صفحه 8 از 126 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1253

موضوع: مهر خروج

پیش فرض پاسخ : زدن مهر خروج در گذرنامه

آقا اگه به اعصابه که الان به نصف ملت باید معافیت میدادن

واسه کنفرانس چون معافیت تحصیلی داریم میدن، فکر کنم اگه مثلا بعد دکترا برگردیم و تو یه دانشگاه استخدام شیم، یه چیزایی شبیه امریه و این چیزا، دوباره شاید اجازه خروج برای Post Doc بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    بهروز جان خداییش دیگه کسی زیر 35-30 سال که postdoc نمیره. تا اون موقع هم صد در صد یه عفوی میخوره طرف
    من اصلا امروز قصد نا اميد كردن رفقا رو ندارم اما اين رو هم لازمه كه توضيح بدم:
    هر چه ميزان تحصيلات بالاتر بره، شرايط معافي سخت تر ميشه. مثلا فرد بيسواد در صورت داشتن 30 سال معاف ميشه اما فرد با مدرك Phd در 45 سالگي معاف ميشه. پس تا 35 سالگي به دليلي غير از سن بايد معافي بگيريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    اگه post doc فرصت مطالعاتي حساب بشه مگه واسه اينجور برنامه ها هم ميشه معافيت تحصيلي گرفت؟خيلي بعيده...
    آنطور كه من شنيدم اصلا الگوي خاصي براي گرفتن خروجي وجود ندارد. مساله مهم يك چيز است:
    رييس دانشگاه يا كميسيوني در وزارت علوم، معتقد باشند خروج شما از كشور به آن دليل خاص يكي از 2 مورد زير را شامل باشد:
    1. به قصد زيارت : در اين صورت خروجي حداكثر يك ماهه را ميتوان دريافت كرد البته با مشكلات خودش
    2. سفر شما به خارج باعث پيشرفت علمي شما ميگردد: اين مورد مواردي از قبيل امتحان دادن، ادامه تحصيل، شركت در كنفرانس، ملاقات علمي، فرصت مطالعاتي و ... را شامل ميشود كه مدت خروج را وزارت علوم مستقلا يا با پيشنهاد رييس دانشگاه معين مي نمايد.

و دقيقا به علت شماره 2 است كه ميبينيد دانشگاههاي مختلف برخورد متفاوتي براي خروجي دادن به دانشجويان دارند. يعني آنچه باعث ميشود كه شما بتوانيد خروجي بگيريد اين است كه رييس دانشگاه يا كميسيون مربوطه در وزارت علوم معتقد باشند اين سفر به پيشرفت علمي شما مي انجامد (و قطعا شما بعدش مياييد به مملكت خدمت مي كنيد ;D ) لذا هيچ فرمول مشخصي وجود ندارد... (همين ميشود بعضي دانشگاه ها براي شركت در كنفرانس نامه ميدهند، بعضي نه. خلاصه به مرام رييس دانشگاه مربوط است)

بنده كلا يك بار اين بخشنامه را از منشي رييس دانشگاه گرفته و اجمالا مطالعه نمودم. لذا كليت موضوع را مطمين باشيد. در ضمن براي گرفتن خروجي به غير از دو دليل بالا (مثلا درمان بيماري ، ماموريت 8) ، و ساير موارد خاص) بدون دخالت وزارت علوم و با مراجعه مستقيم به نظام وظيفه انجام ميگيرد.

[quote=pleasoh ]
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    بهروز جان خداییش دیگه کسی زیر 35-30 سال که postdoc نمیره. تا اون موقع هم صد در صد یه عفوی میخوره طرف
    من اصلا امروز قصد نا اميد كردن رفقا رو ندارم اما اين رو هم لازمه كه توضيح بدم:
    هر چه ميزان تحصيلات بالاتر بره، شرايط معافي سخت تر ميشه. مثلا فرد بيسواد در صورت داشتن 30 سال معاف ميشه اما فرد با مدرك Phd در 45 سالگي معاف ميشه. پس تا 35 سالگي به دليلي غير از سن بايد معافي بگيريد.

