نقل قول نوشته اصلی توسط kianoosh_zand نمایش پست ها
دوست عزیز واقعا ازت ممنونم
شما یه نجات دهنده واقعی هستی، اطلاعات کامل و عالی بود ممنون
اینطور که معلومه همونطوری که خودتون هم گفتید دوره های روانشناسی اکثرا 4 ساله هستن
قصد من بیشتر از درس خواندن زندگی در استرالیاست
به خاطر اینکه روانشناسی رو دوست دارم فکر کردم بهتره اینو بخونم
برای کسی که می خواد به صورت سوری درس بخونه فکر میکنی چه رشته ای مناسب تره؟
بازم ممنون
سلام دوست عزیز.
ممنون از اظهار لطفت. به طور کلی کشور استرالیا برای تحصیل با هزینه شخصی یکی از گرونترین گزینه هاست، ضمن این که هزینه های زندگی در این کشور هم به طور نسبی بالاست. با توجه به این که کار دانشجویی در حین تحصیل (که سقفش 20 ساعت در هفته هست) یک منبع درآمدی چندان مطمئن برای پوشش تمام هزینه ها محسوب نمیشه، من پیشنهاد می کنم حتماً پیش از رفتن در مورد هزینه ها خوب تحقیق بکنی. راههای کم خرج تر برای شما اینه که یه مدرک لیسانس در یکی از کشورهای ارزون تر بگیری (مثل ایران، مالزی، فیلیپین و غیره) و برای فوق لیسانس در استرالیا اقدام کنی. اقدام برای ویزاهای مهاجرتی به طور مستقیم هم یه گزینه دیگه هست که البته بستگی به مدرک تحصیلی و سابقه کارت داره. اگه هم به طور کلی مشکل هزینه نداری که چه بهتر. در این حالت ترجیحاً سعی کن رشته ای بخونی که به غیر از این که بهش علاقه داری، نامش هم در لیست رشته ها مورد نیاز استرالیا برای ویزاهای مهارتی باشه که راحت تر بتونی بعد از پایان تحصیلت ویزای اقامتی رو بگیری. در سایت اداره مهاجرت استرالیا (لینک زیر) به طور کامل در مورد این نوع رشته ها و مشاغل مرتبط اونها و انواع ویزاها توضیح داده شده است.
http://www.immi.gov.au/
موفق باشی.