نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در استرالیا در مقطع لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من پیشنهاد می کنم، با توجه به نوسانات قیمت دلار (و به تبع اون دلار استرالیا و تغییر نرخ برابری ارزش تومان در مقابل دلار) هزینه ها رو به دلار حساب کنین که در هر لحظه تخمین واقعی تری از هزینه ها در دستتون باشه. در هر صورت سالی 40 میلیون تومن برای هزینه زندگی دانشجویی تک نفره فعلاً رقم مناسبی به نظر میاد، البته با فرض قیمت فعلی فروش دلار استرالیا 2000 تومن و این که محدوده هزینه سالانه زندگی در اونجا تقریباً بین 18000 تا 22000 دلار استرالیا متغیر هست. در مورد هزینه تحصیل این رقم کافی نیست و بسته به رشته، مقطع و دانشگاهی که میخواین در اون تحصیل کنین، هزینه تحصیل خیلی می تونه متغیر باشه. برای لیسانس Psychology به عنوان یه عدد تقریبی می تونین سالانه عدد 28000 دلار الی 30000 دلار استرالیا رو در نظر بگیرین که به هزینه زندگی اضافه میشه و مجموعشون ضرب در طول دوره (به طور معمول چهار سال) میشه هزینه کلی شما برای کل طول دوره. به عنوان مثل لینکهای زیر رو چک کنین:
    http://www.psychology.uwa.edu.au/courses/undergraduate
    http://futurestudents.unimelb.edu.au...l/subject-fees
    در مورد جستجو، برای پیدا کردن دانشگاههای استرالیایی که رشته مورد نظر شما رو دارن می تونین کلید واژه زیر رو در گوگل جستجو کنین، نتایجش به طور معمول شما رو به هدفتون میرسونه:
    Australian universities with psychology program
    در صورتی که آدرس سایت دانشگاهها رو قبلاً پیدا کردین، به دو صورت می تونین دوره مورد نظرتون رو پیدا کنین. حالت اول، جستجو بر اساس دانشکده و رشته هست که در این صورت اول باید در صفحه اصلی سایت دانشگاه گزینه Faculties and schools (یا چیزی شبیه به این) رو پیدا کنین و بعد به دنبال College, school و Department مورد نظر (مثلاً همون Psychology) بگردین. و بعد در صفحه اصلی سایت دانشکده به قسمت Undergraduate مراجعه کنین. حالت دوم هم، انتخاب گزینه Future students یا Prospective students در صفحه اصلی سایت و بعد انتخاب گزینه Undergraduate studies هست که در اینجا اطلاعات راجع به دوره ها (Courses)، هزینه ها (Fess and scholarships)، روال اخذ پذیرش (How to apply) و غیره رو می تونین پیدا کنین.
    موفق باشین.