دوستان ببخشيد حرفم رو پس ميگيرم :P الان ديدم كه مدرك phd در 37 سالگي و فوق ليسانس در 35 سالگي و پزشكان در 43 سالگي معاف ميشن. اين هم لينك: (بخش *معافيت‌هاي عفو رهبري* رو ببينيد)
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8509080268

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

حال کردید؟
    یه چیزی میدونم دیگه الکی که نمیگم
    حالا ایشالا 22 بهمن بعدی سن ها کمتر هم میشه ;D
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

حاج وحيد بزن قدش داريم معاف ميشيم... > ;D
    ميگم خبر انقلابي چيزي نيست دوباره در راستاي احياي اسلام بريم يه انقلابي جنگي چيزي كه زودتر بهمون معافيت بدن؟يه 22 اسفند بسازيم هممون رو معاف كنن؟انشالله... :P
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

سلام
    ببخشيد يك سوال:
    اگر كسي پاسپورتش تا 2012 منقضي بشه و بخواد به بهانه شركت در سمينار سريعا از ايران خارج بشه ( تا آخر june حداكثر)، و برا اين كار بخواد اجازه خروج مكرر بگيره، بايد همون بره اداره گذر نامه شهر آرا؟ يا شعبه هاي ديگه هم ميشه؟ و در عرض چند ساعت اين كار رو انجام ميدهند؟ ميشه لطفا براي اين كار مدارك لازم رو هم ذكر كنيد؟- اگر سريعا هم پاسخ بديد ممنون ميشم-

Junior Member

سلام دوستان.سؤالم رو تو تاپيک مطرح کردم.من خودم گذرنامه دارم امّا اجازه ی خروج نداره.

من اين ترم فارغ التحصيل شدم ميخوام بدونم با گرفتن

نامه از دانشگاه(برای نظام وظیفه) + و با داشتن نمره زبان + و نامه پذيرش از روز اولی که می رم وزارت علوم و نظام وظيفه (برای گذاشتن 15 مليون وثیقه نقد) تا گرفتن گذرنامه با مهر خروج چند روز می گذره؟؟؟؟ خیلی برام مهمه! یه حداقل و حداکثر بهم بدید لطفا.

پیشاپیش ازتون خیلی ممنونم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به 3 چیز بستگی داره
    1- چه روزی بری وزارت علوم (جلسشون یکشنبه و سه شنبه تشکیل میشه) اگه مثلا شنبه بری تا دوشنبه بهت برای نظام وظیفه نامه میدن.
    2-بستگی داره بخوای تو نظام وظیفه پول نقد بذاری یا سند. اگه نقد باشه 1 روزه کارش انجام میشه
    3-بستگی داره تحصیل رایگان رو خردیه باشی یا نه. اگه خریده باشی بعد نظام وظیفه بلافاصله نامه میدن به اداره گذرنامه

اگه خیلی عجله داشته باشی میتونی درخواست تسریع بدی تو اداره گذرنامه و 1 روزه مهر خروج میزنن. در غیر اینصورت 3 روزه میدن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member pouya4 آواتار ها

