صفحه 101 از 126 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط sun2014 نمایش پست ها
    سلام
    من الان در خارج مشغول تحصیل هستم. میخواستم بدونم تا چه زمانی قبل از پایان تاریخ تحصیل میتونم به ایران بیام و برای ادامه تحصیل برگردم. مثلا اگر یک ماه به پایان تحصیل من مونده باشه میتونم بیام ایران یه هفته بمونم و برگردم؟

بله، تا زمانی که دانشجو باشید (بتونید گواهی دانشجویی بیارید) میتونید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زدن مهر خروج در گذرنامه

سلام دوستان
    من دانشجوی وین هستم و با معافیت دانشجویی و تشکیل پرونده در وزارت علوم از ایران خارج شدم و الان یه ترمه دانشجو هستم ولی فقط تو این ترم کورس زبان گذروندم .حالا میخوام به ایران سفر کنم تا انجایی که اطلاع دارم باید از سفارت مهر خروج بگیرم البته با گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه و شاید ریز نمرات و تو ایرانم باید به وزارت علوم مراجعه کنم و با همون گواهی نامه خروج بگیرم برای اداره گذرنامه .
    دوستان کسی از روند دقیقش اطلاع داره و اینکه ممکنه با این شرایط که من هنوز دانشجوی رسمی نیستم برام مشکلی پیش بیاد یا نه؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : زدن مهر خروج در گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط fryfer نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی وین هستم و با معافیت دانشجویی و تشکیل پرونده در وزارت علوم از ایران خارج شدم و الان یه ترمه دانشجو هستم ولی فقط تو این ترم کورس زبان گذروندم .حالا میخوام به ایران سفر کنم تا انجایی که اطلاع دارم باید از سفارت مهر خروج بگیرم البته با گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه و شاید ریز نمرات و تو ایرانم باید به وزارت علوم مراجعه کنم و با همون گواهی نامه خروج بگیرم برای اداره گذرنامه .
    دوستان کسی از روند دقیقش اطلاع داره و اینکه ممکنه با این شرایط که من هنوز دانشجوی رسمی نیستم برام مشکلی پیش بیاد یا نه؟

سلام دوست عزیز،
    فقط اون قسمتی که پررنگ کردم صحیح هست. برای مثال به ریزنمرات نیازی ندارید ولی توجه داشته باشید که پروسه ی بازکردن پرونده در سفارت ایران به حدود 2 تا 3 ماه زمان نیاز داره (واقعا نمیدونم چرا این همه مدت! احتمالا از کبوتر استفاده میکنن).

پروسه به صورت ساده به این شکل هست که:
    1- شما تو نشا پرونده دارید.
    2- از دانشگاه نامه ای مبنی بر تحصیل شما در دانشگاه دریافت کنید (نامه ای با سربرگ، مهر و امضای دانشگاه که تایید کنه شما در این دانشگاه مشغول به تحصیل -حتی غیر رسمی- هستید)
    2- وارد سامانه ی تاک بشید (http://tak.mfa.ir) گزینه ی ثبت نام رو انتخاب کنید و عملیات ثبت نام و آپلود کردن مدارک رو کامل کنید.
    3- با توجه به راهنمایی سامانه ی تاک، در زمان مقرر و با در دست داشتن تمام مدارک لازم و غیر لازم (پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، اصل دانشنامه مقاطع پیشین، برگه معافیت تحصیلی و ...) به سفارت مراجعه کنید.
    4- منتظر بمونید تا پرونده تون ایجاد بشه و شماره پرونده به شما اختصاص داده بشه.
    5- مجددا به سامانه ی تاک وارد بشید و یک نامه ی اشتغال به تحصیل با تاریخ جدید رو در بخش درخواست مهر خروج در سامانه آپلود کنید و منتظر دریافت تاییدیه بمونید.
    6- با در دست داشتن تاییدیه بارکد دار از سایت تاک به همراه اصل نامه اشتغال به تحصیل، عکس پرسنلی، فرم درخواست مهر خروج، و هر مدرک لازم و غیر لازم دیگه ای که به فکرتون میرسه به سفارت مراجعه کنید.
    7- پاسپورتتون توسط سفارت دریافت میشه، بسته به مورد بین چند ساعت تا چند روز بعد پاسپورت شما ممهور به مهر خروج آماده خواهد بود.
    8- موقع خروج از کشور مهر رو به افسر اداره گذرنامه مستقر در اتاقک شیشه‎ای کنار دروازه‎های خروج فرودگاه امام خمینی نشون بدین و بدون مشکل از کشور خارج بشید.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان،

