صفحه 56 از 63 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 621

موضوع: تحصیل در تایلند | هنگ کنگ | تایوان | اندونزی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در تایلند | هنگ کنگ | تایوان | اندونزی

سوالم دقیقا اینه که من با ترجمه غیر رسمی هم میتونم اپلای کنم؟ خیلی گیر میدن یا نه ؟ راستی بین دانشگاه علوم و تکنولوژی تایوان (تایپه) و دانشگاه چیاوتانگ (nctu) شما باشی کدومو ترجیح میدی به چه دلایلی؟ در این دو دانشگاه استادی که منو قبول کرده من خودم نظرم تایپه است بالاخره تایپه خوبی های خاص خودشو داره که شاید هسینچو نداشته باشه مگه شما خلافشو بگید و چیز دیگه ای که هست اینه الان دلار تایوان چه قیمتیه ؟؟؟ ممنون
    اسکن مدرک رو هم گذاشتم ببینید چطوری منظورمه.
    راستی شما دانشجوی کدوم دانشگاه تایوان هستین؟؟؟
    و اینکه اگه براتون مقدور بود ایدی تلگرام یا واتس اپ تونو برام بفرستین ممنون میشم
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط saeedbme : December 12th, 2018 در ساعت 07:48 PM

Junior Member

سلام
    من برای ترم بهار از تایوان پذیرش دارم. از دوستان کسی عازم تایوان هست؟
    الان در مرحله ویزا هستم
    با توجه به شرایط دلار و مملکت می خواستم بدونم نظر دوستان چی هست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در تایوان

نقل قول نوشته اصلی توسط eli jo0on نمایش پست ها
    من دانشجو مدیریت بازرگانی در دانشگاه لاهه هستم و قراره ۶ ماه برای اکسچنج برم تایوان شهر تایچونگ. برای همین می خوام تجربه های مربوط به این کشور رو باهاتون در میون بذارم شاید کمکی باشه از اونجایی که اطلاعات کافی تو فروم نبود.
    با سلام
    همچنان منتظر ارسال دیدگاه ها و تجربیات شما در ارتباط با تایوان هستیم

یعنی چی الان چه نظری میخوای؟ شرایط دلار و مملکت چه ربطی به تایوان داره؟ ترم بهار هم از این هفته شروع میشه که چجوری هنوز توی ویزا هستین؟ تاریخ ها رو اشتباهی ندیدی؟ قصد کمک دارم ولی یکم وقت بزارین سوالتون رو واضح تر بیان کنین.

