صفحه 73 از 126 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط epezhman نمایش پست ها
    سلام
    من يه چند صفحه از موضوع رو خوندم و اين سؤال برام پيش ومد آيا مهر خروج فقط برای کسايی که مشکل سربازی دارن؟
    من معافيت پزشکی گرفتم که پاسپرتم نوشته بدون محدوديت ميتونم بعد از پرداخت عوارض ميتونم خارج بشم، آيا من بايد برم دنبال مهر خروج؟
    ممنون
    سلام، درست متوجه شدید. مهر خروج فقط مخصوص مشمولین هست.
    برای کسانی که معافیت دایم دارند، کافیه تنها 1 بار با مدارک معافیت به اداره گذرنامه مراجعه کنند تا اجازه خروج دایمی براشون ثبت بشه (که ظاهرا شما این کار رو انجام دادید).

* توصیه میشه حین خروج کارت معافیت رو به همراه داشته باشید.

سلام بر دوستان
    من پارسال با ضمانتنامه بانکی از ایران خارج شدم و الان حدود 14 ماه هستش که در خارج از کشور هستم. میهواستم بدونم اگر تابشتون برم ایران آیا باید دوباره ضمانتنامه بانکی رو تمدید کنم؟ چون فکر کنم همون زمان تو نامه ای که از بانک برای نظام وظیفخ گرفته بودم، تاریخ ضمانتنامه رو یکساله زده بود. بعنی دوباره باید تو ایران برم بانک و ضمانتنامه رو تمدید کنم؟
    اگر قبل از خروج ار اینجا برم سفارت و مهر خروج بزنم، اصلا لازمه که تو ایران دنبال اینجور کارا باشم یا دیگه وقتی از ایران بخوام دوباره برگردم مشکلی نخواهم داشت
    مرسی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamimahdi نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من پارسال با ضمانتنامه بانکی از ایران خارج شدم و الان حدود 14 ماه هستش که در خارج از کشور هستم. میهواستم بدونم اگر تابشتون برم ایران آیا باید دوباره ضمانتنامه بانکی رو تمدید کنم؟ چون فکر کنم همون زمان تو نامه ای که از بانک برای نظام وظیفخ گرفته بودم، تاریخ ضمانتنامه رو یکساله زده بود. بعنی دوباره باید تو ایران برم بانک و ضمانتنامه رو تمدید کنم؟
    اگر قبل از خروج ار اینجا برم سفارت و مهر خروج بزنم، اصلا لازمه که تو ایران دنبال اینجور کارا باشم یا دیگه وقتی از ایران بخوام دوباره برگردم مشکلی نخواهم داشت
    مرسی
    - وثیقه تا پایان مهلت معافیت تحصیلی شما به صورت خودکار تمدید خواهد شد.
    - مهر سفارت کافیست و نیاز به پیگیری در داخل نخواهد بود.

Junior Member

کسی میدونه اگر بدون مهر خروج و فقط با نامه گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده توسط سفارت به ایران برم باید کجا برم تا مهر خروج بگیرم؟ کدوم قسمت وزارت علوم باید برم که نامه ی سفارت رو جواب بدید؟
    ایا بقیه هم مجبور بودند بعد از تشکیل پرونده توی سفارت کسی رو بفرستند وزارت علوم؟

دوستان من 2 سال پیش به امریکا اومدم ولی پارسال دانشگاهم رو عوض کردم. قبلا مدارک جدیدم رو توی قسمت تغییر دانشگاه سایت وزارت علوم آپلود کردم ولی در جواب درخواستم سیستم وزارت علوم به من گفت "لطفا برای گرفتن نامه مربوطه در تاریخ فلان مراجعه کنید". من که این جواب برام بی معنی بود دیگه دنبالشو نگرفتم. الان می خوام برم ایران و دوباره برگردم آمریکا. به نظرتون ممکنه این تغییر دانشگاه برای خروجم از ایران مشکل درست کنه؟ نگرانم که برم دیگه نتونم برگردم. کلا من که برم ایران برای خروج دوباره چه مراحلی رو باید طی کنم؟ ممنون
    برای معوضه دلار بین آمریکا و ایران لطفا پیام خصوصی بدهید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وثیقه

