صفحه 125 از 126 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    کسانی که پاسشون خارج صادر شده محل اقامتشون ایران هست در پاس موقع برگشت به ایران میرن اداره پاس اونجا براشون پاس رو فعال میکنن. یعنی پاسی که خارج صادر میشه فقط برای ورود به کشور معتبره
    ممنون از پاسختون. ولی من سوالم درباره مهر خروج هست. آیا آنهایی که مشمول نیستند بازم باید این مهر خروج رو از سفارتها بگیرند زمانیکه میخوان به کشور ورود کنند؟ یا نه ضرورت گرفتن اون مهر فقط برای مشمولین هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. ولی من سوالم درباره مهر خروج هست. آیا آنهایی که مشمول نیستند بازم باید این مهر خروج رو از سفارتها بگیرند زمانیکه میخوان به کشور ورود کنند؟ یا نه ضرورت گرفتن اون مهر فقط برای مشمولین هست؟
    سلام

خیر نیاز نیست برای غیر مشمولین.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    بله بنده‌ هم‌ به همون‌خاطر گفتم اینو.
    مشمول خارج ففط مهر مبگیره مهر برای غیر مشمول معنی نداره خارج

Junior Member

سلام

من معافیت تحصیلی دارم و ساکن کانادا هستم. چهار روز دیگه پرواز به ایران دارم و همین امروز متوجه این قانون مهر خروج شدم. درصورتی که نخوام از امکاناتی مثل پاسپورت رایگان و عدم پرداخت عوارض خروج استفاده کنم آیا امکان این وجود داره که به ایران سفر کنم و اونجا اجازه خروج رو از طریق اداره دانش آموختگان و سیستم سجاد بگیرم و معرفی به اداره گذرنامه بگیرم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mrseif نمایش پست ها
    سلام

من معافیت تحصیلی دارم و ساکن کانادا هستم. چهار روز دیگه پرواز به ایران دارم و همین امروز متوجه این قانون مهر خروج شدم. درصورتی که نخوام از امکاناتی مثل پاسپورت رایگان و عدم پرداخت عوارض خروج استفاده کنم آیا امکان این وجود داره که به ایران سفر کنم و اونجا اجازه خروج رو از طریق اداره دانش آموختگان و سیستم سجاد بگیرم و معرفی به اداره گذرنامه بگیرم؟
    سلام

پاسخ پرسش شما هم میشه مشابه همین دوست گرامی.
    سال هاست که میگن در داخل کشور مهر خروج صادر نمیشه ولی با کمی دردسر میشد، به تازگی دوباره یه اطلاعیه دادن که "دیگه از این به بعد اصلا و ابدا نمیشه".
    هنوز این اطلاعیه تازه است و تا این لحظه خوشبختاته کسی تاییدش نکرده.

ولی از طرف دیگه حتی برای گرفتن مهر خروج در داخل کشور هم شما به گواهی اشتغال به تحصیل دارای مهر تایید سفارت نیاز داری.

نمی‌خوام الکی نگرانت کنم ولی اگه بدون مهر خروج به ایران اومدی حتما از همون روز اول پیگیر دریافتش باش، با صدور اطلاعیه ی جدید میتونه پروسه ی زمانبری بشه.

و در نهایت اینکه لطفا پس از بازگشتت به کانادا تجربه ت رو باهامون به اشتراک بذار.
    پیشاپپیش ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    مال من توش نوشته آخرین خروج در چه تاریخی بوده، ولی مهر خروج نزده.
    سفارت بهم گفت کار دیگری نباید انجام بدم.
    آیا باید بعد از ورود، برم فعالش کنم؟
    پاسپورت صادره در خارج اگر محل اقامت ایران بزنن موقع رفتن به ایران باید یه سر برن اداره پاسپورت یه سلام علیکی بکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

پاسخ پرسش شما هم میشه مشابه همین دوست گرامی.
    سال هاست که میگن در داخل کشور مهر خروج صادر نمیشه ولی با کمی دردسر میشد، به تازگی دوباره یه اطلاعیه دادن که "دیگه از این به بعد اصلا و ابدا نمیشه".
    هنوز این اطلاعیه تازه است و تا این لحظه خوشبختاته کسی تاییدش نکرده.

ولی از طرف دیگه حتی برای گرفتن مهر خروج در داخل کشور هم شما به گواهی اشتغال به تحصیل دارای مهر تایید سفارت نیاز داری.

نمی‌خوام الکی نگرانت کنم ولی اگه بدون مهر خروج به ایران اومدی حتما از همون روز اول پیگیر دریافتش باش، با صدور اطلاعیه ی جدید میتونه پروسه ی زمانبری بشه.