من شنبه رفتم وزارت علوم پنجشنبه رفتم پلیس +10 و چهارشنبه بعدش پاسپورتمو گرفتم. فکر کنم خیلی بد نبوده...
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ببین شورایی که اینا رو صوری بررسی می کنه یک شنبه و سه شنبه ظهر تشکیل می شه. این واسه اینکه کلا دستت بیاد کی شورا هست ولی پروسه کار:
    مدارکتو تحویل میدی که 30 دقیقه بیشتر کار نداره. بعد باید منتظر جواب شورا باشی که حتما کیس تو رو تو اولین شورایی که تشکیل بشه بررسی می کنن. فردای روز شورا ( دوشنبه و چهار شنبه) میری وزارت علوم ( زود برو یه جوری که 9 وزارت علوم باشی زود تر فایده نداره چون کار نمی کنن تا چای نخورن و .... ) اونجا نامه میدن به نظام وظیفه ( واسه نامه دادن یه 3-4 تا اتاق باید بری (تایپ و امضا از آقای مقیمی و بایگانی و اتاق خانم اصفهانی) اگه خوش شانس باشی این کار همش 1 ساعت طول می کشه. بعد باید بری نظام وظیفه (نظام وظیفم مثل اینکه تا 1 بیشتر نیست ولی ریسک نکن برنامتو واسه 12 بچین). بنابر این همون روزی که نامه رو گرفتی یه راست برو نظام وظیفه اونجام بالا پایینت میکنن ولی 1 ساعت بیشتر کار نداره. نظام وظیفه نامه معرفی نامه به بانک رو می ده بهت همون روز بانک هم برو (اینجوری که نوشتی می خوای نقد 15 تومن رو بدی واسه ضمانت) بهت همون روز ضمانت نامه رو می دن ( ولی اگه از قبل با بانک هماهنگ کنی که اگه احیانا مدرکی می خوان یا چیز دیگه علاف نشی خیلی بهتره. من بانکایه خصوصی رو توصیه می کنم چون کارو سریعتر راه می اندازن من خودم ثفته گذاشتم همش 30 دقیقه طول کشید بنده خدا زنه فکر می کرد نظام وظیفه بازه نامه رو داد من ببرم گفت بابات کارای اداریشو می کنه تو برو که دیر نشه) فقط مطمئن شو که نامه ضمانت دقیقا همون نامه ایه که نظام وظیفه ازت خواسته همون متن و همون تاریخا یه ذره فرق کنه برگت می گردونن من دیدم بچه هایی که 2-3 برا سر همین قضیه رفتن و اومدن. مطمئنا الان دیگه ساعت از 1 گذشته و نظام وظیفه تعطیله. پس برو خونه سر راهتم 2 تا پوشه بگیر که فردا تو نظام وظیفه لازمت می شه. فردا صبح 7-7:30 نظام وظیفه باش دوباره بالا پایینت می کنن (البته اگه مثل من بدشانس نباشی که اون روز رفته بودن صبحگاه 9 صبح تازه اومدن) ولی 1 ساعته نامه معافی که مخاطبش وزارت علومه رو می دن. نامه رو می بری وزارت علوم نامه خرید تعهد می گیری واسه دانشگاه تا از دانشگاه نامه گواهی خرید تعهد رو بیاری واسشون ( البته من این مرحله رو دور زدم. روشش هم اینه که تو از الان بری دانشگاه بگی آقا من تعهدمو می خرم ولی مدرک نمی خوام اگه آدم باشن قبول می کنن چون هیچ کسی پیدا نمی شه که پول ازت نگیره. خلاصه میری تعهدتو حساب میکنن پولشو میدی یه نامه گواهی خرید تهعد بهت می دن اگه بازی در آوردن بگو عجله دارم تا نامه وزارت خونه رو گرفتم براتون می آرم و از این کولی بازیها) بعد اینکه نامه گواهی خرید تعهد از دانشگاهتو آوردی وزارت علوم بهت معرفی نامه می دن برای اداره گذرنامه اینم یه 1 ساعتی علافی داره دیگه برو اداره گذرنامه اول دبیرخونه نامه رو شماره می زنه بعد دیگه کارات همونجا می شه. (من از وقتی رفتم نامه ضمانت نامه رو تحویل نظام وظیفه بدم تا وقتی ناممو دبیرخونه اداره گذرنامه شماره کرد یه صبح تا ظهر شد سر هم 4 ساعت تازه بین نظام وظیفه و وزارت علوم رفتم دانشگاهمون تعهدم خریدم)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)