صفحه 112 از 126 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidm4434 نمایش پست ها
    فقط اینکه فروگاه مقصد مهر خروج از کشور قبلی رو چک نمیکنه ؟ نمیگه تو که از فلان کشور خارج شدی مهر خروجت کو ؟
    حالا اگرم بگیم که ما تابعیت دوگانه داریم و دو پاسپورت داریم نمیگن مهر خروج اون یکی پاسپورت رو نشون بدین؟
    ببینید به طور کلی افسر های مرزبانی کشور ها مهرهای دیگه ی گذرنامه رو چک نمی کنن مگر به مسافر مشکوک شده باشند. اگر هم در چنین شرایط نادری ازتون اینو بپرسند خب اون یکی گذرنامه رو نشون میدید.
    در ضمن توجه کنید که برخی کشور ها اصلن کنترل خروج ندارند، یعنی مهر خروج وارد گذرنامه نمیشه (مانند بریتانیا، ایالات متحده و کانادا).
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gric نمایش پست ها
    سلام،

بنده الان برگشتم ایران (از امریکا) تا خانوادمو ببینم و نمیدونستم که باید نامه اشتغال به تحصیلمو بدم دفتر حفاظت منافع تایید کنه. با این شرایط:

1) آیا خود نامه اشتغال به تحصیلمو آپلود کنم و برم دفتر سازمان اعزام دانشجو تو خیابون فرصت بهشون بگم نمیدونستم کفایت میکنه؟ با این وضعیت بهم اجازه خروج مجدد میدن؟
    2) اگر نه، آیا میتونم فایل پی دی اف یا اسکن گواهی اشتغال به تحصیلمو بفرستم به ایمیل دفتر حفاظت منافع و مهر تاییدشونو روی اون بزنن و اسکن مجددشو برام بفرستن؟
    3) یا باید یه نفرو پیدا کنم که گواهی اشتغال به تحصیلمو پست کنه دفتر حفاظت منافع تا اونا تایید کنند و دوباره براش پست کنند؟

آیا خود پلیس گدرنامه تو فرودگاه این نامه مهر شده و دارای تایید دفتر حفاظت منافع رو میخاد؟

امیدوارم کسی بتونه راهنماییم کنه. من قراره 28 ژانویه برگردم و تا اون موقع 3 هفته وقت دارم که اگر وخامت اوضاع طوری باشه که باید یه نفرو اونجا بفرستم دنبال کارام فکر کنم فرصتش هست.
    سلام

1 و2: من یادمه در گذشته اگر کسی فراموش کرده بود اما نسخه ی اصلی گواهی با مهر برجسته ی دانشگاه رو همراه داشت دفتر امور دانشجویان خارج باهاش همکاری می کردند که از پروازش جا نمونه. اما با توجه به این که الان این سامانه ی تاک برقراره و از همه می خوان که مدارک رو اون جا آپلود کنند نمی دونم در این رویه تغییری ایجاد شده یا نه. برای همین به نظر من بهترین کار اینه که سریع برید مراجعه کنید، حتا اگر در شهر دیگری زندگی می کنید، که اگر نامه ی مجوز خروج رو بدون تایید ندادند، فرصت پیگیری داشته باشید. بعید می دونم کار به حالت شماره سوم بکشه!

و این که نه، پلیس گذرنامه در فرودگاه هیچ کاری با این حرفا نداره؛ فقط به اجازه ی خروج در سیستم توجه می کنه. با این حال وقتی نامه ی خروج رو از وزارت علوم گرفتید حتمن یه کپی یا عکس ازش بگیرید و بعد تحویل اداره ی گذرنامه بدید، که احیانَن در صورت بروز اشکالات فنی در فرودگاه همراهتون باشه. در ضمن همیشه می تونید پس از تحویل گرفتن پاسپورت از اداره ی گذرنامه، به یکی از همون باجه ها مراجعه کنید و ازشون بخواین اجازه ی ثبت شده رو براتون چک کنند (بگید مایلید تاریخ اعتبار اجازه ی خروج رو بدونید)
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD. MIS, Sam M. Walton School of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    سلام

1 و2: من یادمه در گذشته اگر کسی فراموش کرده بود اما نسخه ی اصلی گواهی با مهر برجسته ی دانشگاه رو همراه داشت دفتر امور دانشجویان خارج باهاش همکاری می کردند که از پروازش جا نمونه. اما با توجه به این که الان این سامانه ی تاک برقراره و از همه می خوان که مدارک رو اون جا آپلود کنند نمی دونم در این رویه تغییری ایجاد شده یا نه. برای همین به نظر من بهترین کار اینه که سریع برید مراجعه کنید، حتا اگر در شهر دیگری زندگی می کنید، که اگر نامه ی مجوز خروج رو بدون تایید ندادند، فرصت پیگیری داشته باشید. بعید می دونم کار به حالت شماره سوم بکشه!

