صفحه 114 از 126 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarrs نمایش پست ها
    سلام. من خروج از کشور برای ترکیه گرفتم برای رفتن به سفارت. سوالم این هست که آیا میتونم الان برم دبی به جای ترکیه؟ ( سرباز هستم)
    بله، گرچه در فرم ها می بایست بنویسید کجا می خواهید برید، خود اجازه ی خروج از کشور محدود به مقصد ویژه ای نمیشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    بله، گرچه در فرم ها می بایست بنویسید کجا می خواهید برید، خود اجازه ی خروج از کشور محدود به مقصد ویژه ای نمیشه.
    آخه من رفتم اداره گذرنامه گفت شما نوشته مقصدتون ترکیه هست.

سلام دوستان عزیز
    وقت به خیر
    دوران لیسانس که می خواستم از کشور خارج بشم، یه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه می گرفتم و می بردم نظام وظیفه. اونجا یه فرم پر می کردم که مقصد و بازه ی خروج از کشور رو بایستی مشخص می کردم. یادمه یکی از کارمندان پلیس ۱۰+ بهم گفت موقعی که گواهی اشتغال به تحصیل رو میبرین نظام وظیفه، نباید خیلی زودتر از تاریخی که میخواین از کشور خارج شین باشه، چون قبول نمی کنن.
    الان که ارشدم رو خارج از ایران می خونم، قصد گرفتن مهر خروج از کشور رو واسه ی سال آینده دارم. اگه دوره ی تحصیلم آگوست ۲۰۱۸ تموم بشه، می تونم قبل از فارغ التحصیلی یه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیرم و بفرستم دفتر حافظ منافع واسه درج مهر خروج از کشور مثلاً برا ژانویه ۲۰۱۹ (۵-۴ ماه بعد). یعنی سپتامبر ۲۰۱۸ که درسم تموم شده برم ایران و چند ماه بعدش بدون مشکل برگردم؟

۱. اینکه در گواهی اشتغال به تحصیل قید میشه تا آخر آگوست ثبت نام کردم تو دانشگاه
    ۲. و اینکه آگوست اقدام کنم واسه گرفتن مهر خروج از کشور برای ژانویه

شدنی هست به نظر شما؟

سپاس

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    وقت به خیر
    دوران لیسانس که می خواستم از کشور خارج بشم، یه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه می گرفتم و می بردم نظام وظیفه. اونجا یه فرم پر می کردم که مقصد و بازه ی خروج از کشور رو بایستی مشخص می کردم. یادمه یکی از کارمندان پلیس ۱۰+ بهم گفت موقعی که گواهی اشتغال به تحصیل رو میبرین نظام وظیفه، نباید خیلی زودتر از تاریخی که میخواین از کشور خارج شین باشه، چون قبول نمی کنن.
    الان که ارشدم رو خارج از ایران می خونم، قصد گرفتن مهر خروج از کشور رو واسه ی سال آینده دارم. اگه دوره ی تحصیلم آگوست ۲۰۱۸ تموم بشه، می تونم قبل از فارغ التحصیلی یه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیرم و بفرستم دفتر حافظ منافع واسه درج مهر خروج از کشور مثلاً برا ژانویه ۲۰۱۹ (۵-۴ ماه بعد). یعنی سپتامبر ۲۰۱۸ که درسم تموم شده برم ایران و چند ماه بعدش بدون مشکل برگردم؟

۱. اینکه در گواهی اشتغال به تحصیل قید میشه تا آخر آگوست ثبت نام کردم تو دانشگاه
    ۲. و اینکه آگوست اقدام کنم واسه گرفتن مهر خروج از کشور برای ژانویه

شدنی هست به نظر شما؟

سپاس
    نه گواهی اشتغال به تحصیل باید عنوان کنه که شما در اون سال تحصیلی ای که براش می خواهید مهر بگیرید ثبت نام خواهید بود (یا حداقل ترم پاییز رو!)
    اما این طور که معلومه برای فرجه ی یک ساله ی میان فراغت از تحصیل و مهلت تعیین تکلیف سربازی هم باز سفارت ها مهر خروج میدن. اگر مطمئن هستید که فارغ التحصیل دارید میشید باید ازشون بپرسید که ببینید چه راهی هست.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at IAUCTB

