صفحه 111 از 126 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

سلام،
    من تیر ماه امسال فارغ التحصیل شدم، مدارکم رو برای دفتر واشنگتن فرستادم و تایید گرفتم. برای گرفتن مهر خروج مشمولین فقط نیاز دارم نامه تسویه حساب با نظام وظیفه رو بگیرم و وثیقه رو بردارن، ولی هنوز مطمئن نیستم چه موقع میتونم این کار رو انجام بدم، بعضی میگن تا یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی، بعضی میگن تا مهرِ سال دیگه،
    ممنون میشم اگر کسی تجربه ای مشابه داره و کمک کنه ، و یا اینکه کسی شماره تلفنی از کسی تو نظام وظیفه بده که بشه پرسید و جواب مطمئن گرفت،

Junior Member

سلام
    من برای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کردم. اپلیکیشن برای ویزا رو سابمیت کردم حالا باید برم برای بیومتریک (ترکیه). گذرنامه ام که اومد یه برگه توی پاکت هست که نوشته از تاریخ 10/7/95 تا 31/6/96 پس از پرداخت عوارض خروج از کشور فقط برای یکبار میتوانید از مرزهای مجاز خارج شوید. سوالم اینه که من الان میتونم بلیط بگیرم و برم؟ یا قبلش باید برم اجازه خروج بگیرم؟
    ممنون میشم اگه کسی پاسخ بده چون خیلی عجله دارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زدن مهر خروج در گذرنامه

سلام دوستان،
    من چندین ماه پیش مجوز خروج ویژه مشمولین گرفتم. اون موقع دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تو مدارکش "ارائه مجوز خروج مشمولین غایب به دانشجویان فارغ التحصیل" رو نداشت. پرونده دانشجویی من در وزارت علوم باز بود، زمانی که من اجازه خروج ویژه مشمولین رو گرفتم. پرونده من هنوز در وزارت علوم باز هست و وثيقه من رو هم هنوز نظام وظیفه بر نداشته. میخواستم ببینم با این مجوز خروج که من گرفتم آیا میتونم از ایران خارج بشم یا بایستی اول اعلام فارغ التحصیلی بکنم و پرونده وزارت علومم رو ببندم که "مشمول" اعلام بشم، که بعد بتونم از این مهر خروج استفاده کنم؟
    من چند روز دیگه بلیط ایران دارم و خیلی استرس دارم که تو فرودگاه زمان برگشت بهم گیر بدن. ممنون میشم اگه کسی هست قبلا فقط با مهر خروج ویژه مشمولین، در حالی که پرونده باز دانشجویی در وزارت علوم داشته، رفته ایران و برگشته بهم خبر بده! هر گونه راهنمایی دیگه ای هم دارید خیلی ممنون میشم بشنوم.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زدن مهر خروج در گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط FarhadYah نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من چندین ماه پیش مجوز خروج ویژه مشمولین گرفتم. اون موقع دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن تو مدارکش "ارائه مجوز خروج مشمولین غایب به دانشجویان فارغ التحصیل" رو نداشت. پرونده دانشجویی من در وزارت علوم باز بود، زمانی که من اجازه خروج ویژه مشمولین رو گرفتم. پرونده من هنوز در وزارت علوم باز هست و وثيقه من رو هم هنوز نظام وظیفه بر نداشته. میخواستم ببینم با این مجوز خروج که من گرفتم آیا میتونم از ایران خارج بشم یا بایستی اول اعلام فارغ التحصیلی بکنم و پرونده وزارت علومم رو ببندم که "مشمول" اعلام بشم، که بعد بتونم از این مهر خروج استفاده کنم؟
    من چند روز دیگه بلیط ایران دارم و خیلی استرس دارم که تو فرودگاه زمان برگشت بهم گیر بدن. ممنون میشم اگه کسی هست قبلا فقط با مهر خروج ویژه مشمولین، در حالی که پرونده باز دانشجویی در وزارت علوم داشته، رفته ایران و برگشته بهم خبر بده! هر گونه راهنمایی دیگه ای هم دارید خیلی ممنون میشم بشنوم.
    صفحه های پیش رو نگاه کنید این رو دوستان پیش از این هم پرسیدن.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    -من نمی دونم آیا سیستم محاسبه می کنه یا افسر فرودگاه رعایت مقررات رو چک می کنه. بنابراین این رو نمی تونم پاسخ بدم که از چهار ماه طولانی تر بخواهید بمونید چطور میشه.

-شنیدم که در دفتر حافظ پس از فارغ التحصیلی هم اگر همچنان در فرجه ی یک ساله باشید (یعنی معافیت تحصیلیتون هنوز معتبر باشه) باز مهر دانشجویی صادر می کنند.