و این که نه، پلیس گذرنامه در فرودگاه هیچ کاری با این حرفا نداره؛ فقط به اجازه ی خروج در سیستم توجه می کنه. با این حال وقتی نامه ی خروج رو از وزارت علوم گرفتید حتمن یه کپی یا عکس ازش بگیرید و بعد تحویل اداره ی گذرنامه بدید، که احیانَن در صورت بروز اشکالات فنی در فرودگاه همراهتون باشه. در ضمن همیشه می تونید پس از تحویل گرفتن پاسپورت از اداره ی گذرنامه، به یکی از همون باجه ها مراجعه کنید و ازشون بخواین اجازه ی ثبت شده رو براتون چک کنند (بگید مایلید تاریخ اعتبار اجازه ی خروج رو بدونید)
    خیلی ممنون حدا خیرت بده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط goldman_64 نمایش پست ها
    نوشته اصلی توسط
    darklord
    سلام
    دو راه برای گرفتن مهر خروج هست،

1. ساده:
    در این روش شما همه ی مدارکت رو میفرستی به دفتر حافظ منافع و اونها مهر خروج رو براتون داخل پاسپورت درج میکنن و تمام.
    (فهرست مدارک لازم رو نمیدونم! ولی قطعا در سایت دفتر حافظ منافع میشه پیداشون کرد، اون فرم 220 هم حتما باید پر بشه)

2. سخت تر:
    در این روش شما بدون مهر خروج میری ایران و دست کم 3-4 روز کاری قبل از اینکه کشور رو ترک کنی، نامه اشتغال به تحصیل رو در سایت نشا (بخش درخواست مهر خروج) آپلود میکنی، بعدش با در دست داشتن همون نامه میری اداره اعزام با هزینه شخصی، درخواست پرونده میدی و میری ساختمان بغلیش و اونجا پرونده ات توسط کارشناس کشور مربوطه بررسی میشه و در صورت صلاحدید ایشون نامه ای خطاب به اداره گذرنامه برات صادر میشه. با این نامه به اداره گذرنامه مراجعه میکنی و بسته به اینکه چه ساعتی مراجعه کرده باشی باید ظهر همان روز یا فرداش برای گرفتن گذرنامه دارای مهر خروج مراجعه کنی.
    در این روش مهر خروج در گذرنامه درج نمیشه، بلکه به صورت الکترونیکی هست.
    زمانی هم که خواستی از فرودگاه به مقصد "خارج" از کشور خارج بشی، در دروازه بازرسی گذرنامه، پلیس گذرنامه شما رو متوقف میکنه و ازت میخواد که به دفتر شیشه ای مجاور مراجعه کنی و جناب سروان مربوطه دکمه ی تایید آخر رو کلیک کنه و دوباره از دروازه بازرسی گذرنامه، به خوبی و خوشی عبور کنی.

نکته های کنکوری:
    1- روش اول بسیار ساده تره.
    2- در روش دوم زمانی که داری به اداره گذرنامه مراجعه میکنی، شناسنامه + کارت ملی + نامه اداره اعزام + گذرنامه همراهت باشه.
    3- در روش دوم سعی کن ساعت 7:45 اداره گذرنامه باشی تا بتونی (معمولا) همون روز گذرنامه رو دریافت کنی.
    4- در روش اول، بهت ممکنه مهر خروج سالانه بدن (2 بار خروج در سال)!
    5- در روش دوم حواست به روزهای *کاری* باشه! به موقع قبل از رفتن اقدام کن.