سلام دوستان،
    من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی هستم و تا آخر تیرماه فارق التحصیل میشم، برای مقطع ارشد برای fall 2017 پذیرش گرفتم؛ الان برای گرفتن مهر خروج حتما نیاز هست تا فارق التحصیل بشم و مراحل سایت نشاء رو طی کنم؟ یا در حین اینکه درسم تموم نشده هم میتونم برای گرفتن مهر خروج اقدام کنم؟

سپاس

سلام.

برای دریافت نامه وزارت علوم به اداره گذرنامه باید در سامانه نشا درخواست بدیم؟

بعد از دریافت نامه چقدر طول میکشه تا اداره گذرنامه اجازه خروج صادر کنه؟

Junior Member

سلام.
    ممنون ميشم دوستاني كه اطلاع دارند راهنمايي بفرمايند.
    بعد از گرفتن مجوز خروج از وزارت علوم براي ادامه تحصيل در كشوري مثل تركيه كه نياز به ويزا نداره در بازه چند ماهه مهلت خروج آيا ميشه به عنوان سفر تفريحي كشور رو ترك كرد؟ به عبارت ديگر مجوز خروج قبل از شروع ترم تحصيلي براي كشورهايي به غير از آمريكا و كانادا مي تونه به دفعات باشه يا فقط يك باره است....؟
    پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط awesome_207 نمایش پست ها
    سلام.

برای دریافت نامه وزارت علوم به اداره گذرنامه باید در سامانه نشا درخواست بدیم؟

بعد از دریافت نامه چقدر طول میکشه تا اداره گذرنامه اجازه خروج صادر کنه؟
    سلام
    بله باید نشا درخواست نامه خروجی بدید. بعد که نامه رو گرفتید و بردید گذرنامه یک روز معمولا طول می کشه تا اجازه خروجتون ثبت شه.

Junior Member

دوستان با سلام
    همونطور که میدونید وقتی خروج دانشجویی از سفارت گرفته میشه توی پاسپورت میزنه مجموعا 3 دفعه و مشروط بر اینکه مدت توقف جمعا بیش از 4 ماه نباشه,
    سوالم اینه که اگه از 4 ماه رد شده باید چیکار کنیم؟ ایراد میگیرن هنگام خروج از کشور؟

من کشور محل تحصیلمو تغییر دادم تو این مدت( البته تو سایت نشا هنوز اقدامی نکردم)

Junior Member

سلام دوستان یه سوال خیلی حیاتی دارم، و خیلی هم نگرانم... بنده پارسال در حین خدمت از یکی از دانشگاهای امریکا پذیرش گرفتم و با معافیت تحصیلی از سربازی ترخیص شدم، و معافیت تحصیلی برای ۶ سال صادر شد. من به امریکا رفتم و برای دیدار خانواده به ایران برگشتم. از زمانیکه برگشتم دنبال کارای سربازیم هستم که اگه بتونم کارت پایان خدمتم رو با توجه به کسری خدمتی که داشتم بگیرم. به خاطره همین میبایست اعزام سربازیم رو فعال میکردم و الان متاسفانه یگان خدمتیم همکاری نمیکنه با بنده.
    حالا سوالم اینه که ۱- برای خروج از کشور اداره گذرنامه به نظام وظیفه کاری داره؟
    ۲- آیا نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاهم برای وزارت علوم کفایت میکنه یا باید یه نامه از نظام وظیفه هم بگیرم؟
    ۳- یا اینکه چون معافیت تحصیلی برام قبلا صادر شده و تا سال ۲۰۲۲ معتبره مشکلی برام بوجود خواهد اومد یا نه؟
    پیشاپیش صمیمانه سپاسگذارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)