صفحه 10 از 126 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

پیش فرض پاسخ : زدن مهر خروج در گذرنامه

هر بانكي(دولتي، خصوصي) تو هر جاي ايران ميشه. فقط روزيكه ميريد نظام وظيفه بخش امور مالي، بايد اسم و شعبه بانك رو بگيد كه تو نامشون بنويسن.

اينكه اسم شعبه رو بايد به نظام وظيفه بگي درسته.ولي زياد مهم نيست كه حتما از همون بانكي كه تو نامه اومده وثيقه بگيري.اگه با بانكي كه نامه خطاب بهش نوشته شده به توافق نرسيدي كافيه جاي اسم بانك رو لاك بگيري و نظام وظيفه هم گير نميده.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

ببخشيد من دوباره ميپرسم چون خيلی برام مهم هست...
    من پاسپورتم رو مهرماه سال پیش گرفتم، چون به ترم اسفند نرسيد defer کردم واسه مرداد و مدارک رو دادم به وزرات علوم...

1- حالا برای مهر خروج اگه برم وزارت علوم مدت خروجی که به من ميدم 1 ماه هست يا دو ماه؟ (چون موقعی که پاسپورت رو گرفتم اجازه خروجش دو ماه بود)
    2- برای گرفتن اجازه خروج توی وزارت علوم و سازمان گذرنامه به ویزا هم کار دارن؟ (یعنی میشه قبل از گرفتن ویزا بریم واسه مهر خروج)

3- یه سوال دیگه ام دارم که زیاد مرتبط نیست شرمنده، کلا وزارت علوم تا کی میزاره defer کنی؟ یعنی آخرين زمان ممکن برای خروج از کشور بعد از فارغ التحصيل شدن کی هست؟

خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید...

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_asadi
    aussie خدا رفتگانتو بیامرزه! خدا عمرت بده خدا پیرت کنه و ازین جور حرفا! واقعا از توضیح بدون نقصت ممنون! عالی بود مرسی.

فقط یه مسئله! این قضیه دور زدن رو منم خیلی پایم! چون دانشگاهی که ازش پذیرش دارم اصلا ازم چیزی نمی خواد که مجبور به خرید بشم و اصلا دوست ندارم 1ملیون و 700 پیاده بشم!...میشه اون روش رو یکم کاملتر بهم بگی....بازم ازت ممنونم که دستاتو خسته می کنم ولی تو هیچی نمی گی و کماکان مهربون می مونی! قربونت
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash
    سلام
    دوستان من گذرنامه دارم و زیاد عجله ای برای گذاشتن وثیقه ندارم اما از طرف دیگه شنیدم که آماده شدن مدرک اصلی زمان زیادی میبره! میشه بدون اینکه بریم نظام وظیفه و وثیقه بزاریم، بریم و پول تحصیلات رایگان رو بدیم تا زودتر مدرک آزاد شه!
    ببین این دور زدن مدرک در مورد خرید نیست. اصلا می شه گفت یه جور خریتم هست (اسم مودبانش ریسکه) چون تو اول میری پول می دی و فقط نامه گواهی خرید تعهد رو می گیری ولی نامه اصلی به اداره فارغ التحصیلان ( البته تو مورد من که دانشگاهم امیرکبیر بود) رو بهت نمی دن بنابر این فقط پول دادی بدون هیچ تضمینی. منظور من از دور زدن انجام سریعتر کار بود یعنی عوض اینکه یه بار برم وزارت علوم (بعد نظام وظیفه) نامه به دانشگاهو بگیرم بعد بیام دانشگاه تعهد بخرم دوباره برم وزارت خونه نامه تعهدو نشون بدم نامه گذرنامه رو بگیرم یه باره رفتم وزارت علوم هم نامهدانشگاه و هم نامه گذرنامه رو یه باره گرفتم. وگرنه اصلا نمی تونی از زیر بار خرید مدرک در بری به هیچ نحوی از انحا.

در مورد صدور مدرکم هر دانشگاه با دانشگاه دیگه فرق داره ولی مثلا تو مورد من من ناممو 1 شنبه تحویل اداره فارغ التحصیلان دادم ظهر 4 شنبه مرکمو گرفتم با کارنامه بالا خره باید خطاطی بشه بعدم مدیر کل آموزش، رییس دانشکده و رییس دانشگاه امضا کنن. که این خودش کاره زمان بریه غیر از اون بعد همه اینا دوباره باید برید وزارت خونه تایید کنه بعدم دارالترجمه ها معمولا 3-4 روز طول می دن تازه اگه شانس بیارید به 5 شنبه جمعه نخورید.

راستی خریده مدرکم خیلی بامزست کاملا یه چیزه چونه ایه یعنی قشنگ عین یه مشتری بشینید چونه بزنید. مثل اینکه طرفی که قیمتو تعیین می کنه دستش بازه. تو مورد من، من با وجود اینکه 1 ترم از یکی از دوستام بیشتر درس خونده بودم کمتر پول دام ;D!!!! بنابر این چونه یادتون نره.