کلا دوستان تایوان بجز ظاهر بسیار بسیار افتضاح ساختموناش (که دلایل تاریخی، آب و هوایی و فرهنگی مختلفی داره و هرچی بگم که چقدر زشتن کم گفتم) و علاقه‎ی عجیبی که مردمش به اسکوتر و در درجه‌ی بعدی کمی آلودگی هوا که از چین باد میزنه میاد اینور فرق خاصی در کیفیت زندگی با کشورهای غربی تاپ نداره.
    یه چیزی هم که نمیدونم چرا ملت از کلشون بیرون نمیکنن اینه که والله بالله اینا هم تو عمرشون حشره نخوردن نگران نباشین. غذای همه کشورها (بجز ایران) توی هر خیابونی فرعی‌ای هم پیدا میشه هرچی دوست دارین رو میتونین به راحتی بخرین.
    کلا نمیشه یه کشور رو توی یه پاراگراف خلاصه کرد و باید برین خودتون تحقیق کنین ولی برای اطلاعتون بگم که یه سری چیزاش مثه بیمه‌ی ارزون و همه‌گانی (NHI) و حمل و نقل عموعی تایوان جزو مدل‌های برتر جهانی عن آرزوی کشورهای دیگه پیشرفته است یه همچین چیزهایی داشته باشن. این چیزها رو میتونین با یه سرچ ساده پیدا کنین. مثلا همون بیمه بارها به عنوان یه مدل ایده‌آل توسط نامزدهای کنگره برای مدلبرداری تو امریکا مطرح شده. یا کمیته از طرف حکومتهای المان و سنگاپور اومدن تایپه ببینن چجوری اینقدر متروش منظم، کاربردی و تر و تمیزه. اینا فقط چند تا مورده و فقط به همینا محدود نیست.
    مورد آخری هم باید بگم اینه سرانه قدرت خرید تایوان (GDP PPP per Capita) امسال از المان هم بیشتر شد و تا اونجا که توسط بانک جهانی و صندوق بین‌الملی پیش‌بینی میشه اختلافش هم هر سال بیشتر خواهد شد.
    مثه هر کشور دیگه‌ای اینجا هم ایرادات خودش رو داره ولی به علت تصورات منفی ایرانی‌ها که فکر میکنن اینجا یه ورژن ضعیفتره چینه بیشتر جنبه‌های مثبت رو گفتم.
    ویرایش: کانال ADVChina توی یوتوب جای خوبیه برای آشنایی با فضای تایوان. در اصل در مورد چین بوده ولی جدیدا اومدن تایوان و قصد دارن بقیه کشورهای شرق آسیا رو هم برن. البته خیلی عمیق نمیشن ولی بازم گزینه‌ی خوبیه.
    ویرایش توسط Itsjustmaybe : February 15th, 2019 در ساعت 04:56 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Itsjustmaybe نمایش پست ها
    کلا دوستان تایوان بجز ظاهر بسیار بسیار افتضاح ساختموناش (که دلایل تاریخی، آب و هوایی و فرهنگی مختلفی داره و هرچی بگم که چقدر زشتن کم گفتم) و علاقه‎ی عجیبی که مردمش به اسکوتر و در درجه‌ی بعدی کمی آلودگی هوا که از چین باد میزنه میاد اینور فرق خاصی در کیفیت زندگی با کشورهای غربی تاپ نداره.
    یه چیزی هم که نمیدونم چرا ملت از کلشون بیرون نمیکنن اینه که والله بالله اینا هم تو عمرشون حشره نخوردن نگران نباشین. غذای همه کشورها (بجز ایران) توی هر خیابونی فرعی‌ای هم پیدا میشه هرچی دوست دارین رو میتونین به راحتی بخرین.
    کلا نمیشه یه کشور رو توی یه پاراگراف خلاصه کرد و باید برین خودتون تحقیق کنین ولی برای اطلاعتون بگم که یه سری چیزاش مثه بیمه‌ی ارزون و همه‌گانی (NHI) و حمل و نقل عموعی تایوان جزو مدل‌های برتر جهانی عن آرزوی کشورهای دیگه پیشرفته است یه همچین چیزهایی داشته باشن. این چیزها رو میتونین با یه سرچ ساده پیدا کنین. مثلا همون بیمه بارها به عنوان یه مدل ایده‌آل توسط نامزدهای کنگره برای مدلبرداری تو امریکا مطرح شده. یا کمیته از طرف حکومتهای المان و سنگاپور اومدن تایپه ببینن چجوری اینقدر متروش منظم، کاربردی و تر و تمیزه. اینا فقط چند تا مورده و فقط به همینا محدود نیست.
    مورد آخری هم باید بگم اینه سرانه قدرت خرید تایوان (GDP PPP per Capita) امسال از المان هم بیشتر شد و تا اونجا که توسط بانک جهانی و صندوق بین‌الملی پیش‌بینی میشه اختلافش هم هر سال بیشتر خواهد شد.
    مثه هر کشور دیگه‌ای اینجا هم ایرادات خودش رو داره ولی به علت تصورات منفی ایرانی‌ها که فکر میکنن اینجا یه ورژن ضعیفتره چینه بیشتر جنبه‌های مثبت رو گفتم.
    ویرایش: کانال ADVChina توی یوتوب جای خوبیه برای آشنایی با فضای تایوان. در اصل در مورد چین بوده ولی جدیدا اومدن تایوان و قصد دارن بقیه کشورهای شرق آسیا رو هم برن. البته خیلی عمیق نمیشن ولی بازم گزینه‌ی خوبیه.
    ممنون از تو ضیحاتی که فرمودید
    بله پذیرش دارم و ثبت نام ما 18 فوریه بود اما به دلیل اینکه پست نامه پذیرش ما رو به آدرس دیگری فرستاده بود و دیر به دستم رسید در این کار تاخیر افتاد
    شرایط دلار و ارز رو که میدونید فقط برای اخذ ویزای تایوان و سفر به دبی حداقل 5 میلیون و خود بلیط تایوان (رفت و برگشت) بیش از ده تومن میشه در حالی که بعضی دوستان برای ترم سپتامبر قبل یک و نیم الی 2 هزینه کردن
    شرایط مملکت هم که مسحضرید، همین الان افرادی مدرک به دست و ملتمس دعا به دیگران برای استخدام هستند!!! (شاید بگید که اشکال از خودشونه که تا حدی هم راست میگید)
    اما بنده باید شغلی که دارم رو استعفا بدم برای اینکه ادامه تحصیل بدم ...
    میدونم که تایوان کشوری پیشرفته با مردمی خونگرم هست اما خود تایوانی ها هم از اقتصاد خودشون خیلی راضی نیستند و از کمی دستمزد و کمبود شغل مناسب گله دارند و بعضی مجبور به مهاجرت شده اند
    شما تایوان هستید؟ در این صورت لطفا به نحوی امکان صحبت مستقیم با خودتان را فراهم کنید (صندوق پیام خصوصی بنده خالی هست)