و در نهایت اینکه لطفا پس از بازگشتت به کانادا تجربه ت رو باهامون به اشتراک بذار.
    پیشاپپیش ممنونم

من دوبار در سال های 2018 و 2019 به ایران سفر کردم و هر بار هم از ایران اجازه خروج گرفتم قبل برگشتنم به کانادا. دفعه اول حتی نمیدونستم چیزی به اسم اجازه خروج وجود داره چون تصور میکردم همین که معافیت دارم کافیه و کسی بهم گیر نمیده. تنها دو روز قبل از پروازم، اون هم به طور اتفاقی این تاپیک رو دیدم. (اتفاقی چون داشتم سرچ میکردم ببینم چه چیزایی ممنوعه محسوب میشه برای آوردن به کانادا! و به صورت کاملا شانسی قبل از اومدنم یک گواهی اشتغال به تحصیل گرفتم که از نظر خودم محکم کاری کرده باشم) خیلی استرس کشیدم ولی کارم راه افتاد. دفعه دوم که از ایران دوباره اجازه خروج گرفتم دلیلش این بود که سریعتر و راحت تر بود نسبت به اینکه پاسپورت بفرستم دفتر حفاظت منافع در واشنگتن. اما در مورد اینکه شما در جواب این دوستمون گفتید مهر سفارت نیاز داره، نیازی هم به مهر سفارت روی گواهی اشتغال به تحصیلم نبود، کسی چیزی نخواست از من. در ضمن سفارتی وجود نداره توی کانادا برای ما. البته این تجربه ی من برای سال 2019 بود.

Junior Member

میدونم که این امکان وجود داره برای کسایی که خارج از کشور هستند و فارغ التحصیل شده اند و معافیت تحصیلی داشته اند و در بازه ی یک ساله فراغت از تحصیل بوده اند که بتوانند اجازه ی خروج بگیرند از طریق دفتر حفظ منافع. اما شرایط این افراد رو دقیقا نمیدونم چی بوده. از این افراد شنیدم که بدون ضبط وثیقه تونستن اجازه خروج بگیرند، به همون شکل که در دوران دانشجویی اقدام کرده بودند.

من یک ماه قبل از اتمام معافیت تحصیلیم فارغ التحصیل شدم و الان معافیت تحصیلیم به پایان رسیده. در بازه ی یک ساله ی بعد از فراغت از تحصیل هستم. آیا من هم میتونم اجازه خروج بگیرم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nitro نمایش پست ها
    میدونم که این امکان وجود داره برای کسایی که خارج از کشور هستند و فارغ التحصیل شده اند و معافیت تحصیلی داشته اند و در بازه ی یک ساله فراغت از تحصیل بوده اند که بتوانند اجازه ی خروج بگیرند از طریق دفتر حفظ منافع. اما شرایط این افراد رو دقیقا نمیدونم چی بوده. از این افراد شنیدم که بدون ضبط وثیقه تونستن اجازه خروج بگیرند، به همون شکل که در دوران دانشجویی اقدام کرده بودند.

من یک ماه قبل از اتمام معافیت تحصیلیم فارغ التحصیل شدم و الان معافیت تحصیلیم به پایان رسیده. در بازه ی یک ساله ی بعد از فراغت از تحصیل هستم. آیا من هم میتونم اجازه خروج بگیرم؟
    ممنون از تکمیل پاسخ قبلی من و اینکه تجربه‎ی خودتون رو هم به اشتراک گذاشتین.

در پاسخ به سوال شما، بله! محدودیتی وجود نداره.
    البته باید از قبل با مراجعه به سفارت (قبلش سامانه ی میخک و باقی کاغذبازی ها) درخواست ضبط وثیقه و تغییر محل اقامت از ایران به کانادا رو بدین که پروسه‎ش کمی طول میکشه.
    در مورد آمریکا و کانادا معمولا کارها به صورت پستی هم قابل اجرا هست ولی در این مورد اطلاع دقیقی ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    ممنون از تکمیل پاسخ قبلی من و اینکه تجربه‎ی خودتون رو هم به اشتراک گذاشتین.

در پاسخ به سوال شما، بله! محدودیتی وجود نداره.
    البته باید از قبل با مراجعه به سفارت (قبلش سامانه ی میخک و باقی کاغذبازی ها) درخواست ضبط وثیقه و تغییر محل اقامت از ایران به کانادا رو بدین که پروسه‎ش کمی طول میکشه.
    در مورد آمریکا و کانادا معمولا کارها به صورت پستی هم قابل اجرا هست ولی در این مورد اطلاع دقیقی ندارم.
    خواهش میکنم. شما می فرمایید چون من معافیتم تموم شده باید بگم وثیقه رو ضیط کنند؟ یعنی بدون ضبط وثیقه نمیشه خروج گرفت؟ افرادی در بازه ی یک ساله بدون ضبط وثیقه خروج گرفتند و یکیشون رو میشناسم که معافیتش معتبر بود اما از بقیه افراد اطلاعی ندارم. فقط میدونم که به جای گواهی اشتغال به تحصیل، مدرک فارغ التحصیلی در سایت میخک آپلود کردند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)