من الان معافیت تحصیلی دارم و در خارج از کشور تو مستر تحصیل میکنم و با توجه به اینکه دو سال تحصیلم تموم شده الان به صورت پارت تایم تو ترم اول بعد دو سال هستم، به نظرتون اگر بیام ایران، با گواهی اشتغال به تحصیل پارت تایم میتونم خروجی بگیرم (با توجه به اینکه دو سال تحصیلم تموم شهه)؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام
    دو راه برای گرفتن مهر خروج هست،

1. ساده:
    در این روش شما همه ی مدارکت رو میفرستی به دفتر حافظ منافع و اونها مهر خروج رو براتون داخل پاسپورت درج میکنن و تمام.
    (فهرست مدارک لازم رو نمیدونم! ولی قطعا در سایت دفتر حافظ منافع میشه پیداشون کرد، اون فرم 220 هم حتما باید پر بشه)

2. سخت تر:
    در این روش شما بدون مهر خروج میری ایران و دست کم 3-4 روز کاری قبل از اینکه کشور رو ترک کنی، نامه اشتغال به تحصیل رو در سایت نشا (بخش درخواست مهر خروج) آپلود میکنی، بعدش با در دست داشتن همون نامه میری اداره اعزام با هزینه شخصی، درخواست پرونده میدی و میری ساختمان بغلیش و اونجا پرونده ات توسط کارشناس کشور مربوطه بررسی میشه و در صورت صلاحدید ایشون نامه ای خطاب به اداره گذرنامه برات صادر میشه. با این نامه به اداره گذرنامه مراجعه میکنی و بسته به اینکه چه ساعتی مراجعه کرده باشی باید ظهر همان روز یا فرداش برای گرفتن گذرنامه دارای مهر خروج مراجعه کنی.
    در این روش مهر خروج در گذرنامه درج نمیشه، بلکه به صورت الکترونیکی هست.
    زمانی هم که خواستی از فرودگاه به مقصد "خارج" از کشور خارج بشی، در دروازه بازرسی گذرنامه، پلیس گذرنامه شما رو متوقف میکنه و ازت میخواد که به دفتر شیشه ای مجاور مراجعه کنی و جناب سروان مربوطه دکمه ی تایید آخر رو کلیک کنه و دوباره از دروازه بازرسی گذرنامه، به خوبی و خوشی عبور کنی.

نکته های کنکوری:
    1- روش اول بسیار ساده تره.
    2- در روش دوم زمانی که داری به اداره گذرنامه مراجعه میکنی، شناسنامه + کارت ملی + نامه اداره اعزام + گذرنامه همراهت باشه.
    3- در روش دوم سعی کن ساعت 7:45 اداره گذرنامه باشی تا بتونی (معمولا) همون روز گذرنامه رو دریافت کنی.
    4- در روش اول، بهت ممکنه مهر خروج سالانه بدن (2 بار خروج در سال)!
    5- در روش دوم حواست به روزهای *کاری* باشه! به موقع قبل از رفتن اقدام کن.

موفق باشی
    ارادت

ممنون از توضیحات کاملتون.
    پس روش ۲ هنوز وجود داره؟درسته؟
    من فکر می‌کردم دیگه فقط باید از روش ۱ استفاده کرد.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط goldman_64 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات کاملتون.
    پس روش ۲ هنوز وجود داره؟درسته؟
    من فکر می‌کردم دیگه فقط باید از روش ۱ استفاده کرد.
    بله، تا جایی که اطلاع دارم این روش همچنان قابل استفاده هست.

سلام.
    این لینک جواب خیلی از سوالای بچه ها را داره

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=1587

به دردتون خورد دعامون کنید

سلام دوستان
    برای گرفتن مجوز خروج برای مصاحبه سفارت، تو نامه ای که وزارت علوم به اداره گذرنامه میده مرز خروج و کشور مقصد هم مشخص میشه؟ یا از هر مرزی میشه خارج شد و به هرکشوری میشه رفت.
    ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط chita نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای گرفتن مجوز خروج برای مصاحبه سفارت، تو نامه ای که وزارت علوم به اداره گذرنامه میده مرز خروج و کشور مقصد هم مشخص میشه؟ یا از هر مرزی میشه خارج شد و به هرکشوری میشه رفت.
    ممنون
    به صورت پیش فرض اسمی نوشته میشه ولی در نهایت:
    از هر مرزی به هر کشوری.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام دوستان ، من مهر دانشجویی داشتم و سه بار خروج و تقریبا 4 ماهم در ایران بودم وهمش را استفاده کردم. حالا فارغالتحصیل شدم و مقطع بالاتر پذیزش گرفتم و میخوام یک ماه بیام وسایلم جمع کنم ، آیا به من دوباره خروجی میدن؟ یا دیگه نه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)