    من آدمي نيستم كه تو آمريكا بزرگ شده باشم ....يا باه هر وسيله رفته باشم اونجا ! اما روي حرف هاي دوستان و رفيقايي كه رفتن اونجا مي تونم يه سرس چيزايي رو بهت بگم !
    نگاه كن رفيق . من رفيقم داره ميره آمريكا ...اونم با ويزاي تحصيلي ...تازه نه براي دانشگاه ...براي كالج ! آيلس 5.5 هم داره و اين طوري كه داره ميره جلو كاراش داره حل ميشه . اما خود اين رفيقم مي دونه كه با اين كارش داره يه ريسكه خيلي خطرناك مي كنه . چون اصلا پشتوانه ي مالي نداره و تازه با ويزاي دانشجويي داره ميره و مجبوره با كلي اين در و اون در زدن خرجش رو در بياره !
    مزيت شما اينه كه شما وقتي وارد خاك آمريكا ميشين بهتون بعد از چند هفته گرين كارت مي دن ! ( البته بماند كارهاي كنسولگري كه خودتون تو جريانش هستين ) شما مي تونيد به طور آزاد كار كنيد و پول جمع كنيد ...تازه كلي تنوع ايالت هست ...براي خرج ها و هزينه هاي مختلف شما براي زندگي . چي ميشه مگه اول آدم بره دالاس ؟! همه مي خوان همون اول برن نيويورك يا سانفرانسيكو ! ولي وقتي شما آشنا هم داريه كه 50% كارتون حله . به نظر من بريد سراغ همون شهر هايي كه آشناهاتون توش زندگي ميكنند .
    بزار يه چيزي بهت بگم ...من كسي رو مي شناسم كه و قتي گرين كارتش رو گرفت با سه مليون رفت آمريكا ... ولي الان همه چيز براي يك زندگي خوب و حرفه اي براش تو آمريكا محيا هست ( از خونه و زندگي بگير تا كار حرفه اي و تخصصي )
    آخرش بهت اين طوري بگم كه : اگه من جاي تو بودم حاضر بودم تا چند سال نون خشك بخورم و سخت كار كنم ...تا بتونم پول جور كنم براي دانشگاه ! گرين كارته ! كم چيزي كه نيست !
    اما حقيقتش اينه كه يه سرس نكات منفي هم داره : مثلا يكي از بچه ها پارسال با لاتاري رفت آمريكا 1 اون هم دانشگاه آزاد مي رفت . بعد از چند ماه اونجا خيلي حالش گرفته شده بود ...چون مي گفت من حداقل تو ايران كه بودم دانمشجو بودم و دو فرداش حداقل مي تونستم تو يه شرك ضايع كار گير بيارم ! اما الان كه اومدم آمريكا اصلا فقط بايد به عملگي فكر كنم ...
    به خاطر همين جور چيزا نا اميد شده بود ... ولي خب با گذشت زمان يه سري چيزا براش حل شد !
    و بايد اين هم بدوني كه اگه بري در اويل رفتنت بايد يكي از سخت ترين دوران زندگيتو تجربه كني .
    http://mohajersara.com/ اين سايت خاطرات و تجربه هاي خوبي از زندگي و كار در آمريكا توش هست ... مي تونه كمكمت كنه !
    http://natashagodwin.blogspot.com/ اين هم وبلاگ يه آقايي هست كه با گرين كارت به امريكا رفت ...خاطرات ايشون هم شايد كمك حال شما بشود و
    ممنون
    بیشتر آدم‌های دنیا دیوانه بودند. آن بخشی هم که دیوانه نبودند، عصبی بودند. آن بخش هم که دیوانه یا عصبی نبودند، احمق بودند.
    چارلز بوکوفسکی

Junior Member

سلام
    من وکیل در آمریکا پیدا کردم که گفته برای برادرم خانمی آمریکایی را پیدا میکنه که باهاش ازدواج صوری کنه و اقامت دائم بگیره و
    همچنین مدعی هیت که میتوانه با دعواتنامه کاری ویزای کاری بگیره .
    حاکثر زمان را 5 ماه گفته .
    آیا چنین چیزی امکان داره ؟
    با تشکر