این غر زدنی که میفرمایید تقریبا همه جا هست. مثلا امریکا هم همه همیشه چه دوران بحران اقتصادی باشه چه رونق دارن غر میزنن. کلا این شاکی بودنه انگار توی ذات آدمی عه. اینها عادت دارن رشد اقتصادیشون 5 6 درصد باشه که خب خوابشو ببینن دیگه. اون رشد برای وقتی بود که هنوز در حال توسعه بودن، هیچ کشور پیشرفته‌ای نمی‌تونه همچین پیشرفتی داشته باشه. همین امسال رشد اقتصادی تایوان 2.6 درصد بود، المان 1 درصد، ایتالیا که تو رکوده، کلا اروپایی‌ها (بجز هلند و ایرلند) هرروز دارن عقب میفتن.
    مهاجرت به جای دیگه هم طبیعی عه، مردم همه کشورها مهاجرت دارن مهم مقدارش، دلیلش و سرنوشت این مهاجرته. قطعا مهاجرت توی تایوان یک مشکل به حساب میاد ولی اونجوری که شما میفرمایید هم نیست، اکثریت مطلق چند سال برای کار میرن و بر میگردن و تعدادشون هم در حال کاهشه.
    اگه به دلار امریکا حساب کنید، حقوق‌ها اینجا پایینه ولی دلیلش فقط و فقط اینه که دولت از عمد ارزش پول رو پایین نگاه داشته تا اقتصادشون رقابتی‌تر باشه. ولی از اون طرف این به این معنی عه که تایوان ارزونی هم هست یعنی شما بیگ مک رو میتونید با 2.3 دلار بخرین درحالیکه توی خود امریکا 3.6 دلاره. بستگی به کارتون داره ولی یک مهندس قدرت خریدش حدود 20 30 درصد بیشتر از یه نفر با شغل مشابه تو المانه و در مقابلش کارهای دم دستی توی المان حدود 15 درصد بهتره. الان به زور دولت قیمت دلار تایوان تقریبا 40 درصد پایینتر از ارزش واقعیشه (البته با این وجود توی 10 سال گذشته نسبت به یورو تقریبا 50 درصد ارزشش بالا رفته). این به این معنی عه که برای اینکه چند سال بمونین پول جمع کنین اصلا جای خوبی نیست ولی برای دراز مدت گزینه‌ی مناسبیه (با این فرض که مهندسی یا زبان انگلیسی هستین میگم وگرنه که اصلا این طرفی نیاین حتی شاید ایتالیا هم بهتر باشه).

پیش فرض پاسخ : تحصیل در هنگ کنگ

سلام دوستان. من برای اینترنشیپ قراره برم هنگ کنگ.اگر کسی اون جا زندگی می‌کنه لطفا به من پیغام بدین من چند تا سوال دارم ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnamfe نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید یه سوال داشتم اونم اینکه چرا در مورد تحصیل و فاند گرفتن توی هنگ کنگ صحبتی نمیشه؟؟ تعداد کسانی که میخوان برن هنگ کنگ گویا خیلی خیلی کمه، دلیل خاصی داره؟؟ چرا که دانشگاه های خوبی هم داره. اگر کسی نظری داره ممنون میشم بگه.
    chon kheili gerune!

سلام شما الان در هنگ کنگ هستید؟ امکانش هست من چند تا سوال ازتون بپرسم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)