موفق باشی

ارادت
    سلام.
    دو تا سوال. اول اینکه در طی تحصیل در خارج از کشور (معافیت تحصیلی)، این مهر خروج رو فقط یک بار بگیری کافیه؟ یا هر دفعه بر میگردی ایران باید مهر خروج بگیری؟
    سوال دوم اینکه روش اولی که اینجا نوشتید ظاهرا برای دانشجوهای آمریکاست. درسته؟ اگه اینطوره، کسی که مثلا آلمان درس میخونه، روش اول براش چطوریه؟ باید بره سفارت ایران تو آلمان؟

مرسی.
    ویرایش توسط mcqueen : January 14th, 2017 در ساعت 10:02 PM

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mcqueen نمایش پست ها
    سلام.
    دو تا سوال. اول اینکه در طی تحصیل در خارج از کشور (معافیت تحصیلی)، این مهر خروج رو فقط یک بار بگیری کافیه؟ یا هر دفعه بر میگردی ایران باید مهر خروج بگیری؟
    سوال دوم اینکه روش اولی که اینجا نوشتید ظاهرا برای دانشجوهای آمریکاست. درسته؟ اگه اینطوره، کسی که مثلا آلمان درس میخونه، روش اول براش چطوریه؟ باید بره سفارت ایران تو آلمان؟

مرسی.
    همه ی نمایندگی های ایران در خارج از کشور که واحد کنسولی دارند این خدمات رو ارایه میدن. مهر های خروج دانشجویی سفارت ها همیشه برای یه سال تحصیلی و سه بار خروج در اون سال تحصیلی معتبر اند. یعنی صرف نظر از تاریخ درج مهر، اعتبار تا پایان شهریور بعدیه. در صورت استمرار تحصیل و پابرجا بودن معافیت تحصیلی میشه در سال های تحصیلی بعدی دوباره به رایگان دریافتش کرد.

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

دوستان با سلام،
    سوالم از خدمت دوستان آگاه این هست که من اوایل امسال در بازه 1 ساله پس از فارغ التحصیلی یک سفر تفریحی رفتم امارات و برای آن مجبور شدم 15 تومن وثیقه بزارم و پاسپورتم رو بگیرم و برم، حالا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا آمریکا چند تا دانشگاه اپلای کردم که جوابهاشون باید تا 2-3 ماه دیگه بیاد ولی از طرفی من 1/12/1395 اعزامم برای سربازی. یعنی خوش بینانه اینکه نتایج من زمانی میان که من در حین خدمت هستم (البته کسری خدمت اقدام کردم هنوز نتیجه نهاییش نیومده) و حالا با فرض اینکه من پس از دوره آموزشی همچنان دوره خدمت داشته باشم و بخواهم برای وقت سفارت از کشور خارج بشم چکاری باید انجام بدم برای خروج از کشور؟ دوم اینکه پس از گرفتن ویزا برای ادامه تحصیل باید چکاری انجام بدم تا بتونم از کشور خارج بشم؟ با در نظر گرفتن اینکه من پاسپورت دارم و تا سال 1400 مهلت دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    دوستان با سلام،
    سوالم از خدمت دوستان آگاه این هست که من اوایل امسال در بازه 1 ساله پس از فارغ التحصیلی یک سفر تفریحی رفتم امارات و برای آن مجبور شدم 15 تومن وثیقه بزارم و پاسپورتم رو بگیرم و برم، حالا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا آمریکا چند تا دانشگاه اپلای کردم که جوابهاشون باید تا 2-3 ماه دیگه بیاد ولی از طرفی من 1/12/1395 اعزامم برای سربازی. یعنی خوش بینانه اینکه نتایج من زمانی میان که من در حین خدمت هستم (البته کسری خدمت اقدام کردم هنوز نتیجه نهاییش نیومده) و حالا با فرض اینکه من پس از دوره آموزشی همچنان دوره خدمت داشته باشم و بخواهم برای وقت سفارت از کشور خارج بشم چکاری باید انجام بدم برای خروج از کشور؟ دوم اینکه پس از گرفتن ویزا برای ادامه تحصیل باید چکاری انجام بدم تا بتونم از کشور خارج بشم؟ با در نظر گرفتن اینکه من پاسپورت دارم و تا سال 1400 مهلت دارد.
    سلام
    شما وقتی که پذیرشتون رو بگیرید با استفاده از اون پذیرش از خدمت ترخیص میشید. روش کار بدین صورت هست که اول به وزارت علوم مراجعه می کنید و اونها به سازمان نظام وظیفه نامه میزنن. بعد مرین سازمان نظام وظیفه و اونها برای یگان خدمتی شما نامه میزنن که شما رو ترخیص کنن. بعد با یگان تسویه می کنید و از خدمت ترخیص میشین با گذاشتن وثیقه 15 میلیونی. بعد از اون دیگه فکر کنم بازم وزارت علوم براتون نامه میزنه به اداره گذرنامه که بهتون مهر خروج بدن برای وقت سفارت. بعد از گرفتن ویزا هم دوباره باید مهر خروج بگیرین که اونم وزارت علوم نامه میزنه برای اداره گذرنامه. کلا باید بین این چند تا سازمان در رفت و آمد باشین: وزارت علوم سازمان امور دانشجویان، سازمان نظام وظیفه، یگان خدمتی، اداره گذرنامه.