Member aksham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz - MS Biosystems Engineering

سلام
    برای مهاجرت به آمریکا بهترین و آسان ترین راه کدوم میتونه باشه؟
    دوره ی دکترا رو تو ایران تموم کنم و سپس اقدام به کارهای مهاجرت کنم یا این که دکترا رو در کانادا یا آمریکا اقدام کنم؟
    با کدوم روش امکان فراهم شدن شرایط شغلی برام زیاده؟

Junior Member

سلام
    من 25 سالمه و عموم آمریکاست ، آیا راهی وجود داره که من بتونم برای رفتن اقدام کنم ؟ (البته نه اینکه عموم اول واسه بابام اقدام کنه و بعد بابام واسه من ، چون دیگه تا اون موقع پیر میشم)

Junior Member

سلام،
    من 26 سال دارم ، سربازی هم رفتم در حال حاظر هم در مالزی مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشم .
    عموی بنده مدت زیادی هست که در آمریکا اقامت داره و حتی اونجا گویا شرکتی هم داره. بارها از من خواسته که مسیری که می تونه از اون طریق من هم ببره آمریکا بپرسم.
    آیا راهی وجود داره که من بتونم برای رفتن به آمریکا از این طریق اقدام کنم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اخراجی از موزیک و معماری:(

یک پناهنده به امریکا بدون مدرک دانشگاهی و سرمایه چطور میتونه در امریکا زندگی و کار کنه؟
    من تا چند ماه دیگه به امریکا پناهنده میشم
    الان در ترکیه هستم

Junior Member

سینوحه عزیز فکر نکنم بیشتر از من که 18 سالمه عشقه امریکارو داشته باشی.من یه سال تو فکر پنا.هند.گی بودم و نمیگم به همه وکلای اونجا زنگ زدم ولی حداقل به 85 درصد اونا زنگ زدم و ایمیل دادم.اونایی که به فکر پول بودن میگفتن پنا.هند.گی خوبه.اونایی هم که معرفت داشتن هم خوبی هاشو میگفتن و هم بدی هاشو.وقتی همه چیزو راجع به پنا.هند.گی فهمیدم دیدم که بدی هاش از خوبیاش بیشتره!از بین 20 تا جمله ای که اونا گفتن شاید 18 تاش از بدی های پنا.هند.گی بود!اگه میخوای قانونی بری که باید بالای 100 هزار دلار داشته باشی.تازه میگی مدرک دانشگاهیم نداری.پس برو بالاتر.اگه هم که قاچاقی می خوای بری معادله اش میشه این:پنا.هند.گی قاچاقی=مرگ.شاید گفتن 1 سال راحت باشه ولی در عمل وقتی تو هم 1 سال تو فکر و جو پنا.هند.گی بودی مثله من میفهمیدی که این حرفام الکی نیست.من فکر کیمردم از طریق پنا.هند.گی برم بعد چند وقت که اونجا باشم یه کار پیدا میکنم با حداقل ماهی 5 هزار دلار بعد با اون گول یه خونه ردیف اجاره میکنمو یه بنز ردیف lease میکنم با ماهی 600 یا 700 دلار و بقیه پولمم پس انداز میکنم.ولی از این خبرا نیست.مخصوصا اگه مدرک دانشگاهیم نداری!من وقتی خانوادمو با هزار بدبختی راضی کردم که برم خودم پشیمون شدم!خودتم میدونی آدمای هم سنه من تمام رویاشون رفتن به امریکا هست.ولی من خودمو گول نزدم.من تازه دارم امسال میرم ترکیه تا یه درسمو ادامه بدم و بعدش دنباله کارفرما بگردم که برم امریکا.
    ویرایش توسط milad1988 : March 19th, 2012 در ساعت 11:17 AM دلیل: حذف ID

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)