سلام.
    به کمک شما نیاز دارم اگه چیزی میدونید لطفا راهنمایی کنید.
    تمام نمرات من اومده و لی تاریخ فارغ التحصیلی من 31تیر 93 هست.وزارت علوم میگه واسه پیگیری کارای ازادکردن مدرک و نظام وظیفه باید همون موقع(31تیر) بیای ولی من باید 12 مرداد برم امریکا.,و توی این فرصت کم ممکنه نرسم کاری فارغ التحصیلی و آزاد کردن مدرک و وثیقه رو انجام بدم .بنظرتون باید چیکار کنم؟راه دیگه ای هست؟
    حالا باید چیکار کنم واسه کارای خروج؟

پیشاپیش ممنون

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط applyh نمایش پست ها
    سلام.
    به کمک شما نیاز دارم اگه چیزی میدونید لطفا راهنمایی کنید.
    تمام نمرات من اومده و لی تاریخ فارغ التحصیلی من 31تیر 93 هست.وزارت علوم میگه واسه پیگیری کارای ازادکردن مدرک و نظام وظیفه باید همون موقع(31تیر) بیای ولی من باید 12 مرداد برم امریکا.,و توی این فرصت کم ممکنه نرسم کاری فارغ التحصیلی و آزاد کردن مدرک و وثیقه رو انجام بدم .بنظرتون باید چیکار کنم؟راه دیگه ای هست؟
    حالا باید چیکار کنم واسه کارای خروج؟

پیشاپیش ممنون
    سلام

شما شرایطتون رو یکم گنگ گفتید. 1- پاسپورت دارین ؟ 2-سفارت رفتین؟

الان اگر تمام نمراتتون اومده باشه و ثبت شده باشه شما رسما از ثبت آخرین نمرتون فارغ التحصیل می شین و فرجه ی یک سالتون شروع میشه و باید بیافتید دنباله کارای فارغ التحصیلی که معمولا گرفتن امضا هست و تصفیه حساب با دانشگاه (که این کاراش دست شما هست چقدر طول بکشه). اگر منظور از 31 تیر تاریخی هست که دانشگاه نامه نظام وظیفه رو به شما می ده شما اینو می تونین در دانشگاه خودتون پی گیری کنید و نامه رو زودتر بگیرین و کاراتون رو تسریع کنید. شما این نامه رو از دانشگاه بگیرین و با داشتن پذیرش (I20) دیگه مشکلی ندارین برای ایجاد پرونده در سایت نشا.
    بعد از ثبت در نشا معمولا میگن فرداش حضوری برین اونجا. صبح زود برین سریع کاراتون راه می اوفته و نامه نظام وظیفه رو به شما میدن می برین نطام وظیفه (با BRT و کمی پیاده روی 15-20 دقیقه طول میکشه) و اونجا نوبت می گیرین (برای بخش تحصیل در خارج) نوبت شما شد شما رو معرفی می کنن امور مالی همون جا و از شما ضمانت نامه می خوان اگر پول نقد دارین یا پول تو یک حساب در بانک قوامین می تونین 15 میلیون رو همونجا وثیقه بزارین (30 دقیقه صادر میشه). اگر هم بخواین توی یک بانک دیگه وثیقه بزارین که نامه می دن می رین اون بانک کاراش رو انجام می دین (اینکه چقدر طول بکشه بستگی به بانک داره برای همین حتما قبلش با بانک هماهنگ کنید. بانک سامان شرایطش خوبه پدرتون می تونه یک سپرده بلند مدت 5 ساله بزاره با 20-22 درصد سود و روش ضمانت نامه بگیره که همون 30 دقیقه ای صادر میشه). اگر بخواین برای ضمانت هم از سند استفاده کنید کارتون یکم سخت میشه چون پروسه اون طولانی تره و باید به شددت پیگیر کاراتون باشین یا اینکه آشنا داشته باشین که کارتون رو سریع انجام بدن (برای شما توصیه نمی شه). وقتی وثیقه رو گذاشتین توی نظام وظیفه (باید دوباره وقت بگیرین) همونجا برگه معافیه شما رو میدن اونرو می برین کافی نت یا جایی دیگه اسکن می کنین و توی سایت نشا آپلود می کنین و همون لحظه می تونین ببرین وزارت علوم اوناهم نامه آزاد سازی مدارک تون رو صادر می کنن.