-یه قاعده دارن که اگر قرار باشه شهریور برید ایران و بعد از تابستون برگردید بهتون مهر دانشجویی سال آینده رو زودتر از آغاز سال تحصیلی صادر می کنند.

-نه (اما اگر بند دوم صحبتم همچنان پابرجا باشه برای سال نخست OPT می تونید همچنان با مهر دانشجویی رفت و آمد کنید.)

-پست کنترل ورود و خروج در فرودگاه با وضعیت تحصیلی/شغلی شما در خارج از ایران کار نداره فقط مهر خروج (یا اجازه خروج تو سیستم) رو کار داره بنابراین مادامی که مهرتون درسته دیگه نگرانی ای نداشته باشید.
    مرسی. من الان لازمه قبل خروج برم اداره گذرنامه که مثلاً بخوان تو سیستمشون وارد کنن یا همین مهر خروج واشنگتن کافیه نیاز نیست برم؟ ضمناً گذرنامه فعلیمم پارسال توی واشنگتن تمدید کردم.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    مرسی. من الان لازمه قبل خروج برم اداره گذرنامه که مثلاً بخوان تو سیستمشون وارد کنن یا همین مهر خروج واشنگتن کافیه نیاز نیست برم؟ ضمناً گذرنامه فعلیمم پارسال توی واشنگتن تمدید کردم.
    نه مهرهای خروج مشمولین/دانشجویی که سفارت ها می زنن نیاز به هیچ کار اضافه ای در ایران نداره.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

دوستان نمیدونستم این سوال را کجا مطرح کنم . کسی که دو تا پاسپورت داره و می خواد زمینی به فرض از کشور A به کشور B بره می تونه تو خروجی کشور A یک پاسپورت نشون بده بعد موقع ورود به کشور B پاسپورت دوم رو نشون بده ؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidm4434 نمایش پست ها
    دوستان نمیدونستم این سوال را کجا مطرح کنم . کسی که دو تا پاسپورت داره و می خواد زمینی به فرض از کشور A به کشور B بره می تونه تو خروجی کشور A یک پاسپورت نشون بده بعد موقع ورود به کشور B پاسپورت دوم رو نشون بده ؟
    بله. در برخی از موارد قانون کشور ها حتا ایجاب هم می کنه که همین کاری که گفتید انجام شه.
    البته در مورد ایران توجه کنید که طبق قانون شهروندان ایرانی باید تنها با گذرنامه ی معتبر ایرانی وارد و خارج بشن، و در مورد غیر ایرانی ها باید با گذرنامه ی همون کشوری که وارد شدند خارج بشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    بله. در برخی از موارد قانون کشور ها حتا ایجاب هم می کنه که همین کاری که گفتید انجام شه.
    البته در مورد ایران توجه کنید که طبق قانون شهروندان ایرانی باید تنها با گذرنامه ی معتبر ایرانی وارد و خارج بشن، و در مورد غیر ایرانی ها باید با گذرنامه ی همون کشوری که وارد شدند خارج بشن.
    فقط اینکه فروگاه مقصد مهر خروج از کشور قبلی رو چک نمیکنه ؟ نمیگه تو که از فلان کشور خارج شدی مهر خروجت کو ؟
    حالا اگرم بگیم که ما تابعیت دوگانه داریم و دو پاسپورت داریم نمیگن مهر خروج اون یکی پاسپورت رو نشون بدین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD. MIS, Sam M. Walton School of Business

سلام،

بنده الان برگشتم ایران (از امریکا) تا خانوادمو ببینم و نمیدونستم که باید نامه اشتغال به تحصیلمو بدم دفتر حفاظت منافع تایید کنه. با این شرایط:

1) آیا خود نامه اشتغال به تحصیلمو آپلود کنم و برم دفتر سازمان اعزام دانشجو تو خیابون فرصت بهشون بگم نمیدونستم کفایت میکنه؟ با این وضعیت بهم اجازه خروج مجدد میدن؟
    2) اگر نه، آیا میتونم فایل پی دی اف یا اسکن گواهی اشتغال به تحصیلمو بفرستم به ایمیل دفتر حفاظت منافع و مهر تاییدشونو روی اون بزنن و اسکن مجددشو برام بفرستن؟
    3) یا باید یه نفرو پیدا کنم که گواهی اشتغال به تحصیلمو پست کنه دفتر حفاظت منافع تا اونا تایید کنند و دوباره براش پست کنند؟

آیا خود پلیس گدرنامه تو فرودگاه این نامه مهر شده و دارای تایید دفتر حفاظت منافع رو میخاد؟

امیدوارم کسی بتونه راهنماییم کنه. من قراره 28 ژانویه برگردم و تا اون موقع 3 هفته وقت دارم که اگر وخامت اوضاع طوری باشه که باید یه نفرو اونجا بفرستم دنبال کارام فکر کنم فرصتش هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)