    دوست عزیز واقعا ازت ممنونم
    شما یه نجات دهنده واقعی هستی، اطلاعات کامل و عالی بود ممنون
    اینطور که معلومه همونطوری که خودتون هم گفتید دوره های روانشناسی اکثرا 4 ساله هستن
    قصد من بیشتر از درس خواندن زندگی در استرالیاست
    به خاطر اینکه روانشناسی رو دوست دارم فکر کردم بهتره اینو بخونم
    برای کسی که می خواد به صورت سوری درس بخونه فکر میکنی چه رشته ای مناسب تره؟
    بازم ممنون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kianoosh_zand نمایش پست ها
    دوست عزیز واقعا ازت ممنونم
    شما یه نجات دهنده واقعی هستی، اطلاعات کامل و عالی بود ممنون
    اینطور که معلومه همونطوری که خودتون هم گفتید دوره های روانشناسی اکثرا 4 ساله هستن
    قصد من بیشتر از درس خواندن زندگی در استرالیاست
    به خاطر اینکه روانشناسی رو دوست دارم فکر کردم بهتره اینو بخونم
    برای کسی که می خواد به صورت سوری درس بخونه فکر میکنی چه رشته ای مناسب تره؟
    بازم ممنون
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از اظهار لطفت. به طور کلی کشور استرالیا برای تحصیل با هزینه شخصی یکی از گرونترین گزینه هاست، ضمن این که هزینه های زندگی در این کشور هم به طور نسبی بالاست. با توجه به این که کار دانشجویی در حین تحصیل (که سقفش 20 ساعت در هفته هست) یک منبع درآمدی چندان مطمئن برای پوشش تمام هزینه ها محسوب نمیشه، من پیشنهاد می کنم حتماً پیش از رفتن در مورد هزینه ها خوب تحقیق بکنی. راههای کم خرج تر برای شما اینه که یه مدرک لیسانس در یکی از کشورهای ارزون تر بگیری (مثل ایران، مالزی، فیلیپین و غیره) و برای فوق لیسانس در استرالیا اقدام کنی. اقدام برای ویزاهای مهاجرتی به طور مستقیم هم یه گزینه دیگه هست که البته بستگی به مدرک تحصیلی و سابقه کارت داره. اگه هم به طور کلی مشکل هزینه نداری که چه بهتر. در این حالت ترجیحاً سعی کن رشته ای بخونی که به غیر از این که بهش علاقه داری، نامش هم در لیست رشته ها مورد نیاز استرالیا برای ویزاهای مهارتی باشه که راحت تر بتونی بعد از پایان تحصیلت ویزای اقامتی رو بگیری. در سایت اداره مهاجرت استرالیا (لینک زیر) به طور کامل در مورد این نوع رشته ها و مشاغل مرتبط اونها و انواع ویزاها توضیح داده شده است.
    http://www.immi.gov.au/
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

سلام
    دوستان من به کمی راهنمایی نیاز دارم که امیدوارم با کمک شما به جواب سوالاتم برسم
    من رشته مهندسی مواد متالورژی صنعتی از دانشگاه آزاد ساوه دارم . البته معدلم خوب نیست . در ابتدا می خواستم برای ارشد در استرالیا اقدام کنم ولی متوجه شدم که این رشته با این مضمون در استرالیا وجود خارجی ندارد . تنها یک گرایش متالورژی استخراجی در دانشگاه کرتین است که به مهندسی معدن نزدیک تر است و خب کار معدن هم بسیار مشکل !
    می خواستم ببینم که آیا من می توانم برای مقطع لیسانس در استرالیا برای رشته IT دوباره اقدام کنم ؟
    اگر جواب مثبت است لطفا کمی راهنمایی فرمایید
    ممنون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط leo47 نمایش پست ها
    سلام
    من رشته مهندسی مواد متالورژی صنعتی از دانشگاه آزاد ساوه دارم . البته معدلم خوب نیست . در ابتدا می خواستم برای ارشد در استرالیا اقدام کنم ولی متوجه شدم که این رشته با این مضمون در استرالیا وجود خارجی ندارد . تنها یک گرایش متالورژی استخراجی در دانشگاه کرتین است که به مهندسی معدن نزدیک تر است و خب کار معدن هم بسیار مشکل !
    می خواستم ببینم که آیا من می توانم برای مقطع لیسانس در استرالیا برای رشته IT دوباره اقدام کنم ؟
    ممنون
    سلام.
    می تونین پذیرش بگیرین ولی از نظر هزینه براتون نسبتاً سنگین در میاد. در همین رابطه پستهای قبلی بنده در همین تاپیک رو مطالعه بفرمایین. برای اطلاع از شرایط پذیرش هم باید در سایت دانشگاه مورد نظر به بخش International students و سپس Undergraduate programs مراجعه کنین و دنبال دوره های لیسانس IT بگردین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط leo47 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    سلام
    IT یک رشته بین رشته ایی است یعنی با هر لیسانس مهندسی می توانید فوق IT اپلای کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)