پ.ن1: اگر می خواین نامه ی اداره گذرنامه رو هم از وزارت علوم بگیرین (برای اجازه خروج) باید حتما قبلش گواهی عدم تعهد (پرداخت هزینه تحصیل رایگان) رو داشته باشین (اینو نمی دونم که آیا می تونین قبل نامه آزادکردن مدارکتون بگیرین یا نه یک سوالی بپرسین از وزارت علوم).
    پ.ن2: اگر بخواین پاسپورت بگیرین با گواهی اشتغال به تحصیل (یا برگه سبز که تا تاریخ اعضامش 3 ماهی مونده باشه. قبلا شنیده بودم یک ماهم میشه اما خودم رفتم گفتن باید دوماه مونده برگردید) می تونین در خواست سفر تفریحی بدین و با گذاشتن 15 میلیون پاسپورت و اجازه خروج برای یک بار و یک مدت محدود بگیرید (بعد گرفتن پاسپورت می رین وثیقه رو بر می دارین).
    پ.ن3: شما می تونین حداقل اگر در مقطع ارشد هستید مدرک کارشناسیتون رو با یک گواهی اشتغال به تحصیل برای همین ترم آخر (یا برگه سبز) آزاد کنید و اگر روزانه بودین پولش رو بدین و گواهی عدم تعهد رو بگیرین (کلا مدرک کارشناسی توسط خود دانشگاه صادر میشه و نیازی به کارای وزارت علوم نداره) و اگر برگه سبز داشته باشین و مدرک کارشناسی هم داشته باشین می تونین ارشد تون هم آزاد کنید بدون نیاز به نامه وزارت علوم.
    پ.ن4: مدرک ارشد باید بره وزارت علوم و توسط وزیر یا معاونش امضا بشه. اینو معمولا دانشگاه ها خودشون می فرستند اما اگر پیگیری کنید خودتون هم می تونین ببرین امضارو بگیرید (من خودم یک روزه گرفتم)
    پ.ن5: معمولا دانشگاه ها تا پایان ترم اول اجازه می دن که اصل مدارک رو ببرین با دانشگا هتون مکاتبه کنید اگر قبول کردن میتونین مراحله اولیه کاراتون رو انجام بدید و مدارکتون رو به کسی وکالت بدین برای شما بگیره و بفرسته.
    پ.ن6: من خودم کارای کارشناسیم 1 روز، ارشد 2 روز، نظام وظیفه یک روز، گذرنامه 3 روز بیشتر طول نکشید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sun2014 نمایش پست ها
    کسی میدونه اگر بدون مهر خروج و فقط با نامه گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده توسط سفارت به ایران برم باید کجا برم تا مهر خروج بگیرم؟ کدوم قسمت وزارت علوم باید برم که نامه ی سفارت رو جواب بدید؟
    ایا بقیه هم مجبور بودند بعد از تشکیل پرونده توی سفارت کسی رو بفرستند وزارت علوم؟
    تشریف ببرید اداره گذرنامه.
    اگه اصل برخی مدارک رو تحویل سفارت نداده باشید، ناچار خواهید بود کسی رو در ایران بفرستید وزارت برای اصالت سنجی مدارکتون.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط s19297 نمایش پست ها
    دوستان من 2 سال پیش به امریکا اومدم ولی پارسال دانشگاهم رو عوض کردم. قبلا مدارک جدیدم رو توی قسمت تغییر دانشگاه سایت وزارت علوم آپلود کردم ولی در جواب درخواستم سیستم وزارت علوم به من گفت "لطفا برای گرفتن نامه مربوطه در تاریخ فلان مراجعه کنید". من که این جواب برام بی معنی بود دیگه دنبالشو نگرفتم. الان می خوام برم ایران و دوباره برگردم آمریکا. به نظرتون ممکنه این تغییر دانشگاه برای خروجم از ایران مشکل درست کنه؟ نگرانم که برم دیگه نتونم برگردم. کلا من که برم ایران برای خروج دوباره چه مراحلی رو باید طی کنم؟ ممنون

با این مورد تا حالا برخورد نداشتم ولی برای محکم کاری بهترین کار این هست که پیش از ورود به ایران از سمت سفارت مجوز خروج رو دریافت کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Polymer Eng./MS. Chemistry

سلام دوستان. پاسپورت من ک اومده همراش نوشته : دارنده گذرنامه مجاز است از تاریخ 1393/3/19 تا تاریخ 1393/5/19 بدون پرداخت عوارض خروج از کشور فقط برای یکبار از کشور خارج شود.
    ینی من فقط یکبار کلا میتونم از کشور خارج شم ؟ یا فقط یکبار بدون عوارض؟ چون من باید برای مصاحبه سفرات امریکا برم دبی یکبار. احتمالا تاریخ پروازم به امریکا هم میفته برای بعد از 1393/5/19 . میشه یه راهنمایی بکنین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)