Junior Member

سلام عزیزان خسته نباشید ، من پذیرش از دانشگاه اتریش گرفتم و احتمال زیاد هم ویزای تحصیلی اتریش رو میگیرم ، اتریش هیچ مدرک زیبانی برای پذیرش نمیخواد و نامه پذیرش دانشگاه میده ، چون میدونم بعضی کشورها نامه پذیرش ترم زبان میدن اما اتریش اینجوری نیست ، حالا وزارت علوم برای تایید پذیرش و معافیت تحصیلی گرفتن میگه باید مدرک زبان داشته باشی ، که البته جای تعجب داره اتریش نمیخواد ، اونوقت ایران میخواد !!!! حالا اگر به من معافیت تحصیلی ندن و من ویزای تحصیلی اتریش رو گرفته باشم ، آیا امکانش هست اجازه خروج سیاحتی بگیرم با ودیعه ۱۵ میلیون ، اینم بگم که غیبت نخوردم همین الان دانشجوام و تا اون موقع هم در فرجه یک ساله هستم و مشکلی برای خروج سیاحتی نیست ، اونوقت با همین ویزای تحصیلی برم اتریش و بمونم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام به دوستان
    من چند روز پیش رفتم نامه اجازه خروج رو از امور دانشجویان گرفتم و دادم اداره گذرنامه در خیابان ستارخان، ولی چون شناسنامه رو توو شهرستان جا گذاشته بودم، نامه رو از من گرفتن و گفتن میفرستن به اداره گذرنامه شهر خودم.منم آمدم شهر خودم و رفتم گذرنامه یه پرسش نامه پر کردم و اونا یک روز شناسنامه و گذرنامم رو گرفتن و گفتن برو فردا بیا بگیرشون. فرداش رفتم گفتن اجازه برات صادر شد ولی هیچ مهری تو پاسپورت نزدن. من برای اینکه مطمین بشم، رفتم پلیس +10 چک کردم اونا گفتن توو سیستم ما هیچی نیست دوباره رفتم گذرنامه اونا گفتن فقط توو سیستم ما این اجازه هست و پلیس +10 نمیتونه چک کنه. می خواستم ببینم کسی که اجازه خروج از گذرنامه گرفته همین مشکل رو داشته یا نه.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash7258 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من چند روز پیش رفتم نامه اجازه خروج رو از امور دانشجویان گرفتم و دادم اداره گذرنامه در خیابان ستارخان، ولی چون شناسنامه رو توو شهرستان جا گذاشته بودم، نامه رو از من گرفتن و گفتن میفرستن به اداره گذرنامه شهر خودم.منم آمدم شهر خودم و رفتم گذرنامه یه پرسش نامه پر کردم و اونا یک روز شناسنامه و گذرنامم رو گرفتن و گفتن برو فردا بیا بگیرشون. فرداش رفتم گفتن اجازه برات صادر شد ولی هیچ مهری تو پاسپورت نزدن. من برای اینکه مطمین بشم، رفتم پلیس +10 چک کردم اونا گفتن توو سیستم ما هیچی نیست دوباره رفتم گذرنامه اونا گفتن فقط توو سیستم ما این اجازه هست و پلیس +10 نمیتونه چک کنه. می خواستم ببینم کسی که اجازه خروج از گذرنامه گرفته همین مشکل رو داشته یا نه.
    ممنون
    درست گفتند، مهر فیزیکی در ایران هیچ وقت چاپ نمیشه در گذرنامه، پلیس + 10 هم وصل نیست به سیستم مرز! اگر می خواین خیالتون راحت شه می تونید دو روز پیش از رفتن، به اداره ی کل گذرنامه در ستارخان مراجعه کنید و ازشون بخواین تو سیستم براتون چک کنند. بهتره نپرسید که "میخوام ببینم انجام شده یا نه"، بپرسید "تاریخ اعتبار اجازه ی خروجتون تا چه روزیه"!
    این که گفتم دو روز برای اینه که اگر در حالت خیلی بعید توی شهر خودتون کار درست انجام نشده بود فرصت باشه که درستش کنید و از پرواز جا نمونید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)