Junior Member

يکی دو فروم گفته که جديدا" توی مهر خروج کشور مقصد هم مينويسه! آيا کسی اين مطلب رو تاييد ميکنه؟؟

Senior Member pouya4 آواتار ها

نه!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl
    ببخشيد من دوباره ميپرسم چون خيلی برام مهم هست...
    من پاسپورتم رو مهرماه سال پیش گرفتم، چون به ترم اسفند نرسيد defer کردم واسه مرداد و مدارک رو دادم به وزرات علوم...

1- حالا برای مهر خروج اگه برم وزارت علوم مدت خروجی که به من ميدم 1 ماه هست يا دو ماه؟ (چون موقعی که پاسپورت رو گرفتم اجازه خروجش دو ماه بود)
    2- برای گرفتن اجازه خروج توی وزارت علوم و سازمان گذرنامه به ویزا هم کار دارن؟ (یعنی میشه قبل از گرفتن ویزا بریم واسه مهر خروج)

3- یه سوال دیگه ام دارم که زیاد مرتبط نیست شرمنده، کلا وزارت علوم تا کی میزاره defer کنی؟ یعنی آخرين زمان ممکن برای خروج از کشور بعد از فارغ التحصيل شدن کی هست؟

خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید...

با تشکر

1- از تاریخ نامه ی وزارت علوم به اداره ی گذرنامه دو ماه فرصت دارید از کشور خارج شوید. اگر نشدید باز مجبورید نامه از وزارت علوم ببرید.
    2- قوانین وزارت علوم کشور به کشور فرق می کنه (حداقل آمریکا با سایر کشورها فرق می کنه). اما گمان نمی کنم ربطی به گرفتن ویزا داشته باشه، مثلا در حالتی که شخص گذرنامه نداشته باشد (بالتبع نمی تواند ویزا بگیرد) اول باید وزارت علوم به اداره ی گذرنامه نامه ای مبنی بر اجازه ی خروج بدهد تا برای آن شخص گذرنامه صادر شود. تا جایی که من یادم هست وزارت علوم برای کشورهای غیر از آمریکا (مثلا کانادا) نامه ی پذیرش می خواهد.
    3- من شنیده ام تا یک سال

اما به جای این که از من و دیگران جواب های نامطمئن بشنوید، شنبه یک زنگ به خانم اصفهانی بزنید و خیالتان را راحت کنید. این هم شماره اش : 82233142

Junior Member

ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون...
    من ديروز رفتم وزارت علوم و بدون هيچ مشکلي و حرفي نامه برای مهر اجازه خروج گرفتم.. فردا ميخوام برم گذرنامه.. چند تا سوال داشتم ممنون ميشم امشب اگه کسی ميدونه راهنماييم کنه..

1- توی گذرنامه اول بايد اون نامه رو ببريم دبيرخانه ثبت کنيم؟
    2- برای انجام کار بايد بريم تو همون سالن که کابين داره و فرقی نداره پيش کدوم افسر ميريم؟؟
    3- گذرنامه رو وقتي ازمون ميگيرن رسيدي چيزي ميدن؟ یا همينجوری ميگيرن ميگن برو دو روز ديگه بيا!؟

خيلی خيلي ممنون

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl
    ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون...
    من ديروز رفتم وزارت علوم و بدون هيچ مشکلي و حرفي نامه برای مهر اجازه خروج گرفتم.. فردا ميخوام برم گذرنامه.. چند تا سوال داشتم ممنون ميشم امشب اگه کسی ميدونه راهنماييم کنه..

1- توی گذرنامه اول بايد اون نامه رو ببريم دبيرخانه ثبت کنيم؟
    2- برای انجام کار بايد بريم تو همون سالن که کابين داره و فرقی نداره پيش کدوم افسر ميريم؟؟
    3- گذرنامه رو وقتي ازمون ميگيرن رسيدي چيزي ميدن؟ یا همينجوری ميگيرن ميگن برو دو روز ديگه بيا!؟

خيلی خيلي ممنون
    1-بله باید اول بری پیش اون آقای بداخلاق ثبتش کنی
    2-باید بری یک کابین که نوشته گرفتن نوبت و نوبت بگیری بعد خودش میگه بری کدوم کابین. کابین نوبت گرفتن فکر کنم دومی یا سومی بود
    3-بله رسید میده
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

خيلی ممنون از وحيد بخاطر پاسخ سريعش..

امروز رفتم گذرنامه کار ها و مدارک مورد نياز:

1- ثبت نامه وزارت علوم در دبيرخانه (ساختمان اول سمت چپ)
    2- رفتن به سالن اصلي گرفتن نوبت در باجه 2
    3- رفتن به باجه مربوطه و تحويل مدارک : گذرنامه، نامه وزارت علوم، شناسنامه، عکس، کپی گذرنامه (از همه اين مدارک رو ميگيرن؟؟ ???)
    4- دريافت رسيد مربوطه...
    تحويل 2 روز بعد...

پ.ن: يک نکته که برای ملايم کردن مسئولين گذرنامه، چون همشون نظامي هستند. بهتره به صورت "جناب سروان" خطابشون کنين. (البته مواظب سرهنگ ها هم باشين بدتر نشه! ) با من که برخوردشون خوب بود..

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)